The Sims 4: Jdeme se najíst | The Sims 4 CZ

The Sims 4: Jdeme se najíst


DeadKarlos | 8. června 2016 | Návštěvnost 6304

 

Herní balíček: Jdeme se najíst IkonaThe Sims 4: Jdeme se najíst (TS4: Dine Out) je třetí Herní balíček v The Sims 4, který byl vydána 7. června 2016.

Tento herní balíček přidává nové podnikání v Restauraci a opět zavádí schopnost stolovat ve vlastní restauraci či domácnosti.

 

Zdroj

 

Oficiální popis


Pořiďte si restauraci nebo vyrazte se Simíky na jídlo v herním balíčku The Sims 4 Jdeme se najíst. Otevřete si nejrůznější podniky a šéfujte jim – najměte zaměstnance a připravte dokonalý jídelní lístek, který vám přinese zisk a umožní další rozvoj. Vezměte Simíky do města na jídlo, pochutnejte si na nové molekulární kuchyni a bavte se s rodinou i kamarády.

 • Vytvořte jedinečnou restauraci
 • Staňte se restauratérem
 • Vyrazte se Simíky na jídlo do města
 • Experimentujte s novou molekulární kuchyní

 

Klíčové vlastnosti

Vytvořte si jedinečnou restauraciVytvořte si jedinečnou restauraci
Otevřete nejrůznější gastronomické podniky od klasického bistra až po špičkovou italskou restauraci, nebo si pomoci nových předmětů a dekoraci přizpůsobte již existující podnik. Zařiďte si novou terasu, pohodlné boxy nebo si obstarejte vlastni cedule.

Staňte se restauratéremStaňte se restauratérem
Pořiďte si restauraci a šéfujte ji - najměte personál, vyberte mu pracovní úbor, sestavte jídelní lístek, stanovte ceny a pohovořte s hosty, aby byli ještě spokojenější.

Vyrazte se Simíky na jídloVyrazte se Simíky na jídlo
Dopřejte si kulinářský zážitek s báječnou obsluhou. Do restaurace můžete skočit s kamarády a pokecat si u brunche, strávit tu čas s rodinou nebo si vyrazit na romantickou schůzku. To všechno navíc bez otravného mytí nádobí.

Experimentujte s novým jídlemExperimentujte s novým jídlem
Simíci, kteří chtéjí vyzkoušet nové chutě, se mohou seznámit s molekulární kuchyní. Její výtvory vypadají tak dobře, že se je možná budete bát i ochutnat. Velcí milovníci jídla si mohou tyto kulinářské poklady vyfotit nebo se je přímo naučit vařit.

 

Herní balíček The Sims 4: Jdeme se najíst Obal
*VYŽADUJE ZÁKLADNÍ HRU THE SIMS 4 (PRODÁVÁ SE SAMOSTATNĚ) A VŠECHNY HERNÍ AKTUALIZACE.
Popis
Vývojář: Maxis, The Sims Studio
Vydavatel: Electronic Arts
Série: The Sims
Vydání: 7. června, 2016
Informace
Platform: Windows, macOS
Media: Digitální
Režim: Pro jednoho hráče
Vlastnosti
Žánr: Simulace života
Téma: Podnikání, Seznamování, Restaurace

 

Obsah [Zobrazit]


 

 

 

Media


Jdeme se najíst Obrázek

 

 

 

 

 

Herní přehled


Vlastni restauraci a vezmi své Simíky na jídlo do restaurace s herním balíčkem The Sims 4: Jdeme se najíst. Vytvořte a pracujte s nejrůznější řadou restaurací, najímejte zaměstnance a dostávejte perfektních zisků a rozšiřujte své podnikání. S herním balíčkem The Sims 4: Jdeme se najíst si můžete užít zcela novou experimentální kuchyni a strávením času s přáteli a rodinou.

Jdeme se najíst 1Jdeme se najíst 2
Jdeme se najíst 3Jdeme se najíst 4
 

 

 

Vytvořit Simíka


Žena

 • Dospělá/Teenager/Stará
  4x Účesy a Pokrývka hlavy, 2x Horní díly, 2x Spodní díly, 7x Celkový outfit
 • Dítě
  1x Účesy, 1x Horní díly, 1x Spodní díly, 1x Celkový outfit

Muž

 • Dospělý/Teenager/Starý
  4x Účesy a Pokrývka hlavy, 5x Horní díly, 2 Spodní díly, 4x Celkový outfit
 • Dítě
  1x Účesy, 2x Horní díly

 

Jdeme_se_najist_02.jpg

 

 

 

Nové herní možnosti a interakce


Tato část obsahuje podrobné informace o všech nových herních možností, které jsou k dispozici v The Sims 4: Jdeme se najíst.

 

 

Stanice rádia


Herní balíček The Sims 4: Jdeme se najíst přidává zcela novou rozhlasovou stanici s názvem "Jazz". Můžete poslouchat nový kanál pomocí Rádia nebo Reproduktorů.

Stanice rádia - Jazz

 

 

Restaurace pozemek


Při načtení uložené hry, kteří nemají k dispozici Restauraci ve světě, budou vyzíváni k umístění pozemku.

Restaurace pozemek

 

Pokud nechcete umístit pozemek hned, a tak si ho můžete umístit později přes "Moje knihovna" v The Sims 4 Galerii. K dispozici je 6 přednastavených pozemků.

Moje knihovna

 

Umístění před-nastavených pozemků není vaše jediná možnost. Pokud se rozhodnete postavit si vlastní pozemek, musí být splněny následující požadavky pro restauraci.

Požadavky pro restauraci

 • 1 Dřez
 • 1 Toaleta
 • 1 Kuchyňský pultík
 • 1 Stolovací koutek
 • 1 Číšnický pultík
 • 1 Uváděcí pultík

 

 

Před nastavené pozemky


Pozitivní restaurace (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 44 436§ Simoleonů)Zde se podává nejdůležitější jídlo dne. a to v každou denní dobu.

Pozitivní restaurace

 

Hoganův burger bar (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 26 596§ Simoleonů)Restaurace zaměřená na grilování pod otevřeným nebem. Navíc bez otravných mravenců. Kde byste našli lepší kombinaci masa. sýru a uhlohydrátů? Všechny tyto přísady tvoří recept na dokonalou restauraci.

Hoganův burger bar

 

Pelikán na lovu (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 26 596§ Simoleonů)Užívejte si vůni čerstvého slaného vzduchu, jako byste byli pelikáni na lovu. Pak už strčte zobák do příjemně chladné vody... No dobře, do vody v "Pelikánovi na lovu" pro jídlo nemusíte. Plody moře si tu můžete vychutnat hezky nad hladinou. Doporučujeme přinést si pořádně velký ubrousek.

Pelikán na lovu

 

Latentní bistro (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 73 840§ Simoleonů)Vůbec vám nebude vadit čekání v nekonečné frontě. Hlavně, že ochutnáte jejich výborné recepty. A ne. nevíme, co vlastně vaří, pořád ještě stojíme ve frontě.

Latentní bistro

 

Hovězov (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 69 674§ Simoleonů)Dokonale připravená italská kuchyně podávaná každý den. Dopřejte si lahodné těstoviny nebo pořádně šťavnatý steak. Hlavně přijdte s prázdným žaludkem!

Hovězov

 

Veselá lama (Restaurace, 30×20, 2 Koupelna, 110 347§ Simoleonů)Vydejte se do této restaurace ve jménu vědy a ochutnejte nejmodernější molekulární jídla od Veselé lamy. Pokud připravený pokrm vůbec nevypadá jako to, co jste si objednali, všechno je přesně, jak má být. Ale nebojte se. všechno, co vám přinesou, můžete bez obav sníst.

Veselá lama

 

 

V restauraci


Se zcela novou restaurací, Simíci se mohou rozhodnout jít do restaurace a dát si něco k sněkdu v některých z přednastavených restaurací. Jakmile vstoupíte do restaurace, kliknete na Recepční pultík a použijte interakci "Požádat o stůl" a recepční vás odvede ke stolu. Každý ve vaší partě bude sedět u jednoho stolu.

 

Požádat o stůl

 

Když se posadíte u stolu, máte k dispozici následující možnosti při kliknutí na jídelní stůl:

Požádat o stůl/Vzdát se stolu - Tato interakce vám umožňuje jít ke stolu nebo odejít od stolu.

 

Kreslit na prostírání - Pokud v restauraci zjistí děti (nebo dospělý), že se nic neděje, mohou si krátit čas kreslením na prostírání. Tato interakce pomůže Simíkům zvýšit dovednost malování nebo (pro děti) krativitu.

 

Objednat pro celý stůl - Použitím této interakci si můžete vybrat připravené jídlo a pití! Otevře se jídelní lístek, kde si můžete objednat nápoje a jídla (Nápoje, Předkrmy, Hlavní chod a Zákusek) pro každého Simíka zvlášť. Nápoje a jídla můžete kombinovat, nezáleží na tom jaký postup objednávky zvolíte.

 

Přinést dort - Kdykoli během kulinářského zážitku, může Simík použít tuto interakci a vybral si jeden z šesti dortů. Tyto dorty můžete použít k oslavě narozenin, svatby nebo si dát jen tak pro chuť.

 

Jídelní lístek

 

Během strávené doby v restauraci, Simíci obdrží řadu náladovek. V restauraci jsou nové interakce, kde se můžete například vyjádřit šef kuchaři "Pochválit kuchaře" jak vám jídlo chutnalo nebo "Urazit kuchaře" protože jídlo nebylo dost dobré.

Romantická večeře

 

 

Otrava jídlem


Každý pokrm se v restauraci nedá jíst. Někdy Simíkům jídlo zaskočí, a odejdou od stolu dřív než očekávali. Otrava jídlem je nyní možné v The Sims 4 při stravování v restauracích.

 

Simíci, kteří dostanou náladovku "Otrava jídlem" po dobu několika hodin, budou odcházet častěji na toaletu, protože jim je špatně. Po dobu trvání náladovky Otrava jídlem, mohou Simíci používat telefon, kde si budou stěžovat na otravu jídlem v restauraci. V restauraci uhradí Simíkovi nešťastnou událost.

 

Naštěstí otrava jídlem ve hře není dostatečně silná, aby zabila Simíky, takže se nakonec z toho dostanou. Když otrava jídlem odezní, Simíci dostanou náladovku "Přežil otravu jídlem" po dobu 24 hodin. Spolu s touto speicální náladovkou přichází nová interakce "Chlubit se" otravou jídlem.

Otrava jídlem

 

 

Přinést dort


Zcela nová interakce "Přinést dort", kde si Simíci mohou vybrat některé ze šesti různých dortů k oslavě (nebo si dát jen tak pro chuť) v restauraci. Přidejte svatební nebo narozeninové svíčky na dort a oslavte tuto zvláštní příležitost.

Přinést dort

 

 

Kreslit na prostírání


Pokud v restauraci zjistí děti (nebo dospělý), že se nic neděje, mohou si krátit čas kreslením na prostírání. Tato interakce pomůže Simíkům zvýšit dovednost malování nebo (pro děti) krativitu. Výkresy lze umístit do inventáře Simíka a vzít je domů a pověsit na zeď.

 

Kreslit na prostírání

 

 

Simstagram


Herní balíček The Sims 4: Jdeme se najíst obashuje falešné sociální sítě nazvané "Simstagram" pro Simíky na sdílení fotek. Simstagram je k dispozici výhradně pro Molekulární jídla, a Simíci mohou využít tuto službu prostřednictvím mobilního telefonu. Také získají zvláštní náladovkou.

Focením molekulární kuchyně se zvyšuje dovednost Gurmánské vaření.

Simstagram

 

 

Aquarium


The Sims 4: Jdeme se najíst přidává nové akvárium. Simíci si mohou koupit ryby přímo z akvária za cenu 130§ Simoleonů, nebo můžete dát ryby do akvária z inventáře. V akváriu můžete mít až 4 ryb.

Aquarium

 

 

Kuchařský pultík


The Sims 4: Jdeme se najíst přidává kuchyňské pultíky do hry. Tento objekt lze využít v restauracích a na domovském pozemku. Tento jediný objekt, umožňuje Simíkům vařit Molekulární jídla doma.

 • Najmout personal- Tato interakce v kuchařským pultíku umožňuje najmout kuchaře za 800§ Simoleonů, který bude vařit doma pro vaše Simíky! Simíci si mohou objednávat přímo od kuchaře a vybrat jídla z omezené nabídky. Kuchaři jsou ve službě po dobu 4 hodin za směnu.
 • Také si můžete přes interakci v kuchařským pultíku Najmout vegetariánský catering 120§, nebo Najmout si catering 100§

 

Kuchařský pultík

 

Režim Nákup v kategorii Spotřebiče, ve složce Sporáky.

 • Kuchařský pultík "Omáčka snů" (3 300§ Simoleonů)
 • Kuchařský pultík "Žádné tajnosti" (3 350§ Simoleonů)

 

 

 

Sbírky domácnosti


Fotografie molekulární kuchyně je zcela nová sbírka domácnosti přidaná v herním balíčku The Sims 4: Jdeme se najíst. Tyto fotografie můžete pořídit s focením jídel Molekulární kuchyně v restauracích. Můžete dát fotografie na zeď či prodat jednu za 10 § Simoleonů.

Název Vzácnost Cena

Hovězí hrudí se salátem z jeteleHovězí hrudí se salátem z jetele
Sizzled Brisket over Sour Clover Salad

Běžná

5 Simoleony

Popis: Syčí až do posledního sousta.
#OchutnejStěstí

Krychlová hai s vegetariánským wasabiKrychlová hai s vegetariánským wasabi
Cubed Ahi with Veggie Wasabi Matrix

Běžná

5 Simoleony

Popis: Kuchaři vzdávají hold nádherně ladným křivkám tuňáků.
#TuňákováŠance

Krystalické kokoblokyKrystalické kokobloky
Crystallized Coco Blocks

Běžná

5 Simoleony

Popis: Dostanete chuť si s těmito kostičkami začít stavět. Hlavně ale nezapomeňte ochutnat.
#HrajemeSiSJídlem

Ledovcový ledový salátLedovcový ledový salát
Glacier Infused Iceberg Lettuce

Běžná

5 Simoleony

Popis: Hlava vás může bolet jako ze zmrzliny i bez zmrzliny.
#PozorLedovec

Mechové vejce s pramínkem levanduleMechové vejce s pramínkem levandule
Jungle Moss Egg with Lavender Wisps

Běžná

5 Simoleony

Popis: Podává se bez přehnané vlhkosti a brouků.
#KulinářskéSafari

Medový studený talířMedový studený talíř
Honeyed World Fruit Charcuterie

Běžná

5 Simoleony

Popis: Ovoce a med je to nejlepší, co můžete použít k dochucení krásně porcovaného masa.
#TenoučkéPIátkyMasa

Pikantní slaninové lístkyPikantní slaninové lístky
Savory Bacon Love Petals

Běžná

5 Simoleony

Popis: Díky tomuto jídlu se znovu zamilujete do slaniny.
#ŠestStupňůLahodnéSlaniny

Plástové zeleninové košíčkyPlástové zeleninové košíčky
Honeycomb Garden Vegetable Cups

Běžná

5 Simoleony

Popis: Lahodná zeleninová dobrota. Každá část představuje chuť z jiného koutu zahrady.
#ChuťZeleně

Plátky sušeného masa na dřevěPlátky sušeného masa na dřevě
Cured Meat Crisps on Reclaimed Forest Wood

Běžná

5Simoleony

Popis: Chuť pečlivě ukrytá pod plachtou, která vystoupí na povrch, když se zakousnete.
#EkologieBezHranic

Pochoutka ze sixamského volaPochoutka ze sixamského vola
Free Range Sixam Pit Beast

Běžná

5 Simoleony

Popis: Nádobky plné pořádně štiplavých chutí.
#JezNeboSníOniTebe

Rolka Bambusové dědictvíRolka Bambusové dědictví
Glazed Heirloom Bamboo Roll

Běžná

5 Simoleony

Popis: Nechutná jako syrový bambus a to je jedině dobře. Pandy ho mají rády trochu jinak.
# Bambusnáda

Rosolové řepové nudleRosolové řepové nudle
Semi-Firm Beet Noodles

Běžná

5 Simoleony

Popis: Sice o něco víc než al dente, ale to se k tomuto vegetariánskému jídlu hodí.
#ProstěNudle

Rustikální paštika v marinované omáčceRustikální paštika v marinované omáčce
Rustic Pâté Drizzled in Aged Jus

Běžná

5 Simoleony

Popis: Jediné sousto a vaše chuťové buňky vyrazí na dovolenou na venkov.
#Jedeme

Séfrický ovocný gel v pěnovém hnízděSéfrický ovocný gel v pěnovém hnízdě
Spherized Fruit Gel in Foam Nest

Běžná

5 Simoleony

Popis: Koncentrované ovocné chutě s neutrální pénovou paletou v podobě gelu.
#ZahnízděnéChutě

Tygří kreveta ve vývaru z rosyTygří kreveta ve vývaru z rosy
Tiger Shrimp in Smoked Dewdrop Broth

Běžná

5 Simoleony

Popis: Tyto chutné krevetky vám začnou skotačit v puse a pak se vrhnou přímo na jazyk.
#TygříKrevetkyÚtočí

Umělecká rybí trojkaUmělecká rybí trojka
Artisan Fish Trio

Běžná

5 Simoleony

Popis: Čerstvá ochutnávka nejschopnějších mořských ryb.
#PlatýsSemPlatýsTam

Vanilkové mušle s čokoládovým kaviáremVanilkové mušle s čokoládovým kaviárem
Vanilla Sea Shells and Chocolate Caviar

Běžná

5 Simoleony

Popis: Dokonalé spojení klasických chutí.
#TýmVanilka nebo #TýmČokoláda

Vertikální dortík z lesních plodůVertikální dortík z lesních plodů
Vertical Berry Cake

Běžná

5 Simoleony

Popis: Nekonečné vrstvy lesních chutí.
#BobulovéVrstvy

Vesmírné taco s perlovým jádremVesmírné taco s perlovým jádrem
Space Taco with Pearled Egg Core

Běžná

5Simoleony

Popis: Tohle vymyslel astronaut, kterého už nebavilo jíst jen sušené a mražené jídlo.
#VajíčkováEskapáda

Vulkánská pastaVulkánská pasta
Volcano Pasta

Běžná

5 Simoleony

Popis: Sýr roztopený přesně na teplotu, která vám nepopálí ústa.
#LávováDokonalost

 

 

Molekulární jídla


Molekulární kuchyně je nová kategorie receptů, která je k dispozici v restauraci nebo vařením doma na Kuchařským pultíku. Molekulární jídla lze zakoupit v každé restauraci, které nabízejí nové recepty v Jídelním lístku, ale nejsou snadno dostupné pro Simíky, aby je mohli vařit doma.

 

Molekulární jídla

 

Tyto nové recepty fungují na stejném principu jako dovednost, kde musíte získat zkušenosti při vaření z domova. Simíci, kteří mají dovednost 5. úroveň nebo vyšší v Gurmánském vaření se naučí automaticky recepty v restauraci, když určité jídlo sní. Aby bylo možné uvařit všech z 20 těchto nových receptů doma, budou muset Simíci trávit dostatek času jeděním jídel v restauraci, nebo z domova, kde vám je může uvařit kuchař, kterého si můžete najmout.

 

Simíci, kteří nemají dovednost 5. úroveň nebo vyšší v Gurmánském vaření se nenaučí vařit nové recepty, dokud nebudou mít dostatečně vysokou dovednost. Kromě toho, že jsou to nové druhy receptů, tyto nové jídla jsou také součástí Sbírky domácnoti pod názvem "Fotografie molekulární kuchyně".

 

Název Obtížné C.

Medový studený talířMedový studený talíř
Honeyed World Fruit Charcuterie

3/5
Předkrm

18Simoleony

Ledovcový ledový salátLedovcový ledový salát
Glacier Infused Iceberg Lettuce

3/5
Předkrm

19Simoleony

Plátky sušeného masa na dřevěPlátky sušeného masa na dřevě
Cured Meat Crisps on Reclaimed Forest Wood

4/5
Předkrm

23Simoleony

Séfrický ovocný gel v pěnovém hnízděSéfrický ovocný gel v pěnovém hnízdě
Spherized Fruit Gel in Foam Nest

5/5
Předkrm

31Simoleony

Pikantní slaninové lístkyPikantní slaninové lístky
Savory Bacon Love Petals

5/5
Předkrm

32Simoleony

Umělecká rybí trojkaUmělecká rybí trojka
Artisan Fish Trio

3/5
Hlavní chod

21Simoleony

Hovězí hrudí se salátem z jeteleHovězí hrudí se salátem z jetele
Sizzled Brisket over Sour Clover Salad

3/5
Hlavní chod

22Simoleony

Rosolové řepové nudleRosolové řepové nudle
Semi-Firm Beet Noodles

3/5
Hlavní chod

22Simoleony

Rolka Bambusové dědictvíRolka Bambusové dědictví
Glazed Heirloom Bamboo Roll

3/5
Hlavní chod

23Simoleony

Pochoutka ze Sixamského volaPochoutka ze Sixamského vola
Free Range Sixam Pit Beast

4/5
Hlavní chod

29Simoleony

Krychlová hai s vegetariánským wasabiKrychlová hai s vegetariánským wasabi
Cubed Ahi with Veggie Wasabi Matrix

4/5
Hlavní chod

28Simoleony

Rustikální paštika v marinované omáčceRustikální paštika v marinované omáčce
Rustic Pâté Drizzled in Aged Jus

4/5
Hlavní chod

28Simoleony

Tygří kreveta ve vývaru z rosyTygří kreveta ve vývaru z rosy
Tiger Shrimp in Smoked Dewdrop Broth

4/5
Hlavní chod

27Simoleony

Plástové zeleninové košíčkyPlástové zeleninové košíčky
Honeycomb Garden Vegetable Cups

5/5
Hlavní chod

37Simoleony

Vulkánská pastaVulkánská pasta
Volcano Pasta

5/5
Hlavní chod

38Simoleony

Mechová vejce s pramínkem levanduleMechová vejce s pramínkem levandule
Jungle Moss Egg with Lavender Wisps

5/5
Hlavní chod

39Simoleony

Vesmírné taco s perlovým jádremVesmírné taco s perlovým jádrem
Space Taco with Pearled Egg Core

5/5
Hlavní chod

40Simoleony

Vertikální dortík z lesních plodůVertikální dortík z lesních plodů
Vertical Berry Cake

3/5
Zákusek

18Simoleony

Vanilkové mušle s čokoládovým kaviáremVanilkové mušle s čokoládovým kaviárem
Vanilla Sea Shells and Chocolate Caviar

4/5
Zákusek

24Simoleony

Krystalické kokoblokyKrystalické kokobloky
Crystallized Coco Blocks

5/5
Zákusek

31Simoleony

 

 

Nové recepty


The Sims 4: Jdeme se najíst přidává 8 zcela nových receptů jídel. Tyto jídla jsou k dispozici při nákupu v restauraci, a také z domova s dovedností Vaření nebo Gurmánského vaření.

Dovedností Vaření

Název Doved Cena

Ovocný salátKokosové řezy bez cukru

1

?Simoleony

MinestroneZázvorový detoxikační čaj s medem a citrónem

Přísady: Mrkev, Bazalka, Rajče

5

3Simoleony

Škeblová polévkaZázvorový detoxikační čaj s medem a citrónem

Přísady: Brambora, Cibule

6

?Simoleony

 

Dovedností Gurmánského vaření

Název Doved Cena

Caesar salátSuprový salát

2

?Simoleony

Dýňová polévkaOsvěžující ovocný nápoj

Přísady: Cibule

4

5Simoleony

TiramisuOsvěžující ovocný nápoj

5

?Simoleony

Vejce BenediktOsvěžující ovocný nápoj

6

5Simoleony

 

 

Nové nápoje


The Sims 4: Jdeme se najíst přidává 8 zcela nových nápojů. Většina z nich je k dispozici v baru, a některé jsou pouze v restauraci na objednávku.

Název Doved Cena

SodovkaSodovka

1

15Simoleony

Grappo Bianco ze Žulových kaskádGrappo Bianco ze Žulových kaskád

1

15Simoleony

Květinový Cranerlet NualaKvětinový Cranerlet Nuala

1

20Simoleony

Jemné stínové AvornalinoJemné stínové Avornalino

1

20Simoleony

Meloire z panství Von-StraschillůMeloire z panství Von-Straschillů

1

15Simoleony

 

 

Restaurace


I když nejste schopni plnit roli Uvaděče, Kuchaře nebo Číšníka, tak v The Sims 4: Jdeme se najíst vám umožní hrát za manažera restaurace. Vaši simíci mají odpovědnost, aby vše běželo efektivně. Při správném řízení, kvalifikovaných pracovníků a lahodné menu budete mít šanci na úspěšný provoz restaurace.

Koupit restauraci

 

Běh restaurace v The Sims 4: Jdeme se najíst je velmi podobný s Obchodem nacházející se v kariéře Podnikání, ale přesto má svůj jedinečný systém na chod restaurace. Napřed musíte koupit restauraci pomocí telefonu, nebo výběrem z Obchodního panelu na pravém dolním rohu obrazovky. Obchodní panel bude obsahovat všechny informace o restauracích, které Simíci vlastní, stejně jako jednotlivé podrobnosti o každé restauraci.

Koupená restaurace

 

Nyní, když máte koupenou restauraci, budete muset převádět finanční prostředky z vaší domácnosti do restaurace. Výběrem jakékoli částky, kterou potřebujete na provoz restaurace, ale musíte si být jisti, že máte dostatek peněz k dispozici, pokud se chystáte utrácet na vybudování restaurace od nuly.

 

 

Různé vzory pro restauraci


The Sims 4: Jdeme se najíst přidává možnost vytvářet označení pro vaše podnikání. Nový systém umožňuje kombinovat různé vzory k vytvoření jedinečného znaku pro vaši restauraci.

Různé vzory pro restauraci

 

 

Pojmenovat restauraci


Při koupi pozemku pro restauraci nebo přednastavené restauraci, bude chtít jako první změnit název. Uděláte to v režimu úprava světů a kliknete na název pozemku, kde si upravíte jméno. Můžete si upravit název, jak je libo!

 

 

Nastavení restaurace


Nyní, když má vaše restaurace dostatek peněz a název, je čas začít nastavit restauraci podle vašich představ. Budete moci upravovat a přízpůsobovat oblečení zaměstnanců, kvalitu přísad, Jídelní lístek, Pravidla oblékání, Reklamu a Cenu marže.

Nastavení restaurace

 

 

Cena marže


Cena marže je v rozmezí od 100% do 300% a určit náklady. Zákazníci budou spokojeni za nižší ceny, ale nebude jim vadit vyšší ceny za kvalitnější služby a stravování.

Cena marže

 

 

Reklama restaurace


K dispozici ke koupení máte čtyři druhy reklamních balíčků. Reklama pomáhá zviditelnit restauraci, a na oplátku přinese více zákazníků. Reklama vám zaručí dostatek zákazníků, ale musíte být připraveni na to, že přijde hodně zákazníků, podle toho jakou cenu reklamy zvolíte.

Reklama restaurace

 

Kromě toho, že finanční prostředky udrží stabilní reklamy, měli byste také zajistit, že máte dobře kvalifikovaný presonál, efektivní pracoviště a kvalitní stravu, která promění reklamu do zisků pro vaši restauraci. Čím vyšší je vaše hodnocení, tím bude větší pravděpodobnost, že se zákazníci opět vrátí navštívit vaši restauraci. Když budete mít 4 nebo 5 hvězdiček, tak snižuje cenu za utracenou reklamu.

 

 

Kvalita přísad


Při prvním spuštěním restaurace, bude jediná složka Kvalita přísad ve výchozím nastavení "Obyčejné". Možnost změnit kvalitu přísad vám pomůže ušetřit náklady za restauraci s nízkou kvalitou přísad, nebo zapůsobit na vysoce kvalitní přísady.

K odemknutí nastavení kvality přísad, budete potřebovat koupit výhodu "Nastavení kvality ingrediencí" za 500 Výhodnostních bodů. Výhodnostní body se získávájí prostřednictvím interakce se zákazníky.

Kvalita přísad

 

 

Úprava jídelního lístku


Hlavním lákadlem jakékoliv restaurace je Jídelní lístek. Jídelní lístek lze upravit přímo v Nastavení restaurace, a přizpůsobit, tak jak se vám bude líbit.

Existují čtyři druhy stolování, které je k dispozici (Nápoje, Předkrmy, Hlavní chod a Zákusek), a můžete si vybrat až z 30 položek stolování. Nejste povinni používat všechny čtyři druhy stolování, takže bez obav můžete nastavit nabídku "Nápojů" nebo jen "Zákusky".

Přidat do jídelního lístku

 

Každé jednotlivé jídlo a pití v jídelním lístku obsahuje úroveň obtížnosti mezi 1 až 5. Toto číslo udává úroveň dovednosti Vaření, Gurmánské vaření nebo Mixologie, které musí kuchař mít, aby mohl vařit jídlo. Každá obtížnost úrovně je ekvivalentem dovednosti 2. úrovně.

 

V případě, že chcete raději přeskočit úpravy jídelního lístku, hra obsahuje pět přednastavencých jídelních lístků pro vaše použití: Bistro, Brunch, Molekulární, Italské a Plody moře. Tyto přednastavené jídelní lístky jsou již vytvořeny s určitou tématikou jídla pro každé stolování, ale stále si můžete upravovat přednastavené jídelní lístky jak uznáte za vhodné.

Přednastavený jídelní lístek

 

 

Nastavení zaměstnanců


Nyní můžete přejít k výběru úboru pro vaše zaměstnance. Můžete zvolit a upravit samostatné oblečení pro Číšníky, Uvaděče a Kuchaře.

Klikněte na zaměstnance a zobrazí se nabídka úborů. Kde můžete vytvářet, upravovat, mazat a přidávat až 5 uniforem pro každého zaměstnance. Volba ikony + se dostanete do Vytvořit Simíka, kde si můžete vybrat dostupné oblečení.

Úbory zaměstnanců

 

 

Pravidla oblékání pro zákazníky


Pravidla oblékání určují co mohou mít zákazníci v restauraci na sobě. V nastavení si můžete vybrat z následujících možností: Každodenní, Sportovní, Do vody, Formální, Na večírek nebo Na spaní.

Pravidla oblékání pro zákazníky

 

Pokud budete trávit čas k vytvoření efektivní luxusní restauraci, budete si chtít vážit svých zákazníků při oblékání. Totéž platí pro snídani, kde chcete, aby se zákazník cítil lépe v pyžamu.

Oblékání zákazníků

 

 

Najímání a správa zaměstnanců


Zaměstnanci můžete najímat prostřednictvím Správy zaměstnanců v Obchodním panelu. Doporučuje se najmout alespoň jednoho Uvaděče, Číšníka a Kuchaře, aby správně fungovala restaurace. Zaměstnanci, kteří si pronájmete, budou mít náhodnou hodnotu dovednosti a platové mzdy. Čím vyšší je jejich příslušná dovednost (maximální je 10), tím více Simoleonů budou chtít.

Pouze majitel může najímat. K odemčení dalších míst můžete použitím Výhod za Výhodnostní body, pak si můžete najmout až 3 číšníky a 2 kuchaře. Každý kuchař potřebuje vlastní Kuchařský pultík.

Správa zaměstnanců

 

Při prvním najímání zaměstnanců, budou převážně nekvalifikovaní a budou potřebovat zoufale školení. Zaměstnanci se slabou kvalifikací pro tuto práci ovlivní způsob plnění restaurace. Tyto dovednosti jsou určené pro každého zaměstnance:

Uvaděči

 • Komedie - Má vliv na to, jak budou hosté při usazení hodnotit místní služby.
 • Charisma - Má vliv na to, jak budou hosté při usazení hodnotit místní služby.

 

Číšníci

 • Atletika - Má vliv na to, jak často číšníkovi něco upadne.
 • Charisma - Má vliv na to, jak budou hosté při podávání jídla hodnotit místní služby.

 

Kuchaři

 • Mixologie - Má vliv na kvalitu nápojů. Náročnější nápoje vyžadují lepší dovednost.
 • Gurmánské vaření - Má vliv na kvalitu jídla. Náročnější jídla vyžadují lepší dovednost.

 

I když vaši zaměstnanci začínají s nižší úrovní dovednosti, začnou se jejich dovednosti zvyšovat jakmile začnou pracovat. Můžete jim zvýšit dovednosti pomocí interakci Šéfovat, která umožňuje podporovat, chválit a vyškolit zaměstnance. Školení zaměstnanců stojí Simoleony, ale pokud máte v plánu udržet zaměstnance v práci, musíte je školit a tím se jim zvýší efektivita a naoplátku zajistí spokojenost zaměstnancům.

 

 

Správa zaměstnanců


Jako majitel, je na vás, abyste rozhodovali, zda zaměstnance provádí vše podle vašeho očekávání. Nejlepším způsobem jak zajitit, aby byl personál připraven je "Zakázat nové zákazníky" na začátku směny. To vám dá nějaký čas k interakci se zaměstnanci, jak mají pracovat a co zlepšovat.

Hra neumožňuje dávat jednotlivým zaměstnancům přestávku, ani neumožňuje chodit na různé směny. Najmete si jenom Zaměstnance, kteří přijdou do práce, jediné co můžete udělat je zavřít restauraci, aby se zabránilo v únavě a námaze zaměstnanců.

Zakázat nové zákazníky

 

Většina z interakcí jsou použitelné pro zvýšení spokojenosti zaměstnanců, zatímco jiné jsou na zvýšení určité úrovně. Následující interakce jsou k dispozici se zaměstnanci:

 • Zkontrolovat - Tato interakce zkontroluje zaměstnance, jak jsou spokojeni se svou prací.

 

 • Kritizovat - Kritika zaměstnance informuje, že momentálně nejste spokojení s jejich výkonem. Dočasně proto budou pracovat s větší vervou, což se negativně podepíše na jejich pracovní spokojenosti.

 

 • Pochválit - Pochvalte zaměstnance, aby byli spokojenější a měli lepší náladu.

 

 • Povýšit - Povýší zaměstnanci úroveň pozice výše a zvýší se hodinová mzda.

 

 • Přeřadit na nižší pozici - Sníží zaměstnanci úroveň pozice dolů a sníží se hodinová mzda.

 

 • Vyhodit - Vyhodí zaměstnance.

 

 • Zaplatit školení - Školení zaměstnanců, kteří potřebují zvýšit jejich úroveň dovednosti. Jedná se o nejrychlejší a nejlepší způsob, jak zvýšit výkon vašeho personálu. Máte zde 3 úrovně školení.

 

 • Požádat o změnu rychlosti vaření (Kuchař) - Rychlost vaření je dalším faktorem, který bude určovat názory zákazníka o restauraci. Na výběr máte (Normálně, Rychle a Pečlivě), každý má jiný účel.
  Rychlé vaření má větší šanci na nekvalitní jídla a dokonce otravu jídlem. Pomalé vaření nabízí vyšší kvalitu jídla, ale nebude jídlo rychle hotové. Normální vaření bude rovnováha mezi těmito dvěma.

 

 • Inspirativní proslov (Výhoda) - Zpřístupní společenskou interakci "Inspirativní proslov", pomocí kterých můžete inspirovat své zaměstnance.

 

Interakce s kuchařem

 

 

Úroveň a školení zaměstnanců


Zaměstnanci začínají svou práci v pozici první úrovně, podle toho, jak mají vyšší dovednost. Povýšení je založené na úrovni dovedností a výkonnosti za účelem zvýšení jejich mzdy. Každý zaměstnanec má 5 rúzných úrovní:

Uvaděč Číšník Kuchař

1. Úroveň (3§/h)

1. Úroveň (2§/h)

1. Úroveň (7§/h)

2. Úroveň (6§/h)

2. Úroveň (5§/h)

2. Úroveň (12§/h)

3. Úroveň (12§/h)

3. Úroveň (9§/h)

3. Úroveň (17§/h)

4. Úroveň (20§/h)

4. Úroveň (16§/h)

4. Úroveň (30§/h)

5. Úroveň (30§/h)

5. Úroveň (25§/h)

5. Úroveň (50§/h)

 

Nejlepším způsobem, jak zajistit, že personál bude připraven posunout se na další úroveň, nebo dokonce provádět efektivně na stávající úrovně, je poskytnout jim školení. Obvykle budete muset poskytnout školení častěji novým zaměstnancům. Školení bude dokončené jakmile zaměstnanec přijde druhý den do práce.

Následující úrovně školení jsou k dispozici pro všechny zaměstnance:

 • Krátké školení - Vylepšení dovedností, jakmile příště přijde do práce.
 • Standardní školení - Vyžaduje 5 úroveň dovednosti u zaměstnance.
 • Rozsáhlé školení - Vyžaduje 7 úroveň dovednosti u zaměstnance.
 • Koupení Výhody "Nižší náklady na školení" bude stát školení méně peněz.

 

 

Správa zákazníků


Nyní, když jste se postarali o potřebách řízení vaší restaurace, je čas otevřít restauraci. Zákazníci budou vstupovat pouze do restaurace, když bude otevřená, kterou ovládáte pomocí Obchodního panelu. Hodnocení, reklama a denní doba určuje, kolik zákazníků přijde.

Hodnocení hvězd nad hlavami zákazníků se obrazí myšlenky Simíků o službě. Červené hodnocení hvězdy jsou negativní, žluté jsou neutrální a zelené jsou pozitivní. Když ukážete kursorém nad zákazníkem, tak se odhalí více informací o tom, jak se současně cítí.

Pokud se zákazníci cítí nespokojeni, můžete jim poskytnout osobní kontakt o náhradě odškodnění, přes interakci "Managment" na zákazníkovi:

 • Upřednostnit jídlo - Získáte pro zákazníky jídlo rychleji, ale naúkor jiných zákazníků, kteří musí počkat. K dispozici je pouze poté, co byla objednaná objednávka.
 • Jídlo na účet podniku - Abyste Simíkům mohli dát jídlo jako pozornost podniku, musí nejprve jídlo dostat.
 • Donést stolu pití/dezert na účet podniku - Simíci nejprve musí dostat jídlo, abyste jim mohli nabídnout pití zdarma.
 • Zákazníci musí sedět u svých stolů, na které můžete použít interakci "Managment".

 

Kromě výše uvedeného, můžete také na zákazníky použít interakci "Přivítat" a "Zkontrolovat stůl", kteří jsou usazeni ve vaší restauraci. Tyto interakce jsou skvělým způsobem, jak ovlivnit celkové hodnocení zákazníka v restauraci.

Hodnocení hvězd

 

 

Hodnocení od zákazníků


Nejdůležitější součástí úspěšné restaurace je, že jsou zákazníci spokojeni. Hodnocení hvězd a recenze určují, jak mnoho zákazníků navštíví vaši restauraci, která zase zaručuje, kolik peněz budete získávat. Největší hodnocení pro restauraci je 5 hvězd.

Hodnocení podle hvězd

 

Jak jsou zákazníci uvítáni, posazení, čekající a obslouženi, tak se bude hodnocení měnit na základně stanovených služeb. Co se zákazníkům při poslední návštěvě nejvíce nelíbilo. Nejste-li zákazníci spokojení s hodnocením restaurace, můžete se nejprve vrhnnout na vyřešení nešvarů. Vynikající výkon naznačuje, co se hostům ve vaší restauraci nejvíce líbilo.

Existuje několik faktorů, které ovlivňují hodnocený výsledek:

 • Obsluha - Pošlete své uvaděče a číšníky na školení, aby se trochu zlepšili. Vysoce kvalifikovaní a vzdělaní zaměstnanci zajistí, že jsou účinné při roznášení jídel nebo požadování stolu.
 • Osobní přístup - Přivítání hostů, kontrola stolu zvyšuje spokojenost. Každý ví. že patříte mezi nejlepší majitele, protože se věnujete zákazníkům.
 • Doba čekání - Doba čekání pro zákazníka může být zdlouhavá, zda mají počkat na jídlo nebo vstát a odejít. Zajištění správné rozložení restaurace a vysoce kvalifikovaných kuchařů a číšníků pomůže snížit čekací dobu a zlepšit hodnocení.

 

Hodnocení od zákazníků

 

 

Kritik restaurace


Poté, co si kritik objedná jídlo, měli byste upřednostnit, aby dostal jídlo jako první. Tím se sníží čekání na jídlo, i když je na úkor jiných zákazníků. Jakmile se podá jídlo, měli byste jim dát ještě Dezert na účet podniku.

Kritik jídla 3 hvězdy

 

Vzhledem k tomu že kritik jídel má 10 krát větší hodnotu, než obyčejný zákazník, tak je velmi důležité se o něj postarat. Jakmile se kritik jídel posadí, měli byste ho okamžitě přivítat a věnovat se pouze jemu.

Poté co si kritik objedná jídlo, měli byste upřednostnit, aby dostal jídlo jako první. Tím se sníží čekání na jídlo, i když je na úkor jiných zákazníků. Jakmile se podá jídlo, měli byste jim dát ještě Dezert na účet podniku.

Kritik jídla 5 hvězd

 

 

Výhody restaurace


Když Simíkovi běží podnikání, získáváte Výhodnostní body prostřednictvím různých interakcí, které vykonáváte. Tyto Výhodnostní body se mohou použít na Prodejní výhody. Tyto výhody vám pmůžou spustit větší a lepší podnikání. Některé výhody lze znovu použít, zatímco jiné výhody jsou trvalé a je třeba zvolit pouze jednu. Níže je tabulka se všemy dostupnými výhodami a co dělají.

  Název Cena

Zvědaví hosté

Zvědaví hosté

250

Popis: Zákazníci občas požádají personál o doporučení jídla. Zpřístupní také společenskou interakci "Doporučit jídlo", pomocí které můžete toto doporučení realizovat.

Další číšník 1

Další číšník 1

350

Popis: Umožní vám v okně Správa zaměstnanců najmout dalšího číšníka.

Nastavení kvality ingrediencí

Nastavení kvality ingrediencí

500

Popis: Zpřístupní vám možnost vybrat si kvalitu ingrediencí, ze kterých se v restauraci vaří.

Hladová horečka (dočasně)

Hladová horečka (dočasně)

500

Popis: Po 24 hodin do vaší restaurace přiláká více strávníků.

Přebytky u dodavatele (dočasně)

Přebytky u dodavatele (dočasně)

500

Popis: Využijte přebytků ve skladech dodavatele. Po 24 hodin nakoupíte ingredience levněji.

Trpěliví strávníci

Trpěliví strávníci

600

Popis: Rychlá obsluha udélá na zákazníky větší dojem a budou také ochotni čekat déle. než je rozlad! případné prostoje při obsluze.

Další kuchař

Další kuchař

750

Popis: Umožní vám v okné Správa zaméstnancú najmout dalšího kuchaře. Nezapomeňte mu také pořídit nový pracovní pultík.

Zvědavější hosté

Zvědavější hosté

750

Popis: Svým hostům budete moci častěji doporučovat pokrmy.

Tuto výhodu si zpřístupníte nákupem výhody Zvědaví hosté.

Další číšník 2

Další číšník 2

900

Popis: Umožni vám v okné Správa zaměstnanců najmout dalšího číšníka.

Tuto výhodu si zpřístupníte nákupem výhody Další číšník 1.

Inspirativní proslov

Inspirativní proslov

900

Popis: Zpřístupní společenskou interakci "Inspirativní proslov“, pomocí kterých můžete inspirovat své zaměstnance.

Rychlí jedlíci

Rychlí jedlíci

1 250

Popis: Zákazníci spořádají své jídlo rychleji.

Nižší náklady na školení

Nižší náklady na školení

1 250

Popis: Školení zaměstnanců vás bude stát méně peněz.

Sleva na ingredience (malá)

Sleva na ingredience (malá)

1 800

Popis: Trvale o něco málo sníží cenu ingrediencí.

Zákazníci s naditými kapsami

Zákazníci s naditými kapsami

1 850

Popis: Hosté si budou z jídelního lístku častěji vybírat dražší položky.

Štědří strávníci

Štědří strávníci

2 000

Popis: Zákazníci vám za každé jídlo dají spropitné navíc. Tuto výhodu si můžete koupit opakovaně a mít tak ještě větší dýško.

Sleva na ingredience (velká)

Sleva na ingredience (velká)

3 600

Popis: Trvale a výrazně sníží cenu ingrediencí. Zpřístupní se nákupem výhody Sleva na ingredience (malá).

Dobré vedení

Dobré vedení

4 500

Popis: Snižuje pravděpodobnost, že se v restauraci za nepřítomnosti vašeho Simíka přihodí něco zlého.

Kuchařská čepice

Kuchařská čepice

5 000

Popis: Zpřístupní Simíkům novou kuchařskou čepici.

 

 

 

Nový nákup/stavba


Herní balíček The Sims 4: Jdeme se najíst obsahuje celkem 149 nových předmětů v režimu Nákupu a Stavby.

149x Režim nákupu / Režim stavby
(7x Přednastavené pokoje)

 

 

Nákup


Jdeme_se_najist_01.jpg

 

 

7x Přednastavené pokoje


2x Kuchyně

Kuchyně 1

Kuchyně 2

 

4x Jídelna

Jídelna 1

Jídelna 2

Jídelna 3

Jídelna 4

 

1x Venek

Venek 1

 

 

 

 

NovinkyNovinky
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024
Výbava IkonaVýbava

29. února 2024
Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaThe Sims 4: Koňský ranč

18. února 2024
Cheaty: Koňský ranč IkonaCheaty: Koňský ranč

23. ledna 2024
Chestnut Ridge IkonaChestnut Ridge

5. prosince 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Recepty jídel (Domácí vaření)

21. března 2024

Nové Aspirace (Domácí vaření)

20. března 2024

Nová lekce (Domácí vaření)

20. března 2024

Zvířata (Koňský ranč)

15. února 2024

Nové Oblíbenosti (Koňský ranč)

23. ledna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm