Výbava The Sims 4: Velký úklid | The Sims 4 CZ

The Sims 4: Velký úklid


DeadKarlos | 7. března 2021 | Návštěvnost 2142

 

Výbava: Velký úklid IkonaThe Sims 4: Velký úklid (TS4: Bust the Dust Kit) je první Výbava pro The Sims 4, která byla vydána 2. března 2021.

Výbava Sims 4: Velký úklid nabízí nový herní zážitek pro hráče, kteří chtějí uklízet v simulaci každodenního života Simíků. Domovy nyní mají úroveň čistoty nejen podle toho, jak často Simíci vysávají pomocí nových vysavačů, ale také podle toho, jak čistě udržují svůj domov obecně.

 

Zdroj

 • Sims Wiki | EA.com

 

Oficiální popis


Vytáhněte vysavače ze skříně a začněte uklízet s výbavou The Sims™ 4 Velký úklid*! U Simíků doma se začíná hromadit prach a vylézají z něj přátelští prachokrálíčci a ničemní prachodémonci. Vyhrňte si rukávy a pusťte se do úklidu nebo se spokojte se životem v nepořádku. Zdolejte domácí práce pomocí nových náladovek, užitečných vysavačů a aspirací souvisejících s čistotou, abyste získali nové odměny za každou úroveň prachu.

 • Braňte se náporům prachu
 • Ukliďte, nebo se nestyďte
 • Bojujte proti invazi prachu

 

Klíčové vlastnosti

Braňte se náporům prachuBraňte se náporům prachu
Všechno to začíná drobným popraškem, který přechází v hromádky a potom si začne žit vlastním životem! Pokud Simici neuklízí, jejich obydlí se rychle zapráší a postupem času také víc a víc zašpiní.

Ukliďte, nebo se nestyďteUkliďte, nebo se nestyďte
Prozkoumejte dvě nové aspirace! Simíci, kteří touží po bezchybné čistotě, se budou snažit udržet své bydlení bez poskvrnky, zatímco Simíci toužící po špičkové špíně se vyžívají v nástupu nepořádku.

Veselé vysáváníVeselé vysávání
Pořiďte si v režimu stavby velké i ruční vysavače a zahajte své tažení proti invazi prachu. Zjednodušte svým Simíkům domácí práce a proměňte je v zábavu. Pomáhat mohou i děti.

 

Výbava: Velký úklid Obal
*VYŽADUJE ZÁKLADNÍ HRU THE SIMS 4 (PRODÁVÁ SE SAMOSTATNĚ) A VŠECHNY HERNÍ AKTUALIZACE.
Popis
Vývojář: Maxis, The Sims Studio
Vydavatel: Electronic Arts
Série: The Sims
Vydání: 2. března, 2021
Informace
Platform: Windows, macOS
Media: Digitální
Režim: Pro jednoho hráče
Vlastnosti
Žánr: Simulace života
Téma: Úklid

 

Obsah [Zobrazit]


 

 

 

Media


Obrázek Výbava

 

 

Herní přehled


Výbava Velký úklid představuje nápory prachů a boj s úklidem proti invazi prachu.

Obrázek 1

Obrázek 2

Obrázek 3

 

 

Nové Aspirace


Výbava The Sims 4: Velký úklid přidává 2 nové Aspirace v kategorii "Místo".

Špičkový špindíraŠpičkový špindíra

Tento Simík si libuje ve špíně a zaneřáděném bydlení a za každou cenu se snaží vyhnout uklízení. Prokrastinujte, vyhýbejte se domácím povinnostem, snižte své standardy a hledejte kreativní způsoby, jak prosperovat ve špinavém prostředí.

Bezchybná čistotaBezchybná čistota

Tento Simík chce. aby jeho obydlí bylo čisté a vypadalo za každých okolností reprezentativně. Bučíte hrdí na jeho čistoskvoucí bydlení. Tito Simíci touží po dokonalosti a libují si v tom. že mohou svůj bezchybné uklizený domov předvést hostům.

 

 

Nové Vlastnosti


Výbava The Sims 4: Velký úklid přidává 2 nové bonusové vlastnosti z Aspirace.

ŠpindíraŠpindíra

Tento Simík už nedostává negativní náladovky z přítomnosti v zaprášeném nebo špinavém prostředí. Nesnáší úklid a miluje špínu. Ve špinavém a hrozné špinavém prostředí dostává spokojené náladovky. Navíc má možnost navazovat kontakt a přátelství se špínodémonky!

Aspirace: Místo - Špičkový špindíra

Rychlý a precizníRychlý a precizní

Simíci nebudou při úklidu dostávat negativní náladovky ani nebudou ztrácet zábavu. Simíci budou uklízet rychleji a také se při úklidu začnou soustředit. Pro dosažení maximální efektivity mohou také rychlí a precizní Simíci používat interakce "Mocné vyčistit"a "Mocně vysávat".

Aspirace: Místo - Bezchybná čistota

 

 

 

Nové herní možnosti a interakce


Tato část obsahuje podrobné informace o všech nových herních možnostech, které jsou k dispozici ve Výbavě The Sims 4: Velký úklid.

 

 

Nastavení hry


Výbava The Sims 4: Velký úklid přidává do hry novou volbu systém prachu, které se nachází v nastavení hry. Systém prachu můžete vypnout nebo zapnout v nabídce nastavení hry, podle toho se vykytovat efekt související s prachem.

Pokud pro vás prachový systém začíná být zatěžující, můžete jej vypnout v nastavení hry. Simíci mohou stále používat vysavače s deaktivovaným prachovým systémem.

Nastavení hry

 

 

Prachosystém


Kromě samotného prachového systému nabízí tato sada spoustu kompatibility mezi balíčky a přepracovává stávající funkce a vlastnosti základní hry. Tyto věci stojí za zmínku, protože všechny do této sady přispívají smysluplným způsobem. Do hry byly přidány další drobné věci jen pro zábavu.

 • Robotický vysavač z rozšíření Psi a kočky a Servo z rozšíření Hurá na vysokou jsou plně integrovány do prachového systému.
 • Většina domácích mazlíčků se budou bát vysavače; příležitostně může vysavač fascinovat.
 • Služba bude vysávat váš dům za vás. Majordom z kolekce Staré časy v základním nastavení nebude automaticky vysávat, ale začnou vysávat pokud budou mít u vysavač.
 • Simíci nyní mohou požádat nebo požadovat, aby za ně ostatní Simíci vysávali. Je-li nainstalovaný herní balíček Rodičovství, tak můžete požádat nebo přikázat, aby vaše dítě vysávalo, zvyšuje dovednost Rodičovství.
 • Děti mohou používat ruční vysavače. Tímto způsobem vytvoříte jejich Životní hodnoty, pokud je nainstalovaný herní balíček Rodičovství.
 • Vlastnostem Přadný, Bordelář, Líný a Cíťa byla přidána další funkce.
 • Simík s vlastností Přadný bude vysávat častěji a užívá si to.
 • Simík s vlastností Bordelář nebude vysávat a nebude šťastný, pokud bude k tomu donucen. Získají také pozitivní náladovky tím, že budou ve špinavých nebo hrozně špinavých domech, víc než v negativních náladovek.
 • Simík s vlastností Líný s větší pravděpodobností požádají ostatní Simíky, aby za ně uklízeli. Pravděpodobněji také odmítnou, pokud je požádá jiný Simík o úklid.
 • Simík s vlastností Cíťa bude v prašném / špinavém prostředí nepříjemný.
 • Vysávání není jediný způsob, jak udržovat dům v čistotě. Všechny interakce čištění v základní hry také přispívají k čistotě domova; vysávání je však nejrychlejší a nejúčinnější způsob uklízení.
 • Simíci mohou použít ruční vysavač na batolata, aby zvýšili hygienu o malou částku. Batole z toho také získává zábavu.

 

 

Úroveň prachu


Existují čtyři různé úrovně prachu (úrovně čistoty), které nyní mohou mít v domě, a každé patro vašeho domu má svoje vlastní množství prachu. Možná máte čisté první patro, ale například špinavý suterén. Každá úroveň množství prachu má své výhody nebo nevýhody.

Úroveň množství prachu v domácnosti můžete zobrazit kliknutím na podlahu a výběrem možnosti Zkontrolovat množství prachu. Čím je dům špinavější, tím déle trvá úklid, takže je nejlepší každý den trochu uklidit, abyste zůstali nad věcí. Pokud se dům příliš zašpiní, může se z něj stát celodenní úklid. V domovech, kde v nich žijí velké rodiny, se prach hromadí rychleji, zvláště pokud máte v domácnosti domácí mazlíčky. Velké rodiny budou muset častěji uklízet, aby udržely prach na uzdě.

Prach a špína


K dispozici jsou následující interakce:

Interakce na zem

 • Zkontrolovat množství prachu - Tato interakce zobrazí potřebné informace o prachu.
 • Požádat o pomoc s úklidem... - Díky této interakce si můžete vybrat, který Simík bude pomáhat s úklidem.
 • Vysávat - Při této interakci bude Simík vysávat, pokud je k dispozici vysavač.

Interakce na prach

 • Zkontrolovat množství prachu - Tato interakce zobrazí potřebné informace o prachu.
 • Vyhodit - Tato interakce pomůže odstranit prach.
 • Vysávat - Při této interakci bude Simík vysávat, pokud je k dispozici vysavač.

 

Čisté

Při prvním nastěhováním do zcela nového pozemku, bude domácnost v čistém stavu. Toto je nejvyšší stav čistoty. Domov bude absolutně bez poskvrny a podlaha se občas blýskat, což znamená, že místnost je čistá a bez špíny.

Nablýskané prostředí Simíky naplňuje pozitivní náladovku soustředěním, inspirací a energií, což usnadní kutilství, vaření a práci z domova.

 

Zaprášené

Navzdory tomu, co si možná myslíte, není prašnost ve skutečnosti negativní stav čistoty. V domovech většiny Simíků je sem tam trochu prachu, takže zaprášený domov nemusí být ve hře nutně špatná věc. Zaprášené domy budou sem tam obsahovat lehké vrstvy prachu. Prachokrálíčci se mohou také začít objevovat v prašných oblastech domu. Více o prachových zajíčcích později.

Simíci v zaprášených domácnostech mají pocit, že jsou někde bydlí, takže si rychleji budují vztahy a více si užívají úklid.

 

Špinavé

Pokud zůstane prach příliš dlouho, domov vašich Simíků bude špinavé. Úroveň množství prachu je v negativním stavu. Špinavé domy budou mít více hromádek prachu, více prachokrálíčků a podlahu pokryje vrstva špíny. Ve vzduchu uvidíte také spory prachu.

Simíci ve špinavé domácnosti získávají negativní náladu ze špíny, což jim ztěžuje socializaci a soustředění na každodenní úkoly. V tomto okamžiku budete chtít použít vysavač a začít řešit problém.

 

Hrozně špinavé

Hodně špinavý je nejhorší stav čistoty. Hrozně špinavé domy budou všude pokryty silnou vrstvou špíny s naplněnými hromádkami prachu. Ve vzduchu budou vidět spory prachu. Prachokrálíčci mizí ve špinavém stavu a jsou nahrazeni špinavými ďáblíky; znamenají ošklivá prachová stvoření, která mohou v domácnosti způsobit chaos.

Simíci v hodně špinavých domech budou velmi nepříjemní, takže je téměř nemožné udělat cokoli. V tomto okamžiku potřebuje dům hluboké a důkladné vyčištění.

 

 

Prachokrálíčci a prachodémonci


Prachokrálíčci a prachodémonci jsou malí tvorové z prachu a nečistoty. Objevují se v zaprášených a špinavých domech. Zatímco prachokrálíčci jsou velmi užiteční, když jsou kolem Simíků, tak prachodémonci jsou spíše hrozbou.

 

Prachokrálíčci

Tito roztomilí malí králíčci se začnou objevovat, když podlaha vašeho domova dosáhne zaprášeného stavu. Vyznačují se knoflíkovými očima a světle hnědými nosy. Jsou obecně dobromyslní a užiteční. Mohou se spřátelit a najít cenné předměty pro vaše Simíky.

Prachokrálíci mají míru spokojenosti. Jejich míru spokojenosti můžete zobrazit tak, že nad nimi umístíte kurzor.

Prachokrálíček


K dispozici jsou následující interakce:

 • Pojmenovat - To vám umožní pojmenovat prachokrálíčka.
 • Nakrmit prachem - Krmení prachokrálíčků zvyšuje jejich míru spokojenosti. Tato interakce má krátkou časovou dobu, ale prachokrálíčky lze krmit poměrně často.
 • Pohladit - Tato interakce je šedá, dokud nezvýšíte míru spokojenosti prachokrálíčka tím, že jej nakrmíte prachem. Simíci vezmou prachokrálíčka a mazlí se s ním. To ještě více zvyšuje míru spokojenosti prachokrálíčka.
 • Spřátelit se - Tato interakce je šedá, dokud nezvýšíte míru spokojenosti prachokrálíčka tím, že jej nakrmíte prachem a pohladíte. Když se dům vyčistí, spřátelení prachokrálíci nezmizí. Zůstávají doma trvale a v podstatě se stávají novým mazlíčkem v domácnosti (jako hlodavci). Spřátelení prachokrálíci také najdou lepší cennosti.
 • Požádat o pátrání po pokladech - Tato možnost je u prachokrálíčka vždy k dispozici. Váš Simík může požádat prachokrálíčka, aby hledal cennosti. Prachokrálíček může přivést zpět různé předměty, jako jsou Simoleony, součástky pro vylepšení nebo sběratelské předměty. Podle míry spokojenosti hledají prachokrálíci lepší cennosti.
 • Zašlápnout - Pokud vás už unavuje mít svého prachokrálíčka, můžete na ně šlápnout a zbavit se jich. Simíci z toho někdy mohou dostat náladovku smutný.
 • Vysávat - Tato interakce je dalším způsobem, jak se zbavit prachokrálíčků. Je k dispozici, pouze pokud máte vysavač na pozemku nebo v inventáři Simíka. Simík bude navždy vysávat prachokrálíčka.

 

 

Prachodémonci

Prachodémonci se začnou objevovat, když podlaha vašeho domova dosáhne špinavého stavu. Vyznačují se zářícími červenými očima a černými nosy. Jsou agresivnější formou prachokrálíčka, který je více hrozbou. Jsou zlí, oškliví a je těžké s nimi komunikovat. Ve špinavém stavu zmizí prachokrálíci a budou nahrazeni prachodémonci; všichni spřátelení prachokrálíčci však zůstanou.

Prachodémonci mají míru neplechy. Úroveň jejich stavu můžete zobrazit tak, že nad nimi umístíte kurzor. Prachodémonci s velmi vysokou úrovní neplechy mají šanci zapalovat, což může způsobit požáry! Dávejte pozor, aby neměli amok příliš dlouho, jinak už nebudete mít dům!

Prachodémonek


K dispozici jsou následující interakce:

 • Pojmenovat - To vám umožní pojmenovat prachodémona.
 • Potěšit - Tato interakce potěší prachodémona, aby se snížila jeho úroveň neplechy. Tato interakce má krátkou časovou dobu, ale prachodémony lze potěšit poměrně často.
 • Zkusit pohladit - Simíci se mohou pokusit pohladit prachodémona, ale tato interakce obvykle selhává a Simík se bude bát, aby s ním nějakou dobu znovu komunikoval. Simík může dostat negativní nebo pozitivní náladovku.
 • Spřátelit se - Tato interakce je zašedlá, dokud váš Simík nedokončí aspiraci Špičkový špindíra. Pouze Simíci s vlastností Špindíra se může spřátelit s prachodémony. Jakmile se spřátelí, chovají se stejně jako spřátelení prachokrálíčci a stávají se trvalým malým domácím mazlíčkem.
 • Požádat o přehrabování harampádí - Váš Simík může požádat prachodémona, aby se hrabal v nepořádku. Prachodémon může přinést zpět celou řadu věcí, i když to nemusí být pro Simíka nijak zvlášť užitečné. Někdy mohou přinést zpět užitečné věci, jako jsou sběratelské předměty, ale častěji vám dají odpadky.
 • Prosit o slitování - Váš Simík může poprosit prachodémony o milost. To snižuje jejich úroveň neplechy, pokud uspějí.
 • Zašlápnout - Pokud vás už unavuje, že máte kolem sebe Prachodémonci, můžete na ně šlápnout, abyste se jich zbavili, ale tato interakce může selhat a Simík se bude příliš bát, aby se k prachodémonovi znovu přiblížil. Simík může dostat negativní nebo pozitivní náladovku.
 • Vysávat - Tato interakce je dalším způsobem, jak se zbavit prachodémonů. Je k dispozici, pouze pokud máte vysavač na pozemku nebo v inventáři Simíka. Prachodémona můžete vždy vysát, bez ohledu na to, zda se Simík bojí.

 

 

 

Interaktivní objekty


Výbava The Sims 4: Velký úklid přidává řadu nových interaktivních objektů. Tyto objekty umožňují nové interakce, které nebyly dříve k dispozici ve hře a jsou k dispozici v režimu nákup.

 

 

Vysavač


Výbava The Sims 4: Velký úklid přidává přidává pět různých vysavačů. K dispozici jsou dva "Ruční vysavače" a tři podlahové "Tyčové vysavače". Vysavače jsou spotřebiče a jsou k dispozici v režimu nákupu.

Vysavače mohou být umístěny na pozemku k výzdobě vašich domovů nebo umístěny do inventáře Simíků, aby je mohl vytáhnout a použít kdykoli je to potřeba. Můžete nastavit konkrétní vysavač jako oblíbené vysavač Simíků, což je užitečné, pokud vlastníte více než jeden a chcete, aby vaši Simíci používali konkrétní vysavač.

Drahé vysavače vyčistí váš dům rychleji než levné vysavače. Abyste udrželi vysavač v nerozbitném stavu, je třeba ho pravidelně vyprazdňovat. Sáček nebo nádoba na vysavač se naplní, čím více jej budete používat. Vidíte to vizuálně na některých vysavačích. Levný sáček se časem roztáhne a pomalu se naplní špínou. Jestli je sáček plný poznáte podle toho, že nad vysavač umístíte kurzor. Pokud budete nadále používat vysavač, když je plný, může se rozbít.

 

REŽIM NÁKUPU - Spotřebiče - Ostatní

Bezdrátový vysavač Prachový elegán od společnosti Výcuc (190§)Bezdrátový vysavač Prachový elegán od společnosti Výcuc (190§)
Vyžeňte všechny prachokrálíčky! Vraťte svému bydlení naleštěný a bezchybný vzhled pomocí Prachového elegána. Tento snadno ovladatelný a lehký vysavač odvede špinavou práci za vás a zbaví vás prachových králíčků na co možná nejdéle. Prachový elegán svou práci zastane a ještě při tom dobře vypadá!

 

Uhlazený prachový portál od Šťastné společnosti (660§)Uhlazený prachový portál od Šťastné společnosti (660§)
Tato ohromující inovace v oblasti boje proti prachu zbaví váš domov prachu a přesune ho pryč pomocí portálu. Bohužel vám nemůžeme říct. kam zmiňovaný portál vede, ale můžete být bez obav: nemusíte se o něj starat. To vám slibujeme, jakože se Šťastná společnost jmenujeme.

 

Tyčový vysavač Prachogarde od společnosti Výcuc (180§)Tyčový vysavač Prachogarde od společnosti Výcuc (180§)
Prachový večírek končí! Tento cenově dostupný vysavač nasává, zachytává a eskortuje pryč špínu i drobky, aniž by vás stál majlant. Jelikož disponuje patentovanou hurikánovou technologií, bývá obvykle jen pouhá polovina prachových částic divoce vymrštěna do vzduchu. (Což je oproti předchozím opraveným modelům dost velká výhra.)

 

Tyčový vysavač Špínolov 5000 od společnosti Výcuc (340§)Tyčový vysavač Špínolov 5000 od společnosti Výcuc (340§)
Špínolov 5000 je jedním z našich největších a nejpůsobivějších modelů. S jistotou vás zbaví všech prachokrálíčků. otravných drobků a také jiných nežádoucích hromádek. Náš inovativní design bez sáčkového systému prach uchovává ve speciální komoře, která se dá snadno odejmout a následně vysypat do libovolného koše. Budoucnost je tu a je to slušný Výcuc!

 

Šikošok G7 od Šťastné společnosti (990§)Šikošok G7 od Šťastné společnosti (990§)
Tichý jako šepot, s flexibilním designem a naší patentovanou bez sáčkovou technologií. Tento vysavač je tím nejluxusnějším způsobem, jak vašemu domovu dopřát úklid, který si skutečné zaslouží. Pokud se někdy rozejdete se svým partnerem nebo partnerkou, nezapomeňte si říct o tento vysavač.

 

Klubové požadavky


K dispozici jsou následující interakce:

 • Vysávat kolem
 • Vložit do inventáře
 • Vybrat jako oblíbený vysavač
 • Vybrat jako oblíbený ruční vysavač
 • Vysypat vysavač
 • Vylepšit...


K dispozici jsou následující vylepšení pouze pro Kotacu stoly:

 • Nainstalovat bezednou díru (3. úroveň Kutilství) - Zajistí, že se vysavač nikdy zcela nezaplní a nebude tím pádem ani přetékat.
  Vyžaduje:
  3x Obyčejné součástky pro vylepšení
 • Instalovat samonabíjecí baterii (4. úroveň Kutilství) - Díky samonabíjecí baterii tento vysavač nepotřebuje ke svému provozu elektřinu a bude fungovat i na pozemcích bez rozvodů.
  Vyžaduje:
  3x Součástky pro vylepšení elektroniky
 • Instalovat titanové rotory (5. úroveň Kutilství) - Díky titanovým rotorům se vysavač nikdy nerozbije a to bez ohledu na to. kolik prachu ho necháte pohltit.
  Vyžaduje:
  2x Obyčejné součástky pro vylepšení
  3x Součástky pro vylepšení elektroniky
 • Instalovat vaporizační pulz (jenom Tyčový vysavač) (6. úroveň Kutilství) - Toto vylepšení se postará o to. že vysavač bude vydávat silný elektromagnetický pulz. který vypaří nepořádek v okolí.
  Vyžaduje:
  2x Obyčejné součástky pro vylepšení
  1x Součástky pro vylepšení elektroniky

 

 

 

Rezim nákup/stavba


Výhoda The Sims 4: Velký úklid obsahuje celkem 5 nových předmětů v režimu Nákupu a Stavby.

5x Režim nákupu / Režim stavby

 

 

Nákup


Objekt 1Objekt 2Objekt 3Objekt 4Objekt 5

 

 

 

 

NovinkyNovinky
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024
Výbava IkonaVýbava

29. února 2024
Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaThe Sims 4: Koňský ranč

18. února 2024
Cheaty: Koňský ranč IkonaCheaty: Koňský ranč

23. ledna 2024
Chestnut Ridge IkonaChestnut Ridge

5. prosince 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Recepty jídel (Domácí vaření)

21. března 2024

Nové Aspirace (Domácí vaření)

20. března 2024

Nová lekce (Domácí vaření)

20. března 2024

Zvířata (Koňský ranč)

15. února 2024

Nové Oblíbenosti (Koňský ranč)

23. ledna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm