The Sims 4: Rodičovství | The Sims 4 CZ

The Sims 4: Rodičovství


DeadKarlos | 30. května 2017 | Návštěvnost 11725

 

Herní balíček: Rodičovství IkonaThe Sims 4: Rodičovství (TS4: Parenthood) je pátý Herní balíček v The Sims 4, který byl vydána 30. května 2017.

Hraje podobná z The Sims 3: Hrátky osudu.

 

Zdroj

 

Oficiální popis


Rozvíjejte své rodičovské dovednosti, abyste mohli formovat osobnost svých malých Simíků a dovést je až k dospělosti v The Sims 4 Rodičovství. Bude na vás, abyste své děti podpořili či potrestali, naučili je životním hodnotám a navždy ovlivnili jejich budoucnost. Užívejte si zábavné rodinné aktivity a upravte si domácnosti pomocí nových dekorací i oblečení.

 • Rozvíjejte rodičovské dovednosti
 • Utvářejte dětství svých Simíků
 • Užívejte si nové rodinné aktivity

 

Klíčové vlastnosti

Rozvíjení rodičovských dovednostíRozvíjení rodičovských dovedností
Vylepšujte svým Simíkům rodičovské dovednosti, aby uspokojili potřeby děti a ovlivnili jejich chováni. Se zkušenostmi získají nové schopnosti, které jim umožní potrestat špatné chováni, pochválit to dobré nebo prosté nechat děti, ať jsou dětmi.

Užívejte si nové rodinné aktivityUžívejte si nové rodinné aktivity
Sezvěte celou simíkovskou rodinu a užívejte si společný čas. Simíci všech věkových kategorií mohou spolupracovat na různých školních projektech, vyjádřit svou kreativitu pomocí stavebnice nebo se pustit do dobrovolnických aktivit pro dobrou věc.

Utvářejte dětství svých SimíkůUtvářejte dětství svých Simíků
Rozhodnutí, která jako simikovšti rodiče učiníte, budou mít trvalý vliv na budoucnost vašich dětí. Každá volba utváří jejich osobnost, ovlivňuje jejich vlastnosti, rodinné vztahy a vede je k dospělosti.

Vylaďte si domácnostVylaďte si domácnost
S novou rodinnou módou a novými položkami režimu stavby upravte vzhled Simíků i jejich domovů. Dodejte dětským pokojům jedinečnou atmosféru, zútulněte si kuchyň, a umožněte Simíkům novými úbory ukázat svou sportovní či uměleckou stránku.

 

Herní balíček The Sims 4: Rodičovství Obal
*VYŽADUJE ZÁKLADNÍ HRU THE SIMS 4 (PRODÁVÁ SE SAMOSTATNĚ) A VŠECHNY HERNÍ AKTUALIZACE.
Popis
Vývojář: Maxis, The Sims Studio
Vydavatel: Electronic Arts
Série: The Sims
Vydání: 30. května, 2017
Informace
Platform: Windows, macOS
Media: Digitální
Režim: Pro jednoho hráče
Vlastnosti
Žánr: Simulace života
Téma: Rodina, Děti

 

Obsah [Zobrazit]


 

 

 

Media


Rodičovství Obrázek

 

 

 

 

 

Herní přehled


Rozvíjejte své rodičovské dovednosti, abyste mohli formovat osobnost svých malých Simíků a dovést je až k dospělosti v The Sims 4 Rodičovství. Bude na vás, abyste své děti podpořili či potrestali, naučili je životním hodnotám a navždy ovlivnili jejich budoucnost. Užívejte si zábavné rodinné aktivity a upravte si domácnosti pomocí nových dekorací i oblečení.

Rodičovství 1Rodičovství 2
Rodičovství 3Rodičovství 4
 

 

 

Nová Aspirace


Rodina

SuperrodičSuperrodič

Tento Simík chce být nejlepším rodičem vůbec! Tato aspirace dokončí řadu akcí týkajících se dovednosti Rodičovství.

Odměna za dokončení: Životní vzor

 

 

Nové Vlastnosti


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství přidává celkem 17 nových vlastností a 1 vlastnost za odměnu z Aspirace. Tyto vlastnosti jsou rozděleny do dvou kategorií: Zděděné a Trvalé. Každá z nových vlastnost je pro Simíky dostupná různými způsoby.

 

Vlastnosti za odměnu z Aspirace


Aspirace: Rodina - Superrodič

Životní vzorŽivotní vzor

Životní vzory posilují v okolí batolat, dětí a teenagerů životní hodnoty.

 

Zděděné vlastnosti (Vlastnosti za odměnu ze Životní hodnoty)


Zděděné vlastnosti jsou nové vlastnosti za odměnu ze Životní hodnoty pro Simíky. Na rozdíl od vlastností za odměnu z Aspirace, které se odemknou při dokončení určitých akcí, tak ve hře jsou zděděné vlastnosti získány ze Životní hodnoty Simíka.

Zdědené vlastnosti

 

Životní hodnoty jsou k dispozici pro batolata, děti a teenagery. Když se z teenagerů stanou mladí dospělí, jejich životní hodnoty zmizí, a místo nich dostanou na základě výsledných životních hodnot zděděné vlastnosti.

 

Každá Životní hodnota je spojena s dvěma dědičnými vlastnostmi. Jedna pozitivní a jedna negativní. Chcete-li se dozvědět víc o Životních hodnotách, tak se podívejte do části Životní hodnoty v tomto článku.

 

Vlastnosti za odměnu ze Životní hodnoty:

Po zestárnutí do mladého dospělého může tento Simík získat jednu kladnou nebo zápornou vlastnost za odměnu ze Životní hodnoty:

VychováníVychování
Kladné chování
Dobře vychovaný Dobře vychovaný
Dobře vychovaní Simíci nedělají nic nechutného, tedy alespoň ne před ostatními. Také mají k dispozici novou interakci Zdvořilé představení a rychleji si zlepšují přátelské vztahy. Dobře vychovaní Simíci mohou poděkovat hostiteli, který je pozval.
Záporné chování
Nevychovany Nevychovaný
Nevychovaní Simíci se sice mohou snažit být přátelští, ale určité interakce prostě vždycky pokazí. Také se budou častěji chovat nechutně a budou hodně klít. Jedno je ale jasné: do nádobí se jim chtít nebude.

 

Ovládání emocíOvládání emocí
Kladné ovládání emocí
Ovládání emocí Ovládání emocí
Simíci s vlastností ovládání emocí se mohou snadněji zbavit negativních nálad. Stačí jim k tomu běhat, poslouchat určitou hudbu, blogovat na počítači nebo hrát na hudební nástroj. Obecně platí, že se negativních emocí zbaví rychleji než ostatní.
Záporné ovládání emocí
Neovládané emoce Neovládané emoce
Simici s nekontrolovanými emocemi se budou negativních emocí zbavovat déle než ostatní. Pokud navíc cítí negativní emoce, je možné, že se emocionálně zhroutí.

 

ZodpovědnostZodpovědnost
Kladná zodpovědnost
Zodpovědný Zodpovědný
Zodpovědným Simíkům to jde v práci lépe. Krom toho také mohou k zodpovědnosti vést děti a teenagery.
Záporná zodpovědnost
Nezodpovědný Nezodpovědný
Nezodpovědní Simíci se v práci cítí nesví, ale ignorování účtů a flákání je vždycky rozveselí. Také je v práci mohou potkat nové situace.

 

EmpatieEmpatie
Kladná empatie
Srdce na pravém místě Srdce na pravém místě
Simíci se srdcem na pravém místě mohou ostatním Simíků pomáhat zbavit se negativních emocí. Také s nimi mohou projevit empatii pomocí interakce Podělit se o emocionální břemeno. Pokud se ale tito Simíci začnou chovat zle, bude je to stresovat.
Záporná empatie
Necitlivý Necitlivý
Bezcitní Simíci mohou zpochybňovat negativní emoce ostatních Simíků. Bezcitní Simíci mají také větší šanci, že jejich společenské interakce selžou, pokud hovoří se Simíky s negativními emocemi.

 

Řešení konfliktůŘešení konfliktů
Kladné řešení konfliktů
Prostředník Prostředník
Prostředníci mají vyšší šanci, že jim vyjde omluva mířená na ostatní Simíky. Také mohou dělat prostředníky na fórech a řešit neshody se Simíky, se kterými už dlouho nemají přátelský vztah.
Záporné řešení konfliktů
Hádavý Hádavý
Hádaví Simíci obvykle řeknou něco, co rozhovoru moc neprospěje. Obzvlášť to platí u Simíků, které nemají rádi. Jen obtížné se omlouvají a často se snaží dokázat svou pravdu.

 

 

Dočasné vlastnosti (Dětské fáze)


Dočasné vlastnosti jsou nové vlastnosti pro Simíky. Na rozdíl od vlastností za odměnu z Aspirace a Zděděných vlastností, tak Dočasné vlastnosti přicházejí a odcházejí během životní etapy Dětí a Teenagerů prostřednictvím nové funkce nazvané "Dětské fáze". Fáze jsou náhodné jsou jenom pro Děti a Teenagery.

 

Když prochází fází mladí Simíci obdrží dočasnou vlastnost, spolu s jedinečnými interakcemi týkající se této fáze. Většina těchto fází a vlastností je k dispozici pro děti a teenagery, ale některé jsou omezené na jednu nebo druhou.

 

Dočasné vlastnosti:

Název a popis

 

RebelRebel

Dospívání s sebou neochvějně přinese i okamžik, kdy se mladí chtějí vzepřít pravidlům. Tento Simík se bude častěji hádat s rodiči, nadávat a prokrastinovat při dělání domácích úkolů. Teen

 

Vybíravý jedlíkVybíravý jedlík

Vybíraví jedlíci to mají dobré. Hlavně všechny ty odporné kulinářské pochoutky držte od tohoto Simíka daleko. Radši si dá něco rychlého. Teen

 

ZlobivýZlobivý

Je nejvyšší čas trochu si za zlobit. Tento Simík chce škodit a nenechá si ujít žádnou příležitost udělat ostatním Simíkům něco zlého. Teen

 

HlučnýHlučný

Tento Simík chce, aby ho slyšel celý svět! Rád křičí, hlasitě hraje na hudební nástroje a poslouchá hudbu co nejvíc nahlas, členům jeho rodiny doporučujeme kvalitní špunty do uší. Teen a dítě

 

OdcizenýOdcizený

Tenhle teenager se začal cítit odcizeně. Když je v blízkosti rodiny, stresuje ho to. Svět mu prostě vůbec nerozumí. Teen

 

Jsem medvěd!Jsem medvěd!

Staň se medvědem! Tohle dítě se nespokojí s ničím jiným než s kostýmem ohromujícího vládce lesů. Nic jiného na sebe prostě nevezme. Dítě

 

Citově vázanýCitově vázaný

Tento Simík se cítí nejpříjemněji, když je v kontaktu se svým pečovatelem. Není důvod nějak komunikovat s ostatními Simíky, když už v životě máte toho nejlepšího. Když k tomu tohoto Simíka přinutíte, vystresujete ho. Dítě

 

 

 

Vytvořit Simíka


Žena

 • Dospělá/Teenager/Stará
 • 4x Účesy, 6x Horní díly, 5x Spodní díly, 1x Celkový outfit, 1x Doplňky, 3x Malování na obličej
 • Dítě
  2x Účesy, 4x Horní díly, 3x Spodní díly, 4x Celkový outfit, 1x Boty, 3x Malování na obličej
 • Batole
  1x Celkový outfit, 1x Doplňky

Muž

 • Dospělý/Teenager/Starý
 • 1x Účesy, 5x Horní díly, 5x Spodní díly, 1x Celkový outfit, 1x Doplňky, 3x Malování na obličej
 • Dítě
  1x Účesy, 3x Horní díly, 2x Spodní díly, 2x Celkový outfit, 3x Malování na obličej
 • Batole
  2x Celkový outfit

 

Rodicovstvi_02.jpg

 

 

Detaily obličeje: Akné


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství přináší nové detaily obličeje dostupné v nástroji Vytvořit Simíka. Při výběru "Detailů obličeje" v nástroji Vytvořit Simíka, máte tři nové detaily "akné" na obličej Simíka. Tato funkce je k dispozici pouze pro Teenagery a mladý dospělý Simíci.

 

 

 

Nové herní možnosti a interakce


Tato část obsahuje podrobné informace o všech nových herních možností, které jsou k dispozici v Herním balíčku The Sims 4: Rodičovství.

 

 

Klubové požadavky


Pokud vlastníte rozšíření The Sims 4: Společná zábava, obdržíte nový klubový požadavek s herním balíčkem The Sims 4: Rodičovství. Při výběru kategorie "Dovednost minimálně na 2. úrovni" máte k dispozici novou možnost vybrat si "Rodičovství".

Klubové požadavky

 

 

Přednastavený pozemek


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství přidává nový přednastavený pozemek, který můžete přidat do jakéhokoliv světa. Pozemek můžete najít a umístit přes Vaší knihovnu v The Sims 4 Galerii.

 

Prostorná rezidence (Obytný, 30×20, 99 655§, 4 ložnice, 3 koupelny)
V této rezidenci je dostatek prostoru pro celou vaši vysněnou rodinu! Má dvě podlaží, čtyři ložnice a tři koupelny. Díky tomu je tu dost místa na zábavu, řešení záchvatů vzteku i na klidný čas strávený s rodinou.

Prostorná rezidence

 

 

Nové vztahy


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství přináší do hry nový druh vztahů. Jakmile se stane Simík mladým dospělým, vytvoří se nové vztahy se svými rodiči, prarodiči a sourozenci. Tyto různé vztahy mohou být pozitivní, neutrální nebo negativní.

Tyto vztahy jsou určovány během dětství a v závislosti na tom, jak se rodiče, nebo sourozenci, či prarodiče starali.

 

 

Obědy v sáčku


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství představuje zcela novou možnost "Zabalit oběd do sáčku". Oběd v sáčku umožňuje čerstvé balení jídla zabalit do sáčku po dobu až 10 hodin. Každém sáčku může být jedna porce jakéhokoli jídla, které Simíci uvaří, včetně pečiva.

 • Děti nebo teenageři, kteří odešli do školy hladový, budou si moc vzít s sebou zabalené obědy v sáčku, aby naplnili svou potřebu.

 

Obědy v sáčku

 

Kromě zabalení jakéhokoliv jídla do sáčku na oběd, také přináší tři nové recepty: Sendvič s burákovým máslem a džemem, Sendvič se zeleninou a humusem, a Sendvič s tuňákovou pomazánkou.

 

 

Nové recepty


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství přidává 3 nové recepty s jídlem určené pro obědy v sáčku. Tyto recepty se provádějí prostřednictvím interakce "Zabalit oběd do sáčku..." na ledničce.

Název Cena

Sendvič s burákovým máslem a džememSendvič s burákovým máslem a džemem
Peanut Butter & Jelly Sandwich

3Simoleony

Sendvič s tuňákou pomazánkouSendvič s tuňákou pomazánkou
Tuna Salad Sandwich

3Simoleony

Sendvič se zeleninou a humusemSendvič se zeleninou a humusem
Veggie and Hummus Sandwich

4Simoleony

 

 

Prostírání stolu


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství představuje volbu prostírání stolu pomocí různých předem nastavených možností. Simíci mohou prostírat stoly. K dispozici jsou tři různé styly:

Obyčejné prostírání

 • Modré
 • Červené
 • Světle hnědé
 • Žluté

Prostírání na večírek

 • Modré
 • Nachově červené
 • Šedé
 • Žluté

Prostírání na oslavu

 • Obdélníkové
 • Puntíkované
 • Trojúhelníkové
 • Pískové

 

Prostírání stolu

 

 

Rodinná nástěnka


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství představuje nový interaktivní objekt "Rodinná nástěnka". Tuto nástěnku můžete umístit kdekoli v domácnosti a lze ji využít různými způsoby. S výjimkou "Nastavit večerku" jsou všechny níže uvedené interakce k dispozici pro děti až důchodce.

 • Nechat vzkaz pro... – Umožňuje Simíkům psát náhodné poznámky pro ostatní Simíky. Pokud Simík zažívá změnu emocí, mohou také zanechat dopis týkající se jejich nálady.
 • Přečíst si vzkaz – Dovoluje Simíkům přečíst si poznámky, které jsou ponechány na nástěnce. Simíci si mohou přečíst všechny vzkazy bez ohledu na to, zda byly pro ně napsány.
 • Vytvořit kresbu... – Simíci Teenageři až důchodci namalují na nástěnku předem připravený výkres.
 • Prohlédnout si kresbu – To umožňuje Simíkům podívat se na libovolné výkresy, které jsou umístěny na nástěnce.
 • Nastavit večerku (Dospělí) – Dospělý Simíci mohou nastavit čas pro děti v domácnosti. Nastavit večerku lze na 19:00, 21:00 nebo 23:00 hodin. Hodiny na nástěnce budou měnit barvy, jakmile se blíží večerka. Žlutá znamená, že děti a teenageři jsou umytý, oranžová znamená, že je nejvyšší čas na večerku, a červená začíná večerka. Jakmile děti a teenageři poruší večerku, tak dospělý Simíci mohou používat interakce "Rodičovství" k tomu, aby neporušovali večerku.
 • Odstranit večerku (Dospělí) – To umožňuje dospělým Simíkům odstranit večeru.

 

Rodinná nástěnka

 

 

Soukromý deníček


Soukromý deníček je zcela nová interakce, který mohou Simíci používat ve věkových kategorií děti až důchodci. Deníček umožňuje Simíkům s emocemi, aby ulehčil své pocity na papíře. Existuje celá řada nových náladovek s tímto objektem prostřednictvím následujících interakcí:

 • Uklidit
 • Schovat
 • Vložit do inventáře
 • Psát do deníčku - Simíci mohou psát do deníčku, podle nálady (Smutný, Naštvaný, Napjatý a V rozpacích) se zobrazí další interakce.
 • Znovu prožívat vzpomínky - Interakce se zobrazí po zápisu do deníčku. Dovoluje Simíkům přečíst si vzpomínky, které napsali a podle toho získají náhodnou náladovku.
 • Napsat povzbuzení do deníčku - Tato interakce je k dispozici dospělým Simíkům při interakci s dětmi nebo teenagery, kteří nedávno vykazovali nepříznivé chování.
 • Číst si v cizím deníčku - Dovoluje číst v cizím deníčku. Jakmile si přečte někdo cizí deníček a bude u toho, ten co do deníčku psal, tak oba Simíci získají negativní náladovku.
  Náladovka:
  Přistižen při čtení deníčku! - V rozpacích +1
  Čtení mého deníčku! - Naštvaný +2

 

Soukromý deníček

 

 

Dobrovolnická činnost


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství představuje nové uzavřené události pro Simíky Teenagerů po důchodce pod názvem "Dobrovolnická činnost". K těmto aktivitám se dostanete pomocí mobilního telefonu Simíka.

Dobrovolnická činnost

 

Chcete-li zahájit Dobrovolnickou činnost, vyberte mobilní telefon > Cestovat > Dobrovolnická činnost. Zde bude Simík schopen provádět dobrovolnické aktivity samostatně nebo spolu s dalšími Simíky. Během dobrovolnické činnosti Simíků, budou rozdány příležitostné textová okna "Náhodné karty", které jim umožní zvýšit (nebo snížit) jejich chování, kariéru nebo životní hodnoty.

 

 

Náhodné karty


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství přináší nové příležitostné textová okna "Náhodné karty", které ovlivňují chování Simíků. Karty se objevují pro všechny Simíky věkových kategorií.

Náhodné karty

 

Příležitostní karty dávají Simíkům dvě možnosti, každá z nich ovlivňuje pozitivně a negativně Životní hodnoty. Simíci si mohou zvolit interakci s náhodnými kartami, které pozitivně nebo negativně ovlivňují jejich chování, kariéru a životní hodnoty.

 

 

Udělat nepořádek


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství představuje novou interakci speciálně pro batolata a děti. Interakce "Udělat nepořádek" vyberete kliknutím na dostupný prostor na zemi. Při výběru této možnosti budou batolata a děti pokračovat, aby udělali na podlaze nepořádek.

Udělat nepořádek

 

Když Simíci udělají na podlaze nepořádek, rodiče mohou využít rodičovské interakce, která jim umožní vynadat nebo je nasměrovat, aby nepořádek uklidili. Tato interakce také zvyšuje úroveň v dovednosti Představivost u batolat a u dětí dovednost Kreativita.

 

 

 

Interaktivní objekty


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství obsahuje tři nové interaktivní objekty. Tyto objekty pomáhají zvyšovat určitou dovednost pro Simíky a poskytují zábavnou cestu, jak trávit čas s rodinou.

Hrací stolek Stavařova stavebniceDětský stolek plný zázraků
 

Doktorská hrací sada zvyšuje dovednost Psychika u dětí a Empatie - Životní stav, Dětský stolek plný zázraků zvyšuje dovednost Kreativita u dětí, a Hrací stolek Stavařova stavebnice zvyšuje dovednost Představivost u batolat, a taky je pro všechny Simíky, kde mohou trávit čas s rodinou. Výkresy na Dětském stolku mohou být připevněny na nástěnce.

 

 

Školní projekty


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství obsahuje školní projekty, které jsou novou rodinnou aktivitou ve hře. Projekty lze zakoupit prostřednictvím režim nákupu nebo náhodně přinesené dětmi při návratu domů ze školy. Dokončení školního projektu přinese další Simoleony a také zvyšuje různé úrovně dovedností pro Simíky v závislosti na typu školního projektu.

 • Batolata mohou použít interakci "Zničit školní projekt".

 

Školní projekty

 

Ve hře je 7 různých typů školních projektů, a každý z nich nabízí další interakce po dokončení projektu. Existují dva způsoby, jakým mohou děti a teenageři pracovat na těchto projektech: Pečlivě nebo přesně. To spolu s dalšími faktory určuje kvalitu projektů. K dispozici jsou 3 úrovně kvality pro každý projekt: Špatný, Dobrý a Vynikající.

Dokončený školní projekt

 

Po dokončení školních projektů budou mít Simíci další interakce v závislosti na typu projektu. Některé z projektů můžete aktivovat, čímž se objeví některé efekty, jiné jsou více interaktivní a působí jako zábavné aktivity. Dospělí Simíci mohou také s projekty spolupracovat. Následující projekty jsou dostupné pro Děti a teenageři:

 • Experimenty s elektřinou (doporučené pro teenagery)
  Tento projekt zvyšuje dovednost Psychika (děti) a dovednost Kutilství (teenageři/dospělí). Po dokončení je tento projekt aktivní.

 

Experimenty s elektřinou

 

 • Vzduchová raketa (doporučené pro teenagery)
  Tento projekt zvyšuje dovednost Psychika (děti) a Raketová věda (teenageři/dospělí). Po dokončení je tento projekt interaktivní.

 

Vzduchová raketa

 

 • Robotika (doporučené pro teenagery)
  Tento projekt zvyšuje dovednost Psychika (děti) a Programování (teenageři/dospělí). Po dokončení je tento projekt aktivní.

 

Robotika

 

 • Postav si most (doporučené pro teenagery)
  Tento projekt zvyšuje dovednost Psychika (děti) a Logika (teenageři/dospělí).

 

Postav si most

 

 • Chemický vulkán (doporučené pro děti)
  Tento projekt zvyšuje dovednost Psychika (děti) a Logika (teenageři/dospělí). Po dokončení je tento projekt interaktivní.

 

Chemický vulkán

 

 • Sluneční soustava (doporučené pro děti)
  Tento projekt zvyšuje dovednost Psychika (děti) a Raketová věda (teenageři/dospělí).

 

Sluneční soustava

 

 • Diorama středověkého hradu (doporučené pro děti)
  Tento projekt zvyšuje dovednost Kreativita (děti) a Malování (teenageři/dospělí).

 

Dioráma středověkého hradu

 

 

Kázeň dětí a teenagerů


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství je nová schopnost rodičů, pro kázeň a potrestání dětí pomocí interakce "Poslat na hanbu" a "Zaracha". Tyto interakce jsou závislé dovednosti Rodičovství, a vyžaduje určitou úroveň dovednosti.

Děti občas potřebují přísného rodiče, aby se z nich stali vzorní občané. Je třeba je naučit. Že dělání nepořádku není v pořádku. Rodiče mohou děti pochválit za dobré chování nebo je napomenout za chování nedobré.

Napomenutí může probíhat různě: rodiče dítě buď prostě jen požádají, aby něco nedělalo, pořádně mu domluví, nebo se neudrží a dítě řádně seřvou.

Ne všechny děti reagují na výchovné metody stejně. Je důležité věnovat pozornost tomu, jak se dítě při výchově zachová. Někdy poslechne dobrovolně, jindy jen s nechutí a někdy poslechnout úplně odmítne.

Potrestání dětí a teenagerů

 

Poslat na hanbu - Když dospělí Simíci dosáhnou 4. úrovně v dovednosti Rodičovství, mají možnost použít interakci Poslat na hanbu. Dává dětem a teenagerům čas na přemýšlení o tom co udělali. Simíkům, které jste poslali na hanbu se objeví nad hlavou ikona času. Poslání na hanbu trvá 30 minut a děti nebo teenageři nemusí rodiče poslechnout.

Poslat na hanbu

 

Zaracha - Když dospělí Simíci dosáhnou 5. úrovně v dovednosti Rodičovství, mají možnost použít Zaracha pro děti a teenagery. Je to způsob Při rozhodování o použití zaracha mají dospělí Simíci možnost omezit určité činnosti. Zaracha se provádí 1 den a děti nebo teenageři nemusí rodiče poslechnout.

Například; Žádná televize, Žádný počítač, Ani na krok z domu, Žádní kamarádi, Žádný telefon, Žádná hudba nebo Žádné hračky ani hry.

Zaracha

 

Aby rodiče potrestali své děti, tak děti budou muset udělat něco, co rodiče považují za špatný. Jakmile k tomu dojde, mohou rodiče přistupovat k těmto možnostem prostřednictvím interakce. (Rodičovství - Potrestat za nedávné chování - Dát trest)

 

 

Dětské fáze


Jak je uvedené v příručce v části Vlastnosti, tak Herní balíček The Sims 4: Rodičovství představuje nové Dočasné vlastnosti, které jsou získány v případě, že děti a teenageři mají "Dětskou fázi". Tyto emoční nerovnováhy se vyskytují náhodně a dávají Simíkům zvláštní interakce a vlastnosti.

Většina těchto fází a vlastností je k dispozici u dětí a teenagerů, ale některé jsou omezeny na jednu nebo druhou. Když Simíci vstoupí do fáze, budete upozorněni prostřednictvím oznámení o jaký druhem fáze se jedná. Během této doby se mohou rodiče zeptat dětí na určitou fázi, která vás upozorní na opatření, aby Simíkům pomohli zbavit se fáze rychleji.

Navíc děti a teenageři budou vykazovat abnormální chování. Například Vybíravý jedlík bude házet s jídlem, které jim rodiče dají na stůl, a Citově vázaný Simíci budou chtít zůstat co nejdál od rodiny.

 

Dočasné vlastnosti:

Název a popis

 

RebelRebel

Dospívání s sebou neochvějně přinese i okamžik, kdy se mladí chtějí vzepřít pravidlům. Tento Simík se bude častěji hádat s rodiči, nadávat a prokrastinovat při dělání domácích úkolů. Teen

 

Vybíravý jedlíkVybíravý jedlík

Vybíraví jedlíci to mají dobré. Hlavně všechny ty odporné kulinářské pochoutky držte od tohoto Simíka daleko. Radši si dá něco rychlého. Teen

 

ZlobivýZlobivý

Je nejvyšší čas trochu si za zlobit. Tento Simík chce škodit a nenechá si ujít žádnou příležitost udělat ostatním Simíkům něco zlého. Teen

 

HlučnýHlučný

Tento Simík chce, aby ho slyšel celý svět! Rád křičí, hlasitě hraje na hudební nástroje a poslouchá hudbu co nejvíc nahlas, členům jeho rodiny doporučujeme kvalitní špunty do uší. Teen a dítě

 

OdcizenýOdcizený

Tenhle teenager se začal cítit odcizeně. Když je v blízkosti rodiny, stresuje ho to. Svět mu prostě vůbec nerozumí. Teen

 

Jsem medvěd!Jsem medvěd!

Staň se medvědem! Tohle dítě se nespokojí s ničím jiným než s kostýmem ohromujícího vládce lesů. Nic jiného na sebe prostě nevezme. Dítě

 

Citově vázanýCitově vázaný

Tento Simík se cítí nejpříjemněji, když je v kontaktu se svým pečovatelem. Není důvod nějak komunikovat s ostatními Simíky, když už v životě máte toho nejlepšího. Když k tomu tohoto Simíka přinutíte, vystresujete ho. Dítě

 

 

 

Změna nálady


Změna nálady je další porucha chování určená pro teenagery. V následných časech během hry mohou teenageři skončit s nevysvětlitelnou Změnou nálady. Když k tomu dojde, dostanou náladovku +50 Naštvaný/V rozpacích/Smutný/Napjatý, která trvá 8 hodin.

Změna nálady

 

Během této doby budou teenageři obklopeni hněvem a obvykle se budou takhle chovat častěji. Rodiče mohou pomoci zmírnit jejich náladu tím, že provedou interakce: "Promluvit ohledně Změny nálady", "Povzbudit" a "Kritizovat změnu nálady".

 

 

Dovednost: Rodičovství


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství představuje zcela nové dovednosti Rodičovství. Simíci dokáží tuto dovednost ovládnout pomocí interakce Rodičovství, nebo čtením knihy dovednost Rodičovství. Simíci s vyšší dovedností v oblasti Rodičovství se odemknou nové interakce rodičovství, které ovlivňují chování svých dětí.

 • Dovednost Rodičovství (1. úroveň) - Simík teď může chválit dětské chováni a přimět děti, aby uklízely. Také je může pokárat za nepěkné chování: buď je požádá, aby danou věc nedělaly, nebo je prostě seřve.
 • Dovednost Rodičovství (2. úroveň) - Simík teď dokáže přimět děti, aby psaly domácí úkoly. Navíc může dětem přísně říct, aby se nechovaly nevhodně. Při výukových situacích má více možností.
 • Dovednost Rodičovství (3. úroveň) - Simík může dětem pomoct uspokojit základní potřeby, jako jsou potřeba WC, hygiena a zábava. Také může dávat rodičovské rady ostatním rodičům.
 • Dovednost Rodičovství (4. úroveň) - Simík teď může posílat děti na hanbu. Také má k dispozici více informací o tom, jak ovlivnit vývoj svých
  dětí.
 • Dovednost Rodičovství (5. úroveň) - Simík teď může zlobivým dětem dát zaracha. Pokud má radši mírnější přístup, může nedobré chování s dítětem probrat nebo celou situaci vyřešit objetím. Také teď má k dispozici více možností pro řešení dětských pohnutek.
 • Dovednost Rodičovství (6. úroveň) - Simík teď může ostatním rodičům dodat dobrý pocit, pokud to mají zrovna těžké. Když Simík pečuje o nemluvňata, přesně ví, co jim schází.
 • Dovednost Rodičovství (7. úroveň) - Simík teď dokáže efektivněji řešit potřeby svých dětí. Lépe mu také jde, když se děti snaží přimět, aby něco udělaly.
 • Dovednost Rodičovství (8. úroveň) - Simík teď má při výukových situacích i třetí možnost. Také je mnohem efektivnější při provádění výchovných interakcí.
 • Dovednost Rodičovství (9. úroveň) - Simík je teď tak přesvědčivý, že vždycky uspěje, když se snaží dítě přimět k nějaké činnosti (například k úklidu nebo mytí nádobí). Simík teď také přesně ví, jak jeho rady ovlivní výukové situace.
 • Dovednost Rodičovství (10. úroveň) - Simík teď může na dětech provádět interakci Superefektivní péče o děti, která jim vyřeší všechny potřeby najednou. Když Simík udělá hodně rodičovských povinností, může přejít do režimu skvělého rodiče, ve kterém jeho vlastní potřeby nebudou až takový problém.

 

Dovednost Rodičovství

 

 

Režim skvělého rodiče


Jakmile Simík dosáhne 10. úrovně v dovednosti Rodičovství, má možnost vstoupit do "Režim skvělého rodiče" a zpomalit jejich vlastní potřeby. Chcete-li spouštět režim skvělého rodiče, tak bude muset rodič předurčit několik souběžných sociálních interakcí Rodičovství.

Režim skvělého rodiče

 

Simíci, kteří vstoupí do "Režim skvělého rodiče" získají náladovku +2 Šťastný, která trvá 2 hodiny a snižuje jejich potřebu o 75%.

 

 

Životní hodnoty


Životní hodnoty popisují, jak se Simíci dokáží přizpůsobit každodennímu životu a efektivně v něm existovat. Existuje pět životních hodnot: výchova, zodpovědnost, řešení konfliktů, empatie a ovládání emocí. Batolata, děti a teenageři mohou tyto hodnoty získávat nebo ztrácet na základě svého chování a přístupu rodičů.

Jakmile se ze Simíka stane mladý dospělý, jeho životní hodnoty se přestanou měnit a na základě finálních hodnot obdrží jedinečnou vlastnost.

 • Životní hodnoty lze sledovat v panelu Simologie, kde je také sekce Vlastnosti.

 

Podržením kurzoru nad hodnotami uvidíte interakce, kterými mohou děti své životní hodnoty ovlivnit. Rodiče mohou životní hodnoty svých dětí ovlivnit pomocí rodičovských interakcí.

Životní hodnoty

 

Existuje 5 Životních hodnot, které mohou být pozitivní nebo negativní: Vychování, Zodpovědnost, Ovládání emocí, Empatie a Řešení konfliktů. Batolata, děti a teenageři získávají a ztrácejí životní hodnoty založené na jejich činnostech a činnostech svých rodičů. Vše od rodičovského stylu, výkyvy nálad, dětských fází a nových interakcí hraje roli při určování toho, jak budou rodiče vychovávat děti.

Podržením kurzoru na ikonu lze vysvětlit, jak pozitivně a negativně ovlivňují životní hodnoty. Každá z hodnot má navíc jednu negativní a jednu pozitivní vlastnost. Tyto vlastnosti jsou "Zděděné vlastnosti".

Zděděné vlastnosti jsou nové vlastnosti pro Simíky. Jakmile Simík zestárne na mladého dospělého, jsou jejich životní hodnoty ukončené a obdrží jedinečnou vlastnost v závislosti na tom, kde je zrovna jejich životní hodnota. Mohou obdržet pouze jednu vlastnost na jedné životní hodnotě a mohou mít směs pozitivních a negativních vlastností.

VychováníVychování
Kladné chování
Dobře vychovaný Dobře vychovaný
Dobře vychovaní Simíci nedělají nic nechutného, tedy alespoň ne před ostatními. Také mají k dispozici novou interakci Zdvořilé představení a rychleji si zlepšují přátelské vztahy. Dobře vychovaní Simíci mohou poděkovat hostiteli, který je pozval.
Záporné chování
Nevychovany Nevychovaný
Nevychovaní Simíci se sice mohou snažit být přátelští, ale určité interakce prostě vždycky pokazí. Také se budou častěji chovat nechutně a budou hodně klít. Jedno je ale jasné: do nádobí se jim chtít nebude.

 

Ovládání emocíOvládání emocí
Kladné ovládání emocí
Ovládání emocí Ovládání emocí
Simíci s vlastností ovládání emocí se mohou snadněji zbavit negativních nálad. Stačí jim k tomu běhat, poslouchat určitou hudbu, blogovat na počítači nebo hrát na hudební nástroj. Obecně platí, že se negativních emocí zbaví rychleji než ostatní.
Záporné ovládání emocí
Neovládané emoce Neovládané emoce
Simici s nekontrolovanými emocemi se budou negativních emocí zbavovat déle než ostatní. Pokud navíc cítí negativní emoce, je možné, že se emocionálně zhroutí.

 

ZodpovědnostZodpovědnost
Kladná zodpovědnost
Zodpovědný Zodpovědný
Zodpovědným Simíkům to jde v práci lépe. Krom toho také mohou k zodpovědnosti vést děti a teenagery.
Záporná zodpovědnost
Nezodpovědný Nezodpovědný
Nezodpovědní Simíci se v práci cítí nesví, ale ignorování účtů a flákání je vždycky rozveselí. Také je v práci mohou potkat nové situace.

 

EmpatieEmpatie
Kladná empatie
Srdce na pravém místě Srdce na pravém místě
Simíci se srdcem na pravém místě mohou ostatním Simíků pomáhat zbavit se negativních emocí. Také s nimi mohou projevit empatii pomocí interakce Podělit se o emocionální břemeno. Pokud se ale tito Simíci začnou chovat zle, bude je to stresovat.
Záporná empatie
Necitlivý Necitlivý
Bezcitní Simíci mohou zpochybňovat negativní emoce ostatních Simíků. Bezcitní Simíci mají také větší šanci, že jejich společenské interakce selžou, pokud hovoří se Simíky s negativními emocemi.

 

Řešení konfliktůŘešení konfliktů
Kladné řešení konfliktů
Prostředník Prostředník
Prostředníci mají vyšší šanci, že jim vyjde omluva mířená na ostatní Simíky. Také mohou dělat prostředníky na fórech a řešit neshody se Simíky, se kterými už dlouho nemají přátelský vztah.
Záporné řešení konfliktů
Hádavý Hádavý
Hádaví Simíci obvykle řeknou něco, co rozhovoru moc neprospěje. Obzvlášť to platí u Simíků, které nemají rádi. Jen obtížné se omlouvají a často se snaží dokázat svou pravdu.

 

Výchova dětí

 

 

Chování na životní hodnoty


Chování batolat, dětí a teenagerů má přímý vliv na jejich životní hodnoty. Existuje mnoho nových interakcí, které je přímo ovlivňují, jaký druh hodnoty děti budou dostávat. Disciplína, povzbuzování, vliv a další interakce od dospělých rodičů také hraje roli při chování dítěte.

Zdědené vlastnosti

 

Níže je seznam akcí a chování, které pozitivně a negativně ovlivňují životní hodnoty. Pamatujte si, že disciplína, povzbuzení, vliv, trest a obecné Rodičovství, vše přispívá k pozitivnímu a negativnímu chování.

Vychování
Vychování Chování, které přispívá k Vychování
Pozitivní chování
 • Mít vlastnost Pořádný
 • Rodiče snažící se dítě naučit říkat prosím a děkuji
 • Přátelské představení
 • Prostírání stolu
 • Mytí nádobí
 • Skládání komplimentů
Negativní chování
 • Mít vlastnost Bordelář
 • Krkání a prdění
 • Klení
 • Nezdvořilé představení
 • Batolata svlékající se před cizími Simíky
Ovládání emocí
Ovládání emocí Chování, které přispívá k Ovládání emocí
Pozitivní chování
 • Mít vlastnost Sebejistý
 • Zapisování do deníčku
 • Běhání pro uklidnění z negativní nálady
 • Poslech klasické hudby pro uklidnění z negativní nálady
 • Hraní na nástroje pro uklidnění z negativní nálady
 • Hraní pro zbavení se negativních emocí
 • Blogování o pocitech v negativní náladě
Negativní chování
 • Mít vlastnost Žárlivý nebo Vyšinutý
 • Emocionální zhroucení
 • Strkanice nebo kousnutí jiného Simíka
 • Uhození nějakého Simíka
 • Rozbití domečku pro panenky
 • Zničení školního projektu (Batolata)
Zodpovědnost
Zodpovědnost Chování, které přispívá k Zodpovědnosti
Pozitivní chování
 • Mít vlastnost Ambiciózní nebo Perfekcionista
 • Dokončení školního projektu
 • Dělat domácí úkoly
 • Dostávání dobrých známek
 • Příprava zabaleného obědu
 • Teenageři dobře pracující na brigádě (částečný úvazek)
 • Vynášení odpadků
 • Čištění zubů
 • Opravování rozbitých objektů
 • Uklízení hraček z krabice na hračky
 • Uklízení nepořádku
Negativní chování
 • Mít vlastnost Dětinský
 • Dostávání špatných známek
 • Vynechání Školy nebo brigády
 • Odchod z brigády
 • Dělání nepořádku
 • Hraní si v záchodě
 • Porušení zaracha
 • Porušení večerky
Empatie
Empatie Chování, které přispívá k Empatií
Pozitivní chování
 • Mít vlastnost Dobrák
 • Dobrovolnická činnost s rodinou
 • Hraní s doktorskou sadou
 • Ptaní se na negativní náladu
 • Interakce Uklidnit, Rozveselit a Utěšovat kvůli úmrtí někoho blízkého
Negativní chování
 • Mít vlastnost Zlý nebo Zákeřný
 • Zlé interakce
 • Křičení na Simíky
 • Trolování na počítači
 • Mlácení plyšáků
 • Výsměch rozpakům nebo smutku
 • Interakce Zesměšňovat vztek, Zlehčovat stres a Posmívat se nepohodlí
Řešení konfliktů
Řešení konfliktů Chování, které přispívá k Řešení konfliktů
Pozitivní chování
 • Mít vlastnost Společenský
 • Smíření po hádce
 • Omluva po negativní interakci
 • Interakce Prosit o odpuštění, Najít něco společného a Zkusit si povídat
 • Rodiče snažící se dítě naučit omlouvat
 • Snaha udobřit se po hádce
 • Snaha o nápravu špatného vztahu
Negativní chování
 • Mít vlastnost Vznětlivý
 • Prohlášení za nepřítele
 • Opovrhování někým
 • Boje se Simíky
 • Hádání

 

 

 

Nový nákup/stavba


Herní balíček The Sims 4: Rodičovství obsahuje celkem 93 nových předmětů v režimu Nákupu a Stavby.

89x Režim nákupu / Režim stavby
(4x Připravené místnosti)

 

 

Nákup


Rodicovstvi_01.jpg

 

 

 

4x Připravené místnosti


1x Kuchyň

Kuchyň 1

 

1x Ložnice

Ložnice 1

 

1x Obývací pokoj

Obývací pokoj 1

 

1x Dětský pokoj

Dětský pokoj 1

 

 

 

NovinkyNovinky
Barevné kuličky (ikona)Barevné kuličky (Sbírka)

16. května 2024
Střapce (ikona)Střapce (Sbírka)

16. května 2024
Tomarang IkonaTomarang

9. května 2024
Cheaty: Nájemní bydlení IkonaCheaty: Nájemní bydlení

25. dubna 2024
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Události (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Údržbář (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Přiřazené pozemky (Nájemní bydlení)

9. května 2024

Nová lekce (Nájemní bydlení)

25. dubna 2024

Nové Aspirace (Nájemní bydlení)

24. dubna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm