The Sims 4: Ekobydlení | The Sims 4 CZ

The Sims 4: Ekobydlení


DeadKarlos | 25. srpna 2020 | Návštěvnost 24311123069

 

Rozšíření: The Sims 4 Ekobydlení IkonaThe Sims 4: Ekobydlení (TS4: Eco Lifestyle) je deváté Rozšíření pro hru The Sims 4, které bylo vydané 5. června 2020.

Rozšíření se zaměřuje na ekologickou stopu světa a ovlivňuje světy a jejich obyvatele pomocí akčních plánů sousedství k lepšímu nebo horšímu. Ekologicky šetrné životní výnosy, včetně zahrnutých funkcí, jako je udržitelný život, obnovitelná energie, řemeslná výroba a komunitní projekty. Zahrnuje také nový svět Evergreen Harbor.

Je to první rozšíření, které je zaměřené na ekologické bydlení, s některými prvky z The Sims 2: Sídla a zahrady, The Sims 2: Roční období, The Sims 3: Povolání snů, The Sims 4: Život na ostrově a různé objekty zdroje energetické z The Sims 3 Store.

 

Zdroj

 

Oficiální popis


Jste připraveni nechat své Simíky změnit jejich svět? Nastěhujte se do komunity spolutvůrců v rozšíření The Sims 4: Ekobydlení! Hrajte si se životem, abyste změnili fungování společnosti v novém světě Evergreen Harbor. Pomozte svým novým sousedům rozhodnout, do jakého projektu ve veřejném prostoru se pustí, snižte zátěž na životní prostředí a sledujte, jak se vaše sousedství mění. Jistě vás překvapí, co se stane, až vaši Simíci začnou sami určovat pravidla.

 

Klíčové vlastnosti

Udržitelné živobytíUdržitelné živobytí
Redukujte, znovu používejte a recyklujte! Je to dobré nejen pro životní prostředí, ale také vám to šetří simoleony.

Kolaborativní komunitaKolaborativní komunita
Věnujte se svému sousedství pomocí nové hlasovací tabule, na které každý týden najdete nové akční plány sousedství. Každý člen komunity má svůj hlas a na každém hlasu záleží!

Změňte světZměňte svět
Každé vaše rozhodnutí - jaké zdroje energie budete využívat, jaké si navrhnete bydlení a pro jaké akční plány budete hlasovat -ovlivní stav světa. Dočkáte se vzduchu plného smogu, nebo křišťálově čisté vody?

Ukažte svůj vysokoškolský stylUpcyklovaná výzdoba
Potřebujete vybavit dům do začátku a máte hluboko do kapsy? Zvládnete to skoro zdarma! Stačí vyhrabat pár už trochu použitých předmětů - třeba proleželou matraci, která se dá opravit, nebo malinko sežehnutý sporák, který jistě půjde znovu naleštit.

 

Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení Obal
*VYŽADUJE ZÁKLADNÍ HRU THE SIMS 4 (PRODÁVÁ SE SAMOSTATNĚ) A VŠECHNY HERNÍ AKTUALIZACE.
Popis
Vývojář: Maxis, The Sims Studio
Vydavatel: Electronic Arts
Série: The Sims
Vydání: 5. června, 2020
Informace
Platform: Windows, OS X
Media: DVD, Digitální
Režim: Pro jednoho hráče
Vlastnosti
Žánr: Simulace života
Téma: Bydlení, Koníčky
Svět: Evergreen Harbor

 

Obsah [Zobrazit]


 

 

 

Media


 

 

 

Herní přehled


Rozšíření se zaměřuje na ekologickou stopu světa a ovlivňuje světy a jejich obyvatele pomocí akčních plánů sousedství k lepšímu nebo horšímu.

Rozšíření: Ekobydlení Obrázek 1

Rozšíření: Ekobydlení Obrázek 2

Rozšíření: Ekobydlení Obrázek 3

Rozšíření: Ekobydlení Obrázek 4

Rozšíření: Ekobydlení Render 1

 

 

 

Nové Aspirace


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává dvě nové Aspiraci při Vytvoření Simíka. Tato aspirace uděluje Simíkům odměnu a bonusovou vlastnost.

Kreativita

Mistrovský tvůrceMistrovský tvůrce

Tento Simik by se chtěl stát expertem ve fabrikaci!

Vlastnost za dokončení aspirace: Můza tvůrců

Příroda

EkoinovátorEkoinovátor

Tento Simik chce vytvořit lepší a zelenější komunitu.

Vlastnost za dokončení aspirace: Vlivná osobnost

 

 

Nové Vlastnosti


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává 14 nových vlastností. Vlastnosti při Vytvoření Simíka 4x, Bonusová vlastnost z Aspirace 2x, Bonusová vlastnost 3x, Vlastnost za odměnu z Kariéry 2x, Vlastnost za odměnu z Jídla 1x a Vlastnosti Smrti 2x.

Vlastnosti při Vytvoření Simíka: Koníčky

TvůrceTvůrce

Tito Simíci jsou nejspokojenější, když bydlí na zelené ulici, a neustále pracují na tom, aby jejich okolí bylo šetrnější vůči životnímu prostředí.

Vlastnosti při Vytvoření Simíka: Životní styl

FreeganFreegan

Tito Simíci odmítají konzumerismus a chtějí všemi možnými způsoby omezit zbytečné utrácení. Rádi objevují již použité nebo vyhozené produkty a také jídlo. Také mají největší šanci, že v kontejnerech najdou hotové poklady! Pokud stráví moc času vyděláváním nebo utrácením simoleonů, mohou se začít cítit nesví nebo napjatí.

RecyklátorRecyklátor

Tito Simíci jsou až fanatičtí ve své snaze všechno recyklovat. Rádi se přehrabují v odpadcích ve snaze objevit kousky a díly. Pokud se ale svému koníčku dlouho nevěnují...

Zelený ďábelZelený ďábel

Tito Simíci jsou nejspokojenější, když bydlí na zelené ulici, a neustále pracují na tom. aby jejich okolí bylo šetrnější vůči životnímu prostředí.

Bonusová vlastnost z Aspirace

Můza tvůrcůMůza tvůrců

Mistrovští tvůrci se naučili všechny triky, které jim pomáhají fabrikovat předměty s nižšími náklady.

Aspirace: Kreativita - Mistrovský tvůrce

Vlivná osobnostVlivná osobnost

Když vlivná osobnost promluví, naslouchají ji úplně všichni. Když se jí zachce, může z kohokoliv udělat místního hrdinu, nebo ho úplně zazdít.

Aspirace: Příroda - Ekoinovátor

Bonusová vlastnost

Následující vlastnosti jsou skryté vlastnosti, které hra přiřadí NPC Simíkům, aby mohli plnit různé role v komunitě. Tyto vlastnosti lze aplikovat také na aktivní Simíky, ale pouze pomocí cheatů.

Mistr ekologieMistr ekologie

Simíci s touto vlastností jsou mistry ekologie daného sousedství. Mohou ostatní Simíky inspirovat, aby byli šetrnější vůči životnímu prostředí.

Aspirace: Žádná (jenom nehratelný simíci, nebo přes cheat)

PodnikatelPodnikatel

Simíci s touto vlastností jsou podnikateli daného sousedství. Rádi riskují při investování a rozhodně nepohrdnou dary.

Aspirace: Žádná (jenom nehratelný simíci, nebo přes cheat)

Mistrovský tvůrceMistrovský tvůrce

Simíci s touto vlastností jsou mistrovskými tvůrci daného sousedství! Dokáží ostatním Simíkům dodat inspiraci na fabrikační recepty.

Aspirace: Žádná (jenom nehratelný simíci, nebo přes cheat)

Vlastnosti za odměnu z Kariéry

EkoinženýrEkoinženýr

Ekoinženýři rychleji zvládnou instalovat ekovylepšení do objektů a při recyklaci vždy získají součástky pro ekovylepšení.

Kariéra: Městský designér (10. úroveň odvětví Zelený technik)

Šampion liduŠampion lidu

Šampioni lidu vždy získávají více vlivu a také více bodů spokojenosti, když vliv získávají. Také od ostatních Simíků dostávají více dárků.

Kariéra: Městský designér (10. úroveň odvětví Městský plánovač)

Vlastnost z Jídla

BublonadšenecBublonadšenec

Když se bublonadšenci snaží pomocí bublovaru vytvořit lepší produkty, kdostane je to do soustředěné nálady. Také se rychleji vzpamatují z přebublování.

Zdroj: dovednost Bublovaření

Vlastnosti ze Smrti

Smrt způsobená rojem muchSmrt způsobená rojem much

Tohoto Simíka potkala smrt v důsledku rozzlobeného roje much.

Smrt způsobená broukySmrt způsobená brouky

Pro Simíka <Jméno> si přišla smrt v podobě dobře namíchaného broučího nápoje. Simík <Jméno> teď může odpočívat ve strašidelném domě.

 

 

Vytvořit Simíka


Žena

 • Dospělá/Teenager/Stará
  15x Účesy a Pokrývka hlavy, 18x Horní díly, 12x Spodní díly, 8x Celkový outfit, 4x Boty, 9x Doplňky, 1x Zuby, 4x Tetování, 2x Makeup
 • Dítě
  2x Účesy a Pokrývka hlavy, 4x Horní díly, 6x Spodní díly, 5x Celkový outfit, 3x Boty, 3x Doplňky
 • Batole
  1x Horní díly, 3x Spodní díly, 9x Celkový outfit, 1x Doplňky

Muž

 • Dospělý/Teenager/Starý
 • 7x Účesy a Pokrývka hlavy, 13x Horní díly, 12x Spodní díly, 1x Celkový outfit, 2x Boty, 5x Doplňky, 1x Zuby, 4x Tetování, 2x Makeup
 • Dítě
  1x Účesy a Pokrývka hlavy, 2x Horní díly, 5x Spodní díly, 2x Celkový outfit, 2x Boty, 2x Doplňky
 • Batole
  1x Horní díly, 3x Spodní díly, 1x Doplňky

Ekobydleni_02.jpg

 

 

 

Nové herní možnosti a interakce


Tato část obsahuje podrobné informace o všech nových herních možností, které jsou k dispozici v Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení.

 

 

Nastavení hry


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává do hry nový systém životního prostředí a hlasování, které se nachází v nastavení hry. Systém lze deaktivovat v nabídce nastavení hry, také můžete použít cheaty, pomocí kterých se můžete rozhodnout, ve kterém typu světa chcete žít.

Stanice rádia

 

 

Stanice rádia


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává do hry nový hudební žánr "Americana" a další nové songy v hudebním žánru "Alternativní", "Elektronická" a "PoP". Tento nový kanál můžete poslouchat pomocí Rádia nebo Reproduktorů.

Alternativní

 • Alec Benjamin - Water Fountain
 • Taylor Janzen - Devotion

Elektronická

 • Bobobath - Mr. Boboto
 • Bobobath - Bobolicious
 • MC Llama lot - Monday Nite Cabin Fever

Pop

 • Kim Petras - Malibu

Stanice rádia

 

 

Klubové aktivity


Pokud vlastníte rozšíření The Sims 4: Společná zábava, dostanete zbrusu nové Klubové aktivity v rozšíření The Sims 4: Ekobydlení. Při vytvoření klubové aktivity je dispozici "Fabrikovat objekt" a "Vyrábět bublodžusy" v akci Koníčky.

Klubové aktivity

 

 

Klubové požadavky


Pokud vlastníte rozšíření The Sims 4: Společná zábava, tak do rozšíření Ekobydlení získáte 4 nových klubových aktivit a klubových požadavků. Při výběru klubových požadavků a aktivit jsou k dispozici následující možnosti.

Dovednost minimálně na 2. úrovni

 • Bublovaření
 • Fabrikace

Kariéra

 • Fotbalista
 • Inženýr
 • Práva
 • Městský designér
 • Tvůrce na volné noze

 

Klubové požadavky

 

 

Nový druh smrti: Mouchy


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přináší novou formu smrti způsobená rojem much. Mouchy v The Sims 4 jsou podobné z The Sims 3. Vznášejí se nad zkaženým jídlem a prázdnými talíři, které byly odloženy nebo špinavé. Pokud se Simík stane duchem, tak bude vždy obklopen mouchami a získá vlastnost "Smrt způsobená rojem much".

Nový druh smrti: Mouchy

 

 

Nový druh smrti: Brouci


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přináší novou formu smrti způsobená broučím džusem. Pokud Simík vypije velké množství nápoje Broučí džus, tak se může stát duchem a získá vlastnost "Smrt způsobená brouky".

Nový druh smrti: Brouci

 

 

WooHoo v kontejnéru


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přináší nový Woohoo pro Simíky. Simíci, kteří jsou v romantickém vztahu, může použít na sprchu interakci "Nořit se pro zážitky" nebo "Pokusit se o dítě". Lezení do kontejnéru vyčerpá Simíkovy hygienické potřeby a bude mít náladovku Špinavé prostředí (Nesvůj +3). Simíci také získají náladovku Špianvý flirt (Šťastný +3).

WooHoo v kontejnéru

 

 

Stánek s jídlem


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nové objekty "Stánky s jídlem". Každý stánek prodává své vlastní jedinečné jídlo. Simíci se naučí vařit jídlo ze stánku s jídlem poté, co ho sní. Pro stánky s jídlem umístěné na pozemku si Simík může najmout prodejce za 100§. Stánek s jídlem si můžete také koupit v režimu nákupu za 1.800 Simoleonů.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivit

 • Stánek s jídlem (1.800§)

 

Stánek s jídlem

Svobodný stánek s nápoji od tuláka Joea

Svobodný stánek s nápoji od tuláka JoeaŘíká se, že když někam vyrazíte, tak tam taky dorazíte. Nejspíš. Když si za auto připojíte Svobodný stánek s nápoji, bude s vámi pevně spojený jako špatná pověst. Dorazíte "TAM" s chutným šálkem Čerstvé připravené kávy v každé ruce. Jen si to představte.

Jídlo:

Popcorn z cvrčků (12§)
Jídlo z cvrčků (18§)
Smažení brouci prskavci (50§)

Nápoj:

Káva (5§)
Heřmánkový čaj (5§)
Horké kakaou (5§)
Čaj oolong (5§)
Zelený čaj (5§)
Ženšenový čaj (5§)
Čaj Earl Grey (5§)

 

 

Dovednost Bublovaření


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává novou dovednost Bublovaření. Simíci s touto dovedností mají od přírody touhu bublovařit. Ať už to mají jako koníček nebo vedlejšák, nezbytné je experimentování. Tyto Simíky často uvidíte, jak testují různé přísady a procesy, aby zdokonalili své umění. Dovednost Bublovaření umožňuje výrobu různých šumivých nápojů na "Bublovar Nadšený bubla".

Dovednost Bublovaření

 

1. úroveňSimík <Jméno> se vydal na svou výpravu do světa bublovaření! Pokračujte ve vylepšování své dovednosti bublovaření pomocí bublovaru a experimentováním s různými přísadami.

 

2. úroveňSimík <Jméno> konečně pochopil základy bublovaření! Teď může experimentovat s bylinkami, květinami a sójovými boby.

 • Bylinky
 • Květiny
 • Sójové boby

 

3. úroveňBubliny k Simíkovi <Jméno> promlouvají. Jeho umění bublovaření mu vyneslo možnost připravovat pomocí bublovaru sodovky.

 • Výroba sodovky

 

4. úroveňSimík <Jméno> se blíží k samému vrcholu bublovaření! Teď může ostatním dávat tipy ohledně bublovaření a když se cítí sebevědomě, může produkty z bublovaru poslat BubloFandům ke zhodnocení.

 • Poštovní schránka – Poslat bublový výrobek na zhodnocení...

 

5. úroveňSimík <Jméno> už zcela ovládl dovednost bublovaření a stal se certifikovaným bublonadšencem! Teďse také může pokusit připravit záhadnou chmurbuchu.

 • Dát tipy ohledně bublovaření
 • Vlastnost za odměnu - Bublonadšenec

 

 

Bublovar Nadšený bubla


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nový objekt "Bublovar Nadšený bubla", který umožňuje výrobu různých šumivých nápojů. Bublovar je k dispozici v režimu nákup, v sekci "Koníčky a dovednosti - Kreativita" za 735 Simoleonů. Simíci mohou zvyšovat dovednost Bublovaření přes "Bublovar Nadšený bubla" nebo čtením dovednostních knih.

Zhodnocení výrobku
Můžete si také nechat zhodnotit výrobky, tím že jednoduše přejděte na poštovní schránku, kliknete na schránku a měla by se zobrazit možnost "Poslat bublavý výrobek na zhodnocení". Nejlepší je poslat výrobek, když má Simík náladovku Sebejistý. Můžete to udělat pouze jednou denně.

Bublovar Nadšený bubla

Používání přístroje Bublovar je snadné. Jednoduše nechte svého Simíka přejít ke stroji a vložit přísady. Zobrazí se vyskakovací obrazovka, která vám umožní vybrat, které přísady chcete vložit.

I když nemůžete kombinovat různé přísady dohromady, můžete přidat víc množství stejné přísady, které vám po dokončení procesu poskytnou více lahví.

Jakmile přidáte požadované přísady, můžete zahájit bublovaření, které vyžadují potřebnou částku Simoleonů, a cena se může lišit podle ingradiencí a kolik jich použijete.

Bude to trochu trvat, než proběhne proces šumění. Když je proces šumění dokončen, budete moci svůj výtvor sebrat a také pojmenovat!

Všechny vaše výtvory budou umístěny do inventáře Simíka. Odtud můžete produkt přejmenovat, vyhodit, vzít láhev / sklenici, umístit do světa a přidat k oblíbeným.

K dispozici jsou následující vylepšení:

 • Přidat samočisticí vylepšení (3. úroveň Kutilství) - Bublovar se nyní po každém použití sám umyje!
  Vyžaduje:
  1x Součástka pro vylepšení elektroniky
  3x Obyčejná součástka pro vylepšení
 • Vylepšit infuzér (7. úroveň Kutilství) - Zvyšuje kvalitu vyrobených produktů!
  Vyžaduje:
  3x Obyčejná součástka pro vylepšení
  2x Součástka pro vylepšení elektroniky
 • Vylepšit: nerozbitnost (9. úroveň Kutilství) - Zabrání, aby se bublovar rozbil!
  Vyžaduje:
  2x Součástka pro vylepšení elektroniky
  3x Obyčejná součástka pro vylepšení

 

Lahve Bublodžusů

Simíci mohou na základě ingrediencí připravit řadu šumivých šťáv.

Název

Spokojený bublodžus

VozíkLáhev bublodžusu, která Simíkům dodá spokojenost.

Emoce: Šťastný

Ingredience: Jablko, Kokos, Dračí ovoce, Med, Honey, U.F.O.

Sebevědomý bublodžus

Sebevědomý bublodžusLáhev bublodžusu, která Simíkům dodá sebevědomí.

Emoce: Sebevědomý

Ingredience: Ostružina, Jitrocel, Bezinka

Energický bublodžus

Energický bublodžusLáhev bublodžusu, která Simíkům dodá energii.

Emoce: Plný energie

Ingredience: Bazalka, Ohnivý list, Petržel, Šalvěj

Flirtovní bublodžus

Flirtovní bublodžusLáhev bublodžusu, která Simíkům navodí flirtovní náladu.

Emoce: Flirtující

Ingredience: Jahoda, Granátové jablko, Ananas

Inspirovaný bublodžus

Inspirovaný bublodžusLáhev bublodžusu, která Simíkům dodá inspiraci.

Emoce: Inspirovaný

Ingredience: Hruška, Citron, Pichlavé ovoce

Soustředěný bublodžus

Soustředěný bublodžusLáhev bublodžusu, která Simíkům dodá soustředění.

Emoce: Soustředěný

Ingredience: Strelície královská, Modré zvonky, Heřmánek, Vánoční hvězda, Chryzantéma, Sedmikráska, Jiřina, Zubatka, Cesmína, Lilie, Orchidej, Růže, Tulipán, Oměj vlčí mor

Hravý bublodžus

Hravý bublodžusLáhev bublodžusu, která Simíkům dodá hravost.

Emoce: Hravý

Ingredience: Třešně, Hrozny, Borůvky

Podezřelý bublonápoj

Podezřelý bublonápojLáhev bublonápoje vyrobeného z něčeho poněkud podezřelého...

Emoce: Nesvůj

Ingredience: Brouci nugetky, mrkev, houby, rajče, avokádo

Bublofu

BublofuLáhev bublonápoje vyrobeného z tofu.

Emoce: Šťastný

Ingredience: Sójové boby

 

Plechovky sodovky

Simíci mohou na základě ingrediencí připravit řadu šumivých šťáv. Plechovku Sodovky můžete pripravit na 3. úrovni v dovednosti Bublovaření.

Název

Spokojená sodovka

Spokojená sodovkaPlechovka sodovky, která Simíkům dodá spokojenost.

Emoce: Šťastný

Ingredience: Jablko, Kokos, Dračí ovoce, Med, Honey, U.F.O.

Sebevědomá sodovka

Sebevědomá sodovkaPlechovka sodovky, která Simíkům dodá sebevědomí.

Emoce: Sebevědomý

Ingredience: Ostružina, Jitrocel, Bezinka

Energická sodovka

Energická sodovkaPlechovka sodovky, která Simíkům dodá energii.

Emoce: Plný energie

Ingredience: Bazalka, Ohnivý list, Petržel, Šalvěj

Flirtovní sodovka

Flirtovní sodovkaPlechovka sodovky, která Simíkům navodí flirtovní náladu.

Emoce: Flirtující

Ingredience: Jahoda, Granátové jablko, Ananas

Inspirovaná sodovka

Inspirovaná sodovkaPlechovka sodovky, která Simíkům dodá inspiraci.

Emoce: Inspirovaný

Ingredience: Hruška, Citron, Pichlavé ovoce

Soustředěná sodovka

Soustředěná sodovkaPlechovka sodovky, která Simíkům dodá soustředění.

Emoce: Soustředěný

Ingredience: Strelície královská, Modré zvonky, Heřmánek, Vánoční hvězda, Chryzantéma, Sedmikráska, Jiřina, Zubatka, Cesmína, Lilie, Orchidej, Růže, Tulipán, Oměj vlčí mor

Hravá sodovka

Hravá sodovkaPlechovka sodovky, která Simíkům dodá hravost.

Emoce: Hravý

Ingredience: Třešně, Hrozny, Borůvky

 

Jedinečné Bublodžusy

Simíci mohou dělat jedinečné příchutě z jiných nainstalovaných balíčků.

Název

Herní balíček: UpířiBubloplazma

BubloplazmaLáhev bublonápoje vyrobeného z plazmového ovoce.

Emoce: Šťastný (Upír), Nesvůj (Simík)

Ingredience: Plazmové ovoce

Rozšíření: Roční obdobíBublomedík

BublomedíkLáhev bublonápoje z medu.

Emoce: Šťastný

Ingredience: Med

Herní balíček: StrangerVille IkonaPodivný džus

Podivný džusLáhev džusu vyrobeného z prazvláštního ovoce.

Emoce: Posednutý

Ingredience: Prazvláštní ovoce

 

Kombuchy

Simíci mohou také vytvářet nápoje kombuchy.

Název

Květinová kombucha

Květinová kombuchaKombucha vyrobená z květin.

Emoce: Soustředěný

Ingredience:

Bylinná kombucha

Bylinná kombuchaKombucha vyrobená z bylinek.

Emoce: Plný energie

Ingredience: Bylinky

Chmurbucha

ChmurbuchaKombucha vyrobená z květiny smrti.

Emoce: Smutný

Ingredience: Květina smrti

 

Balené bublodžusy

Zabalené džusy se v chladničce nikdy nezkazí.

Spokojený bublodžus

Spokojený bublodžus balený

Sebevědomý bublodžus

Sebevědomý bublodžus balený

Energetický bublodžus

Energetický bublodžus balený

Flirtovní bublodžus

Flirtovní bublodžus balený

Inspirovaný bublodžus

Inspirovaný bublodžus balený

Soustředěný bublodžus

Soustředěný bublodžus balený

Hravý bublodžus

Hravý bublodžus balený

Bublofu

Bublofu balený

Podezřelý bublonápoj

Podezřelý bublonápoj balený

Bubloplazma

Bubloplazma balená

Medovník

Medovník balený

Podivný džus

Podivný džus balený

Květinová kombucha

Květinová kombucha balená

Bylinná kombucha

Bylinná kombucha balená

Květinová kombucha

Květinová kombucha balená

 

Balené sodovky

Zabalené džusy se v chladničce nikdy nezkazí.

Spokojená sodovka

Spokojená sodovka balená

Sebevědomá sodovka

Sebevědomá sodovka balená

Energetická sodovka

Energetická sodovka balená

Flirtující sodovka

Flirtující sodovka balená

Inspirovaná sodovka

Inspirovaná sodovka balená

Soustředěná sodovka

Soustředěná sodovka balená

Hravá sodovka

Hravá sodovka balená

 

 

Dovednost Fabrikace


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává novou dovednost Fabrikace. Dovednost fabrikace si vylepšíte používáním fabrikátoru a výrobou svíček pomocí výrobny svíček. Recyklujte staré věci, které by se jinak vyhodily, a využijte díly a kousky k vytvoření něčeho ryze vašeho!

Simíci mohou zvyšovat dovednost Fabrikace přes "Fabrikátor Už nikdy do obchodu", "Stolek na výrobu svíček Knoťák a synové" nebo čtením dovednostních knih.

Každá výroba, při jeho zpracování stojí řadu položek, které se přesněji nazývají Díly a Kousky.

Jak získat Díly a Kousky?

Jednoduše recyklujte věci, které se nacházejí v kontejnerech po celém světě, nebo předměty z vašeho inventáře a umístět je do Domácího recyklátoru Guntdach (tyto najdete v komunitních prostorech nebo zakoupit a umístěné na pozemku Simíků) a budete získávat Díly a Kousky od předmětů, které recyklujete.

Chcete-li zjistit, kolik Dílů a Kousků má váš Simík, tak stačí jednoduše najet kurzorem myši na své prostředky domácnosti.

Dovednost Fabrikace

 

1. úroveň Simík <Jméno> se vydal na svou výpravu do světa fabrikace! Dovednost fabrikace si zlepší vytvářením objektů pomocí fabrikátoru nebo výrobou svíček pomocí výrobny svíček. Vylepšení dovednosti fabrikace zpřístupní výrobu dalších objektů a nových druhů svíček.

 • Fabrikátor
 • Svíčky

 

2. úroveň Simík <Jméno> teď může pomocí fabrikátoru vyrobit křeslo a zahradní židli a také může fabrikované předměty darovat.

 • Fabrikované křeslo
 • Fabrikovaná zahradní židle
 • Darovat fabrikované předmět

 

3. úroveň Simík <Jméno> může nyní na fabrikátoru vyrábět šatník a pomocí výrobny svíček může vyrábět válcovité svíčky.

 • Fabrikovaný šatník
 • Válcovitá svíčka
 • Nadšeně vyprávět o fabrikaci

 

4. úroveň Simík <Jméno> může nyní na fabrikátoru vyrábět jídelní stůl a židli, součástky pro vylepšení sanitární techniky a kuchyně a běžné součástky pro vylepšení.

 • Fabrikovaná jídelní židle
 • Fabrikovaný jídelní stůl
 • Fabrikované součástky; běžné, sanitární a kuchyňské

 

5. úroveň Simík <Jméno> může nyní na fabrikátoru vyrábět stojací světlo a pomocí výrobny svíček může vyrábět hranaté svíčky.

 • Fabrikované stojací světlo
 • Hranatá svíčka

 

6. úroveň Simík <Jméno> může nyní na fabrikátoru vyrábět jednopostel.

 • Fabrikovaná jednopostel

 

7. úroveň Simík <Jméno> může nyní na fabrikátoru vyrábět dvoupostel a pomocí výrobny svíček může vyrábět vyřezávané svíčky.

 • Fabrikovaná dvoupostel
 • Vyřezávaná svíčka

 

8. úroveň Simík <Jméno> může nyní na fabrikátoru vyrábět dětskou postýlku.

 • Fabrikovaná dětská postýlka

 

9. úroveň Simík <Jméno> může nyní na fabrikátoru vyrábět venkovní gauč a venkovní treláž a pomocí výrobny svíček může vyrábět svíčky s emocionální aurou.

 • Fabrikovaná venkovní treláž
 • Fabrikovaný venkovní gauč
 • Svíčky emocionální aury

 

10. úroveň Simík <Jméno> může nyní na fabrikátoru vyrábět detailní nástěnnou dekoraci.

 • Detailní nástěnná dekorace

 

Barviva

Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nové předměty "Bariva", která jsou potřebná k výrobě barevných svíček a Fabrikátorů.

Simíci si mohou koupit barviva přes Fabrikátor, Stolek na výrobu svíček, počítač nebo přehrabováním v kontejneru.

Bublovar Nadšený bubla

K dispozici jsou následující barviva:

Název

Včelí vosk

Včelí voskTento produkt pilných včelek je možné uzmout a vyrobit z něj svíčky.

Cena: 16Simoleony

Pepitové barvivo

Pepitové barvivoTuhle barvu si buď zamilujete, nebo ji budete nesnášet. Vypadá, jako by ji někdo vyhrabal na skládce...

Cena: 10Simoleony

Šalvějově zelené barvivo

Šalvějově zelené barvivoPřírodní a harmonická. Tento dokonale namíchaný zelený poklad vnese rovnováhu a houževnatost do každé místnosti.

Cena: 60Simoleony

Nebesky modré barvivo

Nebesky modré barvivoToto barvivo působí nadčasové a v každém obydlí vytvoří tichý a poklidný prostor.

Cena: 70Simoleony

Jantarové barvivo

Jantarové barvivoTato jasně oranžová barva je zajímavá a vzrušující a dodá šťávu i spršku barvy.

Cena: 75Simoleony

Cihlově rudé barvivo

Cihlově rudé barvivoSmélá. křiklavá a odvážná! Takto vyvážená červeň dodá ten správný šmrnc každé domácnosti.

Cena: 80Simoleony

Kanárkově žluté barvivo

Kanárkově žluté barvivoTato moderní barva je optimistická a připomíná léto. Všechny prostory díky ní budou působit slunečněji.

Cena: 80Simoleony

Šedé barvivo

Šedé barvivoŠedivá, nikoliv černá ani bílá...

Cena: 80Simoleony

Bělavé barvivo

Bělavé barvivoBílá je čistá a osvěžující a fantasticky funguje nejen pro zvýraznění, ale také jako primární barva místnosti.

Cena: 90Simoleony

Černočerné barvivo

Černočerné barvivoToto parádně vytvořené barvivo zhotovené z nejtemnějších pigmentů dodá všem vašim výtvorům neústupnost.

Cena: 95Simoleony

Ponuré barvivo

Ponuré barvivoToto lákavé a záhadné barvivo nám všem připomene místo, kam všichni nakonec musíme.

Cena: 160Simoleony

 

 

Stolek na výrobu svíček


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nový objekt "Stolek na výrobu svíček Knoťák a synové", který umožňuje výrobu různých barevných svíček. Stolek na výrobu svíček je k dispozici v režimu nákup, v sekci "Koníčky a dovednosti - Kreativita" za 550 Simoleonů. Simíci mohou zvyšovat dovednost Fabrikace nebo čtením dovednostních knih.

Vychutnávejte si hřejivý pocit úspěchu, který se dostaví, když pro sebe nebo své milované zhotovíte něco domů. Tvořte svíčky různých tvarů, barev i vůní pro všechny, kteří milují dobrodružství. Nic nedokáže vyjádřit lásku lépe než dočasný a pomíjivý plamen podomácku vyrobené svíčky.

Bublovar Nadšený bubla

Podobně jako u Fabrikátoru bude každá svíčka stát směs dílů, kousků a blok vosku. K vytvoření konkrétních barevných svíček můžete také použít různá barevná barviva. Jak se zvyšuje vaše úroveň dovedností, budete také moci použít různé květiny k vytvoření emocionálních atmosférických svíček.

Chcete-li zakoupit blok vosku, můžete to udělat jako když kupujete barviva. Stačí kliknout na stůl na výrobu svíček, zakoupit přísady a vybrat všechny, které potřebujete.

Nezapomeňte, že děti mohou také vytvářet určité svíčky!

 

Tažené svíčky

Název

Tažná svíčka

Tažná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 1

Cena:
4 Díly
6 Kousky

Ingredience: 1x Blok vosku

Černočerná tažná svíčka

Černočerná tažná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 1

Cena:
4 Díly
6 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Černočerné barvivo

Nebesky modrá tažená svíčka

Nebesky modrá tažená svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 1

Cena:
4 Díly
6 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Nebesky modré barvivo

Šalvějově zelená tažná svíčka

Šalvějově zelená tažná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 1

Cena:
4 Díly
6 Kousky

Ingredience:

1x Blok vosku
1x Šalvějově zelené barvivo

Bělavá tažná svíčka

Bělavá tažná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 1

Cena:
4 Díly
6 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Bělavé barvivo

Jantarová tažná svíčka

Jantarová tažná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 1

Cena:
4 Díly
6 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Jantarové barvivo

Cihlově červená tažná svíčka

Cihlově červená tažná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 1

Cena:
4 Díly
6 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Cihlově rudé barvivo

Kanárkově žlutá tažná svíčka

Kanárkově žlutá tažná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 1

Cena:
4 Díly
6 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Kanárkově žluté barvivo

 

Válcovité svíčky

Název

Válcovitá svíčka

Válcovitá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 3

Cena:
6 Díly
10 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku

Bělavá válcovitá svíčka

Bělavá válcovitá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 3

Cena:
6 Díly
10 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Bělavé barvivo

Cihlově červená válcovitá svíčka

Cihlově červená válcovitá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 3

Cena:
6 Díly
10 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Cihlově rudé barvivo

Jantarově válcovitá svíčka

Jantarově válcovitá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 3

Cena:
6 Díly
10 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Jantarové barvivo

Kanárkově žlutá válcovitá svíčka

Kanárkově žlutá válcovitá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 3

Cena:
6 Díly
10 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Kanárkově žluté barvivo

Šalvějově zelená válcovitá svíčka

Šalvějově zelená válcovitá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 3

Cena:
6 Díly
10 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Šalvějově zelené barvivo

Nebesky modrá válcovitá svíčka

Nebesky modrá válcovitá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 3

Cena:
6 Díly
10 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Nebesky modré barvivo

Černočerná válcovitá svíčka

Černočerná válcovitá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 3

Cena:
6 Díly
10 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Černočerné barvivo

Ponurná válcovitá svíčka

Ponurná válcovitá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 3

Cena:
6 Díly
10 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Ponurné barvivo

Pepitová válcovitá svíčka

Pepitová válcovitá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 3

Cena:
6 Díly
10 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Pepitové barvivo

 

Hranaté svíčky

Název

Hranatá svíčka

Hranatá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 5

Cena:
8 Díly
12 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku

Bělavá hranatá svíčka

Bělavá hranatá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 5

Cena:
8 Díly
12 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Bělavé barvivo

Cihlově červená hranatá svíčka

Cihlově červená hranatá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 5

Cena:
8 Díly
12 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku

Jantarově hranatá svíčka

Jantarově hranatá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 5

Cena:
8 Díly
12 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Jantarové barvivo

Kanárkově žlutá hranatá svíčka

Kanárkově žlutá hranatá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 5

Cena:
8 Díly
12 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Kanárkově žluté barvivo

Šalvějově zelená hranatá svíčka

Šalvějově zelená hranatá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 5

Cena:
8 Díly
12 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Šalvějově zelené barivo

Nebesky modrá hranatá svíčka

Nebesky modrá hranatá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 5

Cena:
8 Díly
12 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Nebesky modré barvivo

Černočerná hranatá svíčka

Černočerná hranatá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 5

Cena:
8 Díly
12 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Černočerné barvivo

Ponurná hranatá svíčka

Ponurná hranatá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 5

Cena:
8 Díly
12 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Ponurné barvivo

Pepitová hranatá svíčka

Pepitová hranatá svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 5

Cena:
8 Díly
12 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Pepitové barvivo

 

Vyřezávané svíčky

Název

Vyřezávaná svíčka

VozíkVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 7

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku

Černočerná veřezávaná svíčka

Černočerná veřezávaná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 7

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Černočerné barvivo

Nebesky modrá veřezávaná svíčka

Nebesky modrá veřezávaná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 7

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Nebesky modré barvivo

Šalvějově zelená veřezávaná svíčka

Šalvějově zelená veřezávaná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 7

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Šalvějově zelené barvivo

Bělavá veřezávaná svíčka

Bělavá veřezávaná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 7

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Bělavé barvivo

Jantarová veřezávaná svíčka

Jantarová veřezávaná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 7

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Jantarové barvivo

Cihlově červená veřezávaná svíčka

Cihlově červená veřezávaná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 7

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Cihlově rudé barvivo

Kanárkově žlutá veřezávaná svíčka

Kanárkově žlutá veřezávaná svíčkaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 7

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Kanárkově žluté barvivo

 

Vyřezávané atmosferické svíčky

Název

Modré zvonky blaženosti

Modré zvonky blaženostiVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Šalvějově zelené barvivo
1x Modré zvonky

Emoce: Šťastný

Lamentující lilie

Lamentující lilieVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Nebesky modré barvivo
1x Lilie

Emoce: Smutný

Rozpustilá strelície

Rozpustilá strelícieVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Jantarové barvivo
1x Strelície královská

Emoce: Hravý

Veselá chryzantéma

Veselá chryzantémaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Šalvějově zelené barvivo
1x Chryzantéma

Emoce: Šťastný

Růžová romantika

Růžová romantikaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Cihlově rudé barvivo
1x Růže

Emoce: Flirtující

Šalvěj plná píle

Šalvěj plná píleVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Bělavé barvivo
1x Šalvěj

Emoce: Soustředěný

Soustředěná sedmikráska

Soustředěná sedmikráskaVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Bělavé barvivo
1x Sedmikráska

Emoce: Soustředěný

Lákavý tulipán

Lákavý tulipánVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Cihlově rudé barvivo
1x Tulipán

Emoce: Flirtující

Orchidejový nával

Orchidejový návalVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Kanárkově žluté barvivo
1x Orchidej

Emoce: Plný energie

Hedlíková rychlost

Hedlíková rychlostVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Kanárkově žluté barvivo
1x Hedlík

Emoce: Plný energie

Aura květiny smrti

Aura květiny smrtiVyrobeno u stolku na výrobu svíček Knoťák a synové.

Dovednost: 9

Cena:
10 Díly
14 Kousky

Ingredience:
1x Blok vosku
1x Nebesky modré barvivo
1x Blok vosku

Emoce: Smutný

 

 

Fabrikátor


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nový objekt "Fabrikátor Už nikdy do obchodu", který umožňuje výrobu různých výrobků, jako jsou stoly, postele atd. Fabrikátor je k dispozici v režimu nákup, v místní "Koníčky a dovednosti - Kreativita" za 1.800 Simoleonů. Simíci mohou zvyšovat dovednost Fabrikace.

Už vás nebaví chodit do města do kamenných obchodů tak. jako to dělávali naši prarodiče? Nebo to doma nechcete mít plné kartónových krabic od doručovacích služeb jako vaši rodiče? Na oba tyto problémy stačí jednoduché řešení: z různých drobností, které se vám doma povalují, si prostě vyrobte všechno, co potřebujete.

Když poprvé začnete používat Fabrikátor, budete moci vytvořit pouze několik vybraných předmětů. Čím více se zvyšuje úroveň Simíka, tím více předmětů bude moci vyrobit.

Bublovar Nadšený bubla

Pokud je váš Simík součástí kariéry Městský designér, odemknou se další recepty na výrobu, včetně řady receptů potravin.

Poznámka: Ne všechny recepty se odemknou vylepšením dovednosti Fabrikace. Můžete také nechat Simíky, aby vám občas dali recepty na předměty. Simík s vlastností Mistrovský tvůrce může také dávat recepty ostatním Simíkům.

Simíci mohou prostřednictvím Fabrikátoru vyrobit nábytek. Další recepty se můžete naučit prostřednictvím interakce "Přátelské... - Nadšeně vyprávět o fabrikaci". Simíci si mohou také vyrobit nábytek podle barvy.

 

Nábytek

Název

Fabrikovaná voodoo panenka

Tažná svíčkaVždyť je to jen hromádka vycpávky, tak co by se mohlo stát zlého?

Dovednost: 1

Cena:
50 Díly
50 Kousky

Poznámka: Odemkne se v dovednosti Neplecha na 4. úrovni.

Fabrikovaná součástka pro ekovylepšení

Fabrikovaná součástka pro ekovylepšeníDíl využívaný k pokročilým ekologickým vylepšením.

Dovednost: 1

Cena:
15 Díly
10 Kousky

Fabrikovaný koberec

Fabrikovaný koberecTento fabrikovaný koberec byl digitálními stehy spíchnutý k dokonalosti. Nikdy vás nenechá ve štychu!

Dovednost: 1

Cena:
25 Díly
30 Kousky

Fabrikovaný odkládací stolek

Fabrikovaný odkládací stolekNa tomto módním odkládacím stolku se budou báječně vyjímat lampičky, sošky i dálkové ovladače, které jste hledali už celé měsíce.

Dovednost: 1

Cena:
35 Díly
50 Kousky

Fabrikovaná knihovna

Fabrikovaná knihovnaRučně zhotovený kousek, do kterého si můžete uložit všechny ty knihy, které máte stejně jen na okrasu.

Dovednost: 1

Cena:
50 Díly
50 Kousky

Fabrikované stolní světlo

Fabrikované stolní světloTohle minisvětlo výrazně vylepší každou místnost. Dodá perfektní jas a dokonale padne do každého obydlí.

Dovednost: 1

Cena:
35 Díly
15 Kousky

Fabrikovaná součástka pro vylepšení elektroniky

Fabrikovaná součástka pro vylepšení elektronikySoučástka, která se používá pro pokročilá vylepšení elektroniky.

Dovednost: 1

Cena:
30 Díly
10 Kousky

Poznámka: Odemkne se v interakci "Nadšeně vyprávět o fabrikaci".

Fabrikovaný stůl

Fabrikovaný stůlTento fabrikovaný stůl je inovativní a užitečný a skvěle se hodí pro plánování vašich dalších výtvorů.

Dovednost: 1

Cena:
30 Díly
75 Kousky

Poznámka: Odemkne se v interakci "Nadšeně vyprávět o fabrikaci".

Fabrikovaný gauč

Fabrikovaný gaučTento gauč sice možná vznikl fabrikací. ale pohodlí, které poskytuje, je rozhodné zcela skutečné. Jedná se o naprostou nezbytnost pro všechny, kteří touží po něčem velkolepém a zároveň funkčním.

Dovednost: 1

Cena:
30 Díly
75 Kousky

Poznámka: Odemkne se v interakci "Nadšeně vyprávět o fabrikaci".

Fabrikované křeslo

Fabrikované křesloNěkdy je prostě třeba vzít věci do vlastních rukou... nebo trysek. Uzpůsobte si tuto židli podle svého a vyladte tak vzhled každé místnosti.

Dovednost: 2

Cena:
45 Díly
60 Kousky

Fabrikovaná zahradní židle

Fabrikovaná zahradní židleKdyž si chcete pohovět venku, užijete si to mnohem lépe, když si máte na co sednout. Zaručujeme vám, že s tímhle produktem si krásně odpočinete při každém venkovním posezení.

Dovednost: 2

Cena:
60 Díly
40 Kousky

Fabrikovaný šatník

Fabrikovaný šatníkDejte všemu svému oblečení dostatek prostoru s tímto praktickým a stylovým kouskem.

Dovednost: 3

Cena:
25 Díly
80 Kousky

Fabrikovaná obyčejná součástka pro vylepšení

Fabrikovaná obyčejná součástka pro vylepšeníObyčejná součástka používaná při nejrůznějších vylepšeních.

Dovednost: 4

Cena:
10 Díly
5 Kousky

Poznámka: Odemkne se v interakci "Nadšeně vyprávět o fabrikaci".

Fabrikovaná součástka pro kuchyňské vylepšení

Fabrikovaná součástka pro kuchyňské vylepšeníSoučástka, která se používá pro pokročilá kuchyňská vylepšení.

Dovednost: 4

Cena:
30 Díly
10 Kousky

Poznámka: Odemkne se v interakci "Nadšeně vyprávět o fabrikaci".

Fabrikovaná součástka pro vylepšení sanitární techniky

Fabrikovaná součástka pro vylepšení sanitární technikySoučástka, která se používá pro pokročilá vylepšení sanitární techniky.

Dovednost: 4

Cena:
10 Díly
5 Kousky

Poznámka: Odemkne se v interakci "Nadšeně vyprávět o fabrikaci".

Fabrikovaná jídelní židle

Fabrikovaná jídelní židleTato jídelní židle je pohodlná, praktická a mnohem levnější než židle od nejznámějších značek. Vaší rodině tak poslouží jako skvělé posezení pro rodinné sešlosti.

Dovednost: 4

Cena:
20 Díly
35 Kousky

Fabrikovaný jídelní stůl

Fabrikovaný jídelní stůlSkvělý kousek pro rodinnou večeři. Doma uvařené jídlo se nejlépe podává na doma vytvořeném nábytku.

Dovednost: 4

Cena:
50 Díly
50 Kousky

Fabrikované stojací světlo

Fabrikované stojací světloTento domácí výtvor to vezme hezky od podlahy a dodá vám všechno svétlo, které budete potřebovat.

Dovednost: 5

Cena:
55 Díly
20 Kousky

Fabrikovaná jednopostel

Fabrikovaná jednopostelUžívejte si klidný spánek s védomím, že vaše postel vznikala s láskou a z recyklovaných součástek.

Dovednost: 6

Cena:
25 Díly
80 Kousky

Fabrikovaná dvoupostel

Fabrikovaná dvoupostelKaždý potřebuje postel, která je pohodlná, praktická a vyrobená od srdce. A také pomoci fabrikátoru. Ale hlavné od srdce.

Dovednost: 7

Cena:
35 Díly
85 Kousky

Fabrikovaná dětská postýlka

Fabrikovaná dětská postýlkaNaučte své déti vynalézavosti přeménou vyhozených vécí v néco užitečného. Tato postel vaše malé Simiky uspí vcukuletu.

Dovednost: 8

Cena:
35 Díly
75 Kousky

Fabrikovaná venkovní treláž

Fabrikovaná venkovní trelážOtravuje vás venku přebytek světla, když si chcete odpoledne chvilku dáchnout? Užívejte si stín pod touto treláží, díky které se vystavíte přesně odměřenému množství slunečního světla.

Dovednost: 9

Cena:
60 Díly
120 Kousky

Fabrikovaný venkovní gauč

Fabrikovaný venkovní gaučTento venkovní gauč vám vylepší scenérie a ještě víc si na něm vychutnáte osvěžující vánek.

Dovednost: 9

Cena:
35 Díly
90 Kousky

Detailní nástěnná dekorace

Detailní nástěnná dekoraceSkutečné umění není možné jen tak duplikovat. To snad jde jen ve fabrikátoru. Tato nástěnná dekorace, která poslouží jako námět mnoha hovorů, dodá špetku vytříbenosti do každé domácnosti.

Dovednost: 10

Cena:
90 Díly
40 Kousky

Fabrikované stojací světlo

Fabrikované stojací světloTento domácí výtvor to vezme hezky od podlahy a dodá vám všechno světlo, které budete potřebovat.

Dovednost: ??

Cena:
?? Díly
?? Kousky

Poznámka: Je potřeba odemknout.

Fabrikované nástěnné světlo

Fabrikované nástěnné světloTento produkt zajistí dokonalé osvětlení každému, kdo se nechá zalít jeho světlem. Kdo by to byl tušil, že recyklace dokáže vrhnout světlo na tolik problémů?

Dovednost: ??

Cena:
?? Díly
?? Kousky

Poznámka: Je potřeba odemknout.

 

 

 

Nová kariéra


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nové kariéry. Jedna kariéra "Městský designér" a jeden na volné noze "Tvůrce".

 

 

Městský designér

Kariéra


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává zbrusu novou kariéru "Městský designér". Tato kariéra Městský designér je práce v uzavřené budově, nebo můžete pracovat z domova.

Jakmile dokončíte 3. úrovni v kariéře Inženýr, budete mít k dispozici výběr odvětví kariéry, kterou chcete vykonávat: Městský plánovač a Zelený technik.

Městský designér Kariéra

Stejně jako v jakékoli kariéře se i váš Simík může připojit ke kariéře Městský designér přes počítač, mobilní telefon nebo na kartu kariéry v uživatelském rozhraní. Pokud váš Simík dokončil titul, který souvisí s vybranou kariérou, ke které se váš Simík připojil, má možnost začít na nejnižší úrovni, nebo na vyšším bodě kariéry. Můžete obdržet vyšší hodinový plat a bonus (který může získat Simík pouze jednou každých sedm dní) a také více dní na dovolenou.

Pokud se rozhodnou Simíci pracovat z domova, bude jim přidělená práce, kterou musí splnit. Dokončení tohoto zadání ovlivní jejich pracovní výkon (který zvyšuje úroveň kariéry) a jejich plat.

Denní úkol: Udělat rozhovor s vlastníkem o službách

1) Mladší projektant
P Ú S Č P S N 31 §/hod
9:00 - 18:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
-

Simík <Jméno> vstoupil do vzrušujícího světa městského designu. Nyní si vychutnává řešení palčivých problémů a plánování přestavby veřejných záchodků v městském parku.

2) Učedník architektury
P Ú S Č P S N 42 §/hod
8:00 - 17:00 Bonus: 350§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 2. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 2. úrovně v dovednosti Kutilství

Simík <Jméno> je nyní vyzbrojený naprosto špičkovým draftovacím tabletem. na kterém zpracuje své první originální návrhy. Kdo ví. třeba se mu podaří prosadit nějaký municipální koncept k realizaci.

Odměna: Rýsovací tabule, Vytvořit draft municipálního konceptu

3) Technik výstavby
P Ú S Č P S N 57 §/hod
10:00 - 19:00 Bonus: 475§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 3. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 3. úrovně v dovednosti Kutilství

Kdo by to byl tušil, že v tomhle odvětví jde hlavně o nápady? Simík <Jméno> je teď technikem výstavby, takže musí využít veškerou svoji šikovnost a vynalézavost, aby získal nové komponenty a rozvinul techniky k vylepšení všech obyčejných zařízení. Simík <Jméno> se bude muset brzy rozhodnout o své specializaci. Bude se chtít zaměřit na instalaci, vynalézání a vynalézavost nebo na plánování, přínosy a procesy?

Odměna: Atomizovaná mlha, Naušnice se sukulenty

 

Městský plánovač

Městský plánovač IkonaMěstští plánovači žijí a dýchají pro plánování. Tak vyrazte do světa a začněte vymýšlet, přesvědčovat a dodávat Simíkům nadšení ke zlepšování životního prostředí.

Denní úkol: Získat vliv (0%)

4) Montážní stážista
P Ú S Č P S N 68 §/hod
9:00 - 18:00 Bonus: 585§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 4. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 2. úrovně v dovednosti Charisma

Specializace na plánování a organizaci Simíkovi <Jméno> nabídla tuto novou příležitost. Vyrazte do skutečného světa a zjistěte, co sousedství potřebuje, aby vzniklo prostředí, ve kterém je radost žít.

Odměna: Fabrikátor, Rozhovor ohledně akčních plánů sousedství, Uniforma městského plánovače

5) Městský zeměměřič
P Ú S Č P S N 76 §/hod
9:00 - 18:00 Bonus: 750§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 5. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 3. úrovně v dovednosti Charisma

Simík <Jméno> se postupně stává expertem na sběr názorů a umí Simíky ze sousedství řádně nadchnout ohledně změny světa. Pomocí své touhy ke zlepšování dokáže Simík <Jméno> vybudit místní Simíky k nejrůznějším akčním plánům, které sousedství změní k lepšímu.

Odměna: Přesvědčit voliče

6) Plánovač vyhlášek
P Ú S Č P S N 112 §/hod
10:00 - 18:00 Bonus: 900§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 6. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 4. úrovně v dovednosti Charisma

Nadšení Simíka <Jméno> pro neustálé vylepšování sousedství dalo vzniknout designérským schopnostem, pomocí kterých se tvoří municipální koncepty. Úspěšné odevzdání těchto konceptů může nejen zlepšit svět. ale také Simíkovi <Jméno> vynést slávu a bohatství.

Odměna: Náhrdelník se sukulentem

7) Městský archivář
P Ú S Č P S N 145 §/hod
10:00 - 18:00 Bonus: 1.200§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 7. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 5. úrovně v dovednosti Charisma

Vášní městských archivářů je uspořádávání plánů a práce s designovou dokumentací. Simík <Jméno> musí najít rovnováhu mezi vysokoúrovňovými návrhy a zároveň musí udržet pořádek v chaosu tisíců žádostí o stavební povolení.

Odměna: Solární panel - pozemní

8) Referent pro rozvoj sousedství
P Ú S Č P S N 216 §/hod
9:00 - 16:00 Bonus: 2.100§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 8. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 6. úrovně v dovednosti Charisma

Všichni referenti pro rozvoj sousedství potřebují k úspěchu důvěru komunity a chytré plánování. Simík <Jméno> musí volit mezi různými prioritami, které jsou zároveň v konfliktu - pro úspěch v tomto oboru je třeba vyjít vstříc podnikům i občanům.

Odměna: Solární kombinéza

9) Městský inženýr
P Ú S Č P S N 280 §/hod
6:00 - 15:00 Bonus: 2.550§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 9. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 7. úrovně v dovednosti Charisma

Simík <Jméno> spojuje své technické dovednosti s nejlepším možným plánováním a je při tom zodpovědný za vylepšení infrastruktury a služeb ve velkém rozsahu a v každém sousedství. V jeho kompetenci je všechno od rozložení nových parku až po plánování nezbytně důležitého potrubí.

Odměna: Plánovaná potěcha

10) Hlavní městský plánovač
P Ú S Č P S N 350 §/hod
6:00 - 15:00 Bonus: 3.075§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 10. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 8. úrovně v dovednosti Charisma

Jako vedoucí týmu městských plánovačů je Simík <Jméno> na pozici hlavního městského plánovače strůjcem fundamentálních změn ve všech sousedstvích. Simík <Jméno> bude potřebovat spoustu designérských, plánovacích i sociálních dovedností, aby v této kariéře dosahoval úspěchů.

Odměna: Šampion lidu

 

Zelený technik

Zelený technik IkonaZelení technici využívají všechno své umění a vynalézavost, aby navrhovali a vytvářeli nové vychytávky a procesy, které obohatí a ozelení simíkovské životy.

 

Denní úkol: Fabrikovat součástku na ekovylepšení (0 %)

4) Asistent infrastruktury
P Ú S Č P S N 65 §/hod
10:00 - 19:00 Bonus: 600§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 4. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 2. úrovně v dovednosti Fabrikace

Cílem Simíka <Jméno> v jeho nové kariéře je vylepšování simíkovských životů pomocí nových ekologických technologií. Mějte velké sny a vychutnávejte si montáž své první kompostovací nádoby plnými doušky.

Odměna: Fabrikátor, Uniforma zeleného technika, Vytvořit draft konceptu ekovynálezu (Když dojde ke schválení konceptů ekovynálezů, mohou setím zpřístupnit nové vynálezy, které je možné vyrobit pomocí fabrikátoru)

5) Designový guru
P Ú S Č P S N 70 §/hod
10:00 - 19:00 Bonus: 650§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 5. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 3. úrovně v dovednosti Fabrikace

Simík <Jméno> bude při návratu k draftovacímu tabletu potřebovat veškeré své dovednosti i důvtip. V roli designového guru bude jeho hlavním úkolem zlepšovat se v draftování a designu a připravovat ještě komplexnější koncepty ekovynálezů.

Odměna: Pěstovat humánní maso

6) Úpravce strojů
P Ú S Č P S N 95 §/hod
9:00 - 17:00 Bonus: 725§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 6. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 4. úrovně v dovednosti Fabrikace

Simík <Jméno> míří do skutečného světa, kde se musí proslavit tím. že bude vycházet ze skutečných výrobků a pokusí se z komplikovaných diagramů plných čmáranic vymyslet úpravy a vylepšení pro skutečné spotřebiče a infrastrukturu.

Odměna: Recepty do fabrikátoru na zahradní salát, cereálie, proteinovou porci a zeleninové knedlíky.

7) Vědec pro ekotechnologie
P Ú S Č P S N 101 §/hod
10:00 - 18:00 Bonus: 950§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 7. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 5. úrovně v dovednosti Fabrikace

Vědci z oboru ekotechnologie spojují nejnovější výzkum se supermoderními technologiemi a navrhují nové ekovynálezy nejrůznějším výrobním společnostem. Touha Simíka <Jméno> vylepšovat životní prostředí mu pomáhá informované se rozhodovat.

Odměna: Provizorní sběrač rosy

8) Přeborník přes zařízení
P Ú S Č P S N 149 §/hod
9:00 - 16:00 Bonus: 1.025§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 8. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 6. úrovně v dovednosti Fabrikace

Simík <Jméno> využívá všechny své dovednosti k návrhům produktů a rozvoji v oboru přeborníka přes zařízení. V práci s draftovacím tabletem. prezentaci produktů a talentu pro instalaci ekozařízení se mu nikdo nevyrovná.

Odměna: Plánovací oblek

9) Odborník přes fabrikaci
P Ú S Č P S N 199 §/hod
11:00 - 17:00 Bonus: 1.450§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 9. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 7. úrovně v dovednosti Fabrikace

Odborníci přes fabrikaci prostě dokáží vyrobit cokoliv. S pomocí svých dovedností a obratnosti mohou zhotovit cokoliv od nábytku přes dekorace až po komplikovaná zařízení jako vysavač smogu Ekomatik.

Odměna: Ekořemeslo

10) Mistr vynálezce
P Ú S Č P S N 237 §/hod
10:00 - 16:00 Bonus: 1.900§
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 10. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 8. úrovně v dovednosti Fabrikace

Simík <Jméno> dosáhl samotného vrcholu ekotechnologie a inovací a je teď zodpovědný za vynalézání špičkových produktů. Pomáhá vyprodukovat více lepších vynálezů, které pomohou naší planetě. Mistři vynálezci jsou také zodpovědní za vedení celého týmu mladších designérů, kteří teprve čekají na svůj velký nápad.

Odměna: Ekoinženýr

 

 

Tvůrce

Na volné noze


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává novou kariéru "Tvůrce". Simíci nepostupují skrze kariérní úrovně, ale místo toho si vybírají agenturu, která jim pomůže propojit je s jednotlivými zakázkami.

Tato kariérní dráha na volné noze Tvůrce není v uzavřené budově, ale budete sami podnikat jako živnostník.

Tvůrce - Na volné noze

Agentura: Simíkovská samovýroba

Obor: Fabrikace, Bublovaření, Výroba svíček

Popis: Misí společnosti Simíkovská samovýroba je tvořit ručně zhotovené produkty ze zodpovědným způsobem získaných materiálů a dodávat je Simíkům. kterým záleží na životním prostředí. Na vyžádání, na dosah ruky a bez nutnosti cítit vinu. Tak si zapalte svíčky, usrkávejte bublodžus a relaxujte na svém gauči s vědomím, že to všechno vzniklo tažením, upcyklováním nebo bublovařením skutečných řemeslníků. Tento text jsme vytiskli na digitálně recyklovaném papíře.

 

Dokončení zakázky a úkoly

Jakmile vyberete zakázku, všechny potřebné informace se zobrazí na panelu Kariéry. Řekne vám, kdy má být zakázka splněná, a také konkrétní úkoly, které musí váš Simík udělat, aby mohl zakázku dokončit. Na dokončení zakázky vašim Simíkům obvykle trvá zhruba čtyři až pět dní.

Když máte dokončenou zakázku, tak nemusíte čekat, kdy zakázku odevzdáte. Váš klient může práci Simíka odmítnout nebo dokonce, chtít, aby udělal Simík úpravu, když se jim nebude práce líbit. Pokud k tomu dojde, jednoduše spustíte úkoly znovu a poté znovu předejte zakázku.

Pokud váš Simík nedokáže dokončit zakázku včas, bude to mít negativní vliv na celkový výkon Simíka, ale také bude mít Simík naštvaného klienta a samozřejmě nedostane zaplaceno.

Pokud chcete aby byl Simík povýšený, musí dokončí zakázku předčasně a mít práci na vyšším výkoně, tak je pravděpodobné, že kromě platby za zakázku dostane i malý bonus.

Neexistují žádná omezení ohledně toho, jak často musí Simík hledat zakázky. Je to opravdu na vás, kdy a jak často chcete, aby Simík pracoval. Pro vaše Simíky budou vždy k dispozici zakázky.

 

 

Zakázky

Dokončením zakázek si zlepšíte pracovní výkon. Rychlým dokončením zakázek si pracovní výkon vylepšíte ještě víc a získáte bonusovou platbu. Zrušené a nedokončené zakázky pracovní výkon sníží.

I když podnikatelé na volné noze nemohou povýšit, zlepšením pracovního výkonu si vylepší vztah s agenturou ve svém oboru, což povede k vyšším vypláceným částkám a k zpřístupnitelným odměnám.

K dispozici jsou následující zakázky:

Seznam zakázek

Zdravý životní styl

Zdravý životní stylSimíci do sebe cpou takové hnusy! To je k neuvěření. Copak oni nevědí, že tofu je úplně nejvíc nejzdravější věc na světě? Jím jenom to a jsem nejzdravější osoba, se kterou se kdy setkáte! Přímo překypuju zdravím. A pokud mi s tím pomůžete, stane se tofu také jedinou věcí, kterou budu pít. Tak jdeme na to. Nekonečné zdraví!

Částka: 250Simoleony

Požadovaná dovednost:
Bublovaření na 2. úrovni

Bez příchutí, prosím!

Bez příchutí, prosím!Pořád se mluví o ochucených nápojích. Já je nesnáším. Už mi všechno to pití s různými příchutěmi leze krkem. Já mám radši nudné pití. Udělejte mi prostě bublofu. to je prý to nejnudnější pití hned po čisté vodě.

Částka: 250Simoleony

Požadovaná dovednost:
Bublovaření na 2. úrovni

Nová rodina

Nová rodinaJsem úplně zničený. Nedávno jsem přišel o svou kombuchu. Stalo se to tak náhle, vytekla do dřezu... byla pro mě vším, byla to má rodina. Potřebuji novou.

Částka: 550Simoleony

Požadovaná dovednost:
Bublovaření na 2. úrovni

To je ale bombucha

To je ale bombuchaNazdárek, potřebuju pro svůj obchod objednat dávku vaší domácí kombuchy. Snažíme se bojovat proti těm velkým nadnárodním firmám, které vyrábí kombuchu po hektolitrech, tím, že prodáváme produkty místních bublovarníků. Dokonce máme i bombový slogan: "To je ale bombucha!"

Částka: 550Simoleony

Požadovaná dovednost:
Bublovaření na 2. úrovni

Opojný odvar

Opojný odvarKombucha má strašnou chuť. Úplněji žeru. Totiž všechno, co chutná takhle odporně, musí být pro simíkovské tělo dobré, no ne? Miluju tu pachuť kvasnic a bakterií, které se v ní prohánějí. Je to tak nechutný, že to musí chránit alespoň před tuctem chorob. Pošlete mi svou nejsilnější várku. Moje tělo je na ni připravené.

Částka: 550Simoleony

Požadovaná dovednost:
Bublovaření na 2. úrovni

Mávací svíčka

Mávací svíčkaHele. příští víkend jdu na koncert. A víte, jak tam lidi někdy mávají zapalovači? Tak já chci dělat to samé. ale se svíčkami. To by byla paráda s nádherou, no ne? Takže bych si jich chtěl pár objednat.

Částka: 400Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 3. úrovni

Svíčka v temnotě

Svíčka v temnotěMentoruji začínající umělce v místním tvůrčím prostoru. Abych jim pomohl nabrat inspiraci pro kreativní činnosti, většinou je nechám zcela se v mysli soustředit na plamen jediné svíčky rozsvícené v jinak naprosto temné místnosti. Jenže jeden student teď chce, abychom skutečně svíčky používali jako vizuální pomůcku. Že to prý začátečníkům pomůže. Můžete mi jich pár poslat?

Částka: 400Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 3. úrovni

Společenstvo svíce

Společenstvo svícePřemýšleli jste někdy nad tím, jaké je to být svíčkou? Kdy vaším jediným smyslem života je shořet a proměnit se v nicotu? Od samotného zrození je vám souzeno skončit v plameni. Při svém odchodu na věčnost se však dokážete zbavit temnoty. Prosím, pošlete mi celou družinu těchto hrdinů odsouzených k záhubě. Budu o tom hodně přemýšlet.

Částka: 1.000Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 7. úrovni

Hranatá noha, hranatá díra

Hranatá noha, hranatá díraTak to mi nevyšlo. Levně jsem nakoupil spoustu svícnů na večírek, který chystám. Problém aleje, že mi nedošlo, že do nich pasují jen hranaté svíčky. Takže teď co nejdříve potřebuji zásilku plnou hranatých svíček.

Částka: 1.000Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 7. úrovni

Svíčky, po kterých se nám rozsvítí

Svíčky, po kterých se nám rozsvítíExistují vůbec motivační svíčky? Tak teď už ano! Můj tým dělá na obřím kontraktu a potřebujeme trochu odlehčit atmosféru pomocí vyřezávaných svíček, které rozestavíme po celé firmě. Já to domluvím s hasiči, vy mi prostě jen dodejte to nejlepší zboží, co máte!

Částka: 1.600Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 10. úrovni

Svíčtězství

SvíčtězstvíNic nedá lépe najevo vítězství než krásně zdobené svíčky. Potřebuji sadu nádherně vyřezávaných svíček. Slavíme kamarádčin postup do dalšího kola turnaje v Blikbloku Je to opravdu velká věc. takže to chceme mít vážně pěkné.

Částka: 1.600Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 10. úrovni

Kobercová lítost

Kobercová lítostUkázalo se, že ten pokyn "Neprat, čistit pouze za sucha" tam nebyl jen tak pro legraci. Můj nový koberec je na vyhození. Vy naštěstí víte, jak vyrobit koberec, a já mám zase simoleony. Takže bychom si třeba mohli vyjít vstříc?

Částka: 200Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 1. úrovni

Protipádový koberec

Protipádový koberecProč to ve sprchách tak strašně klouže?! Minulý týden jsem si v ní vymkl kotník. Doktor mi říkal, že bych si tam mohl dát protiskluzovou podložku vytvořenou pomocí 3D tisku. Tak jsem se trochu poptal a odkázali mě na vás. Můžete mi ji vyrobit? Třeba mi tím jednou zachráníte život.

Částka: 200Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 1. úrovni

Svítící trojice

Svítící trojiceMám doma trojčata, která prostě zbožňují vaši práci. Sledují vás na Simstagramu a neustále po mě chtějí, abych jim pořídila něco od vás. Příští týden mají narozeniny, takže bych jim chtěla koupit něco opravdu parádního! Mohla bych si prosím u vás nechat fabrikovat tři stojací lampy do dětských pokojíčků?

Částka: 700Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 5. úrovni

Světlo na konci tunelu

Světlo na konci tuneluDen 67.: Temnota. Žalostná a bezútěšná temnota. Když se ml před drahnou dobou rozbila i poslední žárovka, zapřísáhl jsem se: "SLYŠTE!O nic vlastně nejde, prostě ráno zaběhnu do obchodu a pořídím nové žárovky!"

Avšak ďábelsky lstivé sluneční paprsky mě ukolébaly do žalostného cyklu nečinnosti. To lahodné světlo bylo každé noci následováno známou přikrývkou ponuré nekončící temnoty. Temnoto, proklínám tě! Jinými slovy: opravdu by se mi hodilo stojací světlo.

Částka: 700Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 5. úrovni

Za mých mladých let

Za mých mladých letZa mých mladých let jsme my děti spaly přitulené hezky u krbu. Tehdy to bylo všechno jiné. Takže dneska u vás objednávám tu nejpohodlnější dětskou postel.

Částka: 1.200Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 8. úrovni

Fujky, štěnice

Fujky, štěniceTo je hrůza! Moji malou včera pokousaly štěnice. Jediným možným řešením samozřejmě bylo okamžitě její postýlku vynést před dům a podpálit. Jenže teď potřebuje novou. Můžete mi jednu poslat?

Částka: 1.200Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 8. úrovni

Pohovkový poddaný

Pohovkový poddanýKrásné ránko! Patřím k místní skupině, která chodí na LARPy. Náš vůdce se nedávno prohlásil králem všech gaučů. Ale všichni, kteří mají alespoň trochu pod čepicí, dobře vědí, že to já jsem ve skutečnosti králem všech gaučů. Ale on nás taky prohlásil za své poddané a my mu teď musíme jako dary nosit gauče. Zatím jsme se mu rozhodli neodporovat. A proto si potřebuji objednat jeden z vašich gaučů. Hodně zdaru!

Částka: 500Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 9. úrovni

Král všech gaučů

Král všech gaučůTo jsem já, slovutný král všech gaučů. Mé pozadí spočívalo na těch nejlepších sedácích široko daleko. Vaše jméno zní po celém mém dvoře. Slyšel jsem, že patříte mezi význačné řemeslníky a mistry v oboru výroby lenošek. Žádám si vašeho nejlepšího pohovkodíla. Vytvořte mi něco, co bude hodné mého majestátu.

Částka: 500Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 9. úrovni

Smutné stěny

Smutné stěnyNic není tak smutné jako prázdná stěna. Vy prý jste tou správnou osobou, která umí zařídit nástěnné dekorace.

Částka: 2.000Simoleony

Požadovaná dovednost:
Fabrikace na 10. úrovni

 

 

Služby a účty


Aktualizace hry The Sims 4 přidává nový systém Služby a účty, které nejlépe fungují s rozšířením: The Sims 4 Ekobydlení.

Služby a účty poskytují aktuální odhad plateb:

 • Daně z nemovitosti
 • Elektřina
 • Voda
 • Další daně
 • Daňové úlevy a postihy
 • Nezaplacené účty

Nové uživatelské rozhraní má vlevo odhad plateb a vpravo spotřeby elektřiny a vody. Pokud máte nainstalovaný rozšíření The Sims 4 Ekobydlení, budete si moci tuto energii a vodu uskladnit a prodat energii a vodu, kterou vyrábíte nebo když budete mít vlastnost pozemku Bez rozvodů, tak můžete mít svou vlastní energii a vodu.

Služby a účty

 

 

Akční plán sousedství


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává novou herní funkci Akční plán sousedství. Jedná se o řadu nových pravidel a předpisů vynucených v konkrétním sousedství ve hře, které jsou přijati prostřednictvím komunitního hlasování. Toto hlasování je pro všechny občany a v domovském sousedství. Některé Akční plány jsou tu, aby pomohli zlepšit nebo zhoršit zátěž životního prostředí, zatímco ostatní mohou omezit Simíkovi volné aktivity nebo změnit jejich chování. Současně mohou být aktivní až čtyři Akční plány.

Akční plán sousedství

Od pátku 8:00 do pondělí 18:00 každý týden budou Simíci moci hlasovat pro řadu akčních plánů sousedství. Hlasy pro akční plán lze zaslat prostřednictvím Tabule pro komunitní hlasování (nachází se ve veřejném prostoru) nebo na poštovních schránkách. Simíci začínají s jedním bodem vlivu, ale získat body mohou tím, že požádají ostatní Simíky.

Ostatní Simíci budou také hlasovat pro své vlastní akční plány a bude mít šanci vyhrát nad hráčem zvoleným akčním plánem. Jeden hlas stojí 10 bodů vlivu, čím více bodů má Simík, tím více hlasů může na svůj zvolený akční plán. Simíci mohou také zrušit stávající akční plán stejně jako při hlasování. Chcete-li zrušit akční plán, musí Simík získat 5 podpisů a akční plán bude zrušen na konci hlasovacího období. Pouze Simíci žijící ve stejném sousedství mohou volit Akční plán.

Hlasování plánů sousedství

Na konci hlasovacího období Akčního plánu sousedství vyhrává nejvíce hlasů. Simíci mohou rozdělit své vlivné body na libovolný počet Akčního plánu - nejsou omezeni na to, aby je všechny použili na jednom Akčním plánu. V nabídce možností hry může hráč také vypnout hlasování svých sousedů, což znamená, že proces hlasování může zahájit pouze hráč. Bez toho lze povolit různé Akční plány bez jakéhokoli zásahu hráče.

Simíci si budou moci také prohlédnout akční plány sousedství z panelu Simologie, aby zjistili, kdy jsou otevřené, a také otevírací dobu, kolik mají vlivných bodů a aktuálně zrušili akční plán.

Panel Simologie

 

Seznam akčních plánů sousedství

Existuje celkem 21 různých Akčních plánů sousedství ve kterém můžete každý týden hlasovat. Některé je určené pro sousedství v Evergreen Harbour, jako jsou Zelené iniciativy a moderní rozvoj protože mění krajinu světa. Většina lze však použít na jakýkoli svět.

Hlasovací plán

Zelené iniciativy

Zelené iniciativyGrims Quarry - Jisté, teď máme v Grims Quarry trochu trávníku, ale stačí to? S tímto akčním plánem můžeme konečné financovat experimentální použití nového hnojivá neopadavých stromů, které do Grims Quarry přinese spoustu parádních borovic!

Nejenže tím sousedství zezelená vizuálné, ale příval C02 také sníží zátéž na životní prostředí. Hlasujte hned teď a nedélejte si starosti s tím drobným zvýšením týdenních plateb. Pojďme společné celé mésto přebarvit na zeleno!

Conifer Station - Naše krásné sousedství Conifer Station už se hezky zelená, ale co kdyby bylo zelené i v ostatních ohledech? S malinkatým finančním přispéním obyvatel v podobé vyšších týdenních poplatků za služby budeme schopni financovat vysazení mnoha krásných stromů, živých plotů a dalších prvků, které sníží zátéž Conifer Station na životní prostředí. Bude to výhodné pro všechny!

Port Promise: - Když mluvíme o zeleném životě, neznamená to nutně, že všechno bude kompletně zelené. Můžeme ale udělat alespoň krok správným směrem. Je nejvyšší čas vysadit v Port Promise bujnou zeleň.

Díky tomuto akčnímu plánu se dočkáme nejen nových stromů a keřů. ale také se zmenší zátěž celého Port Promise na životní prostředí. A to všechno jen za cenu malého finančního přispění místních obyvatel, kteří teďbudou každý týden platit o něco vyšší platby. Je to tak snadné!

Účinek: Tento Akční plán je k dispozici pouze pro tři sousedství v Evergreen Harbor.

Během dvou herních týdnů se v sousedství postupně objeví další stromy a zeleň. Zátěž životního prostředí v sousedství se také mírně mění směrem k zelené. Účty se zvyšují o 50%. Odpadne také odpad v okolí.

Moderní rozvoj

Moderní rozvoj Grims Quarry - Už jste se někdy rozhlédli kolem sebe a museli jste konstatovat, že to tady fakt stojí za starou bélu? A dokonce to tady podobně i zapáchá. Ale to je v pořádku. My to sami uznáváme.

Bydlíme v oblasti obklopené samým pokrokem, ale Grims Quarry jako takové je prostě v dnešní době už zastaralé. S dostatkem peněz Grims Quarry proměníme v lepší místo pro život. Hlasujte pro moderní rozvojový projekt a dočkáte se moderního rozvoje v samotném lomu, v parku, a dokonce i v přilehlých obydlích v Grims Quarry.

Conifer Station - Prohlédli jsme si ostatní města v okolí Evergreen Harbor. Ze srovnání je jasné, že u nás v Conifer Station máme ještě co dělat, abychom dohnali dobu. Když budeme financovat změny v naší čtvrti, uvidíme realizaci projektů zaměřených na byty, železnice i věže.

Jistě, finance na tento rozvoj musíme odněkud načerpat. Během tohoto programu budou místní týdně platit více peněz za služby, ale také to pro ně bude znamenat zvýšení platů, které by mělo pomoci tyto zvýšené náklady pokrýt.

Port Promise: - Jste smutní z neutěšeného stavu našeho milého Port Promise? Hlasujte pro financování rozvojových projektů, které pomohou proměnit naše sousedství v opravdu slibné místo k životu. S pílí a dostatkem prostředků, hlavně tedy těch prostředků, můžete naše sousedství vylepšit, jak si zaslouží.

Nenechte se odradit navýšením vašich týdenních plateb, tyto simoleony poslouží k financování nových vylepšení. Zároveň také pracujeme na tom, aby se místním zvýšily mzdy, což pomůže nárůst nákladů pokrýt.

Účinek: Tento Akční plán je k dispozici pouze pro tři sousedství v Evergreen Harbor.

Během dvou herních týdnů bude sousedství v různých fázích budovat různý eticky nepříjemný vývoj. Příkladem jsou slunečnicové mozaiky v Conifer Station, vrtulový pomník v Port Promise nebo ekologicky vylepšené bydlení v Grims Quarry. Daně pozemků se zvyšují o 20%. Odpadne také odpad v okolí. Všechny kariéry budou mít vyšší plat o 40%.

Upsyklovací program

ZdravýProč utrácet simoleony za něco, co byste si mohli vytvořit klidně sami?

Proč vyhazovat tolik materiálů, ze kterých byste mohli vytvořit něco jedinečného a zcela nového?

Díky novému upcyklovacímu programu získá vliv každý, kdo používá recyklátory k získání materiálu a fabrikátory k přeměně těchto materiálů v něco šetrně báječného!

Účinek: Používání recyklátorů a fabrikátorů získáte menší body vlivu.

Městský inspektor přijde zkontrolovat domácnost. Nedodržení způsobí zvýšení účtů.

Rozhýbejte své tělo (i mysl)

Rozhýbejte své tělo (i mysl)Není lepší způsob, jak se o sebe starat, než když na vás dohlíží celá komunita. Tento program rozjíždí akční plány ve velkém.

Společně zajistíme, aby všichni Simíci ze sousedství pracovali na své dovednosti atletika, dodržovali řádnou hygienu a vůbec se věnovali svému tělu. Navíc jim to vynese vliv!

Účinek: Získávání dovednosti fitness a wellness a také sprchování nebo koupání v vaně získá menší body vlivu.

Schválené potyčky

Schválené potyčkyUž jste si někdy vyslechli názor jiného Simíka a pomysleli jste si: "Sice bych se měli chovat zdvořile, ale pro tuhle konverzaci by bylo lepší, kdybychom svůj postoj nezměnili, tvrdě si za ním stáli a pak se nakonec vrhnuli do nefalšované sousedské fackovačky?"

Někdy prostě není místo pro přehnanou slušnost. Měli bychom společně pracovat na zlepšení našeho světa a to hezky rvačku po rvačce. Dáme tak společně vzniknout světu, kde můžeme otevřeně sdílet své názory bez ublíženosti a pošramoceného ega. Hlasujte pro vyhlášku Schválené potyčky a budete moci získávat vliv pomocí zlých interakcí prováděných na ostatních Simfcích. Tedy pokud to je něco. co vám není proti srsti.

Účinek: Ve městě se často zahájí boj s náhodným Simíkem.

Simíci získají menší body vlivu za provádění zlých interakcí.

Soběstačnost

SoběstačnostProč neustále živit korporátní obludy a neustále běhat v tom ponižujícím křeččím kolečku konzumního studu?

Můžeme se do toho vložit sami a provozovat vlastní komunitu čistě svépomocí!

Můžeme klidně žít ve společnosti, kde nám rybaření, zahradničení a kutilství přinesou nejen dobrý pocit, ale také vliv.

Účinek: Získáváním dovedností rybaření, zahradnictví, kutilství a bylinářství získáte menší body vlivu.

Společné dění

Společné děníNěkteří Simíci vlastní opravdu hodně věcí. Jiní Simíci jich zase mají jen pár. Ale co kdyby všichni mohli mít všechno?

Vidíte tohle kolo? To by mohlo být vaše kolo! Nebo vlastně číkoliv kolo! S touto iniciativou může být vaše všechno, co vidíte. Když něco uvidíte, můžete si to vzít. Nikdo se nebude na nic ptát a nebude to mít ani žádné následky. Hlavně se ale moc nevažte k věcem, které už máte...

Účinek: Simíci mohou ukrást předměty a nikdy se nenechají chytit při krádeži.

Spotřebiče šetrné vůči životnímu prostředí

Spotřebiče šetrné vůči životnímu prostředíMilí sousedé, podle mě by nám všem prospěla dobrá vyhláška. I taková, která přinese byť jen sebemenší změnu, může situaci pomoci.

Společně můžeme naše sousedství vylepšit hezky spotřebič po spotřebiči. Vezměme to do svých kutilských rukou a získáme při tom i vliv. Stačí využívat spotřebiče s ekovylepšením nebo opravovat libovolné spotřebiče.

Účinek: Získávání dovednost Kutilstí se zdvojnásobí. Oprava předmětů získá menší body vlivu.

Městský inspektor přijde zkontrolovat domácnost. Nedodržení způsobí zvýšení účtů.

Nadžusovaná komunita

Nadžusovaná komunitaPřipravte se na řádné NADŽUSOVÁNÍ! Tento akční plán podporuje všechno, co bublá a pořádně jede. Je tedy jasné, že je třeba, aby se všichni řádně nadžusovali.

Vliv získáte používáním dovedností bublovaření a mixologie, abyste namíchali lahůdky pro celé sousedství.

Účinek: Při učení dovednosti bublovaření a mixologie, také při používání Soudku s džusem získá menší body vlivu.

Podpora scénického umění!

Podpora scénického umění!Existuje názor, že hudba prý dokáže léčit duši a vystupování zase srdce.

Povzneste naši komunitu a získejte vliv nejen tím, že se podělíte o melodie hrou na hudební nástroje, ale také provozováním dalších forem scénického umění.

Navíc platí, že po dobu platnosti této vyhlášky budou Simíci pracující v zábavních oborech pobírat zvýšenou mzdu.

Účinek: Hraní na nástroje, tanec, raketová věda a herectví získají menší body vlivu. Simíci pracující v kariéře Bavič, Herce se zvýší plat o 30%.

Zelené zahradničení

Zelené zahradničeníVždycky jste toužili po chvíli, kdy začnete se zahradničením, ale nikdy jste neměli odvahu jen tak se do toho vrhnout?

Tato nová vyhláška bude dost možná tím pomyslným posledním hřebíčkem, který vás pomůže zbavit prokrastinace.

Chopte se svého náčiní, zahlasujte a pak už jen získávejte vliv prací na zahrádce ve stylu Bédi Trávnička. Péče o zahrádku pomůže vám. místní komunitě i celé planetě. Motyčky do ručky!

Účinek: Dělat Zahradničení, interakce s včelími boxy a hmyzími farmami získají menší body vlivu.

Městský inspektor přijde zkontrolovat domácnost. Nedodržení způsobí zvýšení účtů.

Produkce čisté energie

Produkce čisté energieMáme velké štěstí, že žijeme ve světě, který nám poskytuje všechno, co potřebujeme. Stačí se jen naučit, jak všechnu tu energii využívat!

S vyhláškou Čistá energie budou členové komunity získávat vliv za vlastnění funkčních objektů produkujících čistou energii. Například jde o solární panely, větrné turbíny a sběrače rosy.

Účinek: Vlastnictví solárních panelů, větrných turbín a sběračů rosy získá menší body vlivu.

Městský inspektor přijde zkontrolovat domácnost. Nedodržení způsobí zvýšení účtů.

Láska pro všechny

Láska pro všechnyK čemu vám je negativita, když můžete být úplně zahlcení láskou? K čemu vám je žárlivost, když si raději můžete užívat pochopení?

Hlasujte svým srdcem, abychom společně proměnili celou komunitu v láskyplné místo plné srdíček. Ať už jste svobodní, zadaní nebo jen prostě otevření, vyžívejte se v lásce k ostatním ve všech jejích podobách.

Když platí vyhláška Láska pro všechny, získáte vliv pomocí romantických interakcí.

Účinek: Ve měste se budou dělat romantické interakce na náhodném Simíkovi bez ohledu na pohlaví.

Simíci získají menší body vlivu za romantické interakce a nikdy nezpůsobí, že by ostatní Simíci žárlili.

Komunita milovníků zábavy

Komunita milovníků zábavyRekreaci bychom měli brát pozitivně a ne se na ni dívat skrz prsty! Je nejvyšší čas zlikvidovat nudu a vychutnávat si zábavu.

Když odhlasujeme tuto vyhlášku, budeme společně moci nejen odpočívat, ale navíc budeme dostávat vliv za činnosti související s dovednostmi komedie, neplecha, a dokonce hraní videoher!

Účinek: Při učení dovednosti komedie, neplecha a videohry budete získávat menší body vlivu.

Propagace kreativního umění

Propagace kreativního uměníSkutečná umělecká komunita se pozná podle sdílené vášně ke kreativnímu umění.

Podpořte tento tvůrčí stav mysli svým hlasem a odměnou vám bude nejen hrdost na vlastní tvorbu, ale také vliv z činností, jako jsou malování, fotografování, psaní, fabrikace a také z dalších výtvarných činností.

Profesionálové pracující jako malíři, styloví influenceři, tvůrci na volné noze a spisovatelé budou také po dobu platnosti tohoto APSu lépe placeni.

Účinek: Dovednosti související s kreativitou získají menší body vlivu. Simíci pracující v kariéře malíře, spisovatele, umělce na volné noze, fotograf na volné noze, tvůrce na volné noze a spisovatel na volné noze a v kařiéře Stylový influencer se zvýší plat o 30%.

Technická podpora

Technická podporaAž moc jste si zvykli na zaběhlý pořádek věcí? Nezaspěte technologický rozvoj své komunity.

Pomocí programování, raketové vědy a dalších metod můžete s pomocí technologie trvale dělat z našeho světa lepší místo. Navíc tím i získáte vliv.

A jako bonus navíc Simíci pracující v technických oborech, jako jsou astronauti, techničtí guru, vědci, programátoři na volné noze a městští designéři, dostanou po schválení této iniciativy větší plat.

Účinek: Dovednost Programování, raketová věda a robotika získají menší body vlivu. Simíci pracující v kariéře astronauta, technického guru, vědce, programátora na volné noze, městský designér a ochranář se zvýší plat o 30%.

Pro všechny milovníky jídla!

Pro všechny milovníky jídla!Milí sousedé, pojdte vařit! Existuje taková spousta parádních organických, neorganických, doma vypěstovaných i zdarma získatelných přísad. Tak vytáhněte prkénko a začněte experimentovat!

Když platí vyhláška Pro všechny milovníky jídla, členové komunity budou získávat vliv za praktikování svých lahodných dovedností a to při domácím, labužnickém i jakémkoliv dalším vaření.

Účinek: Příprava jídla získá menší body vlivu.

Nosíme pytel

Nosíme pytelNaše komunita si cení redukování odpadu a recyklování. Ale nevšiml si někdo náhodou, jak se nám tu začínají množit ty papírové pytle? Ty bychom se nikdy neodvážili vyhodit! Jednou by se nám totiž mohly k něčemu hodit!

Copak vy si nemyslíte, že každičký z těch 8346 kousků dosud nevyužitého potenciálu má nárok na to jednou zazářit?

S akčním plánem Nosíme pytle můžeme naše papírové pytle hrdě obléknout a ukázat tak, že skutečně žijeme ekologickým životním stylem.

Účinek: Všichni ve městě budou mít na hlavě papírové pytle.

Návrat ke starým časům

Návrat ke starým časůmVzpomínám si na staré dobře časy. Tenkrát jsme hráli deskové hry a četli knihy. Dneska všichni mysli jen na telefony a televize. Každý jen hltá ten džus po litrech. Pořád to do sebe lijí...

A co ta posedlost tím nevkusným aktem milování. Milováni v posteli, milováni v raketě, milování ve vířivce, milování v observatoři a pokud by to náhodou ještě nestačilo, tak se ti mladí delikventi dnes dokonce milují snad i v kontejnerech? Nechutné.

Tato iniciativa odmění vlivem všechny, kteří žijí spořádaným životem plným čtení knih a hraní deskových her. A ti. kteří se oddávají technologii, pití džusu a milování, dostanou za své nevhodné chování řádnou pokutu.

Účinek: Čtení knih a hraní fyzických her, jako jsou šipky, ping pong, nevzbuďte llámu a mnoho dalších získá menší body vlivu.

Za použití moderních předmětů, jako je televize, počítač, sporák, mikrovlnná trouba a milování, bude pokuta za 25§.

Úspora energie

Úspora energieVíme. že elektřina není zdarma, takže co můžeme udělat proto, abychom jí trochu šetřili? Akční plán Úspora energie přináší odpověď na tuto obtížnou otázku. Prvním krokem je omezení celkové spotřeby elektřiny omezením zbytečného používání elektroniky.*

Druhým krokem je přistoupení k jednomu úplně kraťoučkému dru týdně bez elektřiny. Energetická společnost Landgraab dokonce souhlasila, že vám zlevní elektřinu.

*Pokud nedojde k výrazné úspoře elektřiny, kterou budeme posuzovat na základě velikosti vaší domácnosti, napaří vám Rada APS za každý den pokutu. Přejeme příjemný zbytek dne.

Účinek: Maximální množství spotřeby energie závislé na velikosti domácnosti:

1-2 Simíci: -200 energie
3-4 Simíci: -250 energie
5-6 Sims: -300 energie
7-8 Simíků: -350 energie

Pokud spotřeba energie přesáhne maximální množství, bude domácnosti uložena pokuta 100§ pokaždé v 9:00.

Každý čtvrtek od 9:00 do 21:00 bude energie v domácnosti vypnutá. Simíci jej mohou stále používat, dokud bude přebytek energie.

Účty za energii jsou zlevněny o 50%.

Úspora vody

Úspora vodyJen si to přiznejme. Ta voda už není, co bývala, a také jí není tolik co dřív. Tak jak můžeme všichni přispět k její úspoře? Máme za to, že k tomu může přispět pravidelná každotýdenní odstávka vody na jeden den spolu s organizovanou snahou o spotřebu menšího množství vody*. Společně skutečně můžeme něco změnit!

Navíc platí, že dokud je plán na úsporu vody aktivní, občané budou mít slevu na platbách za služby!

*Pokud nedojde k výrazné úspoře vody. kterou budeme posuzovat na základě velikosti vaší domácnosti, napaří vám Rada APS za každý den pokutu. Přejeme příjemný zbytek dne.

Účinek: Maximální množství spotřeby vody závislé na velikosti domácnosti:

1-2 Simíci: -7 vody
3-4 Simíci: -9 vody
5-6 Sims: -11 vody
7-8 Simíků: -12 vody

Pokud spotřeba vody přesáhne maximální množství, bude domácnosti uložena pokuta 100§ pokaždé v 9:00.

Každý čtvrtek od 9:00 do 21:00 bude v domácnosti voda uzavřená. Simíci jej mohou stále používat, dokud bude přebytek vody.

Účty za vodu jsou zlevněné o 50%.

 

 

Vliv


V rozšíření Sims 4: Ekobydlení funguje vliv trochu odlišně od podobných systémů v The Sims 2 a The Sims 3, kde se ovlivňuje prostředí více než ostatní Simíky.

Simíci obvykle získávají body vlivu z pozitivních interakcí s ostatními Simíky a pořádáním společenských akcí, ale svou roli hraje i akční plán sousedství, který aktuálně platí v jejich domovském sousedství. Například pomocí plánu Pro všechny milovníky jídla, Simíci získávají body vlivu z pečení, vaření a gurmánské vaření.

Existuje mnoho způsobů, jak ve hře získat body vlivu, a je celkem snadné získat spoustu bodů.

 • Získat povýšení v kariéře
 • Aktivní v kariéře Městský designér
 • Úspěšné sezánímení s ostatními Simíky
 • Stát se přáteli, dobrými přáteli a nejelpšími přáteli s ostatními Simíky
 • Dávat dárky Simíkům

Hlasování pro Akční plán sousedství stojí 10 vlivových bodů a hlasování o jeho zrušení, pokud již platí. Simíci mohou hlasovat tolikrát, kolikrát se jim líbí, podle toho, kolik bodů mají. Body vlivu lze také použít k přesvědčení ostatních Simíků, aby podporovali konkrétní Akční plán za 5 vlivných bodů.

Přesvědčení ostatních Simíků

 

 

 

Nový svět: Evergreen Harbor


Evergreen Harbor je svět přidaný v Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení. Tento svět je to moderní / průmyslové pobřežní město založené na středních sousedství z celého světa.

Evergreen Harbor Mapa

Vmáčknutý mezi kopce stálezeleného lesa na straně jedné a vody Willupette Sound na straně druhé se nachází Evergreen Harbor, bývalé průmyslové centrum regionu. Tato oblast nicméně jen těžko drží krok s měnícím se světem okolo. Evergreen Harbor, místo, kde si Simíci cení své komunity a sousedská láska není jen zábava, nyní stojí na rozcestí. Bude rozhodovat o své vlastní budoucnosti. Otázka ovšem zní, jaká budoucnost to bude?

Evergreen Harbor má celkem 13 pozemků a je rozdělen do třech sousedství: Grims Quarry, Conifer Station a Port Promise.

 

 

Veřejný prostor


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přinášnový pozemek Veřejný prostor, který lze umístit do jakéhokoli světa mimo Výletní destinace. Skládá se ze čtyř pod-pozemků, které jsou součástí stejného pozemku: Veřejný prostor, Městská zahrada, Tržiště a Tvůrčí prostor.

Veřejný prostor je výchozím aktivním pod-pozemek a Simíci žijící ve stejném sousedství jako pozemek veřejný prostor mohou hlasovat pro další tři pod-pozemky. Ten, kdo obdrží nejvíce hlasů, se pak stane aktivním přiřazeným pozemkem. V jednom okamžiku však může být aktivní pouze jeden pod-pozemek.

Hlasovací tabule komunitního prostoru

Každé pod-pozemek může mít různé vlastnosti pozemku a může mít úplně jiné rozvržení a strukturu než ostatní. Aktivní pod-pozemek lze také uložit do galerie a umístit do hry jako aktivní pod-pozemek. Například veřejný prostor, který má aktivní pod-pozemek Tržiště, lze uložit do galerie jako pozemek tržiště a také jej umístit do hry jako pozemek tržiště. Hra považuje všechna čtyři pod-pozemky za samostatné přiřazené pozemky, každý s vlastními požadavky.

Typy veřejného pozemku

 • Veřejný prostor –  Prostor plný příležitostí, který mohou využívat místní občané. Společně se rozhodněte, v co prostor proměníte, aby vyhovoval všem.
 • Městská zahrada – Hledáte místo, kde byste mohli něco pěstovat a kultivovat? Městská zahrada je perfektním místem pro všechny sousedy, kteří chtějí zahradničit společně!
 • Tržiště – Komunitní trh, kde mohou tvůrci prodávat své zboží a další je mohou kupovat.
 • Tvůrčí prostor – Veřejný prostor určený k výrobě všeho druhu. Sousedi se zde mohou sejít nad výrobou a recyklací zboží a vyzkoušet si činnost, jako je výroba svíček, bublovaření, fabrikování nebo malování!

Každý typ pozemku bude mít požadavky, které se zobrazí v rozevírací nabídce na panelu Informace o pozemku.

Veřejný prostor pozemku

 

 

Vlastnosti pozemků


Rozšíření Sims 4 Ekobydlení přináší několik nových vlastností pozemků. Neomezují se jen na použití ve světě Evergreen Harbor. Můžete je použít v jakémkoli světě.

Název

EkopozemekEkopozemek

Tento pozemek se rychleji stává šetrným vůči životnímu prostředí.

Účinek: Zátěž životního prostředí se posouvá směrem k zelené o 10% rychleji.

GeotermálníGeotermální

Přírodní vytápění snižuje účty díky vytváření energie, a navíc udržuje vodu v bazénu na příjemné teplotě.

Účinek: Snížení účtů za elektřinu rychlostí 28,57 výkonových jednotek za den. Símík, který se bude koupat v bazénu získá náladovku Šťastný.

Pozemek se zavážkouPozemek se zavážkou

Tohle je snad skládka! Na tomto pozemku se snadno kupí odpad.
Účinek: Zátěž životního prostředí se posune směrem dolu k průmyslu 20% rychleji. Skládky odpadu a rozbité spotřebiče na pozemku. Jakýkoli odpad, který zůstane venku, se po 3:00 okamžitě stane rostlinou.

Přírodní studnaPřírodní studna

Pod tímto pozemkem se nachází vodní pramen, což snižuje účty a nabízí čerstvou a čistou vodu z kohoutku.

Účinek: Účty za vodu se snížily o 28,57 jednotek vody za den. Simík, který pije vodu získá náladovku Šťastný.

Redukovat a recyklovatRedukovat a recyklovat

Na tomto pozemku vzniká kompostovatelný a recyklovatelný odpad a venkovní nádoby na odpad nejsou bezedné. Je tedy třeba aktivně se o odpad starat!
Účinek: Všechny odpadkové koše a kontejnery se nahromadí a je třeba je vyřešit nebo odeslat na skládku. Pokud odpad přeteče, objeví se mouchy a šváby. Některé interakce vygenerují v inventáři Simíků recyklovatelné materiály, potravinový kompost a zahradní kompost.

Bez rozvodůBez rozvodů

Tento pozemek není připojen k inženýrským sítím, takže objekty využívající elektřinu nebo vodu nebudou fungovat správně. Dokáží vaši Simíci přežít bez pohodlí, které nepřerušované dodávky elektřiny a vody přinášejí? Bydlení v souladu s přírodou má ale i své výhody - například to. že za vodu a elektřinu nemusíte platit.
Účinek: Většina elektroniky a instalatérských objektů nebude na pozemku fungovat, kromě několika vybraných. S Ekobydlení lze energetické a vodní nástroje používat, pokud domácnost vyprodukuje více, než spotřebuje. Účty jsou zlevněny o 25%

 

 

Sousedství


Evergreen Harbor se skládá ze 3 sousedství s předem postavených obytných, veřejných prostor a komunitních pozemků. Tato část průvodce vám poskytuje informace o všech pozemkách v každém sousedství.

 

 

Grims Quarry


Když prospektor Arnold Grims založil v Evergreen Harbor svůj slavný kamenolom, jen těžko mohl předpokládat, že se kolem něj o desetiletí později vytvoří celé předměstí. Dnes se zde ve stínu stěn nápadně bílého kamene rozkládá několik domů. byty a místa určená ke komunitnímu využití.

Grims Quarry začíná na Zelené zátěži životního prostředí

 • Těžařovo sídlo - Obytný, vlastní Harrisovi (Cena: 72,656Simoleon | Velikost: 30x20)
  Ve své době to byla jedna z největších budov v okolí kamenolomu postavená úspěšným těžařem kamene. Ačkoli to není vyloženě panské sídlo, získala dědický status a je spolehlivým domovem pro kteroukoli rodinu, která by si přála se v Evergreen Harbor usadit.
  Harrisovi
  Cletus a Faye tento starobylý domov objevili v Grims Quarry a pořídili ho za výbornou cenu. Vypadá to, že s ním není nic v nepořádku, a Harrisovi nechtěli o tak výhodnou koupi přijít. Přidala se k nim i Cletusova volnomyšlenkářská matka a doplnila tak jednu velkou šťastnou rodinu. Je to sice záhada, ale jejich nejstarší syn vždycky nosí na hlavě podivný pytel. Navíc to vypadá, že kromě Faye nikdo z nich nepracuje, a přesto mají dobře zařízené bydlení. Jak je to všechno možné?
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Těžařovo sídlo - Obytný, vlastní Harrisovi

 

 • Prameny Rockridge - Obytný, neobydlený (Cena: 17,433Simoleon | Velikost: 30x20)
  Skromný pozemek poblíž Grimsova kamenolomu, který profituje z pramene čerstvé vody odkrytého v minulosti během lámání kamenů.
  Vlastnosti pozemku: Ekopozemek Ekopozemek, Přírodní studna Přírodní studna

Prameny Rockridge - Obytný, neobydlený

 

 • Byty Stonestreet #3 - Byt, neobydlený (Nájem týdně: 500§ | Kauce: 750§ | Vybavení: 7.245§)
  Tento standardní jednopokojový byt vzdálený jen pár minut od Budovy kamenolomu je perfektní pro osamoceného Simíka či Siminku nebo pro pár hledající levné bydlení v Evergreen Harbor.
  Vlastnosti pozemku: Redukovat a recyklovat Redukovat a recyklovat
 • Byty Stonestreet #4 - Byt, neobydlený (Nájem týdně: 500§ | Kauce: 750§ | Vybavení: 8.060§)
  Tento standardní jednopokojový byt vzdálený jen pár minut od Budovy kamenolomu je perfektní pro osamoceného Simíka či Siminku nebo pro pár hledající levné bydlení v Evergreen Harbor.
  Vlastnosti pozemku: Redukovat a recyklovat Redukovat a recyklovat

Byty Stonestreet - Byt, neobydlený

 

 • Budova kamenolomu - Veřejný prostor (Cena: 24,665Simoleon | Velikost: 40x30)
  Kamenolom byl uzavřen už před lety, ale budova stále stojí, připravena na přestavbu, která by z osamělého, zapomenutého místa udělala moderní stavbu vhodnou k modernímu životu.
  Vlastnosti pozemku: Přírodní studna Přírodní studna (jenom Veřejný prostor)

Budova kamenolomu - Veřejný prostor

 

 

Conifer Station


Co se stane, když přestanou jezdit vlaky? Centrum Evergreen, známé místním jako Conifer Station, je dnes možná trochu klidnější, ale usedlíci by vám prozradili, že nefunkční nádraží a nevzhledné skladovací nádrže skrývají těžce pracující komunitu, která se snaží vylepšit svůj malý koutek světa.

Conifer Station začíná na Neutrální zátěži životního prostředí

 • Panství Pigulock - Obytný, vlastní Tinkerovi (Cena: 105,545Simoleon | Velikost: 30x20)
  Sídlo, vystavěné sponzorem kolejové dráhy Gregorym Pigulockem v raném období vývoje Evergreen Harbor, dvakrát utrpělo vážná poškození v důsledku místních bouří, dokud nebylo označeno za zdejší historickou památku a zrekonstruováno do dnešní důstojnosti.
  Tinkerovi
  Talentovaná, i když permanentně vystresovaná Tina Tinkerová je velmi úspěšnou tvůrkyní na volné noze. Její podobně úspěšná partnerka ji dokázala přesvědčit, aby se i s jejich dcerou Olive přestěhovaly do Conifer Station. Tina si na sebe bere moc práce a Yasemin by byla mnohem raději, kdyby víc odpočívala a trávila více času s rodinou. Jejich zvědavá dcerka Olive strašně ráda obdivuje tvorbu svých maminek a sní o tom, že jednou bude pokračovat v jejich šlépějích.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Panství Pigulock - Obytný, vlastní Tinkerovi

 

 • Koutek u kanálu - Obytný, neobydlený (Cena: 18,358Simoleon | Velikost: 20x15)
  Malý kousek domova s dvorkem, výhledem na kanál a vzpomínkou na odbíjení hodin na vlakové stanici z nedávné minulosti.
  Vlastnosti pozemku: Redukovat a recyklovat Redukovat a recyklovat, Geotermální Geotermální

Koutek u kanálu - Obytný, neobydlený

 

 • Byty Pinecrest #404 - Byt, neobydlený (Nájem týdně: 1.200§ | Kauce: 4.800§ | Vybavení: 14.065§)
  Útulný dvoupokojový byt přímo v srdci Conifer Station je snadno dostupný ze zdejších veřejných prostor. Užijte si výhled ze soukromého balkónu.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti
 • Byty Pinecrest #402 - Byt, neobydlený (Nájem týdně: 600§ | Kauce: 1.000§ | Vybavení: 12.500§)
  Malý, útulný, dvoupokojový byteček v srdci Conifer Station, jen několik kroků od veřejných prostor.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Byty Pinecrest - Byt, neobydlený

 

 • Náměstí Sprucewood - Veřejný prostor (Cena: 38,037Simoleon | Velikost: 40x30)
  To, co pro Simíky bývalo častým místem srazů, kde čekali na příjezd svých milovaných, již zažilo lepší časy. Díky svému praktickému umístění má s několika málo úpravami náměstí Sprucewood potenciál stát se opět tepnou společenského dění.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Náměstí Sprucewood - Veřejný prostor

 

 

Port Promise


Co dříve bývalo rušným obchodním přístavem je dnes sídlem řady domů a obchodů, které vzdávají hold svým průmyslovým kořenům a jsou v souladu s místním příslovím „Podivný Evergreen musí být!" Přestože přístav jako takový už dávno nefunguje, vidina lepších zítřků zůstává.

Port Promise začíná na Průmyslové zátěži životního prostředí

 • Starý mlýn - Obytný, vlastní Sterlingovi-Ricovi (Cena: 76,211Simoleon | Velikost: 30x20)
  Toto znovuvyužité místo u samého základu přehrady Croftville spojuje minulost a přítomnost, moderní domácnost ve skořápce klasického dřevěného mlýna.
  Sterlingovi-Ricovi
  Bess a Jules jsou silná dvojice s velkými sny. Velkými sny, které se točí kolem pořádného balíku peněz. Bess je povoláním městská designérka, takže je v báječné pozici přesvědčit vedení města i jeho obyvatele, aby se pustili do programů, které jí přinesou zisk. Její nerozlučný parťák Jules je stylovým influencerem, který miluje módu. Rád přesvědčuje Simíky, aby se nechali zlákat jeho nepříliš přijímaným stylem. Jsou veselí a charismatičtí a společně si to sviští skrz Evergreen Harbor jako podnikatelské tornádo.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Starý mlýn - Obytný, vlastní Sterlingovi-Ricovi

 

 • Promenáda Portsmouth - Obytný, vlastní Greenburgovi (Cena: 42,444Simoleon | Velikost: 30x20)
  Toto místo, které se nachází hned u vchodu do Port Promise, přináší oslnivý výhled na starý přístav, ale zároveň je kousek od většiny zdejších významných míst.
  Greenburgovi
  Mary a Blossom jsou dvě obyvatelky města, které už něco zažily. Snaží se si trochu vylepšit své bydlení. Mary se věnuje hlavně zahrádce a Blossom se pustila do vymalování nepoužívaných prostor. Věk ale bohužel není na jejich straně, takže je dobře, že jim pomáhá jejich adoptovaný syn Knox, který ve jménu celé rodiny bojuje za ekologičtější svět. Bohužel ale někdy ten svůj boj bere až moc vážně.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Promenáda Portsmouth - Obytný, vlastní Greenburgovi

 

 • Výhledy na lodě - Obytný, neobydlený (Cena: 18,138Simoleon | Velikost: 30x20)
  Upřímně, tohle místo ani není oficiálně určeno jako obytný prostor. Je to nenákladné obydlí přetvořené z předělaných přepravních kontejnerů, perfektní pro kohokoliv hledajícího něco, co by mohl nazývat domovem. A to vše s výhledem na řeku Willupette Sound!
  Vlastnosti pozemku: Redukovat a recyklovat Redukovat a recyklovat, Bez rozvodů Bez rozvodů

Výhledy na lodě - Obytný, neobydlený

 

 • Waterfront - Veřejný prostor (Cena: 27,673Simoleon | Velikost: 40x30)
  Stará budova přístavu Waterfront, která teď patří komunitě, je vždy tím „dalším“ projektem k revitalizaci. Evidentně se jí nedostává té lásky a pozornosti, kterou zasluhuje.
  Vlastnosti pozemku: Pozemek se zavážkou Pozemek se zavážkou, Redukovat a recyklovat Redukovat a recyklovat (Městská zahrada a Trižště - Ekopozemek Ekopozemek)

Waterfront - Veřejný prostor

 

 • Služební vagón - Komunitní pozemek, Bar (Cena: 57,264Simoleon | Velikost: 30x20)
  Tato stará vlaková stanice je jako stvořená pro nějaký bar, kde by se scházeli lidé a bavili se o tom, jaké to tam bylo, když to ještě bývala vlaková stanice.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Služební vagón - Komunitní pozemek, Bar

 

 

Zátěž životního prostředí


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přestavuje novou herní mechaniku Zátěž životního prostředí. Zátěž životního prostředí je úroveň znečištění jednotlivých sousedství, které se vyskituje v každém světě kromě StrangerVille, Plumbob Pictures, Sixam a výletních destinacích. Existují tři typy úrovní znečištění: Zelená, Neutrální a Průmyslová, každou lze zobrazit na mapě přepnutím "Režim zátěže životního prostředí".

Svět Evergreen Harbor začíná u každého sousedství ze tří různých úrovní znečištění a každý druhý svět začíná neutrálně, kromě pozemků parků, která jsou zelené.

Zátěž životního prostředí Mapa

 

Úrovně znečištění


Zelená

Zelená zátěž životního prostředí je vrchol zdravého prostředí, sluneční paprsky se objevují během dne a polární záře se objevují během noci. Grims Quarry je v základu nastavený do zelené barvy a těží z toho, že má mnohem více zeleně, zdravěji vypadající prostředí a mnohem ekologičtější okolí. Simíci budou dýchat zhluboka na čerstvém vzduchu a získají náladovku Šťastný +1.

Zátěž životního prostředí - Zelená

Neutrální

Neutrální zátěž životního prostředí je nastavené v základu pro každé souseství v každém světě, kromě parků a dvou dalších sousedství v Evergreen Harbor. Neutrální znečištění je uprostřed, kde životní prostředí v okolí sousedství netrpí negativními účinky znečištění, lze jej však také zlepšit pomocí Akčních plánů sousedství.

Zátěž životního prostředí - Neutrální

Průmyslová

Průmyslová zátěž životního prostředí je hodně nezdravého prostředí, smog se zatahuje do okolí, listy vypadají méně zdravé a všude se objevují odpadky. Port Promise je ve základu nastavený na průmyslové znečištění a kvůli nízkému znečištění trpí Simíci v sousedství náhodným kašláním, které získává náladovku Nesvůj +1. Při této úrovni znečištění je pravděpodobnější výskyt požárů.

Zátěž životního prostředí - Průmyslová

 

Změny zátěže životního prostředí


Simíci mohou manipulovat s jejich záteží životniho prostředí a pomáhat nebo zhoršovat environmentální zdraví jejich sousedství několika způsoby.

Změny zátěže životního prostředí

 

Zátěže životního prostředí v domácnosti

Každý objekt v režimu stavby má malý vliv na okolní zátěž životního prostředí, kterou lze znásobit jinými domy v sousedství. Střešní krytiny, stěny a podlahy jsou buď směrem k zelené nebo průmyslové zátěži.

K dispozici jsou objekty, které ovlivní zátěž životního prostředí:

 • Solární panel - Solární panely lze zakoupit za účelem výroby energie ze slunce, to je zcela bez negativních vlivů na zátěž životního prostředí.
 • Klasická větrná turbína - Větrné turbíny lze zakoupit za účelem výroby energie z větru, což je zcela bez negativních účinků na zátěž životního prostředí.
 • Sběrač rosy - Sběrače rosy lze zakoupit ke sběru kondenzátu a vodních kapiček ve vzduchu, to je zcela bez negativních účinků na zátěž životního prostředí.
 • Domácí generátor energie - Generátory lze zakoupit za účelem výroby energie, avšak kvůli jejich spotřebě způsobí Průmyslové znečištění. Pokud mají Simíci Plechovku hmyzího biopaliva, které se může používat jako zelenou alternativu.
 • Atmosférický generátor vody - K výrobě vody je možné zakoupit vodní čerpadla, avšak kvůli způsobu těžby způsobí Průmyslové znečištění.
 • Palivový článek a Pumpa na H2O - Simíci mohou nainstalovat vylepšení na určité objekty, aby byly nezávislé na rozvodné síti, avšak použití oleje a dalších komponentů způsobuje nepřímé Průmyslové znečištění. Stejně jako předchozí objetky mohou jako zelenou alternativu používat biopalivo.
 • Energeticky efektivní zařízení, Recyklátor vody a Kompostovací nádoba - Simíci mohou nainstalovat vylepšení na určité objekty za účelem snížení energie a vody.

 

Akční plán sousedství

Simíci se mohou účastnit akčních plánů sousedství, aby komunita spolupracovala na projektech, které prospívají zátěži životního prostředí.

 

Roční období

Pokud vlastníte rozšíření The Sims 4 Roční období, tak má zátěž životního prostředí další účinek s počasím. I když počasí nemá vliv na znečištění ani na zátěž životního prostředí, tak přináší Simíkům počasí: v průmyslové zátěži životního prostředí, kdykoli když prší, bude kyselý déšť. Kyselý déšť se chová jako normální déšť, až na to, že má zkaženou zelenou barvu, a navíc extrémně ušpiní Simíky v dešti a rychle se snižuje jejich hygienické potřeby.

Počasí

 

Počasí může také ovlivnit některé zdroje energie:

 • Větrné počasí způsobí, že větrné turbíny budou generovat více energie.
 • Díky zamračenému počasí budou solární panely méně efektivně.
 • Deštivé počasí způsobí, že Sběrač rosy vytvoří více vody.

 

 

 

Interaktivní objekty


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává řadu nových interaktivních objektů. Tyto objekty umožňují nové interakce, které nebyly dříve k dispozici ve hře a jsou k dispozici v režimu nákup, nebo se nachází v okolí.

 

 

Tabule pro komunitní hlasování


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nový objekt "Tabule pro komunitní hlasování". Komunitní tabule slouží pro Simíky, kteří chtějí hlasovat v Akčních plánech sousedství nebo pro Hlasování komunitního prostoru. Komunitní tabule se nachází ve veřejných prostorách v Evergreen Harbor, a také patří do hlavního požadavku při vytváření pozemku "Veřejný prostor".

Tabule pro komunitní hlasování

Když jsou povolené cheaty, při podržení Shift a kluknutí na Komunitní tabule umožňuje hráči okamžitě uzákonit Akční plán sousedství či Komunitní prostor, aniž by museli hlasovat, nebo okamžitě zrušit Akční plán, který je aktuálně v platnosti, nebo přidat 15 bodů vlivu aktuálnímu Simíkovi. Tyto cheaty jsou k dispozici také na poštovní schránce.

 

 

Podnikatelský stůl


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nový objekt "Podnikatelský stůl První patro". Podnikatelský stůl byl představen také v rozšíření The Sims 4 Život ve městě, nebo v herním balíčku Dobrodružství v džungli. Podnikatelský stůl je obchodní objekt, který umožňuje Simíkům prodávat jídlo, sběratelské a řemeslné předměty kdekoli na světě. Podnikatelský stůl je k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivity

Podnikatelský stůl První patro (400§)
Vstupte do prvního patra podnikání s tímtc stolem. Pracujte jen sami na sebe a shrábněte všechny zisky!

Podnikatelský stůl

K dispozici jsou následující interakce:

 • Vložit do inventáře
 • Prohlédnout si inventář
 • Pracovat u stánku
 • Doplnit stánek
 • Uklidit stánek
 • Zahájit domácí výprodej
 • Nastavit přirážku...
  0%, 25%, 50%, 75%, 100%, 200%, 300%

 

 

Solární panely


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nové objekty "Solární panel - pozemní" a "Solární panel - střešní". Solární panely jsou k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivity
REŽIM NÁKUPU - Spotřebiče - Ostatní

Solární panel - pozemní (675§)
Zachyťte sluneční energii! A pak ji použijte ke svým zvráceným cílům! (Nebo pomocí ní prostě jen napájejte svůj dům.) Hlavně nezapomínejte pravidelné čistit panely, jinak moc energie nezachytí, víme?

Solární panel - střešní (850§)
Sluníčko si sice rádo hraje na schovávanou, ale když se objeví... bude tento střešní solární panel připravený! Zachytí všechny sluneční paprsky dřív. než si vůbec uvědomí, kde jsou a jak se tam vzaly, a promění je v čirou energii. Elektřina zdarma je tady!

Solární panely


K dispozici jsou následující interakce:

 • Vylepšit...


K dispozici jsou následující vylepšení pouze pro Solární panel - pozemní:

 • Samočištění pomocí ekosoučástek (0. úroveň Kutilství) - Přidá panelu funkci automatického čištění, která k proovzu vyžaduje malé množství energie.
  Vyžaduje:
  7x Součástek pro ekovylepšení
 • Nezničitelnost pomocí ekosoučástek (0. úroveň Kutilství) - Zabrání, aby se solární panel rozbil.
  Vyžaduje:
  9x Součástek pro ekovylepšení
 • Samočistící (6. úroveň Kutilství) - Přidá panelu funkci automatického čištění, která k proovzu vyžaduje malé množství energie.
  Vyžaduje:
  2x Obyčejné součástky pro vylepšení
  2x Součástky pro vylepšení elektroniky
 • Nerozbitné (8. úroveň Kutilství) - Zabrání, aby se solární panel rozbil.
  Vyžaduje:
  3x Obyčejné součástky pro vylepšení
  3x Součástky pro vylepšení elektroniky

 

 

Větrné turbíny


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nové objekty "Klasická větrná turbína - pozemní" a "Klasická větrná turbína - střešní". Větrné turbíny jsou k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivity
REŽIM NÁKUPU - Spotřebiče - Ostatní

Klasická větrná turbína - pozemní (715§)
Všechen ten vítr. který kolem nás vane... kdyby tak existoval způsob, jak ho zachytit a využít jeho sílu... Počkat! Vždyť takový způsob existuje! Když vítr roztočí lopatky turbíny, aktivuje se interní generátor a vznikne tak zdroj energie vhodný pro pozemky bez rozvodů.

Klasická větrná turbína - střešní (895§)
Tato větrná turbína montovaná na střechy má dokonalý tvar. který zachytí veškerý vánek i silnější proudění vzduchu. Když vítr roztočí lopatky turbíny, aktivuje se interní generátor a vznikne tak zdroj energie vhodný pro pozemky bez rozvodů.

Větrné turbíny


K dispozici jsou následující interakce:

 • Vylepšit...


K dispozici jsou následující vylepšení pouze pro Klasická větrná turbína - pozemní:

 • Hromosvod pomocí ekosoučástek (0. úroveň Kutilství) - Umožní, aby k sobě větrná turbína přitahovala blesky a po jejich zásahu se extrémně nabila elektrickou energií, díky čemuž vytvoří více elektřiny.
  Vyžaduje:
  7x Součástek pro ekovylepšení
 • Samomazací převodovka pomocí ekosoučástek (0. úroveň Kutilství) - Přidá větrné turbíně samomazací převodovku, díky které se nikdy nerozbije.
  Vyžaduje:
  9x Součástek pro ekovylepšení
 • Hromosvod (6. úroveň Kutilství) - Umožní, aby k sobě větrná turbína přitahovala blesky a po jejich zásahu se extrémně nabila elektrickou energií, díky čemuž vytvoří více elektřiny.
  Vyžaduje:
  3x Obyčejné součástky pro vylepšení
  2x Součástky pro vylepšení elektroniky
 • Nerozbitné (9. úroveň Kutilství) - Přidá větrné turbíně samomazací převodovku, díky které se nikdy nerozbije.
  Vyžaduje:
  3x Obyčejné součástky pro vylepšení
  2x Součástky pro vylepšení elektroniky

 

 

Sběrač rosy


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nové objekty "Provizorní sběrač rosy" a "Sběrač rosy Lab-Pro X2". Sběrač rosy jsou k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivity
REŽIM NÁKUPU - Spotřebiče - Ostatní

Provizorní sběrač rosy (560§)
Tento sběrač rosy sice tak trochu vypadá, že se každou chvíli rozpadne, nicméně jedná se o ekologický způsob, jak získávat vlhkost ze vzduchu a sbírat také srážky. Nevyžaduje žádné palivo, takže může pomoci snížit náklady nebo poskytovat vodu pozemkům bez rozvodů. Tak na co ještě čekáte? Až zaprší a uschne? Pořiďte si ho ješté dnes!

Sběrač rosy Lab-Pro X2 (1.260§)
Sběrač rosy Lab-Pro X2 je tím nejlepším sběračem vody na trhu. Jedná se o k přírodě šetrnou volbu určenou pro všechna obydlí. X2 dokáže získávat a shromažďovat vlhkost ze vzduchu a také zachycuje srážky. Jelikož nevyžaduje žádné palivo, skvěle se hodí pro udržitelný způsob života. Pomůže vám snížit platby za energie a také poskytne vodu na pozemcích bez rozvodů.

Sběrač rosy

K dispozici jsou následující interakce:

 • Vylepšit...
 • Rozbít/opravit vodní ventily


K dispozici jsou následující vylepšení:

 • Vyztužená nádoba pomocí ekosoučástek (0. úroveň Kutilství) - Dokonale těsná a odolná, takže ani přímý úder blesku nedokáže její vyztuženou skořepinu poškodit.
  Vyžaduje:
  9x Součástek pro ekovylepšení
 • Vyztužená nádoba (2. úroveň Kutilství) - Dokonale těsná a odolná, takže ani přímý úder blesku nedokáže její vyztuženou skořepinu poškodit.
  Vyžaduje:
  3x Obyčejné součástky pro vylepšení
  2x Součástky pro vylepšení sanitární techniky

 

 

Generátor energie


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nový objekt "Domácí generátor energie". Domácí generátor energie je k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivity
REŽIM NÁKUPU - Spotřebiče - Ostatní

Domácí generátor energie (1.465§)
Zachyťte pohybovou energii a přeměňte ji pomocí mechanismu v elektřinu! I když to vůči přírodě není úplné nejšetrnější, rozhodně to sníží pravidelné platby za služby a poskytne energii tam. kde by jinak nebyla dostupná. Jde o zázrak moderní techniky!

Domácí generátor energie


K dispozici jsou následující interakce:

 • Spustit/vypnout elektrický generátor (Potřebuje palivo)
 • Doplnit hmyzí biopalivo (Potřebuje 1 plechovku hmyzího biopaliva)
 • Stiskněte rudé tlačítko s nápisem "NEBEZPEČÍ" (Musí být zapnutý generátor)
  Generátor začne hořet a Simík dostane elektrický šok!!! Náladovka Pořádný šok (40+ Trochu mimo)
 • Doplnit palivo (25 Dílů) (Potřebuje díly)


K dispozici jsou následující vylepšení:

 • Přidat zelený filtr (3. úroveň Kutilství) - Snižuje dopad generátoru na zátěž životního prostředí dané ulice. Toto vylepšení není kompatibilní s vylepšením zvýšit efektivitu.
  Vyžaduje:
  9x Součástek pro ekovylepšení
 • Zvýšit efektivitu (3. úroveň Kutilství) - Když je generátor zapnutý, produkuje více elektřiny. Toto vylepšení není kompatibilní s vylepšením zelený filtr.
  Vyžaduje:
  3x Obyčejné součástky pro vylepšení
  2x Součástky pro vylepšení sanitární techniky
 • Vylepšit: nerozbitnost (9. úroveň Kutilství) - Zabraňuje rozbití generátoru.
  Vyžaduje:
  3x Obyčejné součástky pro vylepšení
  2x Součástky pro vylepšení elektroniky

 

 

Generátor vody


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nový objekt "Atmosférický generátor vody". Atmosférický generátor vody je k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivity
REŽIM NÁKUPU - Spotřebiče - Ostatní

Atmosférický generátor vody (1.870§)
Atmosférický generátor vody (AGV) ve skutečnosti žádnou vodu nevytváří. Funguje tak. že zachycuje pitnou a použitelnou vodu z okolního vzduchu. I když k provozu potřebuje palivo, dokáže snížit účty za vodu a zajistit dodávky vody na pozemcích bez rozvodů.

Atmosférický generátor vody


K dispozici jsou následující interakce:

 • Spustit/vypnout generátor vody (Potřebuje palivo)
 • Doplnit hmyzí biopalivo (Potřebuje 1 plechovku hmyzího biopaliva)
 • Doplnit palivo (25 Dílů) (Potřebuje díly)


K dispozici jsou následující vylepšení:

 • Vylepšit: nerozbitnost (9. úroveň Kutilství) - Zabraňuje rozbití generátoru vody.
  Vyžaduje:
  2x Obyčejné součástky pro vylepšení
  3x Součástky pro vylepšení elektroniky

 

 

Recyklátor


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nový objekt "Domácí recyklátor Guntdach". Domácí recyklátor Guntdach je k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivity
REŽIM NÁKUPU - Spotřebiče - Ostatní

Domácí recyklátor Guntdach (845§)
Revoluce v domácnostech právě začala! Vezměte svůj nežádoucí odpad, židle i plyšové hračky a rozdrťte je do podoby znovupoužitelných materiálů a součástek. Díky modernímu recyklátoru Guntdach můžete pomoci udržet planetu ve zdravé kondici pro následující století*!
("Produkty Guntdach vám nezaručují, že planeta díky jejich používání zůstane ve zdravé kondici.)

Domácí recyklátor Guntdach


K dispozici jsou následující interakce:

 • Reciklovat z inventáře...


K dispozici jsou následující vylepšení:

 • Instalovat odolná ozubená kola drtiče pomocí ekosoučástek (0. úroveň Kutilství) - Odolná ozubená kola drtiče.
  Vyžaduje:
  5x Součástek pro ekovylepšení
 • Instalovat filtr na drť pomocí ekosoučástek (0. úroveň Kutilství) - Filtr na drť.
  Vyžaduje:
  5x Součástek pro ekovylepšení
 • Provést voděodolný náter pomocí ekosoučástek (0. úroveň Kutilství) - Voděodolný nátěr.
  Vyžaduje:
  5x Součástek pro ekovylepšení
 • Instalovat odolná ozubená kola drtiče (3. úroveň Kutilství) - Odolná ozubená kola drtiče.
  Vyžaduje:
  3x Obyčejné součástky pro vylepšení
  2x Součástky pro vylepšení sanitární techniky
 • Instalovat filtr na drť (9. úroveň Kutilství) - Filtr na drť.
  Vyžaduje:
  3x Obyčejné součástky pro vylepšení
  2x Součástky pro kuchyňská vylepšení
 • Provést voděodolný nátěr (9. úroveň Kutilství) - Voděodolný nátěr.
  Vyžaduje:
  2x Obyčejné součástky pro vylepšení
  3x Součástky pro vylepšení sanitární techniky

 

 

Kontejner


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nový objekt "Velmi vybraný kontejner". Velmi vybraný kontejner je k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Spotřebiče - Ostatní

Velmi vybraný kontejner (540§)
Kontejnery obvykle mívají dost pošramocenou povést, no ne? Jistě, jsou špinavé a jsou cítit. A ano. možná jsou pokryté odpornou krustou čehosi, co vás nutí zapomenout, že jste je kdy viděli.

Ale napadlo vás někdy alespoň na chvilku, jen na kratičký okamžik, že v hlubinách té odpudivé nádoby, které nikdo nerozumí, se skrývá nový středobod maminčina obýváku? Možná se tam někde pod tou vlhkou břečkou na dné ukrývá vzácná ingredience do vašeho oblíbeného jídla?
Vlastně se tím jen snažíme říct. že byste možná měli dát kontejnerům šanci. Proto tu pro vás máme Velmi vybraný kontejner.

Velmi vybraný kontejner


K dispozici jsou následující interakce:

 • Zdřímnout si v kontejneru
 • Nořit se pro poklad
 • Nořit se pro jídlo
 • Nořit se pro zážitky se Simíkem (WooHoo)
 • Pokusit se o dítě se Simíkem (WooHoo)

 

 

Hydroponický květináč


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nové objekty "Hydroponický květináč". Hydroponické květináče jsou k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivity

Hydroponický květináč (200§)
Jedná se o doslova zelenou technologii. Tento supermoderní květináč vstřebává vlhkost ze vzduchu, takže funguje za všech podmínek a rostliny v něm pravidelně dostávají vláhu.

Hydroponický květináč


K dispozici jsou následující interakce:

 • Koupit semínka česneku... (Upíři)
 • Koupit semínka...

 

 

Vertikální zahrada


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nové objekty "Vertikální zahrada Moderní rozkvět". Vertikální zahrada je k dispozici v režimu nákup.

Hráči si mohou odemknout alternativní možnost Pěstovat humánní maso ve Vertikální zahradě, stačí když odemknete v kariéře Městský designér v odvětví Zelený technik na 5. úrovni.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivity

Vertikální zahrada Moderní rozkvět (365§)
Bolí vás záda z toho neustálého horizontálního zahradničení? Zkuste naši novou Vertikální zahradu! Tento nový květináč naprosto mění proces úpravy krajiny a méní domky stejně jako dvorky. Přidá krápět zelené do jakékoli úrovně domácnosti.
Upozornění! Některé rostliny mají strach z výšek, tak se nezapomeňte předem ujistit, které z vašich květin jsou dostatečné statečné, aby tu výšku zvládly.

Vertikální zahrada

K dispozici jsou následující interakce:

 • Koupit semínka...
 • Vylepšit...
 • Pěstovat humání maso
  • Pojmenovat
  • Zalít vše
  • Masírovat


K dispozici jsou následující vylepšení:

 • Automatický zavlažovací systém (4. úroveň Kutilství) - Zavlažovací systém.
  Vyžaduje:
  2x Obyčejné součástky pro vylepšení
  2x Součástky pro vylepšení sanitární techniky
 • Automatický systém pro likvidaci škůdců (6. úroveň Kutilství) - Likvidace škůdců.
  Vyžaduje:
  4x Obyčejné součástky pro vylepšení

 

 

Hmyzí farma


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení přidává nový objekt "Hmyzí farma". Hmyzí farma je k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivity

Hmyzí farma Havěťník (165§)
Perfektní místo, kde se bude vašim zvědavým svěřencům dobře dařit! Tento produkt je zhotovený z ideálních materiálů vhodných pro hmyz. takže vaše malá stvoření budou bzučením bez sebe a budou pilná jako včelky.

Hmyzí farma


K dispozici jsou následující interakce:

 • Chovat brouky (15§)
 • Chovat červy (15§)
 • Chovat cvrčeky (15§)
 • Chovat brouky prskavce (35§)
  Vyžaduje dovednost Vaření na 5. úrovni nebo dovednost Neplecha na 9. úrovni
 • Vyprázdnit hmyzí farmu

 

 

Jízdní kolo


Rozšíření The Sims 4: Hurá na vysokou přidává nové objekty "Kolo s celodřevěnou vestou". Kolo s celodřevěnou vestou je k dispozici v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Sport nebo Venkovní aktivit
REŽIM NÁKUPU - Dopravní prostředky

Kolo s celodřevěnou vestou (50§)
Většina cyklistů, kteří dennodenně jezdí rychle na kole, si pořizuje polstrované dresy. Ale viděli jste někdy cyklistu v bundě? A co teprve v dřevěné bundě! Užívejte si adrenalinovou jízdu v ulicích s bezpečím, které normálně dokáže zajistit pouze větší vozidlo. A to vše na bicyklu, který je také možné vystavit jako umělecké dílo.

Kolo s celodřevěnou vestou


K dispozici jsou následující interakce:

 • Vložit do inventáře
 • Jet na kole
 • Přejmenovat kolo
 • Projet se na: Jezděte na kole!
 • Nastavit jako oblíbené kolo
 • Cestovat...

 

 

 

Rezim nákup/stavba


Rozšíření The Sims 4: Ekobydlení obsahuje celkem 170 nových předmětů v režimu Nákupu a Stavby.

170x Režim nákupu / Režim stavby
(5x Připravené místnosti)

 

 

Nákup


Ekobydleni_01.jpg

 

 

5x Připravené místnosti


Koupelna 1x

Připravené místnosti

 

Obývací pokoj 1x

Připravené místnosti

 

Dětský pokoj 1x

Připravené místnosti

 

Kariéra 2x

Zpřístupní se dosažením 9. úrovně kariéry Městský designer (odvětví Městský plánovač).
Připravené místnosti

Zpřístupní se dosažením 9. úrovně kariéry Městský designer (odvětví Zelený technik).
Připravené místnosti

 

 

 

NovinkyNovinky
Barevné kuličky (ikona)Barevné kuličky (Sbírka)

16. května 2024
Střapce (ikona)Střapce (Sbírka)

16. května 2024
Tomarang IkonaTomarang

9. května 2024
Cheaty: Nájemní bydlení IkonaCheaty: Nájemní bydlení

25. dubna 2024
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Události (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Údržbář (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Přiřazené pozemky (Nájemní bydlení)

9. května 2024

Nová lekce (Nájemní bydlení)

25. dubna 2024

Nové Aspirace (Nájemní bydlení)

24. dubna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm