The Sims 4: Pereme | The Sims 4 CZ

The Sims 4: Pereme


DeadKarlos | 25. srpna 2017 | Návštěvnost 7123

 

Kolekce: Pereme IkonaThe Sims 4: Pereme (TS4: Laundry Day) je třináctá Kolekce pro The Sims 4, která byla vydána 16. ledna 2018.

Kolekce představuje návrat systému praní, který byl naposledy k vidění v The Sims 3: Hrátky osudu a The Sims 3: Studentský život, stejně jako nové oblečení a dekorace.přidává

 

Zdroj

 

Oficiální popis


Oblékněte své Simíky do nádherně čistého oblečení a užívejte si venkovský životní styl s kolekcí The Sims™ 4 Pereme*. Vaši Simíci si teď mohou projít celý prací cyklus, od sbírání prádla ze země přes praní až k sušení, aby jejich oblečení bylo zcela bez poskvrnky. Užívejte si venkovský životní styl s novým oblečením a rustikálním dekorem pro vaši domácnost.

 • Vyperte si garderobu
 • Zařiďte si rustikální bydlení
 • Oblékněte se ve venkovském stylu

 

Klíčové vlastnosti

Vyperte si garderobuVyperte si garderobu
Dejte špinavé prádlo do pračky a poté do sušičky, aby vaši Simici byli jako ze škatulky. Prádlo si také mohou vyprat ručně v neckách a potom ho pověsit na šňůru. Budou pak zářit čistotou a ostatní Simici si toho jistě všimnou!

Zařiďte si rustikální bydleníZařiďte si rustikální bydlení
Proměňte bydlení Simíků venkovským dekorem s rustikálními prvky přesně podle jejich gusta. Pořidte jim domů dřevěné stoly a proutěný nábytek. Doplňte jim bydlení dekorativními předměty, jako jsou barevné koberce, košíky plné květin a zajímavé sukulenty!

Oblékněte se ve venkovském styluOblékněte se ve venkovském stylu
Oblékněte své Simíky ve venkovském stylu plném květinových vzorů a džínoviny. Čeká na vás příjemné splývavé oblečení zhotovené z přírodní bavlny. Vyzkoušejte bezúdržbové účesy, které skvěle doplňují nový pohodový vzhled vašich Simíků.

 

Kolekce The Sims 4: Pereme Obal
*VYŽADUJE ZÁKLADNÍ HRU THE SIMS 4 (PRODÁVÁ SE SAMOSTATNĚ) A VŠECHNY HERNÍ AKTUALIZACE.
Popis
Vývojář: Maxis, The Sims Studio
Vydavatel: Electronic Arts
Série: The Sims
Vydání: 16. ledna, 2018
Informace
Platform: Windows, macOS
Media: Digitální
Režim: Pro jednoho hráče
Vlastnosti
Žánr: Simulace života
Téma: Praní, Sušení, Uklízení

 

Obsah [Zobrazit]


 

 

 

Media


Pereme Obrázek

 

 

 

 

Herní přehled


Proměňte Simíky do čistých šatů, zatímco žijí rustikálním životním stylem v Kolekci The Sims 4 Pereme. Vaši Simíci nyní mohou vyprat své oblečení, vysušit, pověsit na šňůru a nechat vyschnout. Přijměte rustikální život s novým dekorem a oblečením, které je pro vaši domácnost tematicky vyvážené.

Pereme 1Pereme 2
Pereme 3Pereme 4
 

 

 

Vytvořit Simíka


Žena

 • 2x Účesy, 5x Horní díly, 1x Spodní díly, 1x Celkový outfit, 1x Doplňky, 2x Boty
 • Dítě
  1x Horní díly, 1x Celkový outfit

Muž

 • 1x Účes, 3x Horní díly, 2x Spodní díly
 • Dítě
  1x Horní díl

 

Pereme_01.jpg

 

 

Nová sociální interakce


Kolekce The Sims 4: Pereme přidává novou interakci "Co je to za skvrnu?" v kategorii "Neplecha...". Simíci, jako jsou děti, používají tuto interakci na ostatní Simíky.

Bezpečná batolecí skluzavka

 

 

Praní prádla


Kolekce The Sims 4: Pereme přidává možnost Simíkům prát prádlo. Vlastníte-li z některých nových předmětů pro praní (Koš na prádlo, Pračka, Sušička, Necky nebo Prádelní šňůra) tak se bude Simíkovo oblečení časem ušpiní. Pokud Simík změní oblečení nebo se bude sprchovat, tak bude oblečení umístěné v nejbližším koši na prádlo (když si ho koupíte) nebo se bude válet na zemi.

 • Pokud nepostavíte žádný nový předmět související s praním, hra nebude dávat špinavé prádlo na zem, hromádky oblečení nebo jakoukoli ze souvicejících náladovek.
 • Simíci, kteří mají vlastnosti "Bordelář" nebo "Líný", tak budou obelčení automaticky házet na zem. Simíci s vlastností "Pořádný" budou hromádky oblečení vždy umisťovat do Koše na prádlo.

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

Špinavé hromádky prádla je možné dávat do Koše na prádla, nebo sebrat přímo ze země. Do koše na prádlo můžete umístit 20 kusů oblečení, jakmile je koš plný, veškeré oblečení zůstane na zemi, protože se do koše nevejde.

Když je oblečení na zemi, tak mohou Simíci použít následující interakce:

 • Odnést do koše na prádlo (Potřebuje Koš na prádlo) - Simíci vezmou hromady oblečení do nejbližšího koše na prádlo. Koš nesmí být plný.
 • Prohledat kapsy - Simíci mohou prohledávat v hrámadě oblečení kapsy.
 • Vložit do inventáře - Simíci mohou do svých inventářů umístit hromádku oblečení.
 • Prádlo... - Simíci mají možnost odnést hromádky oblečení do pračky, sušičky, necky nebo na prádelní šňůry. Dostupné možnosti se liší podle aktuálního stavu oblečení.

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

Nyní, když jsou hromádky oblečení v koši na prádlo, je čas oblečení vyprat a usušit. K tomu, aby Simíci mohli umýt a sušit oblečení, musí být na pozemku umístěn jeden z následujících předmětů: Pračka, Necky, a nebo Sušička, Prádelní šňůra.

Jakmile jsou spotřebiče umístěny, Simík může využít dostupné možnosti "vyprat" a "sušit" oblečení. Po dokončení procesu sušení mohou k dokončení využít interakci "Odložit prádlo" nebo Uklidit prádlo. To je konec pracího cyklu.

 • Simíci mohou prát prádlo v pračce nebo neckách a sušit prádlo v sušičce nebo pověsit na Prádelní šňůře.
 • Pokud máte nainstalovanou kolekci The Sims 4: Staré časy, tak Komorník automaticky přidávají praní do svého seznamu každodenních úkolů. Totéž platí i pro objednanou úklidovou službu.
 • Děti také mohou pracovat s prádlem, ale jsou omezeny pouze na pračky a sušičky, které jsou pouze na zemi. Děti nedosáhnou na sušičku, která je na pračce ani nejsou schopni používat necky nebo prádelní šňůru.
 • Pokud máte nainstalovaný herní balíček The Sims 4: Rodičovství, tak praní prádla zvyšuje životní hodnotu "Zodpovědnost" u dětí a dospívajících. Podobně jako batolata, kteří "Šplouchají" v Neckách bude způsobovat snížení Zodpovědnosti.
 • S nainstalovaným rozšířením The Sims 4: Psi a kočky budou mazlíčci zkoumat a sledovat pračky a sušičky. Navíc, se mohou kočky namočit, když budou pod prádelní šňůrou.

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

Zatímco je základní funkce prádla samozřejmostí, existují další funce, interakce a vylepšení dostupné s praním. Následující několik částí bude obsahovat podrobné informace o každé z těchto funkcí.

 

 

Pračky a Sušičky


Pračky, Sušičky, Necky nebo Prádelní šňůry jsou přidané do hry. Tyto předměty lze zakoupit v režimu nákupu a pohybují se od 100§-1025§ Simoleonů. Tyto objekty mohou být umístěny na obytných nebo komunikačních pozemcích.

 • Pračky a Sušičky jsou k dispozici každé zvlášť nebo pračka a sušička nad sebou.
 • Děti mohou také prát prádlo, ale jsou omezeny pouze na pračky a sušičky, které jsou pouze umístěné na zemi. Děti nedosáhnou na sušičku, která je na pračce ani nejsou schopný používat necky nebo prádelní šňůru.
 • Když Simíci používají Necky, tak se jim zvyšuje dovednost Atletika.
 • Pokud máte nainstalovanou kolekci The Sims 4: Staré časy, tak Komorník automaticky přidávají praní do svého seznamu každodenních úkolů. Totéž platí i pro objednanou úklidovou službu.
 • Sušení oblečení na prádelní šňůře může trvat až 12 hodin.

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

K těmto novým předmětům je k dispozici několik možností. Následující interakce jsou k dispozici pro pračky a necky.

Vyndat prádlo a... - Simík může dát prádlo z pračky/necek do sušičky nebo na prádelní šňůru.

Odložit prádlo - Simík může položit prádlo z pračky nebo necek na zem.

Odstranit přísady - Simíci mohou použít Odstranit přísady, které byly vloženy do pračky nebo necek.

Vyměnit vodu (Necky) - Po ručním praním prádla v neckách se zašpiní voda. Vyměňte vodu, aby bylo prádlo vždy voňavé a čisté.

Přidat do praní přísadu... (Necky) - Umožňuje Simíkům přidávat potraviny nebo rostliny jako přísadu do prádla. Pračka vyžaduje vylepšení Zásobník na přísadu na praní.

Vylepšit... (Pračka) - Simíci mohou vylepšit pračku.

Vyprat prádlo (Pračka) - Jakmile je oblečení umístené v pračce, Simíci mohou použít interakci k zahájení cyklu. Pračky mají neomezený prostor pro přidávání více a více oblečení.

Sledovat prádlo (Pračka) - Simíci mohou sledovat praní prádla během praní.

Sabotáž (Pračka) - Když Simíci dokončí aspiraci "Pouliční uličník", získají odměnu "Trýznitel". Což umožňuje Simíkům sabotovat předměty, včetně pračky. Sabotování pračky má za následek prasklé potřubí nebo elektrický skrat.

Přidat mýdlo navíc - Simíci s minimální úrovní 4. v dovednosti Neplecha a vylepšené pračky mohou přidat extra mýdlo.

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

Kromě uvedených možností existují také tři jedinečné náladovky, které Simíci mohou získat při použití pračky nebo necek.

Odstřeďování (Trochu mimo +2) - Simíci obdrdží tuto náladovku při sledování pračky/sušičky.

Batolata (Smutný +2) - Botalota obdrží tuto náladovku, když používají interakci "Pořádné cákání" v neckách.

Nesvůj +2 - Simíci mají tendenci získávat často tuto náladovku při použití necek.

 

Jakmile je oblečení vyprané, je potřeba ho řádně vysušit pomocí jedné ze dvou způsobů sušení. Následující interakce jsou k dispozici u sušiček a prádelní šňůry:

Vyndat prádlo a... - Simík může dát prádlo z pračky/necek do sušičky nebo na prádelní šňůru.

Odložit prádlo - Simík může umístit prádlo z pračky nebo necek do sušičky/prádelní šňury nebo na zem.

Vylepšit... - Simíci mohou vylepšit sušičku nebo prádelní šňůru.

Suché prádlo (Sušička) - Jakmile je oblečení umístené v sušičce, Simíci mohou použít interakci spustit cyklus. Sušičky mají neomezený prostor pro přidávání oblečení.

Sledovat prádlo (Sušička) - Simíci mohou sledovat sušení prádla.

Sabotáž (Sušička) - Když Simíci dokončí aspiraci "Pouliční uličník", získají odměnu "Trýznitel". Což umožňuje Simíkům sabotovat předměty, včetně sušičky. Sabotování sušičky má za následek elektrický skrat.

Vyčistit sítko na žmolky - Simíci mohou vyčištit sítko na žmolky, které může způsobit požár.

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

 

Vylepšení


Pro další interakce s pračkami, sušičkami, neckami a prádelních šňůr mohou Simíci zařízení vylepšovat a zlepšit jejich funkci. Chceteli mít vždy čisté oblečení? Chcete předejít požáru? Pak je třeba vylepšit zařízení. Zde je následující seznam vylepšení, které je k dispozici:

Bezpečná batolecí skluzavka

 

Vylepšení Prádelní šňůry

 • Šňra z oceli (3. úroveň Kutilství) - Prádelní šňůra se nikdy nepřetrhne ani neshoří.
  Vyžaduje: 3x Obyčejné součástky pro vylepšení

 

Vylepšení Pračky

 • Předepírka (5. úroveň Kutilství) - Pokud se rozhodnete pustit program s předepirkou, bude praní trvat o něco déle, ale zároveň se tím zvýší šance na dokonalé vyprání.
  Vyžaduje:
  1x Obyčejná součástka pro vylepšení
  2x Součástky pro vylepšení sanitární techniky
 • Tichý réžim (6. úroveň Kutilství) - Snižuje hluk zapnuté pračky.
  Vyžaduje:
  1x Obyčejná součástka pro vylepšení
  1x Součástka pro vylepšení elektroniky
  1x Součástka pro vylepšení sanitární techniky
 • Zásobník na přísadu do praní (6. úroveň Kutilství) - Odemkne zásobník na přísadu do praní. S jeho pomocí lze do praní přidávat příjemné nebo nepříjemné vůně.
  Vyžaduje:
  1x Obyčejná součástka pro vylepšení
  3x Součástky pro kuchyňská vylepšení
 • Rychlý cyklus (7. úroveň Kutilství) - Pračce bude praní prádla trvat kratší dobu.
  Vyžaduje:
  2x Obyčejné součástky pro vylepšení
  1x Součástky pro vylepšení sanitární techniky
  1x Součástka pro vylepšení elektroniky
 • Wolframový buben (8. úroveň Kutilství) - Pračka se nebude rozbíjet.
  Vyžaduje:
  2x Součástky pro vylepšení elektroniky
  2x Součástky pro vylepšení sanitární techniky

 

Vylepšení Sušičky

 • Bez žmolků (5. úroveň Kutilství) - Po použití sušičky nevzniknou žmolky. To pomáhá prádlu rychleji uschnout a také se tím zamezuje vzniku požáru.
  Vyžaduje:
  1x Obyčejná součástky pro vylepšení
  1x Součástka pro vylepšení elektroniky
  2x Součástky pro kuchyňská vylepšení
 • Tichý réžim (6. úroveň Kutilství) - Snižuje hluk zapnuté sušičky.
  Vyžaduje:
  1x Obyčejná součástka pro vylepšení
  1x Součástka pro vylepšení elektroniky
  1x Součástka pro vylepšení sanitární techniky
 • Rychlý cyklus (7. úroveň Kutilství) - Sušičce bude vysušení prádla trvat kratší dobu.
  Vyžaduje:
  2x Obyčejné součástky pro vylepšení
  2x Součástky pro vylepšení elektroniky
 • Wolframový buben (8. úroveň Kutilství) - Sušička se nebude rozbíjet.
  Vyžaduje:
  3x Součástky pro vylepšení elektroniky
  1x Součástka pro kuchyňská vylepšení

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

Vylepšení na pračce odemkne "Přidat do praní přísadu", ale v neckách už je vylepšení automatické. Simíci mohou použít květiny (zahradničení) nebo jídlo (recepty, ryby), které musí mít v inventáři, když chtějí přísady použít.

 • Přísady vydrží 2 prací cykly v pračce a 1 cyklus v neckách. K dispozici je také možnost "Odstranit přísady" , pokud se Simík rozhodne.
 • Vyprané oblečení s přísadami bude přidávat "Vůně" do vypraného prádla.

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

 

Stav prádla a náladovky


Při použití systému prádla ve hře je speciální funkce "Stav prádla", která je na veškeré oblečení (Hromady a složené oblečení). Tato funkce poskytuje informace o čistotě, suchosti a vůni oblečení, které Simíci nosí nebo s nimi spolupracuje.

Bezpečná batolecí skluzavka

 

Oblečení postupně snižuje na kvalitě, čím déle se bude v pračce, na pultech, na Simíkách a na zemi. Dokonce i čisté a poskládané oděvy, které nejsou ve skříni se časem sníží kvalita.

 • Simíci, kteří si po koupání vymění oblečení, vytvoří prádlo "Použité" a "Namočené", zatímco Simíci, kteří si vyměňují své špinavé oblečení, vytvoří prádlo "Špinavé" a "Suché".
 • Přísady a vylepšení také hraje roli při určování stavu prádla.
 • Stav prádla lze vidět, když se podíváte na Hromadu oblečení nebo na poskládané oblečení. V informačním okně se zobrazí popis oblečení: Čistota, suchost a vůně.

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

Ve hře jsou k dispozici následující stav prádla:

Čistota

 • Nedotčený
 • Čistý
 • Použitý
 • Špinavý
 • Zamazaný

Suchost

 • Teplé
 • Suché
 • Vlhké
 • Mokré

Vůně

 • Voňavý
 • Odporný

 

Znát stav prádla je pro Simíky prospěšné, pro ty kteří chtějí vidět všechno o prádlu, které nosí. Stejně jako ostatní akce ve hře, tak i stav prádla určuje jaký typ náladovky Simík obdrží při nošení prádla.

 • Simíci, kteří nosí určitou kvalitu oblečení, se odemknou také dvě nové společenské interakce s ostatními Simíky okolo nich: "Čichnout si k čistému oblečení" (Přátelské..) a "Čichnout si ke špinavému oblečení" (Zlý...) se stávají dostupnými, když Simík nosí čisté nebo špinavé oblečení.

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

Níže je uveden kompletní seznam dostupných náladovek Simíků:

(Naštvaný +2)

Oblečení s květinovou vůní (Sebevědomý +2) – Jů... oblečení Simíka voní díky květinové přísadě jako louka plná květin. Trvá 4 hodiny.

Suché oblečení (V pohodě +2) – Várka prádla v domácnosti se vysušila dostatečně... Někdy i maličkosti mohou být v životě to nejdůležitější. Trvá 4 hodiny.

(V pohodě +1)

(V rozpacích +2)

Pristine Clothing! (Šťastný +2)

Čisté oblečení (Šťastný +1) – Simík má tak svěží a čisté oblečení! Trvá 4 hodiny.

(Hravý +2)

(Smutný +2)

(Nesvůj +2)

Dirty Clothing (Nesvůj +2)

 

Bezpečná batolecí skluzavka

 

 

Šestimístní kulatý jídelní stůl


Kolekce The Sims 4: Pereme představuje nový kulatý jídelní stůl, který je dostatečně velký až pro šest Simíků.

Bezpečná batolecí skluzavka

 

 

 

Nový nákup/stavba


Kolekce The Sims 4: Pereme obsahuje 53 nových předmětů v režimu Nákupu a Stavby.

49x Režim nákupu / Režim stavby
(4x Připravené místnosti)

 

 

Nákup


Pereme_02.jpg

 

 

4x Připravené místnosti


Obývací pokoj

Připravené místnosti

 

Ostatní

Připravené místnosti

Připravené místnosti

Připravené místnosti

 

 

NovinkyNovinky
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024
Výbava IkonaVýbava

29. února 2024
Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaThe Sims 4: Koňský ranč

18. února 2024
Cheaty: Koňský ranč IkonaCheaty: Koňský ranč

23. ledna 2024
Chestnut Ridge IkonaChestnut Ridge

5. prosince 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Recepty jídel (Domácí vaření)

21. března 2024

Nové Aspirace (Domácí vaření)

20. března 2024

Nová lekce (Domácí vaření)

20. března 2024

Zvířata (Koňský ranč)

15. února 2024

Nové Oblíbenosti (Koňský ranč)

23. ledna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm