Dovednosti - Dovednosti | The Sims 4 CZ

Dovednost


DeadKarlos | 8. září 2014 | Návštěvnost 19398

 

Dovednost IkonaDovednost pomáhá Simíkům provádět činnosti, které potřebují ve svém každodenním životě, pomáha k povýšení v kariéře a různých užitečných prací.

V The Sims 4 fungují dovednosti podobně jako v The Sims 3. Dovednosti mají obvykle maximálně 10. úrovní a narozdíl od předchozích her neexistuje žádná dovednost s 0. úrovní. Místo toho se okamžitě zahájí na 1. úrovni. Po tom, co se Simík začne učit nové dovednosti, tak budou informace týkající se dovednosti spolu se statistikami uloženy v Panelu dovednosti.

 

 

Obsah [Zobrazit]

 

 

Dovednosti


Název a popis

Atletika Dovednost IkonaAtletika

Atletic (10)

Na atletice můžete zapracovat na běžeckém pásu, posilovacím stroji nebo u boxovacího pytle. Vylepšením této dovednosti si zpřístupníte nové cvičební a společenské interakce.

Fotografování Dovednost IkonaFotografování

Photography (5)

Od mobilu až k profesionálnímu fotoaparátu. Simíci, kteří umí fotografovat, budou mít větší úspěch, když budou hodně fotit, vylepšovat si vybavení, experimentovat s různým nastavením a využívat fotostudio Cvak a blesk.

Gurmánské vaření Dovednost IkonaGurmánské vaření

Gourmet Cooking (10)

Gurmánské vaření si vylepšíte vařením gurmánských jídel pomocí lednice, sporáku a kuchyňské linky. Vylepšením této dovednosti si zpřístupníte nové gurmánské kuchařské triky, náladovky a recepty.

Housle Dovednost IkonaHousle

Violin (10)

Dovednost hra na housle si vylepšíte pomocí houslí. Vylepšením této dovednosti si zpřístupníte nové houslové skladby a interakce, jako je například možnost psát písničky a hrát serenády Simíkům.

Hraní videoher Dovednost IkonaHraní videoher

Video Gaming (10)

Hraní videoher se dá vylepšit pomocí počítače, pohybového herního systému nebo tabletu. Vylepšením této dovednosti si zpřístupníte nové herní společenské interakce a také nové interakce na počítači.

Charisma Dovednost IkonaCharisma

Charisma (10)

Charisma si můžete vylepšovat u zrcadla nebo konverzováním s ostatními Simíky. Vylepšením této dovednosti si zpřístupníte Interakce a také budete schopni lépe používat sociální sítě na počítači.

Klavír Dovednost IkonaKlavír

Piano (10)

Když je třeba polechtat klávesy a potěšit smysly, pak dokáže pomoci jedině klavírista. Neustále trénujte a cvičte, a i když z vás nikdy nebude rocková hvězda. Dovednost Klavír si vylepšíte pomocí Klavíru.

Komedie Dovednost IkonaKomedie

Comedy (10)

Dovednost komedie se vám bude hodit, až budete stát za mikrofonem nebo když si budete povídat s ostatními Simíky. Vylepšení této dovednosti vám zpřístupní nové vtipy, komediální výstupy a také možnost improvizovat za mikrofonem.

Kutilství Dovednost IkonaKutilství

Handiness (10)

Kutilství si vylepšíte opravami a vylepšováním objektů nebo používáním tesařského ponku. Vylepšení této dovednosti zpřístupní u tesařského ponku nové výrobky a vylepšuje schopnost Simíků opravovat a vylepšovat objekty.

Kytara Dovednost IkonaKytara

Guitar (10)

Dovednost hra na kytaru si vylepšíte, když na ní budete hrát. Také si tím zpřístupníte nové skladby a interakce s kytarou, jako je možnost psát písničky a hrát serenády Simíkům.

Logika Dovednost IkonaLogika

Logic (10)

Logiku si zlepšíte u šachovnice, teleskopu a mikroskopu. Vylepšením této dovednosti si zpřístupníte interakci s mikroskopem, observatoří a různými sběratelskými předměty.

Malování Dovednost IkonaMalování

Painting (10)

Malování souvisí hlavně s malířským stojanem. Vylepšováním této dovednosti si zpřístupníte nové malířské žánry a velikostí obrazů. Nanášení barvy na plátno a vytváření něčeho, co dokáže vzbudit emocionální reakci, není snadné.

Mixologie Dovednost IkonaMixologie

Mixology (10)

Mixologové využívají hlavně bar. Vylepšením této dovednosti si zpřístupníte možnost připravovat nové drinky, předvádět barové triky a také se naučíte nové společenské interakce.

Neplecha Dovednost IkonaNeplecha

Mischief (10)

Neplecha souvisí primárně se společenskými interakcemi a voodoo panenkou. Vylepšením této dovednosti si zpřístupníte nové interakce, kterými si budete moci střílet přímo ze samotných Simíků.

Programování Dovednost IkonaProgramování

Programming (10)

Programovat můžete na počítači. Vylepšením této dovednosti si Simíci zpřístupní tvorbu pluginů, her, modifikací a aplikací pro mobilní telefony. Na počítači Simíci mohou také hackovat.

Psaní Dovednost IkonaPsaní

Writing (10)

Psaní se většinou provádí na počítači. Vylepšením této dovednosti si zpřístupníte nové interakce související se psaním na počítači a také možnost své knihy prodat vydavateli nebo vydat svépomocí (skrz poštovní schránku).

Raketová věda Dovednost IkonaRaketová věda

Rocket Science (10)

Dovednost raketová věda si můžete vylepšit pomocí rakety. Vylepšení této dovednosti vám urychlí stavění a zpřístupní nová vylepšení rakety. Někteří Simíci se raději drží nohama při zemi a koukají si na boty.

Rybaření Dovednost IkonaRybaření

Fishing (10)

Rybářskou dovednost lez zlepšit například rybařením, náruživějším rybařením a čtením o rybaření. Zvýšení této dovednosti odemkne možnost používat návnadu a zvyšuje pravděpodobnost, že chytíte větší a vzácnější ryby.

Vaření Dovednost IkonaVaření

Cooking (10)

Dovednost vaření si vylepšíte hlavně vařením s pomocí lednice, sporáků a kuchyňské linky. Vylepšení této dovednosti vám zpřístupní nové kuchařské triky, náladovky a recepty.

Zahradničení Dovednost IkonaZahradničení

Gardening (10)

Dovednost zahradničení lze vylepšovat prací s rostlinami, semínky a květináči. Vyšší úroveň dovednosti Simíkům umožňuje být při zahradničení efektivnější a také zpřístupní nové zahradnické interakce.

 

 

Dovednost batolat


Batolata mají pět jedinečných dovedností. Každou z nich si vylepšíte komunikací s ostatními Simíky nebo objekty. Pokrok v každé z batolecích dovedností (s výjimkou chození na nočník) posílí nadcházející dětské dovednosti.

Čím lepší dovednosti batolata mají, tím méně času je třeba věnovat uspokojování jejich potřeb.

Komunikace Dovednost IkonaKomunikace

Communication (5)

Dovednost komunikace batolata naučí pokročilejší interakce. Vylepšit ji můžete mluvením s ostatními nebo procvičováním s pokročilými kartičkami.

Myšlení Dovednost IkonaMyšlení

Thinking (5)

Dovednost myšlení sníží četnost batolecích záchvatů vzteku a také jim dodá trochu samostatnosti. Dovednost myšlení vylepšíte zvědavostí, hraním si s kartičkami, skládáním skládačky nebo pomocí tabletu.

Nočník Dovednost IkonaNočník

Potty (3)

Dovednost nočník umožní vaším Simíkům chodit na nočník. Vylepšíte ji tím, že nějaký dospělý bude batole trénovat.

Představivost Dovednost IkonaPředstavivost

Imagination (5)

Představivost učí batolata číst a vytvářet pomocí hraček vlastní fantastické světy. Dovednost představivost se naučíte hraním si s hračkami a panenkami, poslechem hudby nebo prohlížením knížek pro batolata.

Pohyb Dovednost IkonaPohyb

Movement (5)

Dovednost pohyb jim umožňuje rychleji chodit, běhat, šplhat po schodech a tančit, tančit a tančit. Vylepšit si ji můžete chozením, stavěním skládačky, tančením a "zápasením" s dospěláky.

 

 

Dovednost dětí


Tato část popisuje, které dovednosti jsou k dispozici pro základní hru v The Sims 4.

Kreativita Dovednost IkonaKreativita

Creativity (10)

Dovednost kreativita je možné vylepšovat u hracího stolku a malířského stojanu. Vylepšení této dovednosti zpřístupní nové kresby u stolku, herní možnosti u domečku pro panenky a také nové společenské interakce.

Motorika Dovednost IkonaMotorika

Motor (10)

Motorika je důležitá pro všechny děti. Kromě toho, že jim umožňuje chodit, běhat a skákat, si díky ní mohou začít vytvářet svaly, které jim v životě pomohou s atletikou. Motorika se dá zlepšovat na prolézačkách a dětských hřištích.

Psychika Dovednost IkonaPsychika

Mental (10)

Mentalitu můžete vylepšovat u vědeckého stolku a šachovnice. Vylepšení této dovednosti vám zpřístupní nové lektvary (míchají se u vědeckého stolku), počítačové interakce a společenské interakce.

Společenskost Dovednost IkonaSpolečenskost

Social (10)

Společenskost si vylepšíte hraním s domečkem pro panenky a vycpanými plyšáky. Vylepšení této dovednosti vám zpřístupní Sim.tv na počítači, interakce s panenkami a společenské interakce.

 

 

Dovednosti balíčků


Herní balíček: Herní balíček: Únik do přírody IkonaÚnik do přírody

Bylinkářství Dovednost IkonaBylinkářství

Herbalism (10)

Dovednost bylinkářství si můžete vylepšit rozpoznáváním bylinek (jakmile nějaké nasbíráte) a přípravou elixírů na grilu nebo sporáku. Můžete je využít jako cenné přísady.

 

Rozšíření: Rozšíření: Hurá do práceHurá do práce

Pečení Dovednost IkonaPečení

Baking (10)

Vylepšením dovednosti pečení si zpřístupníte nové recepty, které můžete realizovat v troubě nebo pomocí továrny na košíčky. Také budete moci s ostatními Simíky probírat techniky zdobení.

 

Herní balíček: Herní balíček: Návštěva v lázních IkonaNávštěva v lázních

Wellness Dovednost IkonaWellness

Wellness (10)

Dovednost Wellness si můžete vylepšit při meditaci, józe a masážích. Vylepšením této dovednosti si zpřístupníte nové pozice v józe, nové druhy masáží a také transcendentní meditační techniky!

 

Rozšíření: Rozšíření: Společná zábava IkonaSpolečná zábava

DJ Dovednost IkonaDJ

DJ Mixing (10)

Dovednost DJ se naučíte tréninkem u pultu pro DJ nebo hraním pro publikum. Vylepšení v této dovednosti vám zpřístupní nové žánry a interakce u pultu.

Tanec Dovednost IkonaTanec

Dancing (10)

Tanec si můžete vylepšit řáděním na tanečním parketu, pohybem do rytmů linoucích se od pultu pro DJ nebo z rádia. Trénovat můžete dokonce i před zrcadlem. Vylepšování dovednosti tanec zpřístupňuje vašim Simíkúm nové taneční triky.

 

Rozšíření: Rozšíření: Život ve městěŽivot ve městě

Zpěv Dovednost IkonaZpěv

Singing (10)

Simíky baví zpívat karaoke, ale hlasivkám mohou dát zabrat i při hraní na hudební nástroje nebo u mikrofonu. Velmi zkušení zpěváci mohou pomocí nástrojů psát nové texty písniček a dokonce je licencovat, aby si vydělali simoleony!

 

Herní balíček: Herní balíček: UpířiUpíři

Upíří tradice Dovednost IkonaUpíří tradice

Vampire Lore (15)

Dovednost upíří tradice si vylepšíte výzkumem upírů na počítači nebo čtením zpřístupněných knih o upírech.

Varhany Dovednost IkonaVarhany

Pipe Organ (10)

Dovednost varhany a zlepšete si svou dovednost hry na varhany. Se zvyšováním dovedností se budou odemykat nové skladby a možnosti, včetně schopnosti skladby skládat.

 

Kolekce: Kolekce: Bowlingový večer IkonaBowlingový večer

Bowling Dovednost IkonaBowling

Bowling (5)

Dovednost bowling si vylepšíte hraním bowlingu. Bowling má sice jen pět úrovní, ale Simíci, kteří si dají práci, aby se ho pořádně naučili. Postupem času si zpřístupní nové bowlingové koule a třeba jednou hodí i dokonalou lamu.

 

Herní balíček: Herní balíček: Rodičovství IkonaRodičovství

Rodičovství Dovednost IkonaRodičovství

Parenting (10)

Dovednost rodičovství si zlepšíte péčí o děti. rozhovory s ostatními rodiči a hledáním informací na počítači. Zlepšení v této dovednosti vám zpřístupní nové rodičovské možnosti a způsoby řešení dětských potřeb.

 

Rozšíření: Rozšíření: Psi a kočkyPsi a kočky

Veterinář Dovednost IkonaVeterinář

Veterinarian (10)

Dovednost Veterinář mohou používat specializované vybavení, jako je vyšetřovací stůl nebo operační pult. Zvyšování úrovně dovednosti Veterinář budou Simíci získávat nové objekty, interakce a různé akce.

Výcvik mazlíčků Dovednost IkonaVýcvik mazlíčků

Pet Training (5)

Psi, kteří umí provádět triky, je základním očekáváním. Jakmile je pes vycvičen, může provádět trik na povel.

 

Herní balíček: Herní balíček: Dobrodružství v Džungli IkonaDobrodružství v džungli

Archeologie Dovednost IkonaArcheologie

Archaeology (10)

Dovednost archeologie si můžete zlepšit vykopáváním a studiem artefaktů a ověřováním jejich pravosti. Když se v této dovednosti zlepšíte, zpřístupníte si nové interakce u archeologického stolu.

Selvadoradská kultura Dovednost IkonaVýcvik mazlíčků

Selvadoradian Culture (5)

Dovednost selvadoradská kultura si vylepšíte trávením času s místními ze Selvadorada, ochutnáváním lokální kuchyně a nakupováním u místních prodejců.

 

Rozšíření: Rozšíření: Roční obdobíRoční období

Aranžování květin Dovednost IkonaAranžování květin

Flower Arranging (10)

Dovednost aranžování květin si vylepšíte používáním stolku na aranžování květin Fialky jsou modré. Když se Simíci v této dovednosti zlepší, naučí se vytvářet různé typy aranžmá z různých květin.

 

Rozšíření: Rozšíření: Cesta ke slávěCesta ke slávě

Herectví Dovednost IkonaHerectví

Acting (10)

Dovednost Herectví si zlepšíte procvičováním před zrcadlem nebo u mikrofonu. Když se Simík v této dovednosti zlepší, bude moci sehrát scény na veřejnosti a také za spropitné a vydělat si tak peníze navíc.

Produkce médií Dovednost IkonaProdukce médií

Media Production (5)

Dovednost Produkce médií umožňuje Simíkům dělat dvě různé tvorby; vytvářet Videa nebo nahrávat Hudbu. Simíci mohou vytvářet videa přes videostanici "Videostanice Více zhlédnutí", a nahrávat hudbu prostřednictvím hudebního pultu "Hudební pult Mistr mixáže".

 

Rozšíření: Rozšíření: The Sims 4 Hurá na vysokou IkonaHurá na vysokou

Robotika Dovednost IkonaRobotika

Robotics (10)

Dovednost Robotika umožňuje výrobu různých mechanických vynálezů, jako jsou Užitko-Boty, Kvadrokoptéry, Serva, kybernetiku a robotické hračky Mluvko-boty přes "Oficiální robotická pracovní stanice doktora F".

Výzkum a debatování Dovednost IkonaVýzkum a debatování

Research & Debate (10)

Zvýšení této dovednosti umožňuje Simíkům lépe se naučit debatování a důležitost výzkumu, která se bude hodit pro práci v kurzu, debaty a přesvědčování dalších Simíků k provádění různých úkolů.

 

Rozšíření: Rozšíření: The Sims 4 Ekobydlení IkonaEkobydlení

Bublovaření Dovednost IkonaBublovaření

Juice Fizzing (5)

Zvýšení této dovednosti umožňuje Simíkům zlepšovat se v přípravě kvalitnější šumivého nápoje. Při dosažení maximální úrovně této dovednosti udělí Simíkům vlastnost Bublonadšenec.

Fabrikace Dovednost IkonaFabrikace

Fabrication (10)

Dovednost fabrikace si vylepšíte používáním fabrikátoru a výrobou svíček pomocí výrobny svíček. Recyklujte staré věci, které by se jinak vyhodily, a využijte díly a kousky k vytvoření něčeho ryze vašeho!

 

Kolekce: Kolekce: Parádní pletení IkonaParádní pletení

Pletení Dovednost IkonaPletení

Knitting (10)

Zvýšení této dovednosti umožňuje Simíkům zlepšovat se v pletení různých oděvů, nábytků a dekorací. Při dosažení maximální úrovně této dovednosti mohou Simíci plést Zapovězený svetr.

 

Rozšíření: Rozšíření: The Sims 4 Život na horách IkonaŽivot na horách

Horolezectví Dovednost IkonaHorolezectví

Rock climbing (10)

Zvýšení této dovednosti umožňuje Simíkům zlepšovat se na horolezeckých trasách. Simíci mohou lézt po skalách na Hoře Komorebi v sousedství Jukimacu, kde je spousta horolezeckých tras, které čekají na zdolávání.

Lyžování Dovednost IkonaLyžování

Skiing (10)

Zvýšení této dovednosti umožňuje Simíkům zlepšovat se na lyžích. Na nových úrovních této dovednosti si zpřístupníte nové interakce na svahu, triky, úbory, lyže a dále také sólové i společenské interakce.

Snowboarding Dovednost IkonaSnowboarding

Snowboarding (10)

Zvýšení této dovednosti umožňuje Simíkům zlepšovat se na snowboardingu. Vylepšování této dovednosti dává přístup k náročnějším svahům, novým trikům a také vám umožní najít si mezi ostatními zdatnými Simíky sněhopartáky.

 

Kolekce: Kolekce: Paranormálno IkonaParanormálno

Médium Dovednost IkonaMédium

Medium (5)

Zvýšení této dovednosti umožňuje Simíkům lépe komunikovat s duchy prostřednictvím Stolu na seance a taky je dovednost užitečná v kariéře Vyšetřovatel paranormálna na volné noze.

 

Rozšíření: Rozšíření: The Sims 4 Život na venkově IkonaŽivot na venkově

Médium Dovednost IkonaVyšívání

Cross-stitch (5)

Zvýšení této dovednosti umožňuje Simíkům vytvářet více různých vozrů vyšívání. Vylepšování této dovednosti dává přístup k náročnějším vzorům vyšívání.

 

Rozšíření: Rozšíření: The Sims 4 Střední škola IkonaStřední škola

Dovednost Podnikání IkonaPodnikání

Entrepreneur (5)

Procivičování této dovednosti umožňuje Simíkům zlepšovat se v kariéře na částečný úvazek a také když vyniknete při příležitostné práci a kariérách na volné noze.

 

Rozšíření: Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaKoňský ranč

Dovednost Jízda na koni IkonaJízda na koni

Riding (10)

Jízda na koni může být odpočinkovou aktivitou, způsobem cestováním, a také prostředkem k vítězství v soutěžích. Tato dovednost odráží schopnosti jezdce, a nikoliv schopnosti koně.

Dovednost Výroba nektaru IkonaVýroba nektaru

Nectar making (5)

Výroba nektaru spojuje vybrané umění, které spočívá v extrakci esenciálních chutí z nejrůznějších přísad, s následným, ne až tak vybraným uměním, které spočívá v rozdupávání těchto ingrediencí na kaši.

Dovednost Obratnost IkonaObratnost (Koně)

Agility (10)

Obratnost rozhoduje o tom, jak rychle a snadno se koně mohou pohybovat! Koně s vysokou obratností jsou lepší při používání sudů, plnění některých komunitních úkolů, závodech kolem sudů, westernovém ježdění a šampionátu.

Dovednost Vytrvalost IkonaVytrvalost (Koně)

Endurance (10)

Vytrvalost rozhoduje o tom, kolik toho kůň zvládne! Koně s vysokou vytrvalostí se méně často unaví a jsou lepší při plnění některých komunitních úkolů, při vytrvalostních závodech, parkurovém skákání a šampionátu.

Dovednost Skákání IkonaSkákání (Koně)

Jumping (10)

Koně, kteří mají dovednost skákání na vysoké úrovni, jsou schopní dosáhnout úplně nových výšin. Jsou lepší při překonávání překážek, plnění některých komunitních úkolů, parkurovém skákání, tréninku vytrvalosti a šampionátu.

Dovednost Temperament IkonaTemperament (Koně)

Temperament (10)

Koně s vyšší dovedností temperament pří jízdě Simíky méně často shazují a také snáze vycházejí se Simíky i ostatními koni. Také podávají lepší výkony v některých komunitních úkolech a při westernovém ježdění, parkurovém skákání a šampionátu.

 

 

 

 

NovinkyNovinky
Barevné kuličky (ikona)Barevné kuličky (Sbírka)

16. května 2024
Střapce (ikona)Střapce (Sbírka)

16. května 2024
Tomarang IkonaTomarang

9. května 2024
Cheaty: Nájemní bydlení IkonaCheaty: Nájemní bydlení

25. dubna 2024
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Události (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Údržbář (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Přiřazené pozemky (Nájemní bydlení)

9. května 2024

Nová lekce (Nájemní bydlení)

25. dubna 2024

Nové Aspirace (Nájemní bydlení)

24. dubna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm