Veterinární klinika (Podnikání) - Kariéra | The Sims 4 CZ
Kariéra | Podnikání

Veterinární klinika


DeadKarlos | 13. března 2018 | Návštěvnost 12061

 

Rozšíření: Psi a kočkyVeterinární klinikaVeterinární klinika je podnikání na volné noze, které je dostupné v Rozšíření The Sims 4: Psi a kočky.

Tato práce na volné noze není v uzavřené budově, stačí když si koupíte Veterinární kliniku nebo si postavíte vlastní kliniku, a můžete si sami podnikat nebo zaměstnat zaměsnance, který budou léčíte mazlíčky a vydělávat.

 

 

Jak se stát Veterinářem


Jedna z největších herních funkcí přidaná do rozšíření The Sims 4: Psi a kočky je schopnost provozovat vlastní Veterinářskou kliniku. Vlastník toho podnikání se může stát veterinářem pro léčení pacientů (mazlíčků) nebo si zlepšovat dovednost Veterinář. Můžete se také rozhodnout, že si najmete veterináře a rozšíříte své podnikání jako obchodní manažer. Nebo můžete dělat obojí! Nejprve se podíváme na podnikatelskou stránku jako kariéru Veterinář.

NÁZEV

 

 

Vybudovat veterinární kliniku


Nyní jste připraveni otevřít svojí první veterinární kliniku. Pokud vlastníte rozšíření Hurá do práce nebo herní balíček Jdeme se najíst, tak vám tento proces bude vyhovovat. Pokud vlastníte obchod nebo restauraci najdete jí zde také. V nabídce (v rohu dolní části obrazovky) si vyberte možnost "Koupit Veterinární kliniku". Potom vyberte přednastavenou veterinární kliniku nebo prázdný pozemek, kterí si přejete koupit.

NÁZEV

 

Váš Simík se přesune do vaší nové kliniky, kde budete vyzváni k převodu finančních prostředků do vašeho nového podnikání. Když půjdete do režimu stavby/nákupu, budou od těchto obchodních fondů odečteny nákupy. Pokud si navrhujete vlastní kliniku nebo jste si ji stáhli z galerie, ale musíte se přesvědčit zda máte dostatek peněz na financovnání nového podnikání.

 

  • Můžete si prohlédnout své stávající podnikatelské fondy a přenést finanční prostředky z jakéhokli podniku.

 

NÁZEV

 

Pozemek má jenom tři požadavky: Vyšetřovací stůl, Veterinářský pultík a Odpadkový koš. Navíc si můžete vybrat ři volitelné požadavky, které si nemusíte kupovat, ale pokud máte dostatek finančních prostředků, tak si je můžete koupit. Jedná se o Operační pult, Pultík na výrobu medicíny a Automat na léčiva.

 

Pultík na výrobu medicíny může být použit pro výrobu medikamentů, které můžete prodávat v Automatu na léčiva. Můžete také vyrábět medikamenty, jako je Uklidňující přípravek ze šanty nebo vybrat "Dělat laboratorní práce", který pomůže zlepšit dovednost Veterinář. Operační pult může být použit k diagnóze a léčení medikamenty, stejně jako pro vykastrování mazlíčků. Operační pult je zapotřebí k léčbě některých onemocnění.

 

Pokud jsou vaše finanční prostředky omezené, můžete se také rozhodnout, že si koupíte levnější variantu veterinářského vybavení. Existují poze dvě verze vybavení, levnější a dražší. Obě verze mají stejnou funkci, ale levnější verze nemají hezký vzhled a když jsou na blízku Simíci, tak dostanou náladovku "Nesvůj". Verze se liší podle ceny.

NÁZEV

 

 

Správa Veterinární kliniky


Pokud vyberete ikonu pokladny, objeví se speciální panel, který obsahuje vše, co potřebujete pro správu vašeho podnikání. V horní části se zobrazuje název vaší kliniky, kterou můžete změnit v režimu nákupu/stavby.

NÁZEV

 

Pomocí nabídky můžete přecházet mezi dalšími podniky nebo si koupit nový. Ikona napravo od nabídky je nastavení veterinární kliniky. (Pokud nejste v současné době na pozemku, tak se zobrazí ikona letadla, na kterou můžete kliknout, a mohli odcestovat na kliniku). V nabídce nastavení můžete nastavit cenu vašich služeb, změnit kvalitu dodávaného zboží (tato možnost je uzamčená, dokud si ji nezakoupíte za 500 Výhodnostních bodů), vybrat reklamní balíček, změnit uniformy zaměstnancům nebo prodat podnik. Všechna nastavení mají velký vliv na to, kolik peněz vaše veterinární klinika vydělá, a na hodnocení, které obdrží.

 

Cena marže a kvalita dodávaného zboží


Když pomáháte pacientům, určité akce, jako je standardní léčba, vyšetřování a operace, bude to stát peníze. Tyto náklady budou určovat vaší kvalitu dodávaného zboží. V základním nastavení je kvalita nastavena na "standardní" a pro změnu je třeba zakoupit veterinářskou výhodu "Zpřístupnit nastavení kvality dodávaného zboží". Možnosti nastavení jsou tři: Černý trh (-50%), Standardní nebo Premium (+50%).

 

Když ošetříte pacienta, majitel mazlíčka vám zaplatí. Částka, kterou zaplatí, je určena cenou marže. Existuje pět možností pro cenu marže: 75%, 85%, 100%, 150% nebo 200%. Základní nastavení marže bude nastaveno na 100%.

 

Můžete vypočítat zisk od každého pacienta vypočítáním cenové marže mínus Kvalita dodávaného zboží. Můžete se podívat na několik příkladů. Tyto ceny budou určeny výchozím nastavením pro Cenu marže (100%) a Kvalitu dodávaného zboží (standardní).

 

NÁZEVPacient A:

Vyšetřování na Vyšetřovacím stole:: Zdarma
Standardní léčba: 25$
Vyúčtování majitele mazlíčka: 125$
Zisk: 125$ – 25$ = 100$

 


NÁZEVPacient B:

Vyšetřování na Vyšetřovacím stole:: Zdarma
Operace: 50$
Vyúčtování majitele mazlíčka: 300$
Zisk: 300$ – 50$ = 250$

 


NÁZEVPacient C:
Vyšetřování na Operačním pultě:
20$ za jedno skenování (2x skenování: 40$)
Operace: 50$
Vyúčtování majitele mazlíčka: $300$
Zisk: 300$ – 50$ – 40$  = 210$

 

 

Reklama


Reklama přináší více zákazníků do vaší veterinární kliniky. Pokud máte zaměstnance a potřebné zdroje, může se vám reklama hodit pro lepší hodnocení kliniky a zisku. Existují dva reklamní balíčky: Zlatý balíček (240 Simoleonů denně) a Platinový balíček (480 Simoleonů denně). Tyto výdaje jsou odečteny z vašich denní zisků.

NÁZEV

 

Existují také méně nákladné možnosti, jak zvýšit návštěvnost veterinární kliniky. Nákupem veterinářské výhody "Nápor pacientů" za 500 výhodnostních bodů, který dočasně zvýší počet pacientů ve Veterinární klinice. Uvidíte také značný nárůst návštěvnosti, a jak se zlepšuje hodnocení vaší kliniky.

 

Změna úboru zaměstanců


Všichni zaměstnanci jsou veterináři, a zatímco je můžete povýšit na různé poziční úrovně, můžete změnit zaměstnancům úbor podle pohlaví. To je také způsob, jak změnit úbor vašeho Simíka. Můžete si vybrat ze tří přednastavených úborů pro své zaměstnance. Můžete také kliknout na ikonu "Upravit úbor" nebo + a přesunete se do nástroje "Vytvořit Simíka". Veterinární úbory jsou oddělené, takže si můžete vybrat jaký chcete. Navíc si můžete odemknout "Veterinářský plášť" nákupem za 5,000 výhodnostních bodů. Plášť najdete v části Vytvoření Simíka - Celé tělo.

NÁZEV

 

Hodnocení od zákazníků


Jedinečným skutečným měřítkem úspěchu v podnikání je spokojenost zákazníků. Vyšší hodnocení přinese víc pacientů a větší zisky. Nic neškodí víc, jako špatné hodnocení.

NÁZEV

 

Zákazníci budou hodnotit vaši kliniku na stupnici od 1-5 hvězdiček, přičemž 5 hvězdiček je nejlepší hodnocení. Jakmile zákazník použije Veterinární pultík, tak uvidíte hodnocení nad jeho hlavou. Číslo hvězdiček uvidíte i v průběhu návštěvy. Při odchodu zákazníka uvidíte hodnocení, které je poslední, co ovlivňuje celkové hodnocení. Pokud zjistíte, že došlo k poklesu hodnocení od zákazníka, můžete se podívat a zjistit, co můžete zlepšit.

 

Aktuální hodnocení můžete sledovat na panelu pro správu podnikání. (Pokud se dokonce hvezdička změní na červeno-oranžovou barvu, tak to znamená, že hodnocení se chystá klesnout). Pokud chcete získat další informace o tom, jak zlepšit hodnocení, měli byste nejprve zkontrolovat panel pro správu podnikání. Tam se dozvíte o Příležitosti k růstu, které identifikují oblasti, o jakých si zákazníci veterinární kliniky myslí, že potřebují zlepšení a Vynikající výkon naznačuje, co se zákazníkům ve vaší veterinární klinice nejvíce líbilo. Podrobnosti o hodnocení se dozvíte podržením kurzoru nad hodnocením nebo kliknutím na tlačítko Zobrazit aktuální finance.

NÁZEV

 

 

Řídit podnikání na dálku


Jakmile jste najali zaměstnance, tak už nemusíte být přítomni na pozemku pro otevření vášeho podniku. Pomocí panelu podnikání (na pravé straně v rohu obrazovky) můžete podnik otevřít nebo zavřít, převádět finanční prostředky, nakupovat výhody nebo zobrazit zprávu odkudkoli. Musíte být na pozemku, pokud chcete upravit například marži nebo zaměstnance.

 

  • Následující obrázek zobrazuje panel pro správu podniku. Nabídky nastavení a správa zaměstnanců je zakázané.

 

NÁZEV

 

Příležitostně, během nepřítomnosti, se mohou zobrazovat špatně zprávy. Budete upozorněni na tyto zprávy a můžete odcestovat na kliniku. Pokud si koupíte výhodu "Dobré vedení", tak se snižuje šance, že se nestane nic špatného.

 

 

Prodat veterinární kliniku


Pokud se rozhodnete, že již nebudete mít možnost řídit kliniku nebo si přejete postavit novou kliniku na jiném místě, můžete kliniku prodat. Stejně jako všechny objekty, prodejní cena bude určena hodnotou podniku a vybavení. Dostanete také zpět všechny peníze, které máte ve svém obchodním fondu, s prodejem vaší kliniky.

NÁZEV

 

Chcete-li prodat kliniku, tak stačí otevřít "Nastavení veterinární kliniky" a kliknout na ikonu vlevo dole. Poté ještě potvrdit, že chcete kliniku prodat. Tuto akci můžete zrušit nebo příjmout.

 

 

Správa zaměstnanců


Jako majitel malého podniku si můžete zvolit provoz vaší kliniky. Můžete ošetřovat pacienty, opravovat zařízení, čistit misky a vyrábět medikamenty / léky sami. Můžete se však dostat do bodu, kde budete potřebovat ruce navíc a rozhodnout se, že najmete prvního zaměstnance. Nakonec se dokonce dostanete až do okamžiku, kdy vaši zaměsnanci budou dělat vše a vy můžete jen sedět a dostávat zisky.

 

  • Členové domácnosti mohou také pracovat na veterinární klinice bez výplaty. Je to skvělé pro členy rodiny, kteří se chtějí podelit o zodpovědnost za pčei o veterinární kliniku, a přitom dát ostatním členům domácnosti pauzu.

 

NÁZEV

 

Najímat a propouštět zaměstnance


Chcete-li najmout svého prvního zaměstnance, vyberte ikonu "Správa zaměstnanců" (panáček s klíčem). Uvidíte tři prázdné pozice a můžete najmout maximálně tři zaměsnance. Zpočátku vám umožní najmout pouze jednoho zaměstnance a druhý a třetí slot zamčený. Můžete odemknout sloty a najmout dalšího zaměsnance tím, že zakoupíte výhody "Další veterinář 1" a "Další veterinář 2".

NÁZEV

 

Pod třemi sloty uvidíte výběr potenciálních zaměstnanců. Pod jménem a fotkou zaměstnanců uvidíte jejich počáteční plat a pracovní dovednost. Jakmile jste najali zaměsnance, přesune se na jedno z dostupných míst v sekci "Současní veterináři". Tři ikony, které jsou zobrazeny pod dovednostmi zaměsnanců, vám umožňují povýšit nebo dát výpověď zaměstnanci.

 

Můžete si vyměnit zaměsnance, když potřebujete snížit náklady, nebo že mají špatný výkon jako opravář. Zaměsnanci to považují za velmi osobní, když je vyhodíte. Vztah Simíka se zaměsnance se může velmi změnit. Neočekávejte, že se budou chtít sblížit.

 

 

Školení zaměsnanců


Každý zaměsnanec má tři přacovní dovednosti: Charisma, Kutilství a Veterinář. Charisma ovlivňuje chování zaměsnanců. Kutilství ovlivňuje efektivitu čištění a oprav poškozených strojů. Veterinář ovlivňuje činnost vyšetřování a léčbu mazlíčků.

NÁZEV

 

Při výběru nového zaměsnance můžete zaznamenat, že někteří kandidáti mají vyšší úroveň v určitých dovednostech. I když to znamená, že budou zpočátku účinnější než zaměsnanec s nižší úrovní dovedností, všichni zaměsnanci mohou zlepšit své dovednosti se zkušenosmi a školením. Interakce s pacienty a léčení pacientů zlepšuje dovednost charisma a veterinář. Úklid a opravy zařízení zlepší dovednost Kutilství. Výroba medikamentů, bude také zlepšovat dovednost Veterinář.

 

Můžete se také rozhodnout, že budete platit za školení, abyste mohli zlepšit zaměsnancům dovednosti. K tomu budete muset komunikovat se zaměsnancem. Pozdravte je a vyberte interakci "Zaplatit za školení", školení probíhá na konci dne. V závislosti k současné úrovni bude nadšený z učení nových dovedností a někteří budou mít jinou reakci. V každém případě půjdou na školení a vrátí se s dalším posunem se zlepšenými dovednostmi.

 

Existují tři úrovně školení: Krátké školení (150 Simoleonů), Standardní školení (600 Simoleonů) nebo Rozsáhlé školení (1500 Simoleonů). Můžete také zakoupit výhodu "Nižší náklady na školení zaměsnanců" pro snížení nákladů na školení. Všichni zaměsnanci mohou být zasláni do Stručného školení. Pro standardní školení musí mít minimální 5. úroveň dovednosti Veterinář a Rozsáhlé školení vyžaduje minimálně 7. úroveň dovednosti Veterinář.

 

 

Spokojenost zaměstnance


Zákazníci nejsou jediní, kteří potřebují být spokojeni, aby mohli úspěšně podnikat; musíte také sledovat úroveň spokojenosti zaměsnanců: Šťastnější zaměstnanec bude pracovat lépe, což povede k vyššímu hodnocení zákazníků a vyšším ziskům. Existuje několik způsobů, jak můžete zlepšit (nebo ublížit) jejich spokojenost. Jedním z nejjednodušších je přizpůsobení jejich úrovně práce (poskytnout povýšení nebo zvýšit plat). Zaměstnancům můžete povýšit nebo snížit jejich pozici v nabídce pro Správu zaměstnanců nebo kliknutím na zaměsnance pomocí interakce.

 

Zaměstnanci s vyššími dovednostmi očekávají, že budou mít větší plat za jejich náročnou práci. Můžete také využít interakci Pochválit, Zkontrolovat nebo Kritizovat své zaměsnance. "Výběrem interakce "Pochválit" zvyšuje zaměsnanci jejich spokojenost a pozitivní náladu. Můžete si Interakci "Zkontrolovat" zaměsnance, abyste zjistili, jak jsou spokojeni se svou prací. Rozhodnutím "Kritizovat" zaměsnance mohou dočasně učinit, že pracují tvrdě, ale negativně ovlivní jejich spokojenost. Můžete také odemknout další interakci tím, že zakoupíte výhodu "Inspirativní proslov", která zaměsnancům může vést k tvrdé práci bez toho, aby to ovlivnilo jejich spokojenost.

NÁZEV

 

Pokud budou zaměsnanci neskopojení, tak se mohou rozhodnout odejít. To se nemusí vyplatit, pokud jste dali peníze za školení. Také musíte najmout nového zaměsnance s nižší úrovní dovednosti a poslat na školení.

 

Ve spodní části v sekci "Zobrazit aktuální finance" bude část "Spis zaměsnance", kde uvidíte každou úroveň spokojenosti zaměstnanců a ikony každé z jejich dovedností. Ikona dovednosti bude mít zlaté pozadí, pokud se nedávno zvýšilo. Můžete se podívat nad ikonou dovednosti, kde se dozvíte víc o kvalifikační úrovni. Můžete také vidět zelenou šipku, které ukazuje, že se tento zaměsnance zlepšuje.

 

Přiřazení úkolů a povinností


Další strategií podnikání je přiřadit zaměsnancům odpovědnost, nebo je požádat o výrobu medikamentů. (Typ léčení, které jsou pro ně k dispozici, určuje jejich dovednost Veterinář). V základním nastavení bude každý zaměsnanec opravovat a léčit pacienty. Můžete to změnit tak, že vyberete interakci "Zodpovědnost" a vyberete některou akci. Podívejme se na několik možných strategií v podnikání, které se mohou hodit.

 

První strategie je maximální účinost na menší klinice. Můžete mít víc zaměsnanců, pokud máte jeden vyšetřovací stůl, tak jeden zaměsnanec vyšetřuje a druhý může opravovat nebo vyrábět medikamenty. Nemocní mazlíčci dělají velký nepořádek, tak je lepší mít vždy rychle uklizeno. Můžete přiřadit zaměsnance, aby uklízel, zatímco druhý zaměsnanec může léčit zaměstnance nebo investovat do robotického vysavače.

NÁZEV

 

Druhá strategie je zvýšit hodnocení vaší kliniky. Můžete se chtít zaměřit na zkrácení čekající doby a efektivnosti, aby zákazníci byli spokojeni. Šťastní zákazníci dávají lepší hodnocení. Zaměsnanci s vyšší úrovní dovedností budou při určitých úkolech efektivnější. Vyšší dovednost Kutilství vede k rychlejšímu úklidu, takže bude lepší že nebude léčit pacienty. Zaměsnanec s vyšší dovedností Veterinář bude léčit pacienty efektivněji, takže bude lepší, když nebude uklízet.

 

 

Léčení pacientů


Majitelé mazlíčků se přihlásí pomocí Veterinárního pultíku. Po přihlášení se nad hlavou majitele zobrazí ikona hodnocení. Můžete si vybrat majitele nebo mazlíčka a uvidíte tři možnosti pozdravů: Velký pacient, Srdečně pozdravit pacienta a Netrpělivě pozdravit pacienta. Pokud jste zaneprázdněni a nejste si jistí, ke komu patří mazlíček, můžete kurzorem myši ukázat na mazlíčka nebo majitele, tak uvidíte popis majitele a mazlíčka.

 

Jakmile přijmete pomoc pacienta, mazlíček půjde k vyšetřovacímu stolu a stoupne si na něj. V levém horním rohu obrazovky se zobrazí panel. Věnujte pozornost panelu postupu vedle obrázku pacienta. To znamená jakou mají úroveň stresu. Pokud je úroveň stresu mazlíčka příliš vysoká, nebudete ho moci dál vyšetřovat, dokud se stres mazlíček neuklidní nebo nezmizí.

 

Uklidnit stresového pacienta

NÁZEVNěkteří mazlíčci budou mít velmi vysokou úroveň stresu a budete je muset uklidnit, než budete moci pokračovat ve vyšetřování. Vyberte si Uklidnit pacienta, Konejšit pacienta (vyžaduje 5. úroveň dovednosti Veterinář) nebo Dát injekci průmyslového relaxačního séra.

Injekce průmyslového relaxačního séra, které je vyrobeno pomocí Pultíku na výrobu medicíny, a zabránit tomu, aby mazlíček nedostal stres po zbytek vyšetření. Pokud budete mít několik ve vašem inventáři bude to mnohem jednodušší vyšetření a léčení pacientů. Můžete také požádat zaměstnance, aby vám sérum vyrobil.

Pokud používate Operační pult, můžete použít "Gel pro stimulaci bříška" (zvyšuje diagnózu a snižuje stres u psů) nebo "Uklidňující přípravek ze šanty" (zvyšuje diagnózu a snižuje stres u koček). Ty můžete také vytvořit pomocí Pultíku na výrobu medicíny a mohou být podány pouze na Operačním pultu.

 

Chcete-li začít vyšetřením, vyberte jednu z následujících interakcí: Vyzkoušet uši, Změřit teplotu, Prohlédnout srst/kůži, Poslechnout srdíčko, Poslechnout dýchání, Vyšetřit oči, Vyšetřit tlamu, Nahlédnout do karty. Každá znich má jinou animaci, tak nemusí neodpovídat určitým příznakům a můžete si je vybrat v libovolném pořadí, dokud Veterinář neudělá diagnózu. Jeden test může odhalit více příznaků najednou, což vede k rychlejší diagnostice. Čím víc zkušeností bude mít Veterinář, tím méně testů, které bude muset provést, aby došel k diagnóze.

Můžete sledovat postup v panelu v levé horní části obrazovky. Když Simík objeví příznak, objeví se v panelu. Když Simík dokončí vyšetření a ví, co je špatného u pacienta, diagnostika se změní z "Diagnóza: neznámá" na název diagnózy se zlatým pozadím s oficiální diagnózou.

Nyní, když znáte diagnózu, budete chtít vyléčit pacienta. Vyberte interakci "Léčba..." a najdete ji se symbolem zeleného palce nahoru. Pokud se pokusíte léčit nemoc dřív, než dosáhnete diagnózy, výsledky léčby budou víc dvojznačné. Léčba může mít ikonu palce dolů, ale jen některá bude mít otazníky.

NÁZEVKdyž pacient dostane správnou léčbu, objeví se zelené srdíčko se znamékem plus. To znamená, že je nyní vyléčen a pacient sleze z vyšetřovacího pultu. Pokud vyberete nesprávnou možnost léčby, uvidíte fialové srdíčko se znaménkem mínus. To znamená, že pacient není vyléčen a je třeba to zkusit znova. Každá léčba, kterou budete zkoušet, vás bude stát peníze, takže je nákladné odhadnout správnou léčbu.

V případě závažnějších onemocnění se nezobrazí ikona s palcem nahoru, pouze s palcem dolů. Musíte se vrátit zpátky a vybrat interakci "Přesunout na Operační stůl". Jakmile je pacient na operačním stole, musíte zvolit "Operace..." a najít ikonu zeleného palce nahoru.

Můžete také zvolit interakci "Přesunout k Operačnímu stůlu" v každém okamžiku během vyšetřování a pomocí Operačního stolu provádět vyšetření pomocí Snímků. K dispozici jsou tři dostupné snímky: Snímek cév, Snímek mozku a Snímek střev. Čím zkušenější je Veterinář, tím méně testů je zapotřebí k dosažení diagnózy.

Jakmile je pacient vyléčen, obdržíte od majitele mazlíčka platbu za služby. (Pokud platba z nějakého důvodu trvá příliš dlouho, můžete komunikovat s majitelem a zvolit interakci "Naúčtovat majiteli". Pokud zavřete kliniku dřív, než obdržíte platbu od majitele, odejde bez placení.) Nyní se můžete vrátit a pozdravit dalšího pacienta. Každý veterinář může pomoci jen jednomu pacientovi a musí dokončit léčbu nebo odmítnout pacienta předtím, než pomůže jinému.

 

 

Pultík na výrobu medikamentů


Rozšíření The Sims 4: Psi a kočky přidává nový interaktivní objekt Pultík na výrobu medicíny, který umožňuje Simíkům vyrábět různé medikamenty. Tento pultík je vázán na dovednost Veterinář, takže při zvýšení dovednosti Veterinář se odemknou nové předměty a kategorie. Kategorie zahrnují Operační pult, Vyšetřovací stůl a Pamlsky. Pultík lze zakoupit v režimu Nákupu.

Tento objekt můžete zakoupit v režimu Nákup v sekci Mazlíčci - Ostatní za 650§ Simoleonů "Levný výrobní pultík na medicínu", nebo za 1200§ Simoleonů "Léčivý medicinér".

NÁZEV

 

Existují tři kategorie Operační pult a Vyšetřovací stůl, které všechny pomáhají Veterinářům sklidnit stres mazlíčkům, a provádět různá vyšetření. Zbytek výroby spadá pod kategorii "Pamlsky". Zvýšení dovednosti odemkne nové varianty léčby, které mohou Simíci dávat mazlíčkům nebo prodávat prostřednictvím Lékařského automatu na Veterinářské klinice.

 

  • Mazlíčci, kteří mají na sobě "Ochranný límec" nomohou dostávat pamlsky.
  • Koťátkům a štěňátkům lze dávat pouze "Stárnoucí pamlsek".

 

Popis

Supersilné relaxační sérumSupersilné relaxační sérum

Industrial Strength Relaxation Serum

Vyšetřovací stůl

Popis: Toto silné sérum zbaví mazlíčka veškerého stresu a postará se o to, aby se nějakou chvíli nestresoval.

Vyžaduje: 1. úroveň v dovednosti Veterinář

Gel pro stimulaci bříškaGel pro stimulaci bříška

Belly Rub Simulation Gel

Operační pult

Popis: Tento přípravek může být aplikován u operačního stolu. Pomáhá v diagnóze a snižuje stres u psů.

Vyžaduje: 1. úroveň v dovednosti Veterinář

Uklidňující přípravek ze šantyUklidňující přípravek ze šanty

Catnip-Based Calming Agent

Operační pult

Popis: Tento přípravek může být aplikován u operačního stolu. Pomáhá v diagnóze a snižuje stres u koček.

Vyžaduje: 1. úroveň v dovednosti Veterinář

Tyčinka Jako tekutý dusíkTyčinka Jako tekutý dusík

Cooler Than Nitrogen Nutrition Bar

Pamlsky

Popis: I když je tahle tyčinka opravdu parádní, váš mazlíček po jejím pozření bude dost možná potřebovat pořádně teplou deku.

Vyžaduje: 2. úroveň v dovednosti Veterinář

Symptomy: Ledová srst a blechy.

Bažinná karamelkaBažinná karamelka

Swampwater Taffy

Pamlsky

Popis: Tenhle žvýkací pamlsek vyrobený z nefiltrovaného bahna z bažiny jistě potěší každého mazlíčka. Má ale také vedlejší účinky.

Vyžaduje: 2. úroveň v dovednosti Veterinář

Symptomy: Nevolnost, blinkání a závratě.

Krmivo Ohnivá skořiceKrmivo Ohnivá skořice

Scorching Cinnamon Chew

Pamlsky

Popis: Tento pamlsek sice není na dotek nijak teplý, ale když ho mazlíček pozře, čeká ho pořádně kořeněné dobrodružství.

Vyžaduje: 3. úroveň v dovednosti Veterinář

Symptomy: Žhavé tlapky a Zářící čumák.

SmradátorSmradátor

The Stinkinator

Pamlsky

Popis: Opravdu bychom vám nedoporučovali tohle nějakému zvířeti dávat k snědku. Jinak totiž bude smrdět, vy budete smrdět a celý svět bude smrdět.

Vyžaduje: 4. úroveň v dovednosti Veterinář

Účinek: Dává 2 hodinou náladovku Nesvůj +1. Psi potřebují víc než jednu koupel.

Zdravý pamlsekZdravý pamlsek

Wellness Treat

Pamlsky

Popis: Pamlsek, který udělá vašemu mazlíčkovi dobře.

Vyžaduje: 5. úroveň v dovednosti Veterinář

Účinek: Zvyšuje imunitní systém mazlíčkům a zabraňuje častým onemocněním. Tento lék se dává mazlíčkům, který jsou nemocný.

Omlazovací pamlsekOmlazovací pamlsek

Age-Down Treat

Pamlsky

Popis: Pamlsek, který sníží věk mazlíčka.

Vyžaduje: 6. úroveň v dovednosti Veterinář

Stárnoucí pamlsekStárnoucí pamlsek

Age-Up Treat

Pamlsky

Popis: Pamlsek, který zvýší věk mazlíčka.

Vyžaduje: 6. úroveň v dovednosti Veterinář

Randomizér bobkůRandomizér bobků

Poop Randomizer

Pamlsky

Popis: Tenhle pamlsek dělá přesně to, co byste čekali. Dejte ho mazlíčkovi a... sledujte, co z něj vyjde.

Vyžaduje: 7. úroveň v dovednosti Veterinář

Účinek: Mazlíčci budou mít duhové a zlaté exkrementy. Všech exkrement mazlíčků jsou skvělé pro použití jako hnojivo, Simíci mohou prodat zlatý exkrement. Někdy budou mít mazlíčci exkrement v podobě Zlatýho baru, který bude mít hodnotu 6,000 § Simoleonů.

Pamlsek z ambróziePamlsek z ambrózie

Ambrosia Treat

Pamlsky

Popis: Pamlsek, který vašemu mazlíčkovi vrátí život.

Vyžaduje: 10. úroveň v dovednosti Veterinář

 

 

Symptomy, nemoce a léčby


Existuje 31 dostupných diagnóz, z nichž každá má různé příznaky. Čím zkušenější je veterinář, tím rychleji diagnostikuje pacienta. Většina nemocí může být diagnostikováno a léčeno pomocí Vyšetřovacího pultu, ale několik z nich bude vyžadovat operaci k léčbě.

NÁZEV

 

Operační pult můžete použít k diagnostice a léčbě jakéhokoli onemocnění, ale je to dražší volba. Níže je seznam všech diagnóz a odpovídajících příznaků, léčby a operace pro všechny pacienty.

 

Diagnóza Symptomy

Trojitý bleší cirkus

Blechy

Léčba: Sprej na likvidaci parazitů

Operace: Odblokovat žravý tunel

Lávový nosík

Zářící čumák
Chraplavé dýchání
Sladký dech

Léčba: Organický dezinfekční sprej

Operace: Naplnit rezervoár pro hydrataci nosu

Ledová horečka

Ledová srst
Podchlazení
Vlhká pokožka

Léčba: Dát injekci - antivirální nálož

Operace: Zbavit přebytečné roztomilosti

Mírná odpornotida

Zahmyzená tlama
Nekontrolo-vatelné slintání
Smrdutá srst

Léčba: Sprej na likvidaci parazitů

Operace: Odblokovat žravý tunel

Prizmatická bobkotida

Duhové bobky
Rychlý srdeční tep
Sladký dech

Léčba: Sušenka s Medicínou X

Operace: Odblokovat žravý tunel

Bahenní tlama

Blinkání
Vysoká teplota
Nekontrolo-vatelné slintání

Léčba: Pamlsek Esence placeba

Operace: Operace pro odstranění mravenčení v bříšku

Zápal tlapek

Žhavé tlapky
Suché oči
Vysoká teplota

Léčba: Sprej na likvidaci parazitů

Operace: Operace pro odstranění mravenčení v bříšku

Zimní horečka

Zářící čumák
Ledová srst
Podchlazení

Léčba: Pamlsek Napravitol

Operace: Odblokovat žravý tunel

Syndrom střeleného psíka

Extrémní letargie
Pomalý srdeční tep
Zánět žlázy roztomilosti

Léčba: Sprej proti plísni

Operace: Naplnit rezervoár pro hydrataci nosu

Truhlokočkytida

Extrémní letargie
Pomalý srdeční tep
Zánět žlázy roztomilosti

Léčba: Dát injekci - koncentrát blaženosti

Operace: Zbavit přebytečné roztomilosti

Namrzlá srst

Ledová srst
Podchlazení
Vlhká pokožka
Skelné oči

Léčba: Pamlsek Esence placeba

Operace: Odblokovat žravý tunel

Mrazosvrab

Ledová srst
Podchlazení
Přehnaně vlhký nos
Smrdutá srst

Léčba: Organický dezinfekční sprej

Operace: Naplnit rezervoár pro hydrataci nosu

Pozlacené vnitřnosti

Zlaté bobky
Skelné oči
Vlhká pokožka
Rychlý srdeční tep

Léčba: Pamlsek Esence placeba

Operace: Operace pro odstranění mravenčení v bříšku

Rozvinutý lávový nosík

Zářící čumák
Chraplavé dýchání
Duhové bobky
Sladký dech

Léčba: Pamlsek Napravitol

Operace: Naplnit rezervoár pro hydrataci nosu

NEVÍM

Smrdutá srst
Blechy
Zahmyzená tlama
Nekontrolo-vatelné slintání

Léčba: Organický dezinfekční sprej

Operace: Operace pro odstranění mravenčení v bříšku

Veverčí horečka

Nekontrolo-vatelné slintání
Pomalý srdeční tep
Ušní infekce
Extrémní letargie

Léčba: Dát injekci - sérum pro dobrý pocit (Vyžaduje 4. úroveň dovednost Veterinář)

Operace: Zbavit přebytečné roztomilosti

Magmatické orgány

Zářící čumák
Žhavé tlapky
Vysoká teplota
Rychlý srdeční tep

Léčba: Dát injekci - antivirální nálož

Operace: Naplnit rezervoár pro hydrataci nosu

Pěnitlapka

Žhavé tlapky
Suché oči
Vysoká teplota
Chraplavé dýchání

Léčba: Pamlsek Napravitol

Operace: Odblokovat žravý tunel

Rozvinutá bahenní tlama

Blinkání
Nekontrolo-vatelné slintání
Podchlazení
Přehnaně vlhký nos

Léčba: Sušenka s Medicínou X

Operace: Operace pro odstranění mravenčení v bříšku

Přehřátý čenich

Zářící čumák
Suchý nos
Duhové bobky
Vysoká teplota

Léčba: Sprej proti plísni

Operace: Promazat kloub pro vrtění ocasem (Vyžaduje 4. úroveň dovednost Veterinář)

Syndrom pulzujících tlapek

Žhavé tlapky
Suché oči
Vysoká teplota
Kyselý dech
Ušní infekce

Léčba: Dát injekci - sérum pro dobrý pocit (Vyžaduje 4. úroveň dovednost Veterinář)

Operace: Naplnit rezervoár pro hydrataci nosu

Tundrovitá srst

Ledová srst
Podchlazení
Vlhká pokožka
Skelné oči
Přehnaně vlhký nos

Léčba: Sušenka s Medicínou X

Operace: Promazat kloub pro vrtění ocasem (Vyžaduje 4. úroveň dovednost Veterinář)

Zápal tlapkových blan

Žhavé tlapky
Suché oči
Vysoká teplota
Chraplavé dýchání
Suchá pokožka

Léčba: Dát injekci - antivirální nálož

Operace: Promazat kloub pro vrtění ocasem (Vyžaduje 4. úroveň dovednost Veterinář)

Pyroprstíky

Žhavé tlapky
Suchý nos
Vysoká teplota
Zánět žlázy roztomilosti

Léčba: Sprej proti plísni

Operace: Zbavit přebytečné roztomilosti

Jaderný čumáček

Zářící čumák
Chraplavé dýchání
Duhové bobky
Sladký dech
Ušní infekce

Léčba: Dát injekci - koncentrát blaženosti

Operace: Naplnit rezervoár pro hydrataci nosu

Řídnutí srsti

Ledová srst
Podchlazení
Vlhká pokožka
Suché oči
Sladký dech

Léčba: Vyžaduje Operaci

Operace: Operace pro odstranění mravenčení v bříšku

Čumáčková zimnice

Zářící čumák
Chraplavé dýchání
Duhové bobky
Kyselý dech
Suché oči

Léčba: Vyžaduje Operaci

Operace: Odblokovat žravý tunel

Suprová bahenní tlama

Blinkání
Nekontrolo-vatelné slintání
Nestabilní teplota
Vlhká pokožka
Extrémní letargie

Léčba: Vyžaduje Operaci

Operace: Operace pro odstranění mravenčení v bříšku

Projektilová odpornitida

Blinkání
Blechy
Zahmyzená tlama
Smrdutá srst
Nekontrolo-vatelné slintání

Léčba: Vyžaduje Operaci

Operace: Operace pro odstranění mravenčení v bříšku

Zdravý/Zdravá

Normální teplota
Zdravá roztomilost
Reagující uši
Čistý nos
Standardně smrdutý dech

Léčba: Preventivní očkování

Operace: Preventivní očkování

Středně těžké ucpání žlázky

Čistý nos
Zdravá pokožka
Vysoká teplota
Zánět žlázy roztomilosti
Extrémní letargie

Léčba: Preventivní očkování

Operace: Preventivní očkování

 

 

Veterinářské výhody


Systém Veterinářské výhody vám umožňuje posílit určité aspekty vaší vetrinární kliniky pomocí Výhodnostních bodů. Body jsou získávány při výkonu základních povinností a léčbě pacientů. Tyto body může získat váš Simík nebo zaměsnanci, ale víc bodů dostanete, když provádíte akci sami. Například za každého pacienta, kse kterým se zaměsnanec úspěšně schází, získáte 35 bodů. Pokud váš Simík pomáhá s léčením pacienta, získáte 40 bodů. Budete také získávat výhodnostní body, jak zvyšujete dovednost Veterinář.

NÁZEV

 

V panelu podnikání v levém dolním rohu můžete vidět kolik máte Výhodnostních bodů. Pak můžete použít tyto body k odemčení Veterinářských výhod, kliknutím na ikonu nákupního košíku. Vedle každé výhody je uvedena cena. Pokud si vyberete výhodu, budou náklady odečteny z vašich nasbíraných výhodnostních bodů. Chcete-li kupovat výhody, musíte nejprve získat výhodnostní body.

 

  • Výhody můžete zakoupit v libovolném pořadí, které si přejete. Všechny výhody můžete koupit pouze jednou, jenom jednu a to je "Nápor pacientů", který má dočasný účinek a může být zakoupen víckrát.

 

Název Cena

Další veterinář 1Další veterinář 1

350

Umožní vám v okně Správa zaměsnanců najmout dalšího veterináře.

Nápor pacientů (dočasně)Nápor pacientů (dočasně)

500

Dočasně navýší počet pacientů vaší kliniky.

Zpřístupní nastavení kvality dodávaného zbožíZpřístupní nastavení kvality dodávaného zboží

500

Zpřístupní možnost nastavit kvalitu dodávaného zboží.

Trpěliví pacientiTrpěliví pacienti

600

Na mazlíčkovské páníčky udělá rychlé poskytnutí služby větší dojem a tolik jim nevadí, když budou muset chvíli čekat.

Další veterinář 2Další veterinář 2

900

Umožní vám v okně Správa zaměsnanců najmout dalšího veterináře.

Inspirativní proslovInspirativní proslov

900

Zpřístupní vám sociální interakci "Inspirativní proslov", pomocí které můžete inspirovat své zaměsnance.

Nižší náklady na školení zaměstnancůNižší náklady na školení zaměstnanců

1 500

Snižuje náklady na školení zaměstnanců.

Dobré vedeníDobré vedení

4 500

Snižuje šanci, že se na veterinární klinice během nepřítomnosti vašeho Simíka stane něco špatného.

Snížení mazlíčkovského stresuSnížení mazlíčkovského stresu

5 000

Snižuje rychlost, jakou se mazlíčci během zákroků stresují.

Veterinářský plášťVeterinářský plášť

5 000

Zpřístupní Simíkům bonusový veterinární plášť.

 

 

Kariéra
Vzdělání
Základní hra Základní škola · Střední škola
Mimoškolní aktivita
Roční období Skaut
Cesta ke slávě Divadelní klub
Hurá na vysokou Fotbalista · Soutěžící v e-sportu
Střední škola Člen počítačového týmu · Člen fotbalového týmu · Člen roztleskávacího týmu · Člen šachového týmu
Kariéra
Základní hra Astronaut · Bavič · Byznysmen · Kulinář · Malíř · Spisovatel · Sportovec · Stylový influencer · Tajný agent · Technický guru · Zločinec
Život ve městě Kritik · Politik · Sociální média
Roční období Zahradník
StrangerVille Armáda
Život na ostrově Ochranář
Hurá na vysokou Inženýr · Práva · Vzdělávání
Ekobydlení Městský designér
Život na horách Bílý límeček
Částečný úvaze
Základní hra Barista · Chůva · Manuální dělník · Zaměstnanec maloobchodu · Zaměstnanec rychlého občerstvení
Život na ostrově Plavčík · Potápěč · Rybář
Střední škola Simfluencer · Streamer videoher
Nájemní bydlení Údržbář
Profese
Hurá do práce Detektiv · Lékař · Vědec
Cesta ke slávě Herec
Interiér snů Interiérový dekoratér
Podnikání
Práce Obchod · Restaurace · Veterinární klinika
Na volné noze
Základní hra Digitální výtvarník · Programátor · Spisovatel
Moschino Módní fotograf
Ekobydlení Tvůrce
Paranormálno Vyšetřovatel paranormálna
Příležitostné práce

 

 

 

NovinkyNovinky
Barevné kuličky (ikona)Barevné kuličky (Sbírka)

16. května 2024
Střapce (ikona)Střapce (Sbírka)

16. května 2024
Tomarang IkonaTomarang

9. května 2024
Cheaty: Nájemní bydlení IkonaCheaty: Nájemní bydlení

25. dubna 2024
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Události (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Údržbář (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Přiřazené pozemky (Nájemní bydlení)

9. května 2024

Nová lekce (Nájemní bydlení)

25. dubna 2024

Nové Aspirace (Nájemní bydlení)

24. dubna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm