Koňský ranč - Lekce | The Sims 4 CZ

Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaKoňský ranč


DeadKarlos | 29. listopadu 2023 | Návštěvnost 191

 

Vytvořit Simíka je herní režim, kde (jak jste už asi uhodli) se vytvářejí Simíci!

Můžete tu Simíkům upravovat vzhled, identitu, osobnost, vztahy a další prvky! Co takhle vytvořit si sebe a svoje kamarády nebo zkusit vytvořit nejjedinečnějšího Simíka, jakého si dokážete představit?

 

V levé nabídce si vyberete zvolíte téma, o kterém chcete vědět víc.

 

 

 

Začínáme

Část: 1

Začínáme - Část 1

Takže vy rádi žijete v souladu s přírodou, máte rádi zvířata, pěstujete a chcete zapustit kořeny na místě, které bude oporou vašim snům? Život na ranči ve městě Chestnut Ridge je dost možná přesné tím, o čem jste snili!

Nejprve se zhluboka nadechněte čerstvého venkovského vzduchu - tomu se prostě nic nevyrovná.

Jste připravení do domácnosti přivítat nového koně nebo klidně celé stádo? Můžete adoptovat hříbátko a s láskou a péčí ho vychovávat. Pokud jste připraveni vyhoupnout se do sedla, můžete si pořídit rovnou dospělého koně!

Místní farmářská komunita vás uvítá s otevřenou náručí připravená pomáhat různě zkušeným Simíkúm. a to bez ohledu na to, jestli se do sedla vyškrábou úplně poprvé, nebo se chystají vybojovat zlato v soutěžích v jezdeckém centru.

Pokud si ale hned na tak velké zvíře zatím netroufáte, můžete začít se zakrslými kozami a zakrslými ovcemi, které jsou nesmírně roztomilé!

Místní úrodná půda je ideální k zahradničení a pěstování krásně čerstvého ovoce i lahodné zeleniny. Svou úrodu můžete dokonce zkusit proměnit v lahodný nektar, a kdo ví? Možná dokonce vyděláte i pár (nebo spoustu) simoleonú prodejem lahví!

 

 

Vítejte v Chestnut Ridge

Část: 1

Vítejte v Chestnut Ridge - Část 1

Jelikož v Chestnut Ridge toho můžete dělat velikou spoustu, bude se vám hodit mít všechny informace na jednom místě.

V každém sousedství najdete farmářskou komunitní tabuli, kde můžete:
• získat informace o městě a jeho obyvatelích
• kupovat hospodářská zvířata
• najmout pomocníka, který vám pomůže na farmě
• přijímat náhodné zakázky ve městě
• poslat koně trénovat a soutěžit v jezdeckém centru

Pokud si chcete pořídit vlastní komunitní tabuli, abyste k ní měli dokonalý přístup, můžete si ji zakoupit v režimu stavby v kategorii Venkovní aktivity a umístit si ji na pozemek!

Část: 2

Vítejte v Chestnut Ridge - Část 2

Jezdecké centrum Seno, sláma! v sousedství New Appaloosa je středobodem všeho, co s koňmi souvisí. Vytrénujte svého spolehlivého oře a jeho dovednosti v pěti typech soutěží: závody kolem sudů, vytrvalostní závody, parkurové skákání, westernové ježdění, nebo zápolte s těmi nejlepšími z nejlepších v šampionátu.

Jezdecké centrum má otevřeno denně od 7:00 do 19:00.

Část: 3

Vítejte v Chestnut Ridge - Část 3

Připravujete se na soutěž v jezdeckém centru Seno, sláma? Vévodovo sídlo se postará o všechny nezbytné koňské potřeby, takže vy i váš oř budete v té nejlepší možné formě.

Sousedství New Appaloosa je také skvělým místem pro všechny farmáře a tvůrce nektaru, kteří chtějí odpočívat po namáhavém dni.

Zajděte do Rezavé podkovy a užijte si bouřlivou venkovskou tancovačku nebo usedněte ke stolu U Dubového sudu a usrkávejte lahodný nektar.

Část: 4

Vítejte v Chestnut Ridge - Část 4

V sousedství New Appaloosa se můžete zastavit v obchodě Důležité drobnosti, kde se neustále mění zboží. Navíc tu můžete zakoupit přísady pro výrobu nektaru, a také zakrslé kozy a zakrslé ovce.

U Kaštanové výstroje mohou Simíci plánovat a měnit úbory, aby při své návštěvě města vypadali co nejfanověji.

Za městem se na dobrodružné duše těší Pádivá průrva, ve které prý najdete i zlověstné Koněděsné jeskyně. Zkuste sami vypátrat, co se v jejich záhadných útrobách ukrývá...

Část: 5

Vítejte v Chestnut Ridge - Část 5

Vaše farma je nedílnou součástí světa Chestnut Ridge! Dejte o ní vědět tím, že ji pojmenujete a vyzdobíte svou farmářskou ceduli.

Tyto velké cedule ke vjezdu najdete v režimu stavby. Vyhledejte "farmářská cedule". Mají celou spoustu míst na závěsné dekorace, jako jsou třeba kovové zvířecí cedule (hledejte "cedule") a nejrůznější nástěnné dekorace. Experimentujte a objevte ten svůj pravý farmářský styl!

Další cedule získáte dosažením nejvyšších úrovní simíkovské dovednosti jízda na koni čtyř koňských dovedností: temperament, obratnost, skákání a vytrvalost!

Jakmile pořídíte ceduli, vyberte ji a pojmenujte si farmu! Veselé farmaření!

 

 

Nákup koní, jejich zachraňování a prodej

Část: 1

Nákup koní, jejich zachraňování a prodej - Část 1

Pokud vaše domácnost nezačíná s koněm rovnou z režimu Vytvořit Simíka. můžete využít řadu různých způsobů, jak si koně pořídit! Dva základní způsoby jsou nákup a adopce. Koně můžete také křížit. Více informací o chovu koní se dozvíte v lekci Chov koní.

Koně je také možné prodávat za simoleony.

Část: 2

Nákup koní, jejich zachraňování a prodej - Část 2

Každého koně si můžete zakoupit za 1000 S. Adoptovat se dá za 250 Simoleonů. Vzhledem k prostředí, ze kterého zachránění koně pocházejí, budou mít vlastnosti, které je učiní poněkud náročnějšími. Proto mohou vyžadovat více pozornosti a péče.

Nákup a adopci můžete udělat pomocí telefonu a obrazovky V domácnosti a následným výběrem burza farmářských zvířat, pomocí počítače a kategorie Domácnost, pomocí farmářské komunitní tabule nebo zajděte do jezdeckého centra v sousedství New Appaloosa světa Chestnut Ridge.

Část: 3

Nákup koní, jejich zachraňování a prodej - Část 3

Koně můžete také prodat za simoleony. Hodnota koně se odvíjí od jejich úrovně dovedností, výkonech na soutěžích, kvality péče, a také věku. Pokud má kůň geny šampióna, navýší to jeho hodnotu. Prodej koní je skvělým způsobem, jak si zajistit solidní příjmy... pokud tedy máte dostatečně kvalitní koně, kteří tenhle záměr podpoří.

Koně prodáte pomocí kategorie V domácnosti na telefonu a následné pomocí volby Zavolat burzu farmářských zvířat, pomocí počítače a kategorie Domácnost, pomocí farmářské komunitní tabule nebo návštěvou jezdeckého centra v sousedství New Appaloosa světa Chestnut Ridge.

 

 

Péče o koně

Část: 1

Péče o koně - Část 1

Pokud chcete svého koně lépe poznat, můžete s ním trávit čas. Stejně jako Simíci potřebují i koně společnost! Koně mohou mít nejrůznější osobnosti, díky kterým jsou společenské interakce s nimi snazší nebo komplikovanější.

Agresivní kůň může častěji negativně reagovat na Simíky a koně, kteří se s nimi snaží seznamovat. Nevzdávejte to! Dejte koním trochu času a seznamte se pomocí interakce Mluvit s nebo zkuste nějakou interakci z kategorie Péče o koně, například Vyčesávat srst.

Část: 2

Péče o koně - Část 2

Aby vaše hospodářská zvířata měla co jíst, pořicfte v režimu stavby krmné zařízení Seno, sláma!.

Doplňování krmného zařízení stojí simoleony. Případně ho můžete doplnit pomocí vlastnoručně nasušeného sena z prérijní trávy, které koním snižuje únavu!

Do krmného zařízení se vejde několik porcí. Pokud vaši Simíci nemají čas. mohou si najmout pomocníka, který se o to (a nejen o to) postará!

Část: 3

Péče o koně - Část 3

I koně si potřebují odskočit! Koňskou mrvu můžete sbírat a používat ji jako hnojivo. Dávejte si ale pozor na její kvalitu. Spokojený kůň bude produkovat vynikající mrvu, která funguje jako skvělé hnojivo. ale koně, kteří nemají dostatek společnosti nebo se cítí nepříjemně, stvoří mrvu kvality mizerné.

Chcete-li jako přírodní farmáři využít všechny výhody mrvy, zajistěte, aby všechny potřeby vašich koní byly výborně uspokojené. Kvalitu mrvy si budete moci ověřit, jakmile ji posbíráte pomocí interakce Vložit do inventáře a sáček se vloží do simíkovského inventáře.

Část: 4

Péče o koně - Část 4

I když koně nutně nepotřebují podestýlku, aby se vyspali, když jim konkrétní podestýlku přiřadíte, budou mít své jasně dané místo. Jedná se o skvělý způsob, jak jednotlivým koním na ranči vytvořit vlastní boxy.

Část: 5

Péče o koně - Část 5

Trávení času s koňmi je zábava pro obé strany, ale pokud potřebujete parádně zabavit jenom koně, zkuste koňskou hračku! Pořicfte v režimu stavby velký míč Seno, sláma!, aby se vaši koně mohli zabavit sami.

Část: 6

Péče o koně - Část 6

Všichni dobří farmáři vědí, že trochu studené vody je tím nejlepším, co můžete pro unaveného koně po tréninku udělat. Pořidte si žlab na vodu! Vaše hospodářská zvířata se také mohou zabavit skákáním do vzniklých kaluží.

Farmářský žlab na vodu najdete v katalogu stavby v kategorii Venkovní a podkategorii Zvířata.

 

 

Dovednost jízda na koni

Část: 1

Dovednost jízda na koni - Část 1

Jízdu na koni můžete provozovat pro zábavu, jako způsob cestování nebo jako nástroj k vítězství v koňských soutěžích. Tato dovednost ukazuje, jak dobří jsou Simíci jezdci, nijak nehovoří o kvalitách koně.

Rada: Více informací o koňských dovednostech najdete v lekci Koňské dovednosti a jejich trénink.

Část: 2

Dovednost jízda na koni - Část 2

Nejlepší způsob, jak se naučit dovednost jízda na koni, je prostě vyšvihnout se do sedla a začít jezdit. Ať už jde o pohodovou vyjíždku nebo aktivní trénink koňských dovedností obratnost, skákání nebo vytrvalost! Kdykoliv je Simík na koni a ten kůň je v pohybu. Simík se zlepšuje v jízdě na koni!

 

 

Koňské dovednosti a jejich trénink

Část: 1

Koňské dovednosti a jejich trénink - Část 1

Koně mají čtyři své jedinečné dovednosti, které ovlivňují, jak dobře vycházejí se Simíky, jak dobře se dokáží zhostit komunitních úkolů a jak dobře si vedou v koňských soutěžích. Jedná se o tyto dovednosti: temperament, obratnost, skákání a vytrvalost.

Se zvyšováním těchto dovedností se zvyšuje také hodnota koně, což Simíkúm. kteří se specializují na výcvik koní, umožňuje tréninkem a prodejem koní pořádně vydělávat.

Úroveň koňských dovedností si můžete prohlédnout, když je vyberete na simíkovském panelu vztahů v pravém dolním rohu obrazovky a následné zvolíte Otevřít profil.

Část: 2

Koňské dovednosti a jejich trénink - Část 2

Koně s vyšší dovedností temperament při jízdě Simíky méně často shazují a také snáze vycházejí se Simíky i ostatními koni. Také podávají lepší výkony v některých komunitních úkolech a při westernovém ježdění, parkurovém skákání a v šampionátu.

Koně si dovednost temperament zlepšují, když Simíci o daného koně pečují a věnují mu čas. Kůň se také může v dovednostech zlepšit, když ho pošlete trénovat pomocí farmářské komunitní tabule.

Část: 3

Koňské dovednosti a jejich trénink - Část 3

Obratnost rozhoduje o tom, jak rychle a snadno se koně mohou pohybovat! Koně s vysokou obratností jsou lepší při používání sudů, plnění některých komunitních úkolů, závodech kolem sudů, westernovém ježdění a v šampionátu.

Koňskou obratnost můžete natrénovat u sudů. Koně můžete také poslat trénovat pomocí farmářské komunitní tabule.

Část: 4

Koňské dovednosti a jejich trénink - Část 4

Koně, kteří mají dovednost skákání na vysoké úrovni, jsou schopní dosáhnout úplně nových výšin. Jsou lepší při překonávání překážek, plnění některých komunitních úkolů, parkurovém skákání, vytrvalostních závodech a v šampionátu.

Koňskou dovednost skákání můžete natrénovat na koňských překážkách. Koně můžete také poslat trénovat pomocí farmářské komunitní tabule.

Část: 5

Koňské dovednosti a jejich trénink - Část 5

Vytrvalost rozhoduje o tom, kolik toho kůň zvládne! Koně s vysokou vytrvalostí se méně často unaví a jsou lepší při plnění některých komunitních úkolů, při vytrvalostních závodech, parkurovém skákání a šampionátu.

Dovednost vytrvalost můžete natrénovat ježděním na projížďky. Koně můžete také poslat trénovat pomocí farmářské komunitní tabule.

Část: 6

Koňské dovednosti a jejich trénink - Část 6

Koňské dovednosti skákání a obratnost je možné trénovat na koňských sudech a koňských překážkách. Při jízdě na koni během tréninku u těchto tréninkových objektů se Simíci zlepší v dovednosti jízda na koni!

Rada: Při tréninku se kůň může unavit. V tu chvíli je lepší dát si pauzu a pokračovat v tréninku později!

Část: 7

Koňské dovednosti a jejich trénink - Část 7

Aby Simíci mohli začít trénovat u koňských sudů nebo na koňských překážkách, musí sedět na koni. Když se Simíci v dovednosti jízda na koni zlepší, naučí se Nakázat koni trénovat i bez jezdce. Jedná se o skvělý způsob, jak mohou děti trénovat koně, jelikož koňské překážky i koňské sudy jsou pro ně ještě dost nebezpečné!

Část: 8

Koňské dovednosti a jejich trénink - Část 8

Simíci s dovedností jízda na koni na nízké úrovni a koně s nízkou dovedností obratnost nebo skákání mohou procvičovat závody kolem sudů u koňských sudů nebo Procvičovat základní skákání na koňských překážkách. To koním zajistí menší navýšení dovednosti s menší únavou.

Když se Simíci v jízdě na koni zlepší, budou moci také Intenzivně trénovat. To urychlí učení koňských dovedností, ale také je mnohem rychleji unaví. Koně s dovedností skákání nebo obratnost na vyšší úrovni také mají u těchto objektů k dispozici "pokročilejší" tréninkové metody. Mohou tak Závodit kolem sudů nebo Procvičovat pokročilé skákání, což je v podstatě totéž jako intenzivní trénink.

Tyto volby vylepšeného tréninku jsou vhodné v situacích, kdy se zkušený jezdec snaží vytrénovat nezkušeného koně, nebo když ostříleného koně trénuje Simík. který s jízdou na koni teprve začíná.

Část: 9

Koňské dovednosti a jejich trénink - Část 9

Koňské překážky a koňské sudy najdete v režimu stavby v kategorii Venkovní a podkategorii Zvířata. Celkem existují čtyři tyto objekty. Koňské překážky se vyskytují ve verzích Poděděné překážky pro koňské skoky a překážky Certifikováno pro šampióny. Koňské sudy jsou k dispozici jako Poděděné koňské sudy a sudy Certifikováno pro šampióny.

Najdete je nejen v režimu stavby, ale také v otevřeném světě ve všech třech sousedstvích světa Chestnut Ridge.

 

 

Chov koní

Část: 1

Chov koní - Část 1

Simíci mohou své koné rozmnožit a přivítat tak do domácnosti rozkošná hříbátka!

Simíci nejprve musí povzbudit hřebce a kobylu k přátelskému vztahu. Pak se může stát, že kobyla zabřezne.

Část: 2

Chov koní - Část 2

Kteří koně se mohou rozmnožovat? Simíci mohou rozmnožovat dospělé hřebce nebo hřebce stařečky s dospělými kobylami. Kobyly stařenky už se rozmnožovat nemohou.

Pohlaví a věk koně zjistíte, když na něm podržíte kurzor nebo otevřete koňův profil. Profil otevřete výběrem koně ve světě, volbou Další možnosti. Akce a poté Otevřít profil. U koní, kteří nejsou poblíž, se můžete do jejich profilu dostat pomocí panelu vztahů.

Část: 3

Chov koní - Část 3

Aby se koné mohli rozmnožovat, potřebují mít přátelský vztah. I když Simíci mohou rozmnožování mezi koňmi povzbudit, pokud mezi sebou koně nemají pozitivní vztah, mohou odmítnout! Koně mohou také odmítnout v případě, že nemají dost vysoký vztah s povzbuzujícím Simíkem.

Pokud tedy Simíci stojí o to. aby se koně mezi sebou rozmnožovali, měli by je povzbudit ke společnému trávení času. Pokud jsou koně na stejném pozemku, mohou společně trávit čas i o své vůli. Aby spolu koné mohli trávit čas. potřebují být na stejném pozemku.

Část: 4

Chov koní - Část 4

Pokud se vám nedaří přimět dva koně k páření, ujistěte se. že jsou na stejném pozemku se Simíkem. který může použít interakci Povzbudit ke krytí. Ujistěte se také, že jsou oba koné vzhůru, vhodného věku a mají mezi sebou přátelský vztah. Je také vhodné zajistit, aby koňské potřeby byly uspokojené a koně se necítili nesví.

Koně, kteří už jsou březí, se nebudou znovu pářit až do narození hříbátka.

Pokud se pokus o páření nevydaří, budete nejspíš muset chvíli nechat koně, aby se věnovali vlastním záležitostem, a až potom to zkoušejte znovu.

Pokud na koni jede Simík, páření není možné. Nejprve mu dopřejte trochu soukromí a sesedněte.

Část: 5

Chov koní - Část 5

Gratulujeme! Teď máte březí kobylu, která se chystá porodit hříbátko.

Mějte na paměti, že dokud je kobyla březí, nebudete na ní moci sedět, jezdit a ani jí posílat znovu se pářit. Musíte počkat, než se narodí hříbátko.

Jelikož vaše kobylka teďjí za dva. bude v tomto období také vyžadovat více sena a snáze se také unaví!

Část: 6

Chov koní - Část 6

Nadešel čas. aby vaše kobylka porodila hříbátko! Hlavně prr a žádný spěch. Není třeba panikařit! Během porodu může váš Simík s koněm sdílet tento výjimečný okamžik pomocí interakce Uklidnit rodícího koně.

Část: 7

Chov koní - Část 7

Rozkošná zvířátka nejsou jedinou výhodou chovu koní. Hříbata mohou získat dědičné vlastnosti, které se dají pouze podědit.

Pokud je některý z rodičů hříběte šampiónem, hříbě má šanci, že tuto vlastnost od rodiče podědí, což je také jediný způsob, jak se dá vlastnost získat.

Existují i další vlastnosti, jako zvědavost, hravost a odolnost, které se dají získat pouze poděděním.

 

 

Zakrslé kozy a ovce

Část: 1

Zakrslé kozy a ovce - Část 1

Zakrslé kozy a zakrslé ovce jsou skvělým doplňkem libovolné farmy!

Koupit si je můžete pomocí:
• burzy farmářských zvířat, telefonu a kategorie V domácnosti
• farmářské komunitní tabule
* krmného zařízení Seno, sláma!
• obchodu Důležité drobnosti v sousedství New Appaloosa

Část: 2

Zakrslé kozy a ovce - Část 2

Zakrslé kozy a zakrslé ovce potřebují zajistit následující potřeby: hlad, hygiena a pozornost, jinak jejich nálada utrpí. Čím spokojenější jsou, tím více peněz vyděláte jejich stříháním a dojením.

Podržením kurzoru nad zvířetem uvidíte stav jeho potřeb, a také se dozvíte další informace, jako je jeho spokojenost a aktuální životní období.

Část: 3

Zakrslé kozy a ovce - Část 3

Hlad: Aby měla hospodářská zvířata co jíst, pořidte na farmu krmné zařízení Seno, sláma!. Najdete ho v režimu stavby. Případně můžete sami zvířata krmit z lahve. Když už u toho nakupování budete, můžete pořídit prérijní trávu, na které se budou moci pást, když dostanou chuť.

Hygiena: Pořádné je vyhřebelcujte. abyste je udrželi v čistotě.

Pozor: Zakrslé kozy a zakrslé ovce jsou společenská stvoření, tak si s nimi promluvte nebo je hezky pohladte. Pokud se vám to podaří, pozornost tím získají i okolní zakrslé kozy a zakrslé ovce!

Část: 4

Zakrslé kozy a ovce - Část 4

Zakrslé kozy a zakrslé ovce jsou maximálně rozkošní farmářští společníci! Zakrslé ovce můžete jednou denně ostříhat a ve stejném intervalu můžete také dojit zakrslé kozy. Jakmile si získáte jejich důvěru, začnou vám dokonce pomáhat na farmě a dokážou vás zbavit negativní nálady.

Část: 5

Zakrslé kozy a ovce - Část 5

Pokud jsou vaše zakrslé kozy a zakrslé ovce příliš dlouho nespokojené, utečou za zelenějšími pastvinami. Bucfte ale bez obav. Pokud se o ně začnete starat lépe, dají vám druhou šanci a ve vaší péči zůstanou.

Pokud o ně dostatečně pečovat nestíháte, najměte si pomocníka, který vám s tím pomůže!

Část: 6

Zakrslé kozy a ovce - Část 6

Život je drahocenný, a také pomíjivý. Zakrslé kozy a zakrslé ovce vás postupem času kvůli svému věku opustí. Pokud nejste připraveni se se svými zvířecími kamarády rozloučit, přejděte do nabídky Nastavení hry, vyberte Hratelnost a vypněte Stárnutí zvířat. Díky tomu se s nimi nebudete muset rozloučit!

 

 

Dovednost výroba nektaru

Část: 1

Dovednost výroba nektaru - Část 1

Výroba nektaru spojuje vybrané umění, které spočívá v extrakci esenciálních chutí z nejrúznějších přísad, s následným, ne až tak vybraným uměním, které spočívá v rozdupávání těchto ingrediencí na kaši. Jaký je výsledek? Lahve s nektarem, které si můžete uchovat na zvláštní příležitosti, nalít a vypít nebo prodat za simoleony!

Část: 2

Dovednost výroba nektaru - Část 2

Dovednost výroba nektaru si můžete zlepšit výrobou lahví u výrobníku nektaru. Zlepšení v dovednosti výroba nektaru urychluje výrobu nektaru a zpřístupňuje recepty na nové typy nektaru.

 

 

Výrobník nektaru

Část: 1

Výrobník nektaru - Část 1

Předmět výrobník nektaru Simíkúm umožňuje zlepšovat se v dovednosti výroba nektaru, a také vyrábět lahve s lahodným nektarem - a to ve všech jeho báječných podobách.

Začít můžete tím, že si výrobník nektaru Ovocná jízda pořídíte v režimu stavby v kategorii Koníčky a dovednosti nebo Venkovní aktivity.

Část: 2

Výrobník nektaru - Část 2

K výrobě nektaru jsou potřeba ingredience! Základní ingredience si můžete koupit přímo u výrobníku nektaru nebo v obchodě Důležité drobnosti v sousedství New Appaloosa světa Chestnut Ridge.

Nejlepší ingredience se však dají vypěstovat na zahradě! Semínka si můžete pořídit pomocí květináčů, které najdete v režimu stavby, nebo pomocí počítače. Takto zakoupená semínka následné najdete v simíkovském inventáři. Zlepšování v dovednosti zahradničení, péče o rostliny a zasazování lepších semínek z vaší sklizně povede k lepším přísadám, ze kterých připravíte ty úplně nejlepší nektary!

Část: 3

Výrobník nektaru - Část 3

Jak zjistíte, které ingredience budete potřebovat? Vyberte výrobník nektaru a zvolte Výroba nektaru. Objeví se nabídka, ze které se dozvíte, jaké přísady jsou potřeba, které nektary můžete vyrobit a jak vysokou dovednost výroba nektaru k tomu budete potřebovat! Ve chvíli, kdy máte správné přísady a požadovanou úroveň dovednosti, možnost vyrobit daný typ nektaru se vám zpřístupní.

Část: 4

Výrobník nektaru - Část 4

Po výběru druhu nektaru, který chcete vyrobit, se váš Simík pustí do práce! Při používání výrobníku nektaru se váš Simík bude zlepšovat v dovednosti výroba nektaru. Tato dovednost pomáhá zlepšovat kvalitu nektaru, rychlost práce s výrobníkem nektaru, a také zpřístupňuje výrobu nových druhů nektaru!

Hotové lahve s nektarem Simíci seberou a vloží si je do osobního inventáře.

Část: 5

Výrobník nektaru - Část 5

Když výrobník nektaru používáte stejně často jako my. rychle se zašpiní! Poznáte to podle toho, že špinavě skutečně vypadá. Špinavý výrobník nektaru negativně ovlivní kvalitu nektaru, takže ho rozhodně chcete udržovat v čistotě. Vyberte výrobník nektaru a zvolte Vyčistit výrobník nektaru, čímž se veškeré špíny zbavíte. Kdo by totiž chtěl pít takový nechutně špínacký nektar?

 

 

Lahev s nektarem

Část: 1

Lahev s nektarem - Část 1

Když nektar vyrobíte, není vůbec vyzrálý. Pokud láhev neotevřete, začne postupem času pomalu vyzrávat. Nejprve bude mírně vyzrálý, poté středné vyzrálý, a nakonec dosáhne svého vrcholu jako skvěle vyzrálý. S vyzrálostí nektaru se zvyšuje také jeho prodejní hodnota.

Aktuální vyzrálost lahve s nektarem zjistíte, když na něm podržíte kurzor myši.

Část: 2

Lahev s nektarem - Část 2

Nektar můžete archivovat, nalít nebo prodat. Více informací najdete v lekci Zrání nektaru a stojan na nektar. Dozvíte se tam více o uchovávání nektaru. S prodejem se seznámíte o něco později v této lekci. Teďsi pojďme popovídat o jeho podávání.

Každá láhev nektaru je z výroby zašpuntovaná a jsou v ní čtyři porce. Jakmile se rozhodnete nalít 1,2. 3 nebo 4 porce z lahve, láhev tím odzátkujete. Od tohoto okamžiku nektar přestává vyzrávat a začíná běžet čas do okamžiku, než se zkazí. Otevření lahve také dramaticky snižuje prodejní hodnotu nektaru.

Část: 3

Lahev s nektarem - Část 3

Někteří Simíci (mluvíme tu o snobech a gurmánech) preferují pít pouze ty úplně nejlepší nektary. Takže co vlastně o kvalitě nektaru rozhoduje?

Kvalitu dané lahve nektaru ovlivňuje aktuální úroveň dovednosti, kvalita ingrediencí, a také úroveň dovednosti potřebná k jeho výrobě. Abyste zvýšili šanci na výrobu vynikajícího nektaru, zkuste se zlepšit v dovednosti výroba nektaru, vypěstujte si vysoce kvalitní přísady, a také se postarejte, aby byl Simík při výrobě v dobré náladě.

Část: 4

Lahev s nektarem - Část 4

Ale co se stane, pokud svůj nektar pít nechcete? Co když to všechno děláte kvůli simoleonům?

Prodejní cenu nektaru ovlivňují různé faktory. Pro maximalizaci ceny jednotlivých lahví byste měli uvážit následující:
• Cena nektaru se zvyšuje: od nevyzrálého přes mírně vyzrálý a středné vyzrálý až po skvěle vyzrálý, který má maximální hodnotu.
• Cena nektaru se zvyšuje: od chabé kvality přes normální kvalitu až po vynikající kvalitu. Kvalitu nektaru můžete zkusit vylepšit použitím kvalitnějších ingrediencí.
• Nektary, které k přípravě vyžadují vyšší úroveň dovednosti, mají vyšší hodnotu. Abyste mohli náročnější lektvary připravovat, zlepšete se v dovednosti výroba nektaru.
• Záhadný farmář vám za nektar zaplatí víc. než byste utržili při normálním prodeji.

Část: 5

Lahev s nektarem - Část 5

Různé nektary je možné připravovat z nejrůznějších přísad. Věděli jste ale také, že různé nektary mají na Simíky. kteří je vypijí, různé účinky? Když vyrobíte nektar, podívejte se do poznámkového bloku vedle simíkovského telefonu v levé spodní části obrazovky. Najdete tam nové informace o jednotlivých typech nektaru - stejně tak ale můžete počkat a sledovat, co se stane.

Hlavně ale nektaru nepijte moc naráz! Nebo pijte! Každopádně se s tím pojí určité následky.

Část: 6

Lahev s nektarem - Část 6

Svůj nektar můžete pojmenovat! To se hodí obzvlášť u lahví, které si plánujete otevřít při zvláštní příležitosti. Tak například může vzniknout „Dřevorubákúv svatební nektar“. Pokud se rozhodnete vyrobit ovocný lektvar nebo lektvar z bobulí, můžete ho pojmenovat podle konkrétních přísad, které jste při jeho výrobě použili. Může tak vzniknout třeba "Banánový nektar"!

Stačí vybrat láhev s nektarem a použít interakci Pojmenovat.

 

 

Zrání nektaru a stojan na nektar

Část: 1

Zrání nektaru a stojan na nektar - Část 1

Vyzrálost nektaru je velmi důležitá! Nejlepší způsob, jak nechat nektar rychle a bezpečně vyzrát, je použít stojan na nektar! Do každého stojanu na nektar můžete uložit až 13 lahví.

Rychlejší zrání nektaru vám zajistí také uložení do suterénu. Tam nektar sice zraje pomaleji než ve stojanu na nektar, ale rychleji než za normálních okolností.

Část: 2

Zrání nektaru a stojan na nektar - Část 2

Při použití stojanu na nektar: jakmile je nektar skvěle vyzrálý (což je nejvyšší možná úroveň vyzrálosti), na objektu začnou být dostupné interakce Vzít láhev skvěle vyzrálého nektaru a Sebrat všechny lahve s nektarem, které jsou skvěle vyzrálé. Tyto volby vám umožní odebrat pouze ty nejlepší lahve nektaru, zatímco ostatní mohou ve stojanu na nektar dále zrát!

Část: 3

Zrání nektaru a stojan na nektar - Část 3

Chcete mít ve svých nektarech opravdu maximální pořádek? Tak jako my? V tom případě si své stojany na nektar pojmenujte. Vyberte stojan na nektar a použijte interakci Pojmenovat. Můžete vybrat libovolný název, například: "Místo na odpadní nektar". Poté do néj můžete uložit všechen svůj odpadní nektar, aby nedocházelo k politováníhodným záměnám s méně chutným jahodovým nektarem, který máte ve stojanu na nektar hned vedle.

Část: 4

Zrání nektaru a stojan na nektar - Část 4

Hezky na sebe a vedle sebe! Stojany na nektar se dají stohovat, takže je můžete postavit vedle sebe a na sebe. Uspořádejte si je dle libosti a vybudujte parádní místnost určenou specificky k vyzrávání nektaru!

Část: 5

Zrání nektaru a stojan na nektar - Část 5

Jenže kde takový stojan na nektar hledat? Farmářský stohovatelný stojan na nektar najdete v režimu stavby v kategoriích Koníčky a dovednosti nebo Různé dekorace.

 

 

Pomocník

Část: 1

Pomocník - Část 1

Zajištění provozu celé farmy svépomocí může být dost náročné! Musíte se starat o zahradu, zvířectvo, a také zajišťovat opravy. Navíc vůbec nemáte volné dny. Zvířata totiž potřebují obstarat i o víkendu. Někdy to jediný Simík sám ani všechno nemůže zvládnout! Najměte si proto pomocníka!

Pomocník na farmu dorazí každý den a vypomůže s výše zmíněnými úkoly. Může zahradničit, pečovat o koně a zvířectvo, a také opravovat rozbité předměty, které se na pozemku nacházejí. A co je nejdúležitéjší: hlavně má dovednosti, aby mu všechno tohle šlo dobře od ruky.

Část: 2

Pomocník - Část 2

Co když nechcete, aby váš pomocník dělal na farmě úplně všechno? Vždycky můžete rozdělit úkoly. Když váš pomocník dorazí, vyberte ho.
V koláčové nabídce Pomocník vyberte Rozdělit úkoly. Následně se můžete rozhodnout, jestli se má soustředit hlavně na zahradničení, opravy, anebo péči o hospodářská zvířata a koně. Na začátku se bude věnovat všem těmto úkolům, ale když úkoly rozdělíte jinak, bude se věnovat pouze tomu, co jim vyberete.

Část: 3

Pomocník - Část 3

Některé úkoly budou splněny pouze v případě, že je pomocníka pošlete udělat, zatímco jiné si můžete přímo vyžádat. Když je pomocník na pozemku, vyberte ho. V koláčové nabídce Pomocník vyberte Požádat.... Následně můžete vybrat Opravit nebo Zalévat zeleň, což udělá rychleji, než by tomu bylo za normálních okolností.

Také ho můžete poslat Získat mrvu nebo Sklidit úrodu. Tyto úkony bez přímého příkazu dělat nebude. Když ho to pošlete udělat, posbírá „úrodu“ a uloží vám ji do inventáře domácnosti režimu stavby. Vaše domácnost následné může s těmito položkami naložit podle svého uvážení.

Část: 4

Pomocník - Část 4

Takže jak na farmu pozvete vlastního pomocníka? Je to snadné. Vyberte v levém dolním rohu obrazovky telefon a zvolte v kategorii V domácnosti položku Objednání služby. Poté vyberte pomocníka. Můžete mít pouze jednoho. Bude pracovat od 7:00 do 19:00 a zastane na farmě opravdu hodně práce!

 

 

Události na farmě

Část: 1

Události na farmě - Část 1

Chcete se pochlubit svojí farmou? Seznámit se se sousedy? Zkuste naplánovat den zvířat na farmě nebo sešlost na farmě!

Při události den zvířat na farmě sezvěte rodinu, kamarády a sousedy a společně pečujte o koně a zakrslá zvířata a hrajte si s nimi. Bude to pořádná nálož roztomilosti!

Sešlost na farmě je pro změnu událost plná dobrácké a bujaré zábavy! Čeká vás farmářská hudba, kravský tanec, grilování, výroba (a taky pití) nektaru a všechny společenské interakce, které vás jen napadnou!

Začít můžete pomocí telefonu výběrem Společenskost a Uspořádat společenskou událost. Nebo můžete přejít do kalendáře a zvolit Přidat událost. Do této nabídky se dostanete také pomocí farmářské komunitní tabule. Zde vyberete naplánovat událost na ranči.

 

 

Prérijní tráva

Část: 1

Prérijní tráva - Část 1

Na prérijní trávě se mohou pást koně, zakrslé kozy i zakrslé ovce. Simíci mohou koně poslat, aby prérijní trávu prohledali a objevili v ní něco zajímavého. Když tráva dostatečné vyroste, Simíci ji mohou pokosit, a získat tak seno, které se uloží do simíkovského inventáře. Simíci pak mohou pomocí sena doplnit krmná zařízení nebojím z ruky krmit hospodářská zvířata.

Pozemková výzva Divoká prérijní tráva umožňuje, aby si prérijní tráva volně rostla, a také se samovolně šířila! Prérijní trávu můžete také umístit pomocí režimu stavby.

 

 

 

 

NovinkyNovinky
Barevné kuličky (ikona)Barevné kuličky (Sbírka)

16. května 2024
Střapce (ikona)Střapce (Sbírka)

16. května 2024
Tomarang IkonaTomarang

9. května 2024
Cheaty: Nájemní bydlení IkonaCheaty: Nájemní bydlení

25. dubna 2024
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Události (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Údržbář (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Přiřazené pozemky (Nájemní bydlení)

9. května 2024

Nová lekce (Nájemní bydlení)

25. dubna 2024

Nové Aspirace (Nájemní bydlení)

24. dubna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm