The Sims 4: Život na ostrově | The Sims 4 CZ

The Sims 4: Život na ostrově


DeadKarlos | 10. června 2019 | Návštěvnost 31316

 

Rozšíření: The Sims 4 Život na ostrově IkonaThe Sims 4: Život na ostrově (TS4: Island Living) je sedmé Rozšíření pro hru The Sims 4, které bylo vydané 21. června 2019.

Rozšíření je podobné z The Sims 3: Tropický ráj, s některými prvky The Sims: Vacation a také The Sims 2: Šťastnou cestu. Hlavním tématem tohoto rozšíření umožňuje Simíkům žít ve světě Sulani; slunečný tropický ostrov plný vody, pláže a společné aktivity. Simíci se mohou těšit na mnoho relaxačních plážových aktivit, lenošení v chladných vodách nebo poznávání oceánů šnorcholváním nebo kaonistikou, kde se mohou dokonce objevit mořské panny, což jsou nové bytosti. Spolu s mořskými panny se mohou Simíci spřátelit také s delfíny. Nový Simíci ze Sulani se představí místním obyvatelům, které mají zajímavé tradice a mohou je naučit něco o své kultuře prostřednictvím příběhů. Kariéra Ochránce přírody nebo na částečný úvazek stát se plavčíkem, potápěčem a rybařem.

 

Zdroj

 

Oficiální popis


Prozkoumejte v rozšíření The Sims 4 Život na ostrově bezstarostný svět zalitý sluncem, pískem a nekončící zábavou, kde si vaši Simíci vytvoří vlastní ráj. Ať už se vaši Simíci chtějí zapojit do ochrany přírody nebo rádi bydlí mimo civilizaci, tady s tím mohou začít a vychutnat si všechno, co tato jedinečná kultura nabízí. Užívejte si tradiční události, oblékněte se do místního oblečení nebo si dejte lahodný nápoj z pepřovníku – kavu. To všechno patří k ostrovnímu životu na Sulani.

 • Relaxace
 • Ochránce přírody
 • Šnorchlování
 • Mořská panna

 

Klíčové vlastnosti

Pohodlně se usaď a odpočívejPohodlně se usaď a odpočívej
Vítej v Sulani, kde sluníčko krásně svítí a noci jsou tu naprosto pohodové. Napni plachty a vypluj do třpytivých vod ve své ostrovní kanoi, zaplavej si do sytosti a prozkoumej ve svém plavidle okolí. Postav velkolepý hrad z písku, opaluj se, a dokonce se můžeš setkat i s mořskou pannou!

Zapoj se a pomáhejZapoj se a pomáhej
Přidej se k ochráncům přírody, zbav pláže odpadků a sleduj, jak s pomocí tvých Simíků celý ostrov rozkvete. Vyraz na vlny a vydej se na kariérní dráhu rybáře nebo potápěče nebo se staň plavčíkem a starej se o bezpečí místních na plážích. Nechceš stálou práci? Žádný problém! Simíci tu mohou chodit na brigády nebo si na živobytí vydělat rybařením.

Pronikni do místní kulturyPronikni do místní kultury
Tradice jsou na Sulani hluboce zakořeněné a tví Simíci si mohou vychutnat všechno, co nabízejí. Ponoř své Simíky do nového životního stylu: vezmi je na grilování u ohniště, seznam je s místním folklorem, nech je ochutnat tropické pochoutky a pohovoř si s předky z ostrova.

Vyžívej se v ostrovním styluVyžívej se v ostrovním stylu
Navlékni Simíky do tropických hávů inspirovaných sluncem, pískem a vlnami. Nebo se připrav na vodní zábavu, jako je šnorchlování a plavání. Zařiď si rustikální oázu předměty do domácnosti a odreaguj se v tiki baru. Když žiješ na ostrově, všechno je úplně v pohodě (jen si dávej pozor na spáleniny od sluníčka).

 

Rozšíření The Sims 4: Island Living Obal
*VYŽADUJE ZÁKLADNÍ HRU THE SIMS 4 (PRODÁVÁ SE SAMOSTATNĚ) A VŠECHNY HERNÍ AKTUALIZACE.
Popis
Vývojář: Maxis, The Sims Studio
Vydavatel: Electronic Arts
Série: The Sims
Vydání: 21. června, 2019
Informace
Platform: Windows, OS X
Media: DVD, Digitální
Režim: Pro jednoho hráče
Vlastnosti
Žánr: Simulace života
Téma: Ostrovní život
Bytosti: Mořská panna
Svět: Sulani

 

Obsah [Zobrazit]


 

 

 

Media


Život na ostrově Obrázek

 

 

 

 

Herní přehled


Prozkoumejte v rozšíření The Sims 4 Život na ostrově bezstarostný svět zalitý sluncem, pískem a nekončící zábavou, kde si vaši Simíci vytvoří vlastní ráj.

Rozšíření: Život na ostrově Obrázek 1

Rozšíření: Život na ostrově Obrázek 2

Rozšíření: Život na ostrově Obrázek 3

Rozšíření: Život na ostrově Obrázek 4

Rozšíření: Život na ostrově Obrázek 5

Rozšíření: Život na ostrově Render 1

Rozšíření: Život na ostrově Render 2

 

 

Nové Aspirace


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává jednu novou Aspiraci při Vytvoření Simíka. Tato aspirace uděluje Simíkům odměny a bonusovou vlastnost.

Místo

Plážový život - Beach LifePlážový život

Tento Simík si chce užívat klidný a pohodový život na pláži.

Vlastnost za dokončení aspirace: Uvolněný

 

 

Nová odměna z rozmarů


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává jednu novou odměnu z Rozmarů v Obchodě s odměnami.

Chaluha mořských panen - Mermadic KelpChaluha mořských panen

Konzumace vás promění v mořskou pannu!

500Bod rozmaru

 

 

Nové Vlastnosti


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává 6 nových vlastností. Dvě vlastnosti při Vytvoření Simíka, jednu v obchodě z odměnami z Rozmarů, jednu za dokončení Aspirace, dvě vlastnosti z Kariéry a jednu vlastnost za odměnu.

Vlastnosti při Vytvoření Simíka: Životní styl

Děti oceánu - Child of the OceanDěti oceánu - Child of the Ocean

Uposlechněte volání oceánu! Simíci s touto vlastností mají raději vodní aktivity a cítí spřízněnost s obyvateli moře.

Děti ostrovů - Child of the IslandsDěti ostrovů - Child of the Islands

Tito Simíci pociťují spirituální spojení s ostrovy Sulani. Uctěte ostrovy tím, že se stanete součástí jejich kultury, vyvolávejte mocné elementály a připravte se na všechny výhody jejich požehnání i následky jejich nepřízně.

Vlastnosti za odměnu z Kariéry

Vládce moří - Vládce moříMaster of the Sea

Vládci moří se snáze skamarádí s delfíny a mořskými pannami a dokáží v moři mnohem snáz manévrovat.

Kariéra: Ochranář (dokončit kariéru Mořský biolog)

Mluvčí od přírody - Mluvčí od přírodyNatural Speaker

Simíkům, kteří jsou mluvčí od přírody, propůjčila příroda intuitivní charisma. Snadno se s každým sprátelí a mají talent vzbudit zájem nebo rozšířit povědomí o jejich věci u ostatních Simíků. Jejich žádostem o grant bývá často vyhověno.

Kariéra: Ochranář (dokončit kariéru Environmentální manažér)

Vlastnost za odměnu

Životní síla Sulani - Životní síla SulaniSulani Mana

Tento Simík je díky svému původu nabitý elementální energií Sulani. Může tak zlepšovat kvalitu rostlin a také vyvolávat vulkanické bomby.

Zdroj: elementální původ (vyžaduje vlastnost Deti ostrovů)

Bonusová vlastnost z Aspirace

UvolněnýUvolněný

Uvolění Simíci se nikdy s ničím nestresují.

Aspirace: Místo - Plážový život

 

 

Vytvořit Simíka


Žena

 • Dospělá/Teenager/Stará
  15x Účesy a Pokrývka hlavy, 18x Horní díly, 12x Spodní díly, 8x Celkový outfit, 4x Boty, 9x Doplňky, 1x Zuby, 4x Tetování, 2x Makeup
 • Dítě
  2x Účesy a Pokrývka hlavy, 4x Horní díly, 6x Spodní díly, 5x Celkový outfit, 3x Boty, 3x Doplňky
 • Batole
  1x Horní díly, 3x Spodní díly, 9x Celkový outfit, 1x Doplňky

Muž

 • Dospělý/Teenager/Starý
 • 7x Účesy a Pokrývka hlavy, 13x Horní díly, 12x Spodní díly, 1x Celkový outfit, 2x Boty, 5x Doplňky, 1x Zuby, 4x Tetování, 2x Makeup
 • Dítě
  1x Účesy a Pokrývka hlavy, 2x Horní díly, 5x Spodní díly, 2x Celkový outfit, 2x Boty, 2x Doplňky
 • Batole
  1x Horní díly, 3x Spodní díly, 1x Doplňky

Zivot_na_ostrove_02.jpg

 

 

Vytvořit Mořskou pannu


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává novou bytost "Mořská panna". Kromě toho, že můžete najít Mořské panny v Sulani, hráči mohou použít novou funkci "Přidat okultního Simíka" a "Přidat mořskou pannu" v Tvorbě domácnosti a udělat rodinu mořských panen hned ze začátku.

 • Jenom Simíci ve věku Teenager až Starší se mohou stát mořskou pannou.

 

Přidat mořskou pannu

 

Stejně jako normální Simíci, tak mohou být vytvořeny a upraveny od hlavy až k patě. Nicméně, protože Mořské panny jsou bytosti, tak nemají některé vlastnosti jako boty a kalhoty (ty jsou nahrazeny ploutvý, pokud jsou ve formě mořské panny), a ploutev si můžete změnit. Můžete si upravit, Simík jak bude vypadat normální Simík, tak ve formě mořské panny.

Upravit mořskou pannu - Ploutve

 

Mořskou pannu můžete upravovat, jak v podobě Simíka, tak ve formě mořské pany, kde můžete měnit účesy, oděvy a doplňky, které jsou k dispozici ve hře. Když budete upravovat ve formě mořské panny, tak nemůžete měnit vlastnosti, pouze v podobě Simíka.

Obě strany mořské panny mohou vypadat stejně pomocí volby "Překopírovat Simíka do formy mořské panny" a s volbou "Propojit/odpojit formu mořské panny s formou Simíka" pro přenos jejich vzhledu.

 • Forma mořské panny není volitelná, takže nebudete mít možnost, aby mořská panna chodila s ploutvemi na souši, když není ve vodě, ani nebudete schopni plavat ve vodě bez ploutve. Forma mořská panny může být upravena odděleně od formy Simíka.

 

Volby úpravy formy mořské panny

Filtry propojení - Části k propojení: Vše, Tvar těla, Tvář, Barva pokožky, Vlasy, Hlas, Oblečení.

 

 

 

Nové herní možnosti a interakce


Tato část obsahuje podrobné informace o všech nových herních možností, které jsou k dispozici v Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově.

 

 

Stanice rádia


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává do hry nový hudební žánry "Ostrovní rádio". Tento nový kanál můžete poslouchat pomocí Rádia nebo Reproduktorů.

Stanice rádia

 

 

Klubové aktivity


Pokud vlastníte rozšíření The Sims 4: Společná zábava, tak do rozšíření Život na ostrově získáte 10 nových klubových aktivit a klubových požadavků. Při výběru klubových požadavků a aktivit jsou k dispozici následující možnosti.

Vlastnosti

 • Mořská panna
 • Dítě ostrovů
 • Dítě oceánu

Kariéra

 • Potapěč
 • Rybář
 • Plavčík
 • Ochranář

Aktivity

 • Aktivity na ochranu životního prostředí
 • Potápět se v oceánu
 • Skákat ze skokanského můstku

 

Klubové aktivity

 

 

Recepty


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává 9 zbrusu nových receptů jídel. Simíci si mohou připravit jídlo doma, koupit ve stánká s jídlem, nebo připravit na "Sulanském sopečném grilovišti". Kokosový dort si můžete upéct doma, další recepty vyžadují Sulanské sopečné griloviště nebo zakoupeny ve stánkách s jídlem.

Název Poznámky

Kokosový dortKokosový dort
Coconut Cake

Cena: 23Simoleony

Vyžaduje: Dovednost Vaření na 3. úrovni

Rybí sendvičRybí sendvič
Fish Sandwich

Cena: 10Simoleony

Stánek: Zeein stánek Jídlonapohodku

Ryba se zeleninou a rýžíRyba se zeleninou a rýží
Poke Bowl

Cena: 16Simoleony

Stánek: Zeein stánek Jídlonapohodku

Dušená rybaDušená ryba
Fish Stew

Cena: 10Simoleony

Stánek: Zeein stánek Jídlonapohodku

Ryba opečená na pánviRyba opečená na pánvi
Pan Fried Fish

Cena: 10Simoleony

Stánek: Zeein stánek Jídlonapohodku

Grilovaný lososGrilovaný losos
BBQ Salmon

Cena: 10Simoleony

Stánek: Jessova pikniková chatrč na Velkém ostrově

Talíř s tropickou zeleninouTalíř s tropickou zeleninou
Tropical Vegetable Plate

Cena: 9Simoleony

Stánek: Jessova pikniková chatrč na Velkém ostrově, a může být uvařeno v Sulanském sopečném grilovišti

Talíř s vepřovým kaluaTalíř s vepřovým kalua
Kalua Pork Plate

Cena: 14Simoleony

Stánek: Jessova pikniková chatrč na Velkém ostrově, a může být uvařeno v Sulanském sopečném grilovišti

Vepřové adoboVepřové adobo
Pork Adobo

Cena: 10Simoleony

Stánek: Jessova pikniková chatrč na Velkém ostrově, a může být uvařeno v Sulanském sopečném grilovišti

 

 

Nápoje


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává 2 nové nápoje. Simíci si budou muset koupit objekt "Mísa na kávu" k vaření kávy, a dosáhnout 6. úrovni v dovednosti Mixologie k uvaření "Čokobomba".

Název Doved Poznámka

KávaKáva

Kava

Volitelné: kořen pepřovníku 0/1

-

Mísa na kávu

ČokobombaČokobomba

Lotta Cocolate

 

6

Výroba na baru

 

 

Stánky


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově obsahuje dva nové stánky s jídlem "Zeein stánek Jídlonapohodku", "Jessova pikniková chatrč na Velkém ostrově" a jedna "Plážová prodejní budka Vostrov". Stánky se nacházejí ve světě Sulani, nebo v režimu nákupu. Každý stánek má různé nabídky, a to jak pro Símíky, tak i pro nakupování nových receptů a předmětů.

 • Stánek s jídlem zahrnuje interakci "Pronajmout prodavače (100§)", poté přijde prodavač do stánku, kde prodává jídlo.
 • Zeein stánek Jídlonapohodku také obsahuje speciální interakci "Vlastní ryba", která umožňuje Simíkům koupit si některé jídlo se slevou použitím ryby z inventáře.

 

Stánek s jídlem

 

 

Kávová mísa


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově představuje speciální objekt "Kávová mísa". Tato mísa se používá k přípravě nové kávy. Mísa musí být umístěna na pultu a může se připravit káva s Kořenem pepřovníku nebo bez něj. S přísadou se snižuje cena.

Kávová mísa

 

 

Události na ostrově


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává několik nových náhodných událostí dostupné pro Simíky žijící v Sulani.

Když přestěhujete domácnost do Sulani, budou uvítání přátelskými místními obyvateli se speciálním vozem. Sousedé vás přivítají se zvláštním relaxačním nápojem "Kávou", která je základem kultury.

Události

Místní obyvatelé Sulani mohou čas od času navštívit domácnost Simíků a možná přinesou nějaké jídlo, které vyrobili během události.

Další události, které se vyskytnou, jsou exkluzivní ve městě Ohan’ali, kde se Simíci mohou zapojit do místních slavností a událostí.

Následující události se budou konat ve městě Ohan’ali:

 • Plážový oheň - Párty bude kolem ohniště.
 • Zábavný rodinný den - Simíci s rodinami stráví nějaký čas na pláži, kde dělají různé aktivity, jako je plavání v moři, houpání na houpačce a hraní v písku.
 • Rybářská soutěž - Simíci budou soutěžit v lovení ryb na určitém rybářském místě.
 • Hudba a květiny - Simíci si mohou vychutnat hraní na kytaru a tance při ohni, kde jsou obkolpeni živou flórou.
 • Oslavování ostrova - Simíci si budou vychutnávat jídlo ze stránků, hrát na kytaru, malovat a tančit kolem ohniště.
 • Událost města - Simíci si budou popíjet kávu a jíst jídlo na Sulanské sopečné grilovišti.
 • Město Poltuck - Simíci přinášejí jídlo, které mají připravené na hostinu.

 

Oslava

Jakmile je prostředí Sulani zachované do jisté míry, že bude plně prospívající, může se v Mua Pel’am objevit událost Vylíhnutí želv. Simíci mohou sledovat malé želvičky, jak se vylíhnou z vajec a vlezou do moře.

Sledování želv

 

 

Elementály


Elementály jsou původní duchové ze Sulani, který se nachází na ostrově. Elementálové chrání zemi, kterou kdysi obývali, když byli na živu, takže věděli všechno o kultuře a zeměpisu v Sulani.

Simíci s vlastností Děti ostrovů mají schopnost "Vyvolat ostrovní elementály", což vyvolá událost nazvanou "Spojit se s elementály ze Sulani". Tím se objeví několik Elementálních duchů s kterými mohou Simíci komunikovat. Tato událost však trvá jen několik hodin a jakmile skončí, tak elementálové zmizí.

Pozdravit elementály

Simíci s vlastností Děti ostrovů se mohou zeptat na odpovědi, zda Elementálové souhlasí s tím, jak ctí tradice ostrova. Pokud Simík sleduje zvyky ostrova a pomáhá chránit životní prostředí, je pravděpodobné, že tím potěší Elementály s jejich zvláštním napojením na Sulani.

Elementály a jejich potomci mají zděděnou vlastnost "Životní síla Sulani". Tato vlastnost umožňuje používat elementální energii ke zvýšení kvality rostlin a přivolání sopečných kamenů.

Elementály

 

 

Ostrovní duchové


Pozemek s vlastností "Ostrovní duchové", jako je například "Náčelnická vila" ve Městě Ohan'ali, kde se často objevuje shluk světla podobných duchů.

Ostrovní duchové

Simíci mohou komunikovat s duchy, což jim umožní získat pozitivní náladu, která může trvat až dva dny. Mezi tyto náladovky patří "Plný energie +1" nebo "Sebevědomý +1". Jakmile získá náladovku, tak bude kolem Simík zářit modrá enerige, dokud náladovka nezmizí.

 • Pokud si Simík nepřeje získat náladovku, může použít interakci.

 

Simík září modrou enerige

 

 

Smrt utonotím


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává nový způsob "Smrt utonotím". Simíci, kteří plavou v oceánu, mají vysokou šanci se utopit. Poté příjde Smrťák, aby odnesl Simíkovo duši a zanechal urnu plovoucí na záchranném kruhu.

 • Utonotí může nastat v jakékoliv části oceánu, stejně jako v bazénech. Simíci, kteří mají emoci Nesvůj, by se měli dostat z vody co nejdříve, aby se vyhnuli utonotím.

 

Smrt utonotím

 

 

Smrt ohněm


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává nový způsob "Smrt ohněm". Simíci, kteří použijí interakci "Dotknout se" na sopečnouá bombu, mají šanci že začnou hořet a mohou uhořet.

Smrt ohněm

 

 

WooHoo ve vodopádu


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přináší nový Woohoo objekt pro Simíky. Simíci, kteří jsou v romantickém vztahu, mohou použít na trezor interakce "Milovat se" nebo "Pokusit se o dítě".

 • Vodopád se nachází v sousedství Mua Pel’am poblíž vulkanické sopky.

 

Smrt ohněm

 

 

Sbírky domácnosti


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově zavádí zcela nové sbírky "Mořské mušle" a "Skrytý poklad". Tato sbírka "Podmořské fotografie" není přidaná do Sbírky domácnosti. Také přidává nové položky k již dostupným sbírkám: "Ryby (14x)" a "Zahradničení (4x)". Níže je seznam všech sbírek domácnosti a pěstování, kde se nachází a jak je najít.

 

 

Sbírky: Mořské mušle


Mořské mušle jsou nové sbírky domácnosti, které získáte Rybařením, Potápěním a Úklidem pláže. Můžete najít až 13 mušlí v Sulani, k dokončení celé sbírky.

 • Mušle "Obyčejná ulita křídlatce" má speciální interakci pro mořské panny a to "Fouknout do lastury", která přivolává mořské panny (i když nemají vidět ploutev).

 

Sbírky: Mořské mušle

 

Název

Ulita hřebenatkyUlita hřebenatky

Scallop Shell

Vzácnost: Běžná

Cena: 10 Simoleony

Popis: Jedná se o klasickou hřebenatku, ve které se rodí mořské dobroty a malé poklady.

Ulita hřebenatkyUlita hřebenatky

Scallop Shell

Vzácnost: Běžná

Cena: 15 Simoleony

Popis: Jedná se o klasickou hřebenatku, ve které se rodí mořské dobroty a malé poklady.

Malá ulita křídlatceMalá ulita křídlatce

Small Conch Shell

Vzácnost: Běžná

Cena: 20 Simoleony

Popis: Malá mořská mušle, která se dá snadno sebrat, a to i v pohybu. Jen pozor: pokud ji hodíte, doletí opravdu daleko.

Malá ulita křídlatceMalá ulita křídlatce

Small Conch Shell

Vzácnost: Běžná

Cena: 30 Simoleony

Popis: Malá mořská mušle, která se dá snadno sebrat, a to i v pohybu. Jen pozor: pokud ji hodíte, doletí opravdu daleko.

Tulipánová mušleTulipánová mušle

Tulip Shell

Vzácnost: Běžná

Cena: 40 Simoleony

Popis: Zvenku hrubá, uvnitř vyhlazená. Stejně jako ten mrzutý starý líbezník, který bydlel uvnitř.

Tulipánová mušleTulipánová mušle

Tulip Shell

Vzácnost: Běžná

Cena: 50 Simoleony

Popis: Zvenku hrubá, uvnitř vyhlazená. Stejně jako ten mrzutý starý líbezník, který bydlel uvnitř.

Mušle natikaMušle natika

Moon Snail Shell

Vzácnost: Netypická

Cena: 80 Simoleony

Popis: Natiky občas v noci vylézají z ulit, aby se podívaly na svítící měsíc na noční obloze. Touží totiž po chvíli, kdy se budou moci spojit, utvořit celek a společně vyletět ke svému skutečnému domovu.

Mušle natikaMušle natika

Moon Snail Shell

Vzácnost: Netypická

Cena: 90 Simoleony

Popis: Natiky občas v noci vylézají z ulit, aby se podívaly na svítící měsíc na noční obloze. Touží totiž po chvíli, kdy se budou moci spojit, utvořit celek a společně vyletět ke svému skutečnému domovu.

Skořápka ježovkySkořápka ježovky

Sea Urchin Shell

Vzácnost: Netypická

Cena: 60 Simoleony

Popis: V této nenápadné kouli kdysi sídlil mořský ježek. Dávejte si při koupání v moři pozor, jinak by se vám do nohy mohl zapíchnout nějaký jeho osten.

Skořápka ježovkySkořápka ježovky

Sea Urchin Shell

Vzácnost: Netypická

Cena: 70 Simoleony

Popis: V této nenápadné kouli kdysi sídlil mořský ježek. Dávejte si při koupání v moři pozor, jinak by se vám do nohy mohl zapíchnout nějaký jeho osten.

Obyčejná ulita křídlatceObyčejná ulita křídlatce

"Ordinary" Conch Shell

Vzácnost: Vzácná

Cena: - Simoleony

Popis: Tady není nic k vidění. Jenom obyčejná nudná ulita křídlatce. Rozhodně nic, co by vzbudilo pozornost obyvatel moří.

Skořápka ušněSkořápka ušně

Abalone Shell

Vzácnost: Vzácná

Cena: 120 Simoleony

Popis: Tyto blyštivé skořápky hledají surfaři a následně je prodávají na pobřeží. Celé generace paleontologů se živily prodejem těchto mořských mušlí na pobřeží.

Skořápka ušněSkořápka ušně

Abalone Shell

Vzácnost: Vzácná

Cena: 130 Simoleony

Popis: Tyto blyštivé skořápky hledají surfaři a následně je prodávají na pobřeží. Celé generace paleontologů se živily prodejem těchto mořských mušlí na pobřeží.

Tvrďák, sběratel měkkýšůTvrďák, sběratel měkkýšů - Plaketa

Plaketa

Popis: Dobrá práce! Dvůr starších korýšů vám zaslal tuto plaketu, která vzdává hold vaší chrabré službě v boji proti měkkýšům. Vaše sbírka, která se téměř vyrovná té jejich, na ně udělala dojem. Když si na své vodní obydlí zavěsíte tolik schránek jejich zapřísáhlých nepřátel, jde o velký úspěch, který si zaslouží tuto odměnu.

 

 

Sbírky: Skrytý poklad


Skrytý poklad je nová sbírka domácnosti, které lze získat Rybařením, Potápěním nebo Volným potápěním pro poklad, nebo Úklidem pláže. V Sulani můžete najít až 18 skrytých pokladů, k dokončení celé sbírky, s každým jedinečným popisem příběhu.

Sbírky: Skrytý poklad

 

Název

Oči SulaniOči Sulani

The Eyes of Sulani

Vzácnost: Běžná

Cena: 60 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Oči SulaniOči Sulani

The Eyes of Sulani

Vzácnost: Běžná

Cena: 50 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Oči SulaniOči Sulani

The Eyes of Sulani

Vzácnost: Běžná

Cena: 90 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Prsty SulaniPrsty Sulani

The Fingers of Sulani

Vzácnost: Běžná

Cena: 100 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Prsty SulaniPrsty Sulani

The Fingers of Sulani

Vzácnost: Běžná

Cena: 130 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Prsty SulaniPrsty Sulani

The Fingers of Sulani

Vzácnost: Běžná

Cena: 140 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Srdce SulaniSrdce Sulani

The Heart of Sulani

Vzácnost: Běžná

Cena: 185 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Srdce SulaniSrdce Sulani

The Heart of Sulani

Vzácnost: Běžná

Cena: 205 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Srdce SulaniSrdce Sulani

The Heart of Sulani

Vzácnost: Běžná

Cena: 265 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Oči SulaniOči Sulani

The Eyes of Sulani

Vzácnost: Netypická

Cena: 550 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Oči SulaniOči Sulani

The Eyes of Sulani

Vzácnost: Netypická

Cena: 295 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Prsty SulaniPrsty Sulani

The Fingers of Sulani

Vzácnost: Netypická

Cena: 385 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Prsty SulaniPrsty Sulani

The Fingers of Sulani

Vzácnost: Netypická

Cena: 610 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Srdce SulaniSrdce Sulani

The Heart of Sulani

Vzácnost: Netypická

Cena: 425 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Srdce SulaniSrdce Sulani

The Heart of Sulani

Vzácnost: Netypická

Cena: 810 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Oči SulaniOči Sulani

The Eyes of Sulani

Vzácnost: Vzácná

Cena: 890 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Prsty SulaniPrsty Sulani

The Fingers of Sulani

Vzácnost: Vzácná

Cena: 1,000 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Srdce SulaniSrdce Sulani

The Heart of Sulani

Vzácnost: Vzácná

Cena: 1,200 Simoleony

Popis: Každý poklad má za sebou dlouhý a jedinečný příběh. Úplný popis si přečtěte ve hře.

Kurátor ostrovů SulaniKurátor ostrovů Sulani - Plaketa

Plaketa

Popis: Společnost pro ochranu Sulani vás oficiálně uznává jako výjimečného sběratele, archiváře a ochranáře historických artefaktů ostrovů Sulani.

 

 

Sbírky: Ryby


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává 14 nových ryb do sbírky domácnosti. Všechny nové ryby jsou výhradně v Sulani, ale můžete si je vzít do domácnosti pro vaření, pečení a vystavení na zeď. Chytání těchto nových druhů ryb závisí na lokalitě a dovednostní úrovni.

 • Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přináší nové způsoby rybaření. Simíci mohou chytat ryby přímo z kanoe a dokonce použít u bóji interakci "Lovit ryby harpunou".
 • Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově také představuje nový předmět "past na ryby", kterou lze zakoupit v prodejním automatu v Sulani.

 

Chytání ryb v kanoe

 

Název Vzácnost

Kanic tmavýKanic tmavý

Celestial Grouper

Běžná

Popis: Tito prehistoričtí lovci číhají na dně a pak nečekaně vyrazí kupředu. Nejradéji mají mladé bodloky a korýše. Někdy se také nehybné vznášejí ve vodě a čekají na svou příležitost k útoku.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 1. úroveň

KlaunKlaun

Clownfish

Běžná

Popis: Rozpoznáváme na třicet druhů: jeden patří do rodu Premnas. zatímco ostatní spadají do rodu Amphiprion. V přírodě všechny z nich žijí v symbióze s mořskými sasankami. Zbarvení se liší podle druhu klauna, ale obvykle jsou žlutí, oranžoví, rudí nebo černí, přičemž celá řada z nich má bílé pruhy nebo fleky.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 3. úroveň

Mahi MahiMahi Mahi

Mahi Mahi

Běžná

Popis: Ryby s paprskovitými ploutvemi, které přebývají v blízkosti hladiny v mírných, tropických i subtropických vodách po celém svété. Také se jim říká doráda nebo koryféna.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 3. úroveň

Neonová skláraNeonová sklára

Neon Angelfish

Běžná

Popis: Neonová... a ještě zářivější! Vypadá líbivěji než stará dobrá skalára.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 3. úroveň

Bojovnice pestráBojovnice pestrá

Fighting Plakat

Netypická

Popis: Jedná se o krátkoploutvou bojovnici pestrou. Původné žily na rýžových polích v Thajsku a jihovýchodní Asii a následné se začaly chovat právé kvůli jejich bojovnosti.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 4. úroveň

PloskozubecPloskozubec

Parrotfish

Netypická

Popis: Ploskozubci jsou barevní a nenasytní býložravci. kteří tráví 90 % svého času požíráním chaluh z korálových útesů pomocí svých zobákovitých zubů. A taky vylučují písek, který pomáhá obnovovat pláže...
Vyžaduje: Dovednost rybaření 4. úroveň

KlipkaKlipka

Butterflyfish

Netypická

Popis: I když jsou některé druhy zbarvené nevýrazně, většinu z nich zdobí spletité vzory v odstínech modré. rudé. oranžové nebo žluté barvy. Většina má také temné kruhy kolem očí a na bocích kruhové tečky podobné očím. které mají za cíl zmást predátory. Ti totiž díky tomuto maskování netuší, kterým směrem jejich kořist začne prchat.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 5. úroveň

Tuňák modroploutvýTuňák modroploutvý

Bluefin Tuna

Netypická

Popis: Tuňáci modroploutví patří k největším tuňákům.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 7. úroveň

Bojovnice smaragdováBojovnice smaragdová

Green Plakat

Vzácná

Popis: Mezi rybami patří mezi ty inteligentnější, a dokonce se dají vycvičit, aby rozpoznaly své páníčky a předváděly kousky.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 6. úroveň

Hladkoun lepoardíHladkoun lepoardí

Leopard Shark

Vzácná

Popis: Hladkouni leopardí lidem neublíží. Loví je komerční i rekreační rybáři jako potravu a také pro akvaristický trh.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 8. úroveň

RopušniceRopušnice

Scorpionfish

Vzácná

Popis: Členové rodiny ropušnicovitých jsou přeborníci v kamufláži. Díky tomu ve svém přirozeném prostředí dokáží přepadnout svou kořist a snadno ji ulovit.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 8. úroveň

Ostrucha křivočaráOstrucha křivočará

Royal Sabrefish

Vzácná

Popis: Jak moc křivočará je? Nevíme jisté.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 9. úroveň

MečounMečoun

Swordfish

Vzácná

Popis: Jedná se o oblíbenou mečounovitou rybu, která je i přes svou vzácnost oblíbená mezi sportovními rybáři.
Vyžaduje: Dovednost rybaření 9. úroveň

Zlatá mahi mahiZlatá mahi mahi

Golden Mahi Mahi

Vzácná

Popis: Rozpoznáte je podle oslnivých barev, v tomto případě jde o ZLATOU!
Vyžaduje: Dovednost rybaření 10. úroveň

 

 

Sbírky: Zahradničení


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává 4 nové rostliny do sbírky domácnosti v Zahradničení. Všechny nové rostliny jsou výhradně v Sulani, ale můžete si je vzít do domácnosti pro pěstování nebo vaření. Simíci mohou rostliny koupit z Plážové prodejní budky Vostrov nebo je sklízet ve volné přírodě.

Zahradničení

 

Název Vzácnost Cena

Kořen taroKořen taro

Taro Root

Běžná

1 Simoleony

Popis: Tohle nejezte syrové! Tuhle hlízu s velkým obsahem škrobu byste měli uvařit, osmažit, rozmačkat nebo upéct. Získáte tak mírně zemitou a nasládlou chuť.
Období: Jaro a Léto

KokostKokost

Coconut

Netypická

3 Simoleony

Popis: Pokud si dáte tu práci a rozlousknete tuhou slupku, odměnou vám bude krémové ovoce a mléko uvnitř.
Období: Jaro a Léto

Kořen pepřovníkuKořen pepřovníku

Kava Root

Netypická

3 Simoleony

Popis: Čerstvé kořeny pepřovníku najdete na ostrovech Sulani. Používají se k přípravě lepší kávy - nápoje, který se skvěle hodí na společenské události.
Období: Jaro a Léto

AnanasAnanas

Pineapple

Vzácná

3 Simoleony

Popis: Ananas sice vypadá navenek drsně a nepřístupně, ale uvnitř najdete chutnou dužinu.
Období: Jaro a Léto

 

 

Sbírky: Podmořské fotografie


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově představuje 10 nových sbírek Podmořských fotografií. Potřebujete si koupit potapěčskou výbavu, kde si zakoupíte Vodotěsný fotoaparát (1,000§ Simoleonů) a můžete přes interakci na Bójku "Fotit pod vodou". Zatímco ve hře nemají vlastní vyhrazenou sbírku, Simíci mohou stále sbírat fotografie k vystavení ve svých domovech na zdi. Všechny fotografie mají hodnotu 200§ Simoleonů.

Podmořské fotografie

 

 

 

Nové kariéry


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává 4 nové kariéry. Jednu kariéru "Ochranář", a tři kariéry na částečný úvazek "Plavčík", "Potapěč" a "Rybář".

 

 

Kariéra Ochranář


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává zbrusu novou kariéru "Ochranář". Tato kariéra Ochranář je práce v uzavřené budově, která se dělí na dvě části. Po dokončení 6. úrovně, budete mít možnost výběru. Kariérní odvětví: Environmentální manažer a Mořský biolog.

1) Nadšenec do přírody
P Ú S Č P S N 14 §/hod
8:00 - 16:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
-

Simík <Jméno> touží být v samém srdci přírody, dlouhé hodiny tam studovat divokou zvěř a zcela do přírody zapadnout. I když zatím nemá žádný důležitý objev, který by mohl zveřejnit, stále sní o dni. kdy bude moci pracovat na významném výzkumu, který zcela změní planetu.

2) Asistent v terénu
P Ú S Č P S N 18 §/hod
8:00 - 16:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 2. úrovně v dovednosti Logika

Tvrdá práce se Simíkovi <Jméno> vyplatila. Všiml si jí jeho nadřízený přírodní technik. Teď ho bude trénovat na práci ve skutečném terénu! Nesejde na tom. jestli bude jen nosit hromady výbavy, vyplňovat formuláře nebo běhat po pochůzkách. Simík <Jméno> je ze svých nových povinností úplně nadšený.

Odměna: Interakce - Nadšeně vyprávět o ochranářství

3) Zeměměřič
P Ú S Č P S N 25 §/hod
8:00 - 16:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 3. úrovně v dovednosti Logika

Simík <Jméno> teď vidí věci v širších souvislostech a snaží se zaměřit na to. jak nejlépe ochránit samotnou půdu. Proto se vyzbrojený pásmem a sadou pro testování půdy pouští do svahů a změn eroze. To ale neznamená, že moře úplně ignoruje... všechno na této planetě je propojené!

Odměna: Postřik proti agresivním druhům

4) Přírodní technik
P Ú S Č P S N 37 §/hod
8:00 - 16:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 4. úrovně v dovednosti Logika

Simík <Jméno> teď má víc zkušeností, takže se vrací zpátky domů do svého původního výzkumného rajónu. Studuje stejnou zvěř jako předtím, ale teď do mnohem větší hloubky a mnohem odborněji. Zdraví je jako staré známé přátele, ale dokáže z jejich chování, zvyků a prosperity získat úplně novou vrstvu poznatků. Teď Simík <Jméno> může skutečně něco změnit k lepšímu.

Odměna: Napsat článek o ochranářství

5) Přírodopisec
P Ú S Č P S N 43 §/hod
8:00 - 16:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 5. úrovně v dovednosti Logika

Jelikož Simík <Jméno> nahromadil nemalé zkušenosti v ochranářství, povýšili ho na historika! Není to jen o vysedávání za stolem, teď totiž bude sloužit jako hotová studnice vědomostí pro všechny budoucí ochranáře. Největší výhodou této nové práce je. že se mu na stůl dostanou všechny nové zprávy, díky kterým uvidí věci v širších souvislostech a bude moci připravit plány do budoucna.

Odměna: Ochranářská kanoe

6) Vedoucí ochranářů
P Ú S Č P S N 62 §/hod
8:00 - 16:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 6. úrovně v dovednosti Logika

Simík <Jméno> teď vede celé týmy složené z profesionálů i dobrovolníků, kteří společně pracují na budoucnosti ochranářství. To znamená, že také všechny zásluhy budou náležet jemu... a taky na něj padnou všechny neúspěchy.

Teď se Simík <Jméno> bude muset specializovat, aby se posunul někam dál. Ať už se rozhodne přejít do managementu nebo dál pracovat v terénu, rozhodně má před sebou zářnou budoucnost.

Odměna: Nové oblečení ochránce přírody, Aktivovat/Deaktivovat květinovou plachtu

 

Environmentální manažer

Zapojte své odborné znalosti a konzultujte pravidla ochrany životního prostředí, získávejte granty a rozšiřujte povědomí mezi veřejností. Je na čase rozšířit si pole působnosti!

Denní úkol: Připravit žádost o grant

7) Správce ochranářství
P Ú S Č P S N 127 §/hod
9:00 - 16:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 8. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 2. úrovně v dovednosti Charisma

Simík <Jméno> teď spolupracuje přímo s vládami a korporacemi. Neustále cestuje, aby vyhodnotil dodržování lokálních environmentálních směrnic. Vždycky chtěl pomáhat ostatním s ochranou životního prostředí a teď má na jeho ochranu velmi silný a přímý dopad.

Odměna: Konzultovat globální pravidlo, Připravit žádost o grant, Odeslat žádost o grant

8) Specialista na udržitelnost
P Ú S Č P S N 178 §/hod
9:00 - 16:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 9. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 4. úrovně v dovednosti Charisma

Simík <Jméno> je připravený udělat další krok ve své kariéře a omezit tak plýtvání a spotřebu! Spolupracuje teďs celou řadou ochranářských organizací, které se zabývají recyklací a šetřením energií, a pomáhá navrhovat nové postupy pro omezení neblahého vlivu Simíkú na životní prostředí naší planety.

Odměna: Napsat práci o ochranářství

9) Ambasador životního prostředí
P Ú S Č P S N 231 §/hod
10:00 - 16:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 10. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 6. úrovně v dovednosti Charisma

Simík <Jméno> se rozhodl pracovat na své misi i v zahraničí. Spolupracuje s národy po celém světě a podporuje myšlenku udržitelnosti. Sice to bude chtít pár slavnostních událostí, vybraných večeří a luxusních aukcí, ale Simík Viktor má plán. jak přesvědčit celý svět. aby začal chránit přírodu.

Odměna: Natočit dokument o přírodě (bóje)

10) Hlavní funkcionář pro udržitelnost
P Ú S Č P S N 340 §/hod
10:00 - 16:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
-

Nejlepší způsob, jak inspirovat ostatní, aby pečovali o životní prostředí, je jít příkladem. Simík <Jméno> se přidal do správní rady své společnosti, aby stanovil standardy povědomí o ochraně životního prostředí. Jelikož teď stojí v čele. dává zaměstnancům pokyny, jak nejlépe radit veřejnosti, vzdělávat ji a poskytovat jí konzultace. Jeho slogan teďnajdete úplně všude: Komu se nelení, pokryje svět zelení!

Odměna: Mluvčí od přírody, Fotoaparát "A teď mě vidíš?"

 

Mořský biolog

Korálovými útesy počínaje a mořskými želvami konče, ukažte svoji lásku k podmořskému životu i k samotnému moři. Oceán volá!

Denní úkol: Zkoumat podmořský život

7) Pozorovatel oceánu
P Ú S Č P S N 87 §/hod
8:00 - 15:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 8. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 2. úrovně v dovednosti Atletika

Simík <Jméno> uposlechl volání oceánu a zaměřil svou pozornost k modrým hlubinám. Je to velký krok v jeho kariéře -monitorování eroze pobřeží, průzkum korálových útesů a sledování pohybu rybích hejn. Svěží vůně mořského vánku přináší příslib nádherného světa, který si zaslouží záchranu.

Odměna: Nadšeně vyprávět o mořské biologii, Prozkoumat mořský život

8) Specialista na rybolovné oblasti
P Ú S Č P S N 130 §/hod
8:00 - 15:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 8. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 4. úrovně v dovednosti Atletika

Simík <Jméno> si na moře rychle zvykl! Jen tak si plout podél pobřeží, sbírat vzorky a monitorovat stav rybolovných oblastí. Jeho nedocenitelné zprávy pomohou rybářům i vědcům, poskytnou informace o ideálních podmínkách habitatu a udrží rybářskou ekonomii v plném proudu.

Odměna: Mapovat mořské dno

9) Vodní ekolog
P Ú S Č P S N 208 §/hod
8:00 - 15:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 10. úrovně v dovednosti Logika
Dosáhnout 6. úrovně v dovednosti Atletika

Simík <Jméno> se noří stále hlouběji do oceánu a má teďk dispozici nejrůznější výzkumné nástroje, jako jsou ponorné drony. potápěčská výbava a oceánografické přístroje... všechny ty nové hračky jsou fantastické! Ne všechno se ale točí kolem modré hlubiny, jelikož se od Simíka také očekává, že pomůže vyškolit začínající mořské biology a povede celoroční výzkumné expedice.

Odměna: Natočit dokument o přírodě, Nové oblečení námořního biologa

10) Mistr námořních záležitostí
P Ú S Č P S N 325 §/hod
8:00 - 15:00 Bez bonusu
Úkoly k povýšení
-

Místní expert <Jméno Simíka> je tou správnou osobou, se kterou byste si měli promluvit o všech mořských záležitostech. Od delfínů až po zvěsti o mořských pannách, zkušené mysli Simíka <Jméno> nic neujde. Klidně by mohl celé měsíce žít na moři a nic by mu nechybělo.

Navíc by klidně dokázal poznat každý organismus, na který by při tom narazil.

Tedy alespoň to tvrdí svým zaměstnancům...

Odměna: Vládce moří

 

 

Potapěč


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává novou práci na částečný úvazek "Potapěč". Tato práce na částečný úvazek Potapěč je v uzavřené budově. Práce na částečný úvazek má kratší pracovní dobu, menší úroveň povýšení a obvykle nabízí nižší mzdu.

Můžete si vybrat kdy bude mít Plavčík pracovní dobu: odpoledne 17:00 - 20:00

1) Průvodkyně šnorchlováním
P Ú S Č P S N 45 §/hod
17:00 - 20:00 Bez bonusu
Požadavky na povýšení
Koupit u potápěčské bóje potápěčský nůž

Sice se může zdát, že tahle práce nemá žádnou hloubku, ale Simík <Jméno> vám ukáže, jak na šnorchlování. Učí místní i turisty a provede vás nejkrásnějšími plážemi a mělkými vodami. Uvidíte tak hezky zblízka ryby. Tato práce se skvěle hodí pro všechny milovníky moře. A nezapomínejte: ústí trubice musí zůstat nad hladinou.

2) Instruktor potápění
P Ú S Č P S N 59 §/hod
17:00 - 20:00 Bez bonusu
Požadavky na povýšení
Koupit nástroj k hledání pokladů u potápěčské bóje.

Simík <Jméno> odložil šnorchl a tetfhledá o něco méně povrchnější práci. Proto se pustil do potápění s přístrojem. Bere pod vodu studenty, prozkoumává mořské dno a užívá si všechny krásy moře. Počkat... zdálo se mi to, nebo tamhleten potápěč neměl tlakovou láhev a chyběla mu jedna z ploutví?

Odměna: Potápěčská láhev

3) Lovec potopených pokladů
P Ú S Č P S N 70 §/hod
17:00 - 20:00 Bez bonusu
Požadavky na povýšení
-

Simík <Jméno> pravidelně prozkoumává potopené vraky lodí a další skryté ruiny. Při pátrání po skrytých pokladech hlubin získává dávno ztracené cennosti (a ještě ho za to platí). Přišla chvíle ponořit se do hlubin historie!

Odměna: Truhla s pokladem Láska mořské panny

 

 

Plavčík


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává novou práci na částečný úvazek "Plavčík". Tato práce na částečný úvazek Plavčík je v uzavřené budově. Práce na částečný úvazek má kratší pracovní dobu, menší úroveň povýšení a obvykle nabízí nižší mzdu.

Můžete si vybrat kdy bude mít Plavčík pracovní dobu: ráno 8:00 - 12:00 nebo odpoledne 17:00 - 21:00

1) Záskok za resustitační figurínu
P Ú S Č P S N 33 §/hod
8:00 - 12:00
17:00 - 21:00
Bez bonusu
Požadavky na povýšení
Dosáhnout 2. úrovně v dovednosti Atletika

Simík <Jméno> ještě není připraven na pobíhání po pláži ve zpomalených záběrech. Zatím se tedy drží stranou a učí návštěvníky pláže, jak se správně chovat a jak poskytovat první pomoc. Není to sice žádná velkolepá práce, ale to platí jen zatím. Pokud bude dost dlouho nacvičovat házení záchranných kruhů, bude mít brzy na povel celou pláž. Prozatím ale musí pokračovat v předvádění správné techniky resuscitace... Kam se vlastně poděla ta figurína?

2) Pozorovatel vln
P Ú S Č P S N 40 §/hod
8:00 - 12:00
17:00 - 21:00
Bez bonusu
Požadavky na povýšení
Dosáhnout 4. úrovně v dovednosti Atletika

Simík <Jméno> už je připraven obléknout červené plavky, pobíhat po pláži, zachraňovat Simíky před žraloky a nutit děti, aby si oblékly záchranné vesty... Už pro nikoho nebude resuscitační figurínou. Teď všem resuscitacím šéfuje! Bude pozorně sledovat každou vlnu a bude připraven reagovat na každý hvizd píšťalky, ale jednou... jednou bude ta plážová židle jen jeho.

Odměna: Nové oblečení (plavky), Plovák plavčíků

3) Zkušený hvízdal
P Ú S Č P S N 48 §/hod
8:00 - 12:00
17:00 - 21:00
Bez bonusu
Požadavky na povýšení
-

Simík <Jméno> je ochránce celé pláže, mistr vodní bezpečnosti a zabijákem žraloků (jen jako, ale i tak je to hezký titul). Ze svého bílého trůnu dává pokyny ostatním plavčíkům, signalizuje spatřené žraloky a dohlíží na všechny oficiální plážové aktivity. Kdo jiný by dokázal vytvořit choreografii zpomaleného běhu a koordinovat první pomoc ze svého vyvýšeného pracoviště? Přece Simík <Jméno>... který se vyhřívá na pláži a udržuje Simíky v bezpečí! To je panečku život!

Odměna: Plavčíkova nadměrná osuška

 

 

Rybář


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává novou práci na částečný úvazek "Rybář". Tato práce na částečný úvazek Rybář je v uzavřené budově. Práce na částečný úvazek má kratší pracovní dobu, menší úroveň povýšení a obvykle nabízí nižší mzdu.

Můžete si vybrat kdy bude mít Rybář pracovní dobu: ráno 5:00 - 9:00 nebo večer 21:00 - 1:00

1) Lovec zlatých rybek
P Ú S Č P S N 33 §/hod
5:00 - 9:00
21:00 - 1:00
Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 2. úrovně v dovednosti Rybaření

Každý má svůj velký příběh a o Simíkovi <Jméno> to platí taky! S rybářským prutem v ruce je jeho příběh věrohodnější a při každém vyprávění barvitější. Ve skutečnosti by ale ryby. které chytá, už snad ani nemohly být menší... Je to skromná práce, ale malých čudel je tu dost. Zverimexy potřebují zlaté rybky a (což je ještě důležitější) i čudly potřebují dobrý domov! Simík <Jméno> vlastně dělá veřejnosti službu!

2) Specialista na říční rybolov
P Ú S Č P S N 40 §/hod
8:00 - 12:00
17:00 - 21:00
Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 4. úrovně v dovednosti Rybaření

Větší ryby, větší úlovky! Od muškaření až po házení sítí. Simík <Jméno> je připravený chytit život za žábry a pustit se do skutečné výzvy! Do říčního rybolovu! Udržujte mušku v pohybu, jistě vám přinese celou hromadu ryb. které si budete moci nafiletovat.

Odměna: Rybí život

3) Mistr v mořském rybolovu
P Ú S Č P S N 48 §/hod
8:00 - 12:00
17:00 - 21:00
Bez bonusu
Úkoly k povýšení
Dosáhnout 4. úrovně v dovednosti Zahradničení

Simíkovi <Jméno> už nestačí sladkovodní ryby. Je tudíž připraven vyplout na širé moře a položit základ skutečně legendárních velkých příběhů. Historky o obřích rybách z hlubin ho lákají stále dál a dál od břehu. Klidně se vydá na zvlněné moře. postaví se tváří v tvář bouřím a přiveze domů jen ty největší úlovky. Možná bude potřebovat větší loď. aby se mu na ni všechny vešly...

Odměna: Mečoun - vycpaný

 

 

 

Mořská panna


Mořská panna je okultní nadpřirozená bytost, která přichází s rozšířením The Sims 4: Život na ostrově. Žádný Simík není více spojen s mořem než Mořské panny. Mohou vypadat jako normální Simíci na souši, ale když jsou ve vodě, odhalí svojí ploutev. Mají také zvláštní schopnosti, které je odlišují od normálních Simíků.

Mořská panna

 

 

Vytvořit Mořskou pannu


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává novou bytost "Mořská panna". Kromě toho, že můžete najít Mořské panny v Sulani, hráči mohou použít novou funkci "Přidat okultního Simíka" a "Přidat mořskou pannu" v Tvorbě domácnosti a udělat rodinu mořských panen hned ze začátku.

 • Jenom Simíci ve věku Teenager až Starší se mohou stát mořskou pannou.

 

Přidat mořskou pannu

 

Stejně jako normální Simíci, tak mohou být vytvořeny a upraveny od hlavy až k patě. Nicméně, protože Mořské panny jsou bytosti, tak nemají některé vlastnosti jako boty a kalhoty (ty jsou nahrazeny ploutvý, pokud jsou ve formě mořské panny), a ploutev si můžete změnit. Můžete si upravit, Simík jak bude vypadat normální Simík, tak ve formě mořské panny.

Upravit mořskou pannu - Ploutve

 

Mořskou pannu můžete upravovat, jak v podobě Simíka, tak ve formě mořské pany, kde můžete měnit účesy, oděvy a doplňky, které jsou k dispozici ve hře. Když budete upravovat ve formě mořské panny, tak nemůžete měnit vlastnosti, pouze v podobě Simíka.

Obě strany mořské panny mohou vypadat stejně pomocí volby "Překopírovat Simíka do formy mořské panny" a s volbou "Propojit/odpojit formu mořské panny s formou Simíka" pro přenos jejich vzhledu.

 • Forma mořské panny není volitelná, takže nebudete mít možnost, aby mořská panna chodila s ploutvemi na souši, když není ve vodě, ani nebudete schopni plavat ve vodě bez ploutve. Forma mořská panny může být upravena odděleně od formy Simíka.

 

Volby úpravy formy mořské panny

Filtry propojení - Části k propojení: Vše, Tvar těla, Tvář, Barva pokožky, Vlasy, Hlas, Oblečení.

 

 

Jak se stát Mořskou pannou


Mořské panny mohou být vytvořené přímo v "Tvorbě domácnosti", ale Simík se může stát mořskou pannou po konzumaci "Chaluhy mořských panen". Chaluhy mořských panen lze získat mnoha způsoby. Nejjednodušší způsob, jak jej získat, je nákupem v Obchodě s odměnami za 500 bodů Rozmarů. Poté se objeví v inventáři.

 • Získat Chaluhu mořských panen můžete najít v tajné jeskyni, která se nachází na MUA PEL'AM, ale je to dosti zdlouhavé, než je získáte.
 • Chaluhu mořských panen můžete získat cheatem nebo přeměnit přímo na mořskou pannu, ale moc dobře nefungují.
 • Chaluhu mořských panen lez získat i jinými prostředky, jako je rybaření, potápění za pokladem, požádat od delfína, nebo při úklidu pláže.

 

Obchod s odměnami

Jakmile Simík získá Chaluhu mořských panen, může jej s konzumovat, aby se proměnili v mořskou pannu. Po té obdrží Simík náladovku "Plný energie +3" s názvem "Podivný pocit" na 24 hodin. Jakmile je náladovka aktivovaná, Simík bude muset vstoupit do moře a přemění se v mořskou pannu. Pokud nevstoupí do moře v této náladovce po dobu 24 hodin, tak se Simík nepromění.

 • Mořské panny mohou mít také potomky. Pokud se pokouší dvě mořské panny o dítě, tak bude mít dítě Schopnosti mořské panny, jakmile se stanou dospívajícími. Jestliže je pouze jeden z rodičů mořská panna, existuje 50/50 šance že se potomek stane mořskou pannou.

 

Náladovka Podivný pociti

 

 

Potřeby: Hydratace


Až budete mít v rodině mořskou pannu, budete se muset postarat o její potřebu. Namísto hygienické potřeby mají Mořské panny potřebu Hydratace. Sprchování, koupání, plavání a pitná voda může splnit tuto potřebu k udržení šťastné mořské panny.

Potřeby - Hydratace

Mořské panny s nízkou hydratací dostanou emoci s náladovkou "Nesvůj +2", a jakmile je hydratace téměř vyčerpaná, tak obdrží emoci s náladovkou "Nesvůj +3". Mydratace je velmi důležitá pro mořské panny, k používání schopností a pro štastný život.

 

 

Síla a schopnosti


Mořské panny jsou schopny dělat mnohem víc v moři než normální Simíci. Mohou spát ve vodě, komunikovat s mořským životem, potápět se v hluboké vodě bez vybavení pro potápění, přivolat jiné mořské panny z lastury a plavat opravdu rychle. Mořské panny jsou v některých aspektech omezené. Například, nemohou šnorchlovat u bóji, a jsou smutní, když sní rybu nebo si prohlížejí preparovanou rybu na zdi. Jaká mořská panna by chtěla sníst své přátelé?!

Mořská panna spí nad hladinou

Mimořádné schopnosti mořské panny také závisí na plné Hydrataci, která podporuje jejich zvláštní síly a interakcí. Mořské panny mohou pomocí bodů hydratace ovlivnit náladu ostatních Simíků, změnit počasí (pokud máte rozšíření The Sims 4: Roční období) a komunikovat s vzácnými delfíny.

Následující interakce a schopnosti jsou k dispozici pro Mořské panny:

 • Mluvit s rybou – Tato interakce se používá na Aquarium.
 • Vodní návnada (-30 bodů Hydratace) - Jenom Kanoj. Interakce přivolá mořské panny fouknutí do lastury na kanoi.
 • Polibek mořské panny (-30 bodů Hydratace) – Simík získá emoci Šťastný +1 s náladovkou "Vodní dech".
 • Vábení sirény (-100 bodů Hydratace) – Tato interakce sníží Simíkovi všechny potřeby.
 • Povolat hrozbu z oceánu (-30 bodů Hydratace) – To způsobí, tmavý oblak pod Simíkem, který je v moři, a stáhne ho pod vodu. Simík dostane emoci Napjtaý +3 s náladovkou "Entita z hloubi oceánu", a může dokonce Simíka nechat umřít, tím že se utopí.

Ukolébavka sirény…

 • Egejská otázka (-30 bodů Hydratace) – Simík získá náladovku Napjatý +2.
 • Okouzlující ukolébavka (-30 bodů Hydratace) – Simík získá náladovku Flirtující +2.
 • Inspirativní ukolébavka (-30 bodů Hydratace) – Simík získá náladovku Inspirující +2.
 • Noční rekviem (-30 bodů Hydratace) – Simík získá náladovku Smutný +2.

 

Mořská panna zpívá ukolébavku

 

S rozšířením The Sims 4: Roční období, mohou mořské panny ovlivnit počasí.

 • Přivolat čistou oblohu (-75 bodů Hydratace)
 • Přivolat déšť (-75 bodů Hydratace)
 • Přivolat bouři (-75 bodů Hydratace)

 

Mořské panny mají také další schopnosti, když jsou v moři.

 • Opalovat se
 • Spát
 • Přivolat azurového delfína (-30 bodů Hydratace) - Mořská panna musí plavat v moři, aby mohla přivolat delfína.

A nakonec, Mořské panny mají k delfínům větší přátelství než jiní Simíci. Jakmile se s delfíny lépe poznají, mohou s nimi dělat více interakcí.

 

Mořská panna komunikuje s delfínem

 

 

Zpátky do normálního Simíka


Pokud se rozhodnete, že život mořské panny není pro ní, mohou se změnit do normálního Simíka tím, že skonzumují dva kousky Chaluhy mořských panen. Po konzumaci prvního kousku Chaluhy mořských panen, tak získají náladovku "Posílené smysly" Soustředěný +1 na 4 hodiny. Po tuto dobu, když mořské panny skonzumují druhý kus, tak se promění do normálního Simíka a ztratí své zvláštní schopnosti.

Chaluha mořských panen

 • Normální Simík - 1x konzumace promění v mořskou pannu.
 • Mořská panna - 2x konzumace přemění zpátky do normálního Simíka.

 

Posílené smysly

 

 

 

Život u moře


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově představuje tropický život na moři. Od stavění písečných hradů, až po chytání ryb harpunou v rozšíření The Sims 4: Život na ostrově je řada nových funkcí a interakcí pro Simíky.

Život u moře

 

 

Plavání v moři


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově představuje plavání v moři. Tato interakce je možná pouze ve světě Sulani, což dává Simíkům možnost plavat v různých částech světa.

Plavat v moři

Následující interakce jsou k dispozici ve vodách Sulani:

 • Plavat sem
 • Plavat s...
 • Splívat na zádech
 • Sednout si sem
 • Zaplavat si
 • Zaplavat si (společně)
 • Jet sem (vyžaduje plavidlo)
 • Hrát si v moři (Batole)
 • Brodit se sem (Batole)
 • Sednout si sem (Batole)

 

 

Plážové aktivity


Když se Simíci neopalují a neplavou v moři, tak se mohou účasnit různých plážových aktivit, které jsou k dispozici při kliknutí na písek. Simíci všech věkových kategorií se mohou těšit na některé pláže, které Sulani nabízí.

Stavět sochu z písku

Následující interakce jsou k dispozici s kliknutím na písek:

 • Stavět sochu z písku
 • Stavět sochu z písku s...
 • Postavit hodně soch z písku (klub)
 • Hrát si v písku (dítě/batole)
 • Sednout si sem (batole)
 • Pročesávat pláž...
  • Pročesávat pláž kvůli mušlím
  • Pročesávat pláž kvůli odpadkům (i pokladům)

 

Sochy z písku

Při stavbě soch z písku, může Simík vytvořit jednu z 5 druhů soch. Pak mohou použít interakci "Mocně dupnout na sochu z písku", tím sochu zničí, nebo když když se socha rozpadá, take může použít interakci "Obnovit sochu z písku", která vrátí sochu do původní podoby.

Pročesávání pláže

Když použijete interakci "Pročesávat pláž...", tak mohou Simíci nacházet náhodné pohřbené poklady a nové mušle pro sbírku domácnosti. Tato interakce přinese některé vzácné poklady, které Sulani nabízí.

 

 

Delfíni


Delfíni se nachází a žijí ve vodách Sulani, a ve správných podmínkách je můžet vidět kolem bóje po celém světě. Je tu šance, že Simík při plavání kolem bóje připluje delfín, ale pokud delfín není přátelský k Simíkovi, tak odplave pryč. Pokud se přiblíží k delfínovi přiblíží Simík, tak se může dozvědět více o tomto nádherném mořském savci.

Boje s delfínem

Když hledáte delfína, tak je dobré si dávat pozor na vodní aktivity kolem bóje. Někdy delfiní budou plavat ve skupině kolem hejna ryb, které plavají blízko povrchu vody. Kliknutím na delfína můžete použít interakci "Mluvit s delfínem" nebo "Poslat pryč". Simíci musí být rychlí, protože se delfín příliš dlouho nebudou zdržovat na jednom místě.

Simíci si mohou vybudovat vztah s delfínem, když budou vykonávat různé sociální interakce, z nichž některé se odemknou, jak se rozvíjí přátelství. Jakmile se s delfínem spojí, může je Simík přivolat k bóji.

Simík s delfínem

Následující interakce jsou k dispozici s kliknutím na písek:

 • Mluvit s delfínem
 • Poslat pryč
 • Hravě pokropit vodou: Delfín
 • Nakrmit delfína (2§)
 • Pojmenovat
 • Hladit delfína
 • Požádat o pocákání (vlastnost Dítě oceánu)
 • Propustit
 • Mazlíček delfína
 • Požádat o trik...
  • Hladit bříško
  • Tancovat
  • Políbit
  • Skočit
  • Přinést - Delfín bude hledat poklad nebo rybu.

 

Simíci mohou vidět klasické "šedé" delfíny v moři, ale existují další dva druhy delfínů: Albín a Azurový.

Albíni jsou velmi vzácný druh, který lze najít v Sulani. Tyto krásní savci jsou světlejší než ostatní delfíni a mají mírně růzový vzhled. Simíci se s nimi mohou komunikovat jako s každým jiným delfínem. Taky se nachází kolem bóji.

Simík s azurovým delfínem


Nakonec i Mořské panny jsou schopné přivolat zvláštního Azurového delfína přes lasturu. Azurový delfín má vzhled modrého odstínu. Mořské panny tvoří rychlejší vztah se všemi delfíny, což jim usnadňují interakce.

Mořská panna se delfínem

 

 

Žraloci


Simíci se také mohou setkat se žraloky při vstupu do vody. Žraloci se objevují náhodně a dávají Simíkům náhodné náladovky, když plavou okolo. Více náladovek Nesvůj mohou s největší pravděpodobností způsobit utonotí v moři.

Žralok

 

 

 

Nový svět: Sulani


Sulani je svět v rozšíření The Sims 4: Život na ostrově. Tento svět je založen na základě polynéských ostrovech a kultuře. Sulani je zbrusu nový svět. Do tohoto světa se můžete přesunout se svou současnou domácností nebo vytvořit novou, či jednoduše navštívit pomocí interakce cestování na telefonu.

Sulani Mapa

Sulani má celkem 14 pozemků je rozdělen do 3 sousedství: Lani St. Taz, Mua Pel'am a Město Ohan'ali. Lani St. Taz je svěží prostředí džungle, Mua Pel'am je nejvýznamější místo pro svou aktivní sopkou a romantickým vodopádem, a Město Ohan'ali je místem, kde je veškerá historie a místní obyvatelé, včetně Pláže a Písečného baru.

 

 

Vlastnosti pozemků


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává 3 nové vlastnosti pozemku, které jsou k dispozici v jakémkoliv světě. Každá vlastnost má jedinečný účinek, který může změnit způsob, jakým vaši Simíci komunikují s pozemkem. Dvě vlastnosti jsou výhradně pro všechny pozemky a třetí je pouze uzamčená vlastnost pozemku.

Název

Ostrovní duchovéOstrovní duchové

Tento pozemek obývají ostrovní duchové a často je na něm potkáte. Jak se k nim budou Simíci chovat?

Dostupné pro: Všechny pozemky

Vulkanická aktivitaVulkanická aktivita

Tento pozemek se nachází poblíž aktivní sopky! Dávejte si pozor na zemětřesení, parní průchody a občasné sopečné pumy.

Dostupné pro: Všechny pozemky

Mořský rájMořský ráj

Na tomto pozemku se hojně vyskytuje mořský život. Plavání v moři vás inspiruje a snadno tu také najdete delfíny a vzácné ryby.

Dostupné pro: Uzamčené

 

 

Sousedství

Sulani zahrnuje 3 sousedství s předem postavených obytných a komunitních pozemků. Tato část průvodce vám poskytuje informace o všech pozemkách v každém sousedství.


 

 

Lani St. Taz


Idylický tropický ráj s plážemi pokrytými bílým pískem a s třpytivým teplým oceánem. V bujné džungli vás snadno ovládne věčný duch ostrova.

 • Na konci cesty - Obytný pozemek, vlastní Kahananuiovi (Cena: 77,575Simoleon | Velikost: 40x30)
  Dopřejte si ty nejlepší ostrovní zážitky. Stačí vám pouze vyjít ze dveří, udělat pár kroků a hned si můžete užívat odpočinek v písku na sluníčku.
 • Kahananuiovi
  Kealohaovi jsou ztělesněním Sulani: jedná se o pracovitou, milou a stmelenou rodinu, která je pevně zakořeněná v ostrovních tradicích. Vzdává hold minulosti a pracuje pro zářnou budoucnost celé komunity, kterou považují za svou velkou rodinu.
 • Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Na konci cesty

 

 • Útesová paráda - Obytný pozemek, vlastní Ngataovi (Cena: 55,283Simoleon | Velikost: 40x30)
  V tomto odlehlém loftu na pláži, který je usazený na samém okraji ostrovní civilizace a mořského poklidu, se mísí soudobý design s tradičními prvky.
 • Ngataovi
  Když Leila přišla na Sulani hledat inspiraci, nečekala, že se do ostrovů tak zamiluje. Nebylo to ale jen díky místní přírodě, ale také díky tomu, že ji Oliana a její syn Tane tak vřele přivítali do rodiny. Tato nerozlučná trojice teď považuje Sulani za svůj domov a užívá si písek a moře podle svého.
 • Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Útesová paráda

 

 • Perfektní přístaviště - Obytný pozemek, Neobydlený (Cena: 19,522Simoleon | Velikost: 30x20)
 • Vybavení: 1 postel, 1 koupelna
  Když chcete bydlet přímo u vody, Perfektní přístaviště vám vaše přání splní dokonale.
 • Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Perfektní přístaviště

 

 • Safírové břehy - Obytný pozemek, Prázdný (Cena: 10,750Simoleon | Velikost: 50x50)
  Neposkvrněný bílý písek tam, kde tropická voda vystupuje na břeh a kde je oceán plný života. Taková místa jsou splněným snem všech Simíků, kteří chtějí bydlet na ostrově.
 • Vlastnosti pozemku: Mořská rájMořská ráj

Safírové břehy

 

 • Pláž Zlatý simoleon - Komunitní pozemek, Pláž (Cena: 18,668Simoleon | Velikost: 40x30)
  Tato pláž je ze všech stran obklopena poklidnou vodou. Každý milovník ostrovů se na ni musí podívat. Je plná těch nejlepších lehátek, na kterých si vychutnáte dny i noci u poklidné vody.
 • Vlastnosti pozemku: Mořská rájMořská ráj

Pláž Zlatý simoleon

 

 

Mua Pel'am


Tomuto ostrovu vládne příroda: od aktivní sopky přes velkolepé vodopády až po nejzazší kouty odlehlých jeskyň. Toto vzdálené místo v souostroví Sulani se skvěle hodí k prozkoumávání krás přírody.

 • Tábor Kaldera - Obytný pozemek, Neobydlený (Cena: 19,383Simoleon | Velikost: 30x20)
 • Vybavení: 1 postel, 1 koupelna
  Tento chatrný příbytek nejistě sedí na úpatí aktivní sopky. Jedná se o první a potenciálně také poslední zastávku pro nebojácné ochránce přírody.
 • Vlastnosti pozemku: Vulkanická aktivitaVulkanická aktivita

Tábor Kaldera

 

 • Admirálský vrak - Obytný pozemek, Neobydlený (Cena: 51,146Simoleon | Velikost: 50x50)
 • Vybavení: 1 postel, 1 koupelna
  Jen málokdo si ještě pamatuje, jak a kdy se tenhle starý trauler takhle nepochopitelně zasekl. A ještě méně Simíků tuší, co se skrývá ve vraku tohoto plavidla.
 • Vlastnosti pozemku: Ostrovní bydleníOstrovní bydlení

Pláž Zlatý simoleon

 

 • Plácek na pláži - Obytný pozemek, Prázdný (Cena: 7,000Simoleon | Velikost: 40x30)
  Tento klasický opuštěný ostrůvek vznikl akumulací písku navátého na okolní útesy. Vznikla tak dokonalá nedotčená pláž.
 • Vlastnosti pozemku: Mořská rájMořská ráj, Ostrovní bydleníOstrovní bydlení

Plácek na pláži

 

 

Město Ohan'ali


Město Oharťali kdysi bývalo maličkatou rybářskou vesnicí mezi tropickou džunglí a klidnými vodami laguny. Dnes ale patří k nejrušnějším místům na Sulani. I když se z něj ale stalo hlavní město celého regionu, nijak to nezměnilo hluboce zakořeněný komunitní ráz a silné spojení s ostrovními tradicemi.

 • Náčelnická vila - Obytný pozemek, vlastní Hoapiliovi (Cena: 73,312Simoleon | Velikost: 40x30)
  Toto tradiční obydlí kmenového vůdce bylo budováno celé generace. Od prvních osadníků ostrova až po moderní éru. Do dnešního dne zůstává centrem spirituálního i občanského vlivu ve městě Ohan'ali.
 • Hoapiliovi
  Vysoko nad centrem města Ohan'ali dohlíží Keala na všechny občany, kteří vyhledávají její rady. Tato energická a nestárnoucí babička vzala pod svá křídla mladou Liu, aby předala dalším generacím znalosti a kulturní historii Sulani.
 • Vlastnosti pozemku: Ostrovní duchovéOstrovní duchové

Náčelnická vila

 

 • Sídlo lodí - Obytný pozemek, vlastní Kealohaovi (Cena: 41,778Simoleon | Velikost: 30x30)
  Sídlo lodí dříve bývalo dokem pro staré rybářské lodě. Nedávno bylo ale rekonstruováno a je z něj okouzlující dům u vody. Tento pozemek u vody bude báječným sídlem aktivní a stmelené rodiny.
 • Kealohaovi
  Kealohaovi jsou ztělesněním Sulani: jedná se o pracovitou, milou a stmelenou rodinu, která je pevně zakořeněná v ostrovních tradicích. Vzdává hold minulosti a pracuje pro zářnou budoucnost celé komunity, kterou považují za svou velkou rodinu.
 • Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Sídlo lodí

 

 • Výhled na lagunu - Obytný pozemek, Neobydlený (Cena: 17,206Simoleon | Velikost: 30x20)
 • Vybavení: 1 postel, 1 koupelna
  Tento jednoduchý, ale dobře situovaný plážový dům se nachází na krásném pobřeží zálivu Ohan’ali.
 • Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Výhled na lagunu

 

 • Zamotané bydlení - Obytný pozemek, Neobydlený (Cena: 16,530Simoleon | Velikost: 20x20)
 • Vybavení: 2 postele, 1 koupelna
  Tato skromná chýše odolala zubu času i neustálému dorážení nenasytné džungle.
 • Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Zamotané bydlení

 

 • Pláž Ohan'ali - Komunitní pozemek, Pláž (Cena: 15,988Simoleon | Velikost: 30x30)
  Tento pruh písku slouží už od nepaměti jako místní pláž. Místo, odkud vyplouvaly první rybářské lodě, teď slouží jako hlavní přístup ke křišťálově čisté vodě laguny.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Pláž Ohan'ali

 

 • Písečný bar - Komunitní pozemek, Bar (Cena: 30,353Simoleon | Velikost: 30x20)
  Místní nálevna. Neoficiální centrum města. Místo setkávání. Hlavní občerstvovna. Tato taverna nezvládne jen jedno – zklamat vás.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Písečný bar

 

 

Počasí


Pokud vlastníte rozšíření The Sims 4: Roční období, tak v Sulani bude vlastní meteorologický systém. Vzhledem k tomu, že je to tropický svět, tak v Sulani pravděpodobně zažijete déšť, teplo a nové počasí nazvané "monzuny". Níže je uveden seznam počasí, které lze očekávat na ostrově.

Název

Sulani
(Život na ostrově)

Jaro: Chladno, teplo a horko. Déšť a vítr.

Léto: Teplo a horko. Možné monzuny. Mírný dešť a vítr.

Podzim: Chladno, Teplo a horko. Možné monzuny. Déšť a vítr.

Zima: Chladno, Teplo. Bouřky. Déšť a vítr.

 

Počasí

 

 

Tajná jeskyně


V sousedství Mua Pel’am se nachází jeskyně pod horou, vedle vodopádu. Tuto jeskyni může Simík prozkoumat a často se používá s kariérou Ochranář. Simík může najít v jeskyni poklady a sbírky předmětů.

Vchod do tajné jeskyně

 

 

Vodopád


V sousedství Mua Pel’am se nachází nádherný vodopád. I když se může zdát, že vodopád je zde jen kvůli okrase, tak Simíci mohou používat interakce.

Následující interakce jsou k dispozici s kliknutím na Vodopád:

 • Hrát si
 • Hrát si s...
 • Přílákat žáby
 • Chytit žáby
 • Sprcha
 • Sprchovat se bez plavek
 • Milovat se
 • Pokusit se o dítě

 

Vodopád

 

 

Vulkanická aktivita


V sousedství Mua Pel’am se také nachází aktivní sopka. Tato sopka je krásná a nebezpečná. Pozemek sousedící se sopkou má zvláštní vlastnost "Vulkanická aktivita", kde padají Sopečné pumy (kameny). Výbuch sopky je náhodný, a způsobuje zemětřesení, parní průchody a občasné sopečné pumy v blízkosti pozemku.

 • Simíci s vlastností "Životní síla Sulani", mohou přivolat sopečné pumy.

 

Sopečná erupce

Sopečné pumy jsou velmi žhavé a nebezpečné, a dotýkat se jich můžete, když jsou vychladnuté. Pokud se jich dotknete, když jsou ještě žhavé, tak vás mohou spálit nebo dokonce zabít. Sopečné pumi mají speciální interakci, jakmile jsou vychladnuté, tak je můžete rozbít a najít krystyly, fosílie, minerály a další.

 

 

 

Interaktivní objekty


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává řadu nových interaktivních objektů. Tyto objekty umožňují nové interakce, které nebyly dříve k dispozici ve hře. je k dispozici v režimu nákup, v místní "Plážové prodejní budce", nebo se nachází v okolí Sulani.

 

 

Plážové osušky


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přináší do hry plážové osušky. Simíci ve věku Děti až starší mohou používat tyto osušky k odpočinku, zdřímnutí nebo opalování. Plážové osušky jsou k dispozici v režimu nákup, v místní "Plážové prodejní budce", nebo se nachází v okolí Sulani.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivit
REŽIM NÁKUPU - Pláž

 • Plážová osuška druhé jakosti Dvě slunce (20§)
 • Luxusní plážová osuška Cabana Juan (25§)
 • Plavčíkova nadměrná osuška (25§)

 

Následující interakce jsou k dispozici s osuškami:

 • Vložit do inventáře
 • Zdřímnout si
 • Relaxovat
 • Opalovat se v...
  • Opalovat se bez plavek
  • Opalovat se v plavkách
  • Opalovat se ve stávajícím úboru

 

Plážové osušky

 

 

Admirálova past na ryby


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává nový objekt "Admirálova past na ryby", kde můžete chytat ryby a další sbírky předmětů. Past na ryby je k dispozici v režimu nákup, v místní "Plážové prodejní budce", nebo se nachází v okolí Sulani.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Sport nebo Venkovní aktivit

 • Admirálova past na ryby (75§)

 

Nastavit past na ryby

Past na ryby můžete umístit po celém světě, nebo v jiných oblastech, kde se nachází hejno ryb. Může to trvat celý den, než se past na ryby naplní rybami a jinými předmětami.

K dispozici jsou následující interakce:

 • Vložit do inventáře
 • Připravit vrš
 • Nachystat návnadu...
 • Zkontrolovat past
 • Pustit ryby
 • Prázdná past

 

Past na ryby

 

 

Aqua-Žum (vodní skútr)


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává nový objekt "Aqua-Žum" (vodní skútr), který lze použít k jídně na vodě. Vodní skútr je k dispozici v režimu nákup, v místní "Plážové prodejní budce", nebo se nachází v okolí Sulani, a také může být vylepšený o další doplňky.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Sport nebo Venkovní aktivit
REŽIM NÁKUPU - Pláž

 • Aqua-Žum (2,100§)

 

K dispozici jsou následující interakce:

 • Jet
 • Projet se na Aqua-Žum
 • Doplňky…
  • Změnit barevný vzor…
   • Modrá, Limetkově zelená, Bílá, Žlutá, Červená, Růžová a Černá (200§)
   • Puntíky, Pastel, Abstrakce, Klaun očkatý, Kmenový, Žralok a Závodník (300§)
  • Přidat pyrotechnický modul (500§)
  • Přidat výdechy na plameny (1,000§)
  • Přidat světla (500§)
  • Přidat hudební přehrávač (1,000§)
  • Přidat stužky (500§)
 • Přejmenovat Aqua-Žum
 • Vložit do inventáře

 

Aqua-Žum (vodní skútr)

 

 

Vahadlová kanoe


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává nový objekt "Vahadlová kanoe", kterou lze používat jako pomalejší forma dopravy na vodě. Kanoe je k dispozici v režimu nákup, v místní "Plážové prodejní budce", nebo se nachází v okolí Sulani.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Sport nebo Venkovní aktivit
REŽIM NÁKUPU - Pláž

 • Vahaldová kanoe (1,800§)
 • Ochranářská kanoe (2,000§) - Zpřístupní se dosažením 5. úrovně ochranářské kariéry

 

K dispozici jsou následující interakce:

 • Projet se na Kanoe
 • Jít na ryby
 • Sednout si na Kanoe
 • Lenošit na Kanoe
 • Přejmenovat Kanoe
 • Vložit do inventáře
 • Vystoupit z Kanoe
 • Aktivovat květinovou plachtu
 • Vodní návnada (-30 bodů Hydratace) - Jenom mořská panna.

 

Vahadlová kanoe

 

 

Nafukovací lehátko


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává nový objekt "Nafukovací lehátko", které lze použít na relaxaci a na opalování. Lehátko je k dispozici v režimu nákup, v místní "Plážové prodejní budce", nebo se nachází v okolí Sulani.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Venkovní aktivit
REŽIM NÁKUPU - Pláž

 • Nafukovací lehátko Bobova klasika (70§)
 • Nafukovací lehátko Ráj pizzy (90§)
 • Nafukovací lehátko Plovák McVelrybák (110§)

 

K dispozici jsou následující interakce:

 • Relaxovat
 • Zdřímnout si
 • Opalovat se
 • Opalovat se bez plavek
 • Vložit do inventáře

 

Nafukovací lehátko

 

 

Plážová prodejní budka


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává nový objekt "Plážová prodejní budka", kde mohou Simíci nakupovat plážové potřeby, jako je rybaření, lehátka, plavidla, knihy o dovednosti rybaření, nové ostrovní ovoce a plážové osušky. Budka je k dispozici v režimu nákup, nebo se nachází v Sulani v městě Ohan'ali.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Ostatní

 • Plážová prodejní budka Vostrov (1,800§)

 

Plážová prodejní budka

 

 

Sulanské sopečné griloviště


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává nový objekt "Sulanské sopečné griloviště", což je nový způsob, jak Simíci mohou uvařit jídlo. Sopečné griloviště je k dispozici v režimu nákup, v při místní události, nebo se nachází v okolí Sulani.

REŽIM NÁKUPU - Spotřebiče - Venkovní vaření

 • Sulanské sopečné griloviště (1,800§)

 

K dispozici jsou následující interakce:

 • Připravit hostinu... (8 porcí)
 • Velkolepá grilovaná hostina... (12 porcí)
 • Dostupné recepty…
  • Rybí večeře
  • Vepřové kalua
  • Vepřové adobo
  • Večeře z tofu krocana
  • Hostina z ostrovní zeleniny
  • Jehněčí žebírka
  • Kuře
 • Postávat – K dispozici při vaření jídla.

 

Sulanské sopečné griloviště

 

 

Starý dobrý táborák


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově přidává nový objekt "Starý dobrý táborák", který umožňuje Simíkům všech věkových kategorií, aby si užili zábavu u táboráku. Táborák je k dispozici v režimu nákup, nebo se nachází v okolí Sulani.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Ostatní

 • Starý dobrý táborák (600§)

 

K dispozici jsou následující interakce:

 • Zapálit – Zapálit ohniště a začne hořet! Simík si může popálit ruku!
 • Uhasit – Uhasit ohniště.
 • Trávit čas – Simík může trávit čas u ohniště sám nebo (společně) ve skupině.
 • Posednout (Duch) – Duch vytvoří úžasný efekt v ohni a když bude velké ohniště, tak bude velký efekt.
 • Hrát si – Simík si hraje u ohniště.
 • Změnit barvu ohně – Změnit barvu ohniště: Tmavá modrozelená, Světle červená, Světle modrá, Světle fialová, Fialová, Modrá, Oranžová, Růžová, Žlutá, Žlutozelená, Šedá, Tmavě růžová, Zelená nebo Červená.
 • Přiložit – Simík přidá dřevo nebo podpalovač, aby oheň udržoval.
 • Přitulit se k... – Simík se může přitulit k dalšímu Simíkovi, což vyvolá Flirtující emoci.
 • Tancovat – Simík může tancovat sám nebo (společně) ve skupině.
 • Ohnivý tanec – Tato interakce využívá zcela nový způsob tance.
 • Spálit peníze (§500) – Simík může spálit peníze. V domácnosti musí být minimálně 50,000§ Simoleonů nebo víc. Vyžaduje rozšíření The Sims 4: Život na ostrově.

 

Starý dobrý táborák

 

 

 

 

Rezim nákup/stavba


Rozšíření The Sims 4: Život na ostrově obsahuje celkem 189 nových předmětů v režimu Nákupu a Stavby.

180x Režim nákupu / Režim stavby
(9x Připravené místnosti)

 

 

Nákup


Zivot_na_ostrove_01.jpg

 

 

9x Připravené místnosti


Kuchyň 1x

Připravené místnosti

 

Koupelna 1x

Připravené místnosti

 

Ložnice 1x

Připravené místnosti

 

Dětský pokoj 1x

Připravené místnosti

 

Venek 4x

Venek 1

Venek 1

Venek 1

Venek 1

 

Kariéra

Zpřístupní se dosažením 10. úrovně Ochranářské kariéry (odvětví mořská biologie).
Připravené místnosti

 

 

 

 

NovinkyNovinky
Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaThe Sims 4: Koňský ranč

18. února 2024
Cheaty: Koňský ranč IkonaCheaty: Koňský ranč

23. ledna 2024
Chestnut Ridge IkonaChestnut Ridge

5. prosince 2023
Rozšíření: The Sims 4 Rodinný život IkonaThe Sims 4: Rodinný život

1. listopadu 2023
Milníky IkonaMilníky

16. říjen 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Zvířata (Koňský ranč)

15. února 2024

Nové Oblíbenosti (Koňský ranč)

23. ledna 2024

Nové Události (Koňský ranč)

18. ledna 2024

Dovednosti (Koňský ranč)

16. ledna 2024

Přiřazené pozemky (Koňský ranč)

5. prosince 2023

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm