Krystaly - Sbírky domácnosti | The Sims 4 CZ

Krystaly

DeadKarlos | 7. července 2018 | Návštěvnost 2033

 

Krystaly IkonaKrystaly mohou Simíci najít kutáním kamene, které jsou roztroušený po celém sousedství. Nacházením krystalů, prozkoumáváním a kutáním těchto kamenů, může také obsahovat kovy a další sbírky domácností, takže nikdy nevíte co najdete. Když najdete krystal, zobrazí se ve vašem inventáři. Je zde 20 různých krystalů pro sbírku.

S herním balíčkem The Sims 4: Dobroduržství v džungli se také můžete vybrousit krystaly na menší části. Vybroušené krystaly se používají k aktivaci Mystických relikvií, které vyvolávají různé kletby a požehnání. Další informace o Mystických relikvií se nachází na stránce Herním balíčku The Sims 4: Dobrodružství v džungli v sekci Relikvie a broušení krystalů.

Vystavení krystalů

 

KrystalyKrystaly jsou složený z prvků, jiných předmětů, které můžete nasbírat. Jakmile máte krystal v inventáři nebo na pozemku, můžete na něj kliknout a zavolat geologickou radu, aby zjistil, z jakého druh prvků je krystal složen. Odeslat geologické radě za 20 Simoleonů a oddělí krystal na základní prvek. Nyní místo krystalu, získáte nový prvek pro svojí sbírku.

Krystaly poskytují emocionální auru Plný energie v místnosti, takže je můžete dát do vašeho domova, a používat je, když jsou vaši Simíci pod napětím. Krystaly také poskytují emoci Soustředěný, když je prohlížejí. Mějte na paměti, když odešlete krystal oddělit na prvek, na vždy zmizí z vašeho inventáře.

 

Přidané krystaly


Rozšíření The Sims 4: Hurá do práce!
2 nové krystaly

Herní balíček The Sims 4: Dobrodružství v džungli
2 nové krystaly

 

Název

The Sims 4 IkonaAlabaster

AlabasterAlabastr je mléčně zbarvený kámen, který je na dotyk měkký a hladký.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, naplní Simíka napjatou energií.

The Sims 4 IkonaAmetyst

AmetystAmetyst je vlastně jen purpurové zbarvený křemen. Zbarvení (jemná lila až královská fialová) těchto drahokamů je způsobeno železnými nečistotami.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí učení dovednosti logika (nebo psychika u dětí) a doplní potřebu hladu.

The Sims 4 IkonaCitrín

CitrínPodobně jako citrony může mít i citrín barvu od bledě žluté až po zlatavou. Snad proto se Simíci domnívají, že jim přinese úspěch a blahobyt!

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, zbaví mysl Simíka nudy.

The Sims 4 IkonaDiamant

DiamantTyto třpytivé drahokamy patří mezi nejcennější na světě. Také jsou nejtvrdším znýmým přírodním minerálem.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí získávání bodů slávy a doplní potřebu společenskosti.

The Sims 4 IkonaSmaragd

SmaragdSlovo smaragd pravděpodobně původně znamenalo "zelený drahokam". Jeho nádherně zelené barvě se nic nevyrovná. Pokud smaragd vlastníte, ostatní jistě zezelenají závistí.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, zbaví Simíka veškerých rozpaků.

The Sims 4 IkonaOhnivý opal

Ohnivý opalTyto výjimečné opaly se dají obvykle najít ve formacích vulkanických hornin. Simíci si jich cení pro jejich měňavé, teplé až ohnivé barvy.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, postará se o to. že přátelské interakce nikdy neselžou, a doplní potřebu hygieny.

The Sims 4 IkonaHematit

HematitI když hematit má na povrchu černý kovový lesk, uvnitř najdete temně rudou krvavou barvu.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, posílí pracovní výkon a doplní potřebu zábavy.

The Sims 4 IkonaGagát

GagátDíky své tmavé barvě se gagát často používá v nejrůznějších smutečních špercích. Jen málokdo ale tuší, že gagát je vlastně fosilizované dřevo.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, posílí získávání bodů spokojenosti z rozmarů a doplní všechny potřeby (kromě energie).

The Sims 4 IkonaŽlutavín

ŽlutavínŽlutavín je třpytivá kapka zkapalněných slunečních paprsků! Z jeho jasně žluté barvy přímo vyzařuje veselí.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí učení dovednosti charisma (společenských dovedností u dětí) a doplní všechny potřeby (kromě energie).

The Sims 4 IkonaOranžový topaz

Oranžový topazJelikož oranžový topaz se v přírodě vyskytuje relativně často a je také celkem odolný, patří k velmi oblíbeným drahokamům. Díky své veselé barvě je možné považovat ho za symbol přátelství.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, zbaví Simíka veškerého smutku.

The Sims 4 IkonaBroskvín

BroskvínTento drahokam je malý a ostýchavý a tomu odpovídá i jeho broskvově různá barva. Není tedy divu, že je považován za symbol nevinnosti.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, doplní potřebu WC (u upírů žízeň a u rostlinných Simíků vodu).

The Sims 4 IkonaPlumbit

PlumbitBíle plumbity se vyskytují v nejrůznějších barevných odstínech od rudé přes žlutou až k zelené. Nejoblíbenější verzí je výrazně zelená.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí učení dovednosti atletika (motorika u dětí) a doplní všechny potřeby (kromě energie).

The Sims 4 IkonaKřemen

KřemenO křemeni si dřív Simíci mysleli, že jsou to krystalky ledu, které nikdy neroztají. Dnes už víme, že je tvořen čtyřstěny oxidu křemičitého. Vždyť je to přece jasné.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, Simík se už nebude cítit nesvůj.

The Sims 4 IkonaDuhozín

DuhozínDuhozín je velmi vzácný mnohobarevný drahokam, kterému dominuje červená. Je to sice zvláštní, ale většinou se dá najít poblíž duhy.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, pravidelně dodá okolním Simíkům spokojenost a doplní všechny potřeby (kromě energie).

The Sims 4 IkonaRůženín

RůženínRůženín, který dostal jméno podle své bledě růžové barvy, je drahokamem lásky, ze kterého přímo vyzařuje klid a mír.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, zbaví Simíka veškerého vzteku.

The Sims 4 IkonaRubín

RubínRubíny byly vyhledávané pro svoji velmi výraznou rudou barvu, která představuje vášeň a lásku. Pokud si je ale dáte na bačkory, neznamená to, že se budete moci teleportovat.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, doplní potřebu hygieny.

The Sims 4 IkonaSafír

SafírSafír je modřejší než samo nebe a nádherně se na něj dívá. Je známý jako kámen pravdy a dal vzniknout rčení "modrý jako safír".

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, doplní potřebu společenskosti.

The Sims 4 IkonaLeskolit

LeskolitLeskolit je nejtřpytivější ze všech drahokamů! Nedívejte se ale na něj moc dlouho, protože by se vám mohlo stát, že vás jeho stříbřitá krása zhypnotizuje.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, zdvojnásobí šanci najít ve světé krystaly a doplní potřebu WC (u upírů žízeň a u rostlinných Simíků vodu).

The Sims 4 IkonaSimanit

SimanitSimant je jediným z mála drahokamů, které mají opravdovou stříbrnou barvu. Má celou řadu použití: od alchymie až po broušení domácích potřeb.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, pravidelně bude okolní Simíky přesvědčovat, aby vás měli raději, a doplní potřebu společenskosti.

The Sims 4 IkonaTyrkys

TyrkysTyrkys je neprůzračný modrozelený drahokam, o kterém se už celá staletí soudí, že zajišťuje ochranu a přináší štěstí.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly. Simík se už nebude cítit nesvůj.

Rozšíření: Hurá do práceCrandestine

CrandestineCrandestine je červený mimozemský drahokam, který se nepodobá ničemu, co známe ze Země.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí učení dovednosti malování/psaní (kreativita u dětí) a doplní všechny potřeby (kromě energie).

Rozšíření: Hurá do práceNitelit

NitelitNitelit je zelený fluoresenční krystal. Září tak výrazně, že nevydržíte dívat se přímo do něj.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, dočasně propůjčí vlastnost Noční sova a doplní všechny potřeby (kromě energie).

Herní balíček: Dobrodružství v Džungli IkonaAmazonit

AmazonitO něco měkčí drahokam, který je po vybroušení nádherně barevný. Občas ho najdete v dlouhých klikatících se vodních tocích.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí učení dovednosti archeologie (nebo psychika u dětí) a doplní všechny potřeby (kromě hladu).

Herní balíček: Dobrodružství v Džungli IkonaAlexandrit

AllexandritTento vzácný drahokam vypadá ve dne výrazně jinak než v noci. Alexandrit někdy bývá popisován jako denní smaragd a noční rubín.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, dočasně vám propůjčí vlastnost mystické smysly a doplní potřebu hladu.

 

 

The Sims 4: The Sims 4 IkonaZákladní hra 20

Název Vzácnost Cena

Oranžový topazOranžový topaz
Orange Topaz

Běžná

15 Simoleony

BroušenýPopis: Jelikož oranžový topaz se v přírodě vyskytuje relativně často a je také celkem odolný, patří k velmi oblíbeným drahokamům. Díky své veselé barvě je možné považovat ho za symbol přátelství.
Prvky: Phozon, Selium

BroskvínBroskvín
Peach

Běžná

15 Simoleony

BroušenýPopis: Tento drahokam je malý a ostýchavý a tomu odpovídá i jeho broskvově různá barva. Není tedy divu, že je považován za symbol nevinnosti.
Prvky: Alcinát, Sydrolin

SafírSafír
Sapphire

Běžná

15 Simoleony

BroušenýPopis: Safír je modřejší než samo nebe a nádherně se na něj dívá. Je známý jako kámen pravdy a dal vzniknout rčení "modrý jako safír".
Prvky: Melacoo

SmaragdSmaragd
Emerald

Běžná

20 Simoleony

BroušenýPopis: Slovo smaragd pravděpodobně původně znamenalo "zelený drahokam". Jeho nádherně zelené barvě se nic nevyrovná. Pokud smaragd vlastníte, ostatní jistě zezelenají závistí.
Prvky: Goobleck, Sydrolin

RůženínRůženín
Rose

Běžná

20 Simoleony

BroušenýPopis: Růženín, který dostal jméno podle své bledě růžové barvy, je drahokamem lásky, ze kterého přímo vyzařuje klid a mír.
Prvky: Phozon, Peryllium

TyrkysTyrkys
Turqoise

Běžná

20 Simoleony

BroušenýPopis: Tyrkys je neprůzračný modrozelený drahokam, o kterém se už celá staletí soudí, že zajišťuje ochranu a přináší štěstí.
Prvky: Alcinát, Oxypin

AlabastrAlabastr

Běžná

25 Simoleony

BroušenýPopis: Alabastr je mléčně zbarvený kámen, který je na dotyk měkký a hladký.
Prvky: Selium, Alcinát

CitrínCitrín
Citrine

Běžná

25 Simoleony

BroušenýPopis: Podobně jako citrony může mít i citrín barvu od bledě žluté až po zlatavou. Snad proto se Simíci domnívají, že jim přinese úspěch a blahobyt!
Prvky: Ozinát, Plathium

KřemenKřemen
Quartz

Běžná

30 Simoleony

BroušenýPopis: O křemeni si dřív Simíci mysleli, že jsou to krystalky ledu, které nikdy neroztají. Dnes už víme, že je tvořen čtyřstěny oxidu křemičitého. Vždyť je to přece jasné.
Prvky: Sydrolin, Volenton

RubínRubín
Ruby

Běžná

30 Simoleony

BroušenýPopis: Rubíny byly vyhledávané pro svoji velmi výraznou rudou barvu, která představuje vášeň a lásku. Pokud si je ale dáte na bačkory, neznamená to, že se budete moci teleportovat.
Prvky: Sydrolin, Peryllium

AmetystAmetyst

Netypická

55 Simoleony

BroušenýPopis: Ametyst je vlastně jen purpurové zbarvený křemen. Zbarvení (jemná lila až královská fialová) těchto drahokamů je způsobeno železnými nečistotami.
Prvky: Volenton, Oxypin

HematitHematit

Netypická

60 Simoleony

BroušenýPopis: I když hematit má na povrchu černý kovový lesk, uvnitř najdete temně rudou krvavou barvu.
Prvky: Vlkonium

SimanitSimanit

Netypická

60Simoleony

BroušenýPopis: Simant je jediným z mála drahokamů, které mají opravdovou stříbrnou barvu. Má celou řadu použití: od alchymie až po broušení domácích potřeb.
Prvky: Ozinát, Volenton

LeskolitLeskolit
Shinolite

Netypická

60 Simoleony

BroušenýPopis: Leskolit je nejtřpytivější ze všech drahokamů! Nedívejte se ale na něj moc dlouho, protože by se vám mohlo stát, že vás jeho stříbřitá krása zhypnotizuje.
Prvky: Vlkonium, Alcinát

Ohnivý opalOhnivý opal
Fire Opal

Netypická

70 Simoleony

BroušenýPopis: Tyto výjimečné opaly se dají obvykle najít ve formacích vulkanických hornin. Simíci si jich cení pro jejich měňavé, teplé až ohnivé barvy.
Prvky: Selium, Plathium, Crytacoo

DiamantDiamant

Netypická

90 Simoleony

BroušenýPopis: Tyto třpytivé drahokamy patří mezi nejcennější na světě. Také jsou nejtvrdším znýmým přírodním minerálem.
Prvky: Plathium, Firaxium

GagátGagát
Jet

Vzácná

140 Simoleony

BroušenýPopis: Díky své tmavé barvě se gagát často používá v nejrůznějších smutečních špercích. Jen málokdo ale tuší, že gagát je vlastně fosilizované dřevo.
Prvky: Vlkonium, Plathium, Plumbobus

ŽlutavínŽlutavín
Jonquilyst

Vzácná

145Simoleony

BroušenýPopis: Žlutavín je třpytivá kapka zkapalněných slunečních paprsků! Z jeho jasně žluté barvy přímo vyzařuje veselí.
Prvky: Crytacoo, Phozon

DuhozínDuhozín
Rainborz

Vzácná

150 Simoleony

BroušenýPopis: Duhozín je velmi vzácný mnohobarevný drahokam, kterému dominuje červená. Je to sice zvláštní, ale většinou se dá najít poblíž duhy.
Prvky: Peryllium, Firaxium, Melacoo

PlumbitPlumbit
Plumbite

Vzácná

160 Simoleony

BroušenýPopis: Bíle plumbity se vyskytují v nejrůznějších barevných odstínech od rudé přes žlutou až k zelené. Nejoblíbenější verzí je výrazně zelená.
Prvky: Plumbobus, Phozon

 

Rozšíření: Rozšíření: Hurá do práceHurá do práce 2

Název Vzácnost Cena

CrandestineCrandestine

Běžná

50 Simoleony

BroušenýPopis: Crandestine je červený mimozemský drahokam, který se nepodobá ničemu, co známe ze Země.
Prvky: Xenopetrium, Crytacoo

NitelitNitelit

Běžná

50 Simoleony

BroušenýPopis: Nitelit je zelený fluoresenční krystal. Září tak výrazně, že nevydržíte dívat se přímo do něj.
Prvky: Xenopetrium, Phozon, Volenton

 

 

Herní balíček: Herní balíček: Dobrodružství v Džungli IkonaDobrodružství v džungli 2

Krystaly se získávají z kamene po celém světě a někdy i v pokladech a v náhodných kartách.

S herním balíčkem The Sims 4: Dobroduržství v džungli se také můžete vybrousit krystaly na menší části. Vybroušené krystaly se používají k aktivaci Mystických relikvií, které vyvolávají různé kletby a požehnání. Další informace o Mystických relikvií se nachází na stránce Herním balíčku The Sims 4: Dobrodružství v džungli v sekci Relikvie a broušení krystalů.

Název Vzácnost Cena

AmazonitAmazonit
Amazonite

Netypická

68 Simoleony

BroušenýPopis: O něco měkčí drahokam, který je po vybroušení nádherně barevný. Občas ho najdete v dlouhých klikatících se vodních tocích.
Prvky: Crytacoo, Melacoo, Sealium

AlexandritAlexandrit
Allexandrite

Vzácná

124Simoleony

BroušenýPopis: Tento vzácný drahokam vypadá ve dne výrazně jinak než v noci. Alexandrit někdy bývá popisován jako denní smaragd a noční rubín.
Prvky: Firaxium, Goobleck, Oxylin

 

 

 

Odměna za dokončení sbírky


Název

Vynikající sběratel krystalůVynikající sběratel krystalů

Paleta

Popis: Simikovská geologická rada vám s radosti oznamuje, že jste splnili její přísné požadavky v oboru sběru a vystavování krystalických vzorků. Tímto vám věnujeme naši vlastni plaketu pro vynikajici sběratele krystalů. Je skoro tak hezká jako vaše sbírka.

 

 

Sbírky domácnosti
Základní hra

Fosilie · Kovy · Krystaly · Mikroskopické výtisky · Mimozemské · Pohlednice · Prvky · Ryby · Trofeje MySims · Vesmírné horniny · Vesmírné výtisky · Žáby · Zahradničení

Aktualizace

Kraslice · Cukrové lebky · Plyšáci ze svátečních dárečků · Kouzelné fazole

Únik do přírody Hmyz
Hurá do práce Geody
Jdeme se najíst Fotografie molekulární kuchyně
Dětský pokoj Příšerky z nicoty
Život ve městě Městské plakáty · Sněžítka
Psi a kočky Pírka
Psi a kočky Omiscanské poklady · Starověké omiscanské artefakty
Život na ostrově Mořské mušle · Skrytý poklad
Říše kouzel Kouzelné artefakty
Výprava na Batuu Součástky světelných mečů · Záznamy Batuu

 

 

 

Aktivity stránekAktivity stránek
Sbírky domácnosti (Výprava na Batuu)

25. listopadu 2020
Nová Aspirace (Výprava na Batuu)

24. listopadu 2020
The Sims 4 Parádní pletení

22. listopadu 2020
Aktualizace hry (17. listopadu)

20. listopadu 2020
Dovednost Kutilství (Vylepšení)

19. listopadu 2020
Rádio stanice (Ekobydlení)

19. listopadu 2020

 

NOVINKYNovinky
Rozšíření: The Sims 4 Ekobydlení IkonaThe Sims 4 Ekobydlení

20. listopadu 2020
Aktualizace hryAktualizace hry 6. října

7. října 2020
Herní balíček: Hurá na vysokou IkonaThe Sims 4 Hurá na vysokou

30. září 2020
Servo IkonaBytost - Servo

13. září 2020

 

Nejnovější článkyNejnovější články
Pět tajemství džungle

23. února 2018

 

 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014)01:42:04 | SysAdmin: Night Storm