Vlkodlak - Bytosti | The Sims 4 CZ

VlkodlakHerní balíček: Vlkodlaci Ikona


DeadKarlos | 25. ledna 2023 | Návštěvnost 1625

 

Vlkodlak IkonaVlkodlaci jsou nadpřirozené bytosti v herním balíčku The Sims 4: Vlkodlaci, který byl vydána 16. června, 2022. Vlkodlaci mají celou řadou nových nadpřirozených sil a schopností. Vlkodlaci mohou změnit svůj vzhled mezi normální simíky a formu vlkodlaka a mohou používat nadpřirozené schopnosti, včetně super rychlosti, přeměny na vlkodlaka, a super sílu.

 

Vlkodlak

 

Vlkodlaci mají Zuřivost a stejné Potřeby jako normální Simík.

 

 

Vytvořit Vlkodlaka


Herní balíček The Sims 4: Vlkodlaci přidává novou bytost "Vlkodlak". Kromě toho, že můžete najít Vlkodlaky v průběhu hry, hráči mohou použít novou funkci "Vytvořit Vlkodlaka" v Tvorbě domácnosti a udělat rodinu vlkodlaků hned ze začátku.

Vytvořit Vlkodlaka

 

Stejně jako lidský Simíci, tak Vlkodlaci z veškeré věkové skupiny mohou být vytvořeni a upraveni. Nicméně, Vlkodlaci jsou specialní bytosti, mají několik dalších úprav, a také se mohou pochlubit z některých unikátních vlastností, jako je Uši, Srst na tvářích, Čenichy, Zuby, Srst na bradě a barvy očí, které nemají obyčejní Simíci.

Vzhled Vlkodlaka

 

Vlkodlaci mají mnoho jedinečných interakcí a možností ve hře, tak se určitě podívejte na další část této příručky pro další podrobnosti.

 

 

Jak se Simík může stát vlkodlakem?


Simíkům, kteří se pustí s vlkodlaky do křížku, hrozí, že chytnou vlčinu. Tu mohou dostat také při průzkumu tajných podzemních tunelů. Tato infekce se nakonec vyvine v plnou lykantropii.

Simíci mohou také místní vlkodlaky požádat o prokleté kousnutí. Pokud už Simíci mají vlčinu, většině vlkodlaků se jich zželí a promění je rovnou. Jinak se ale musíte skamarádit. Vlkodlak, který má proměnu zařídit, také musí mít k dispozici dovednost Prokleté kousnutí.

Simíci vlkodlaci, kteří ovládají prokleté kousnutí, mohou ostatní Simíky proměnit. Je to podobné situaci, kdy si o to dotyční sami řeknou.

Vlkodlaci mohou pomocí sociálních interakcí zjistit, jestli mají dotyční zájem se stát vlkodlaky. Ale kousnout je mohou bez ohledu na jejich zájem. Pouze vlkodlaci z vaší domácnosti mohou Simíky kousnout, aniž by je o to někdo požádal.

Přeměna Simíka do Vlkodlaka

 

 • Na vlkodlačí stav určitě existuje nějaký lék, jen je třeba ho objevit.

 

 

Potřeby vlkodlaka


Vlkodlaci mají stejnou sadu potřeb jako normální Simíci, kteří potřebují pouze udržovat Potřeba na WC, Hygienu, Zábavu, Společenskost, Hlad, a Vlkodlačí zuřivost. Panel Potřeb je podobný jako u normálního Simíka, s tím že jsou tam schopnosti vlkodlaka a Zuřivost.

 

Potřeby vlkodlaka

 

  Název
Potřeba na WC Ikona

Potřeba na WCPotřeba na WC

Už prostě musí? Tak ať Simík vyrazí na záchod dřív, než ho potká opravdová katastrofa!

Hlad Ikona

HladHlad

Stejně jako všichni ostatní živí tvorové i Simíci potřebují potravu. Dejte si něco k jídlu, objednejte pizzu nebo si u grilujte něco ostrého.

Energie Ikona

EnergieEnergie

Káva sice Simíky na chvilku uchrání před spánkem, ale dříve nebo později si budou muset stejně zdřímnout.

Zábava Ikona

ZábavaZábava

Každý v životě potřebuje trochu zábavy, dokonce i Simíci. Kupte jim televizi, nechte je zahrát si šachy nebo si s nimi, jak jinak, zahrajte videohry!

Společenskost Ikona

SpolečenskostSpolečenskost

Simíci jsou společenští tvorové a potřebují se setkávat s ostatními. Pozvěte si kamaráda, s někým si popovídejte prostřednictvím počítače nebo telefonu, nebo prostě zastavte souseda na ulici.

Hygiena Ikona

HygienaHygiena

Dokonce i Simíci se potřebují čas od času opláchnout. Rychlá sprcha nebo koupel zbaví vašeho nepříjemného zápachu.

 

 

Nakládání se zuřivostí


Zuřivost funguje jinak než ostatní simíkovské potřeby. Neustále se postupně plní a existuje jen málo způsobů, jak ji snížit. Simíci dostávají zuřivost navíc podle toho. co mají a nemají v oblibě, a také podle svých nátur, které získávají s tím. jak jako vlkodlaci rostou. Dovednosti a souboje také zvyšují zuřivost, takže opatrně! Měsíční fáze mají různé účinky a za úplňku je volání bestie prostě tak silné, že se mu nedá odolat.

Zuřivost Vlkodlaka

 

Když Simík dosáhne maximální zuřivosti, mějte se na pozoru! Začne totiž řádit! Řádící vlkodlaci nad sebou mají jen omezenou kontrolu a rádi se pouštějí do destruktivního chování.

 

 

Temperamenty


Každý vlkodlak má svůj vlastní temperament, jakmile se změní, tyto temperamenty se objeví pod ukazatelem zuřivosti na panelu potřeb a předvedou různé aspekty, které mohou vyvolat vzrůst vlkodlačí zuřivosti. Tyto temperamenty se mohou pohybovat od koketování, pohlcení pocitem viny nebo pýchy. Simíkovy rysy mohou také určovat povahu, kterou obdrží. Jak vlkodlaci rostou na síle a hodnosti, získávají celkem 4 temperamenty, ale také získávají schopnosti a interakce ke snížení jejich zuřivosti, jako je ponuré vytí, uklidňování ostatních atd.

Temperamenty vlkodlaka

Existuje celkem 22 temperamentů, z nichž 18 se objevuje přirozeně a 4 další jsou přístupné pouze prostřednictvím schopnosti měsíčního vytí.

ČilýNoční vlk/vlčice

V tomto Simíkovi se něco probudilo! Čilým vlkodlakům se občas začnou trochu zapalovat lýtka, když jejich vnitřní vlci hledají společnost. Při flirtovní náladě rychleji získávají zuřivost.

Citlivý sluchCitlivý sluch

Výborné vlkodlačí slechy občas promění svět ve strašlivou kakofonii zvuků... Televize, nahlas puštěné rádio, hudební nástroje a další ruchy mohou u těchto Simíkú způsobit nárůst zuřivosti.

Hlad jako vlkHlad jako vlk

Tito Simíci trpí hladem víc než ostatní a když jsou hladoví, přibývá jim zuřivost. Tento Simík se také může stát terčem poněkud nečekaných a extrémních tužeb.

HrdostHrdost

Tento Simík je výjimečně hrdý na to, že je vlkodlakem, a nelíbí se mu, když okolí naznačuje, že tomu tak není. Když je v rozpacích nebo nesvůj, přibyde mu zuřivost, a také platí, že některé věci bere příliš osobně.

Instinkty pro přežitíInstinkty pro přežití

Tito Simíci mají velmi dobře vyvinutý smysl pro nebezpečí. Když jsou vyděšení nebo napjatí, přibyde jim zuřivost navíc. Také se velmi pečlivě snaží, aby byli ve fyzickém bezpečí.

Mrzutý vlk/Mrzutá vlčiceMrzutý vlk/Mrzutá vlčice

Tento Simík potřebuje více odpočinku, aby si udržel... duševní rovnováhu. Prostě nepokoušejte spícího vlka.

MasožravecMasožravec

Tento Simík měl jídlo vždycky v oblibě, jenže u vlkodlaků to má tak trochu jiný význam. Tento Simík má velmi přísný stravovací režim - musí konzumovat pouze extrémně čerstvé maso.

Neklidné zvířeNeklidné zvíře

Neklidná zvířata se v interiéru cítí příliš omezeně a když nemají žádnou zábavu, přibyde jim zuřivost.

Nesnáší, když je mokrýNesnáší, když je mokrý

Sprcha? Ne, díky. Déšť? Děkuji, nedám si. Tento Simík nesnáší vodu a když se namočí, tak dostane zuřivost navíc.

Neustálý pocit vinyNeustálý pocit viny

Tíha vlkodlačí kletby je někdy až moc velká a už se to prostě nedá. Když jsou tito Simíci smutní, přibyde jim zuřivost navíc a také po svých skutcích cítí ždibec lítosti.

Noční vlk/vlčiceNoční vlk/vlčice

Noční vlci spí raději ve dne a pokud tento cyklus poruší, přibyde jim zuřivost.traits.

Pes proti kapitalismuPes proti kapitalismu

Už od chvíle, kdy se to vnitřní zvíře probudilo, se začaly objevovat pochybnosti společenských normách. Tento Simík nyní odmítá každodenní dřinu a pokud ho donutí účastnit se onoho nekonečného a zdrcujícího krysího závodu, bude mu přibývat více zuřivosti.

Pocit vyvrhelaPocit vyvrhela/vyvrhelky

Tento Simík <Jméno> získává zuřivost, když má pocit, že ho ostatní ignorují, nebo když má nízkou společenskost. Tomu vy... prostě nemůžete rozumět.

Potřeba čistotyPotřeba čistoty

Tomuto Simíkovi při nedostatečné hygieně přibývá zuřivost a také touží po olizování. Ano, když jste vlkodlakem, některé věci jsou dost divné.

Snadno se nadchneSnadno se nadchne

Ale! Copak se to tam děje? Není to náhodou nějaká zábava?! Tento Simík nově získává zuřivost ve hravé náladě a také při sledování televize a hraní videoher! Je jako nadzvukové štěňátko, které brzy dosáhne maximální rychlosti.

TeritoriálníTeritoriální

Tito Simíci mají nezvykle silnou touhu "zabrat si,. co jim náleží", když to tak řekneme. Pokud se nacházejí u "hranic" jiného vlkodlaka, přibyde jim zuřivost. Doufám, že chápete, kam tím míříme? Že ano?

Velký zlý vlkVelký zlý vlk

Vnitřní démon je svobodný. Nejenže tento Simík při naštvání dostane víc zuřivosti, ale také bude muset s ostatními Simíky zápasit, aby svou agresivitu ovládl. Pokud bude tento vlk chtít vejít dovnitř, bude lepší mu pochválit velké uši. ale dovnitř ho nepouštět.

Vlčí mozekVlčí mozek

Tito Simíci mají problémy s intelektuálními a logickými úkoly, jelikož jejich vlčí mozek je neustále rozptyluje.

Symbol vlkaSymbol vlka

Symbolika vlka je měsíčním svitem vetkána do vlkodlačího srdce. Tento symbol snižuje přirozený příbytek zuřivosti a úbytek společenskosti.

Symbol lovuSymbol lovu

Symbolika lovu je měsíčním svitem vetkána do vlkodlačího srdce. Tento symbol snižuje přirozený příbytek zuřivosti a úbytek hladu.

Symbol lesaSymbol lesa

Symbolika lesa je měsíčním svitem vetkána do vlkodlačího srdce. Tento symbol snižuje přirozený příbytek zuřivosti a úbytek zábavy.

Symbol nociSymbol noci

Symbolika noční oblohy je měsíčním svitem vetkána do vlkodlačího srdce. Tento symbol snižuje přirozený příbytek zuřivosti a úbytek energie.

 

 

 

Připojení k vlčí smečce


V Herním balíčku The Sims 4: Vlkodlaci se vaši Simíci mohou spřátelit a připojit se k jedné ze dvou nových vlkodlačích smeček v Moonwood Mill; Kolektiv Moonwood a Divoké tesáky. Každá smečka má svoje vlastní hodnoty a očekávání pro své členy, a být dobrým členem smečky vám umožní postoupit v jejich řadách. Až budete dostatečně silní, můžete dokonce vyzvat alfu smečky o dominanci. Pokud vyhrajete, stanete se novým alfou smečky a získáte větší kontrolu nad členy smečky.

Připojení k vlčí smečce

 

 

Přátelství se smečkou


Nemusíte být vlkodlakem, abyste se spřátelili s vlkodlačí smečkou. Stačí najít vůdce smečky a spřátelit se s nimi a poté je požádat, aby se stali přáteli smečky. Tím, že se stanete přítelem smečky, se v podstatě stanete jejím spojencem. Budete moci využít jejich klubovnu k odpočinku, umýt se a použít toaletu a dávat do klubovny dárky. Můžete se také setkat se členy smečky. Se členy smečky získáte také nové přátelské sociální interakce týkající se vlkodlačích smeček.

Pokud právě začínáte novou hru, tak je v Kolektivu Moonwood vůdcem smečky alfa Rory Oaklow. U Divoký tesáků je vůdce smečky Kristopher Volkov. Pokud se v oblasti nachází alfa, můžete kliknout na klubovnu a vybrat "Zaměřit kameru na vůdce smečky", abyste je snadno našli.

Přátelství se smečkou

 

 

Připojení ke smečce


Abyste se mohli plně připojit ke smečce a stát se jejím členem, musíte být vlkodlak. Také musíte být přítelem smečky.

Připojit se k vlčí smečce

Požádejte o připojení ke smečce v rámci sociálních interakcí "Vlkodlačí smečky". Když požádáte o připojení ke smečce, budete muset dokončit tři zkoušky, abyste byli zasvěceni do smečky. Zkoušky nejsou příliš obtížné; Stejně jako když musíte najít kouzelné koule, abyste přesvědčili Mudrce, aby z vás udělal kouzelníka v herním balíčku Říše kouzel, a zkoušky vlkodlaků jsou spíše pro vyprávění příběhu než vážnou herní výzvou.

Z většího výběru si budete moci vybrat, které tři pokusy chcete provést. Obě smečky nabízejí stejné zkušební verze, ze kterých si můžete vybrat:

 • Vlkodlačí zápas [s alfou] (vyžaduje schopnost Mistrovské přeměňování)
 • Probírat měsíční prozření (vyžaduje schopnost Měsíční požehnání)
 • Předvést pátrání (vyžaduje schopnost Sběrač odpadků)
 • Předvést zavytí na smečku (vyžaduje schopnost Zádumčivé zavytí)
 • Dát netypický nebo vzácný sběratelský předmět
 • Dát jídlo výborné kvality

 

Na nižších úrovních vlkodlaků jsou tři nejsnazší zkoušky, které lze dokončit: Předvést pátrání, Dát netypický nebo vzácný sběratelský předmět a Dát jídlo výborné kvality. Schopnost Sběrač odpadků si můžete zakoupit hned při získání hodnosti Štěně, což vám dává možnost docela snadno pátrat po sběratelských předmětech. Chcete-li uvařit jídlo výborné kvality, nechte svého Simíka uvařit jednoduché jídlo 1. úrovně, zatímco budete v emoci Inspirováný.

Jakmile dokončíte tři zkoušky, můžete oficiálně požádat o připojení ke smečce a stanete se plnohodnotným členem.

Zatímco můžete být přítelem obou smeček současně, můžete být současně pouze členem jedné smečky.

 

 

Hodnoty smečky


Obě vlkodlačí smečky mají řadu hodností, o které mohou členové usilovat. Když ve své vlkodlačí smečce získáte vyšší hodnost, tak získáte vyšší úroveň nad členy s nižší hodností a odemknete nové objekty v režimu Nákup/Stavby. Každá smečka má různé odemčené položky.

Hodnoty smečky

V každé smečce jsou čtyři hodnosti, přičemž Omega je nejnižší hodnost a Alfa nejvyšší, takže jste vůdcem smečky. Ve vlkodlačí smečce můžete mít více Omegy, Delty a Bety, ale může být pouze jedna Alfa.

 • Omega
 • Delta
 • Beta
 • Alfa

Chcete-li postoupit v hodnosti, tak dělejte činnosti, které jsou v souladu s hodnotami vaší smečky. Našli jsme snadný způsob, jak rychle získat pozice, je prostě přispívat vším, co najdete, do zdrojů vaší smečky, ale i tak se budete muset ujistit, že všechny požadované úkoly ve smečce děláte pravidelně. Pokud nedokážete držet krok se svými povinnostmi ve smečce, dostanete podmínku a můžete být dokonce vyhozeni ze smečky za to, že nepomáháte svojí smečce. Dokonce i Alfa ze smečky může být napadena jako vůdce, pokud si smečka myslí, že nedělá dost pro to, aby byla pro smečku dobrým vzorem.

Můžete se dostat až na hodnost Beta tím, že budete udržovat hodnoty své smečky, ale abyste se stali Alfa, budete muset vyzvat současného Alfa na rvačku nebo přetahovanou. Pokud vyhrajete boj, bude Alfa degradován na Beta a vy se stanete novým Alfa smečkou.

Být alfou smečky vám dává větší kontrolu nad všemi ostatními členy smečky. Vy rozhodnete, kdo se může přidat ke smečce a kdo musí odejít. Všechny ostatní členy smečky můžete degradovat, povýšit, chválit a pokárat a můžete si vybrat mezi třemi různými styly dekorace pro klubovnu vaší smečky (přátelský, zastrašující a neutrální).

Chcete-li vidět svůj stav ve své smečce, klikněte na ikonu vlkodlaka na kartě sociálních skupin.

 

 

Kolektiv Moonwood


Kolektiv Moonwood je civilizovaná skupina důstojných vlkodlaků, kteří věří ve zdrženlivost vůči svým zvířecím touhám. Jejich cílem je navazovat smyslplné vztahy mezi lidmi a vlkodlaky a vyvrátit škodlivý mýtus, že vlkodlaci jsou násilníci. Chtějí žít v míru po boku lidí a být mezi ně přijímáni.

Smečka Kolektiv Moonwood

 

Hodnoty smečky

Pomoc smečce

 • Přispět do zdrojů smečky
 • Dávat dárky smečce
 • Udržujte si dobré vztahy se smečkou

Diplomacie

 • Buďte přátelští k nevlkodlakům ve vlkodlačí formě
 • Vedte přátelské diskuse o vlkodlacích
 • Používejte schopnosti Vlkodlačí empatie, Vlkodlačí diplomacie a Vůle odolat
 • Zkuste se spřátelit s Gregem
 • Vyhněte se zlým nevlkodlakům, když jste ve zvířecí podobě. Na nevlkodlaky nepoužívejte schopnosti Divokost nebo Zádumčivé zavytí.

Soběstačnost

 • Chytat ryby, zahradničit nebo lovit pro vlastní jídlo
 • Vařte jídla výborné kvality
 • Přispějte vařenými pokrmy nebo sklizené plodiny do vlkodlačí smečky
 • Vyhněte se používání schopnosti Nezdolný hlad k sežrání nábytku před nevlkodlaky

 

Odměny z hodnosti

Omega

 • Každý týden dostanete pytel Vlčánek
 • Výtisk publikace Hodný chlapec
 • Nové interakce dostupné pouze ve smečce

Delta

 • Interakce Vlkodlačí mentorování smečky a disciplíny lze provádět na členy smečky Omega
 • Objekt "Vzpomínka na sesilatele měsíční magie" v režimu Nákupu/Stavby

Beta

 • Interakce Vlkodlačí mentorování smečky a disciplíny lze provádět na členy smečky Delta a Omega
 • Objekt "Suprově srovnaný stoh knížek" v režimu Nákupu/Stavby

Alfa

 • Dokáže povýšit, degradovat, vykopnout a pozvat členy smečky, stejně jako je mentorovat a trestat
 • Může dobrovolně odstoupit a udělit hodnost Alfa jinému členovi smečky
 • Může změnit dekorace na klubovně smečky
 • Objekt "Nástěnné hodiny Měsíční bajka" v režimu Nákupu/Stavby

 

 

Divoké tesáky


Divocí tesáci věří, že žádný vlkodlak by se neměl skrývat, kým skutečně jsou, a žít svůj zvířecí život naplno. Plně schvalují poddání se vaší zvířecí povaze a běhat divoce a svobodně! Koho zajímá, jestli při tom vyděsíš pár lidí? Mohou to překonat. Divocí tesáci si cení sebezdokonalování a šíření divoké svobody, kterou lykantropie nabízí po celém světě.

Smečka Divoké tesáky

 

Hodnoty smečky

Pomoc smečce

 • Přispět do zdrojů smečky
 • Dávat dárky smečce
 • Udržujte si dobré vztahy se smečkou

Expandujte a prozkoumávejte

 • Prozkoumejte podzemí po Moonwood Mill
 • Vydejte se do vzdálených míst (tajná místa, útes v Moonwood Mill atd.)
 • Použijte schopnost Značkování teritoria
 • Seznamte se s dalšími okultními Simíky, kteří nejsou vlkodlaci

Práce na sobě

 • Naberte kondičku
 • Cvičně bojujte se členy smečky
 • Zvyšte svou hodnost vlkodlaka (Štěně, Mládě, Nejvyšší, Veterán, Drsnovlk)
 • Čtěte knihy o vlkodlacích z Moonwood Mill
 • Zpřístupněte si latentní schopnosti
 • Vyprovokujte Grega k ultimátnímu souboji

 

Odměny z hodnosti

Omega

 • Každý týden dostanete sáček Sušeného masa
 • Výtisk časopisu ŠTĚK
 • Nové interakce dostupné pouze ve smečce

Delta

 • Interakce Vlkodlačí mentorování smečky a disciplíny lze provádět na členy smečky Omega
 • Objekt "Nekonformní plakát plný zuřivosti" v režimu Nákupu/Stavby

Beta

 • Interakce Vlkodlačí mentorování smečky a disciplíny lze provádět na členy smečky Delta a Omega
 • Objekt "Nej(ne)přesnější sluneční hodiny pod sluncem" v režimu Nákupu/Stavby

Alfa

 • Dokáže povýšit, degradovat, vykopnout a pozvat členy smečky, stejně jako je mentorovat a trestat
 • Může dobrovolně odstoupit a udělit hodnost Alfa jinému členovi smečky
 • Může změnit dekorace na klubovně smečky
 • Objekt "Kytara Rockmeister Syzygie 7000" v režimu Nákupu/Stavby

 

 

Smečka soupeření a spojenectví


Přestože Kolektiv Moonwood a Divoké tesáky mají protichůdné názory a hodnoty, začínají s neutrálním vzájemným vztahem. V závislosti na tom, jak se rozhodnete komunikovat se členy druhé smečky, se tento vztah může změnit k lepšímu nebo k horšímu.

Interakce vlkodlačí smečky

Přátelství se členy druhé smečky a udržování dobrých vztahů s nimi vytvoří alianci mezi smečkami. Když jsou Kolektiv Moonwood a Divoké tesáky spojenci, členové smečky budou k sobě přátelštější a mohou si mezi sebou vyměňovat dárky pro kamarády ze smečky. Pokud jste Alfa své smečky, můžete si popovídat mezi Alfami a Alfami z druhé smečky, abyste mohli podpořit dobré vztahy. Můžete se také přiblížit k Alfě druhé smečky a rozbít alianci, pokud s nimi už nechcete být přáteli, ale pozor! Rozbití aliance odstartuje rivalitu!

Použití Zlých sociální interakcí na členy druhé smečky nebo rozbití dříve vytvořené aliance bude mít za následek vznik rivality mezi dvěma smečkami. Zatímco Kolektiv Moonwood a Divoké tesáky spolu soupeří, členové smečky na sebe budou zlí a stanou se Napjatými, kdykoli bude nablízku druhá smečka. Alfy těchto dvou smeček mohou mít stále interakce mezi sebou, aby se pokusili překlenout propast mezi nimi, ale často to nedopadne dobře. Můžete si promluvit s druhým Alfou, abyste spor ukončili, pokud se chcete pokusit podpořit lepší vztahy. Pokud spor ukončíte, vzájemný stav smečky se stane neutrálním. Budete muset pokračovat v udržování dobrých vztahů a napravovat nepřátelství, abyste vztahy dále zlepšili do spojenectví.

 

 

Lék na lykantropii


Existuje několik způsobů, jak vyléčit vlkodlaka. Prostřednictvím Aspirace Vlkodlak - Hledač léku. Požádat barmana o spolehlivější lék v Moonwood Mill. Vypotit se pomocí interkace na postel. Vypít koktejl "Odvlčovač". Použití cheat.

!!! Spoiler !!!

Vlkodlaci se mohou dobrovolně vyléčili ze své lykantropie, a vrátit se do normálních Simíků.

Lék na lykantropii

 

První způsob:

Aspirace

Aspirace "Vlkodlak" dokončit "Hledač léku"

 • Sklidit měsíční květinu 0/3
 • Sebrat oměj vlčí mor 0/10
 • Připravit Odvlčovač
 • Vypít lék

 

Druhý způsob:

Vypít lék, než dojde k proměně.

 • Požádat barmana o lék v Moonwood Mill

 

Třetí způsob:

Vypotit se, než dojde k proměně.

 • Vypotit se pomocí interkace na postel

 

Čtvrtý způsob:

Vyrobit lék.

 • Odemknout schopnost Lunární prozření
 • Použít schopnost Sběrač odpadků, která pomůže najít knihu "Deník Greggoria Lunvika"
 • Knihu si přečtěte a získáte recept
 • Nasbírat 10x Oměj vlčí mor a 3x Měsíční květinu
  (Měsíční květinu lze sklízet pouze v noci během úplňku na vrcholu hory v Moonwood Mill)
 • Udělejte v baru nápoj "Odvlčovač"
 • Nyní můžete lék vypít

 

Pátý způsob:

Pomocí cheatu.

Abyste mohli používat cheaty, musíte nejprve udělat několik kroků:

1. Nejprve musíte otevřít příkazovou konzoli:

 • Windows PC – Ctrl + Shift + C
 • MacOS – Command + Shift + C
 • PlayStation – L1 + R1 + L2 + R2 (Držet všechny 4 tlačítka)
 • Xbox – LB + RB + LT + RT (Držet všechny 4 tlačítka)

2. Zadejte cheat "TestingCheats True" (nebo TestingCheats On) do příkazové konzole.

3. Nyní můžete vkládat cheaty do příkazové konzole.

 • traits.remove_trait trait_occultwerewolf

 

 

 

Vlkodlačí hodnosti


S tím, jak vlkodlaci získávají zkušenosti, získávají také dovednostní body. Tyto body dostanou v polovině a na konci každé úrovně. Dají se využít k nákupu různých věcí. například ke zpřístupnění dalšího vlkodlačího chování a dovedností.

Vlkodlaci na každé úrovni dostanou nátury, které ovlivňují získávání zuřivosti. Někteří Simíci nesnáší vodu a rozzuří se, když se namočí, zatímco jiní mají za to, že jim nikdo nerozumí, a rozzuří se, když jsou jejich vztahy nestabilní. A podobných nátur je spousta! Negativní efekty z nátur jsou jasně označené.

Vlkodlačí schopnosti

 

Simíci vlkodlaci se postupně učí, jak to v životě zvířete chodí, a také se stávají silnějšími. Učí se parádní nové dovednosti a také nátury, které ovlivňují, jak a proč získávají zuřivost. Existuje celkem 5 úrovní, přičemž Simíci budou získávat body i po dosažení té nejvyšší.

Vlkodlaci s vyšší hodností mohou trénovat vlkodlaky s nižší hodností, ale oba Vlkodlaci budou muset mít neutrální nebo pozitivní náladu. Trénování nižší hodnosti Vlkodlaka neposkytne body schopností, ale požádá o trénování vyšší hodnosti vlkodlaka.

 

 

Hodnost

Štěně

Štěně

Odměna: Vlkodlaci začínají s 2 body schopností

   
Mládě

Mládě

Odměna: 2 body schopností

   
Nejvyšší

Nejvyšší

Odměna: 2 body schopností

   
Veterán

Veterán

Odměna: 2 body schopností

   
Drsnovlk

Drsnovlk

Odměna: 2 body schopností

 

 

Vlkodlačí schopnosti (Síla)


Schopnosti se odemknou, když vlkodlak postoupí na další hodnost. Od štěne vlkodlaka po Drsnovlka se odemknou různé síly. Sílu lez vybrat kliknutím na ikonu Vlkodlačí schopnosti.

Vlkodlačí schopnosti

 

Štěně

Štěně

Název schopností a popis

Cena

DivokostDivokost

Zastrašujte ostatní Simíky! Je to zábava a třeba z toho něco kápne!

1 body

Zpřístupní interakci Zuřivé zastrašování. Simík <Jméno> teď může vycenit své tesáky a sledovat, jak Simíci vyděšené prchají! Pokud budete mít štěstí, třeba jim při tom i vypadne peněženka. Pokud je takovéhle zvířecí zuření špatné, pak to Simík <Jméno> bere všemi deseti.

 

Vlčí zdřímnutíVlčí zdřímnutí

Schopnost vlčí zdřímnutí vám umožní spát na zemi a to kdekoliv.

1 body

Je na čase. abyste zjistili, že postele jsou jen jedna z možností. Simík <Jméno> se teďmůže kdekoliv stočit do klubíčka a hezky se vyspat!

 

Značkování teritoriaZnačkování teritoria

Vyřešte svou potřebu na WC a zanechte po sobě ve světě stopu.

1 bod

Budte zcela svobodní. Ulevte si kdekoliv a Označkujte si vlastní teritorium kdykoliv a kdekoliv. Celý svět je pro vás jedním velkým plátnem.

 

Sběrač odpadkůSběrač odpadků

Vyhrabejte ztracené poklady a artefakty.

1 body

Přímo pod tlapami Simíka <Jméno> se skrývají hromady ztracených artefaktů. Se schopností Propátrat zem tyto poklady dokáže holýma rukama vytáhnout ze země. Komu záleží na tom, co si o tom pomyslí sousedi?

 

Péče o zevnějšekPéče o zevnějšek

Olízejte všechnu tu špínu!

1 body

Má Simík <Jméno> dojem, že je špinavý? Jen ho nechte, ať se hezky dočista olíže. Proč znovu vynalézat kolo. když správnou odpověď tu máme před sebou? Tato péče o zevnějšek nemusí být vhodná ve všech sociálních situacích.

 

Mládě

Mládě

Název schopností a popis

Cena

Nezdolný hladNezdolný hlad

Pozřete nějaký předmět, abyste utišili hlad.

1 body

Máte hlad? Tato schopnost Simíkovi <Jméno> umožní sníst téměř cokoliv. Co ten nový gauč? Večeře. Ta památka nevyčíslitelné hodnoty? Dobrůtka. Je to dobrý nápad? To se nedá takhle jednoduše říct. Podlehne nakonec své vlastní zvědavosti? Zcela nepochybně.

 

LovecLovec

Naučte se ulovit si vlastní jídlo.

1 body

Všichni chceme jíst čerstvé jídlo, ale vlkodlaci to jídlo chtějí mít ještě čerstvější. Simík <Jméno> teď může lovit jídlo úplně kdekoliv. Prostě se vydá do přírody, která je jedním velkým švédským stolem, a dá si něco k snědku. A ještě si přinese trochu masa na později.

 

Vůle odolatVůle odolat

Znovu nad sebou získejte kontrolu při řádění.

1 body

Pevná vůle. řádná dávka odhodlání a pár dechových cvičení stačí k tomu. aby se Simík <Jméno> mohl pokusit o získání ztracené sebekontroly, která vedla k řádění. Pokud Simík <Jméno> uspěje, řádění okamžité skončí.

 

Zesílený čichZesílený čich

Vyčenichejte informace a poklady.

1 bod

Díky svému novému zesílenému čichu Simík <Jméno> dokáže přitisknout nos k zemi a vycítit emoce ostatních Simíků. vyčenichat poklady zakopané za domem a také odhalit nadpřirozené Simíky v okolí. Některé věci voní lépe než jiné. tak prostě vyrazte ven a pořádně si začenichejte!

 

Zádumčivé zavytíZádumčivé zavytí

Naučte se zavytí, které snižuje zuřivost.

1 bod

Vlkodlaci to nemají úplně jednoduché a Simík <Jméno> občas prostě musí říct, jak se věci mají. Čas od času bude moci vydat zádumčivé zavytí, které ho zklidní a sníží mu zuřivost.

 

Nejvyšší

Nejvyšší

Název schopností a popis

Cena

Měsíční požehnáníMěsíční požehnání

Prodlužuje výhody měsíčního cyklu.

1 body

Měsíc ovlivňuje každodenní život vlkodlaků: od rychlosti učení a kvality spánku až po jejich každodenní interakce. S tímto měsíčním požehnáním si Simík <Jméno> může dary měsíce užívat po celý den.

 

Vidění ve tměVidění ve tmě

Lépe prozkoumávejte s vylepšeným zrakem.

1 body

Průzkum podzemních tunelů pod Moonwood Milí vás občas zavede do temných slepých uliček. S touto schopností je Simík <Jméno> zdolá, protože uvidí všechno, co by jinak mohl přehlédnout. Také v noci stráví méně času lovem kořisti.

 

Přírodní léčeníPřírodní léčení

Rychleji se zotavujte ze zranění!

1 body

Simík <Jméno> se už v principu nemůže cítit úplně normálně, ale s trochou úsilí, soustředění a vlkodlačí krve. která mu koluje v žilách, se dokáže zotavit ze soubojů, zranění a dalších fyzických nešvarů mnohem rychleji.

 

Zavytí na smečkuZavytí na smečku

Zavytím na smečku uspokojíte potřebu společenskosti.

1 bod

Pomocí nové interakce Zavytí na smečku budete moci s dalšími vlčími stvořeními komunikovat na velké vzdálenosti. Copak existuje nějaký milejší zvuk než krásné dunivé zavytí? K dopaminu teďuž nepotřebujete mobil, vraťte se k vlčím kořenům.

 

Nositel kletbyNositel kletby

Proměňte ostatní Simíky ve vlkodlaky pomocí prokletého kousnutí

1 bod

Nositel kletby. Vyhledejte ostatní, předejte jim dar. Vyhledejte měsíc, přijměte jeho světlo.

 

Veterán

Veterán

Název schopností a popis

Cena

Zavilé zavytíZavilé zavytí

Vydejte ze sebe strašidelné zavytí.

1 bodů

Naučte se zavilé zavytí, které do srdcí všech vnese strach. Je to neuvěřitelné uspokojivé a zábavné - tedy alespoň pro Simíka <Jméno>. Pro Simíky v okolí to ale zase až tak žhavé být nemusí.

 

Lovecká smečkaLovecká smečka

Veďte skupinový lov.

1 bodů

S kamarády je všechno tak nějak lepší. Platí to i pro pátrání po dobrotách v divočině. Interakce Vést loveckou smečku umožní Simíkovi <Jméno> vzít na lov ostatní - dokonce i nevlkodlačí kamarády a rodinné příslušníky. Jelikož týmová spolupráce vždy pomáhá, Simík <Jméno> také získá víc kořisti.

Ke zpřístupnění je třeba schopnost Lovec

 

Měsíční odolnostMěsíční odolnost

Ochrání před škodlivými účinky měsíce.

1 bodů

I když je úplněk pro mnohé skutečně krásný na pohled, v některých vlkodlacích vzbuzuje hrůzu. Měsíční odolnost vlkodlaky chrání před vlivem, který měsíc má na jejich psychiku, a umožňuje jim tak bez potíží vyrazit na noční průzkum.

 

TunelářTunelář

Rychle cestujte světem pomoci tunelů, které si sami vyhrabete.

1 bodů

Užitečná interakce Protunelovat se sem vám umožní protunelovat se hlínou! Skvéle se hodí, když potřebujete předvést perfektní příchod nebo když se potřebujete rychle vytratit. Simík <Jméno> to všechno zvládá levou zadní!

K aktivaci vyžaduje schopnost Sběrač odpadků

 

Prvotní instinktyPrvotní instinkty

Dejte průchod svým instinktům a posilte své sebevědomí.

1 bodů

K čemu jsou vám všechny ty zbytečné emoce? Jako vlkodlaci můžete aktivovat svůj prvotní instinkt a tím využít zvíře, které ve vás dříme, abyste se soustředili na to, co je skutečné důležité: chovat se jako sebevědomý vlkodlak a udržovat všechny ostatní nálady hezky na vodítku.

 

Drsnovlk

Drsnovlk

Název schopností a popis

Cena

Extrémní rychlostExtrémní rychlost

Běhejte extrémní rychlostí!

1 bodů

Pořádně využijte ty vlkodlačí svaly a běhejte jako namydlený blesk! Simík <Jméno> se teďkdykoliv může rozhodnout pohybovat se extrémní rychlostí. Doběhněte pošťáka! Zaběhněte si do lesa! Možnosti jsou neomezené.

 

Alfa vlkAlfa vlk

Zvítězte ve většině soubojů a ve výzvách proti ostatním vlkodlakům.

1 bodů

Všechna ta malá štěňátka vám teď nesahají ani po kotníky. Jelikož jste přirozeným vůdcem smečky, budete ve smečce povyšovat rychleji, převzetí velení nad smečkou pro vás bude snazší a při soubojích s ostatními vlkodlaky budete mít lepší výsledky. A když narazíte na Grega, nechte ho ochutnat jeho vlastní medicínu.

 

Nesmrtelný vlkNesmrtelný vlk

Žijte na věčné časy!

1 bodů

Největší dar je konečně tady: Dokud tu bude měsíc, budete tu i vy.

Ke zpřístupnění vyžaduje schopnost Přírodní léčení

 

Měsíční vytíMěsíční vytí

Vytí za měsíčního svitu promění povahu!

1 bodů

Nejzapovézenéjší vyti. Zbaví Simíka <Jméno> posledních zbytků lidskostí a nechá ho podlehnout mésíční záři. Ale pozor: Možná potom už nikdy nebude stejný!

 

Odkaz lykanůOdkaz lykanů

Proměňte dovednostní body v body spokojenosti.

1 bodů

Simík <Jméno> pilné pracuje na svém vlkodlactví! Při získávání nového postavení může tyto nové vlkodlačí védomosti proménit ve 250 bodů spokojenosti.
Tuto schopnost je možné zvolit vícekrát.

 

 

Latentní dovednosti


Latentni dovednosti jsou dostupné na jakémkoliv stupni a nemusíte za ně platit dovednostními body. Zpřístupníte si je splněním cílů příslušejících k dané dovednosti.

Název dovedností a popis

Vlkodlačí diplomacie

Vlkodlačí diplomacie

Využívejte diplomacii, abyste si mezi vlkodlaky našli spojence.

Simík <Jméno> teď má k dispozici společenské nástroje, aby ostatní vlkodlaky přesvědčil, že v sobě mají ještě trochu lidskosti. Pomocí nové dovednosti vlkodlačí diplomacie můžete Simíkům věnovat vlastnost "spojenec vlkodlaků", která jim na vlkodlaky navždy změní pohled.

Úspěšně Simíka nevlkodlaka požádejte o pochopení s vlkodlaky.

 
Mistrovské přeměňování

Mistrovské přeměňování

Proměňte se do formy zvířete, kdykoliv budete chtít.

Jelikož Simík <Jméno> zůstával při řádění stranou ostatních, získal tím na okamžik zcela jasný pohled na věc. Toto nové porozumění mu umožní umění proměňování zcela ovládnout. Díky tomu se může proměňovat kdykoliv a stále si při tom zachovat alespoň špetku lidskosti. Ale pozor! I s touto novou mistrovskou schopností bude Simíkovi <Jméno> stále hrozit, že zuřivost uvnitř vystoupí na povrch.

Zpřístupněno zabráněním vlkodlakovi ve vystrašení Simíků během řádění, které vzešlo ze zuřivosti.

 
Vlkodlačí výuka

Vlkodlačí výuka

Důstojně a dovedně učte ostatní vlkodlaky.

Simík <Jméno> už má nějaké zkušenosti a dost dobře rozumí všemu, co s vlkodlaky souvisí. Vlkodlaci pod jeho vedením získají bonusové postavení, náladu a vztahy, naučí se výt a dozví se o tom. jaké je to být vlkodlakem.

Zpřístupněno pomocí interakce Trénovat vytí. Podělit se o vlkodlačí zážitky nebo Mentor smečky v roli staršího vlkodlaka na jiném vlkodlakovi, který patří mezi dobré kamarády.

 
Vlkodlačí postrach

Vlkodlačí postrach

Bavte se tím. že budete Simíky strašit, a neciťte se při tom vůbec provinile.

Simík <Jméno> se nechal ovládnout svým vnitřním zvířetem a teď žízní po chaosu. Když ostatní Simíky vyděsí, bude se cítit hravě! Jistě, ještě víc strašit Simíky. kteří už vyděšení jsou. sice není nic hezkého, ale Simík <Jméno> hezké věci nechal už dávno za sebou.

Zpřístupněno použitím interakcí Zuřivé zastrašování. Proměnit ve vlkodlaka nebo Zavilé zavytí na Simíkovi, který už je vystrašený. Je k tomu třeba být pod maximální hladinou zuřivosti.

 
Vlkodlačí empatie

Vlkodlačí empatie

Pomáhejte zklidňovat ostatní vlkodlaky.

Simík <Jméno> už strávil dost času s ostatními vlkodlaky, takže už docela rozumí jejich chování. Vlkodlaci prosté občas potřebují, aby je néjaký jiný vlkodlak vyslechl. Pomocí interakce Konejšit může Simík <Jméno> z jiného vlkodlaka odstranit veškerou zuřivost a zabránit mu tak v řádéní. Hlavné klid, všechno bude v pořádku.

Zpřístupněno dosažením postavení delta ve vlčí smečce.

 
Lunární prozření

Lunární prozření

Přečtěte si staré vlkodlačí texty.

Heuréka! Simfk <Jméno> teď rozumí ztraceným tajemstvím měsíce! Jedná se o důležitý krok k porozumění historii a povaze vlkodlaků. Také to může vést k objevu komplexního léku na tuhle chorobu.

Zpřístupní se čtením literatury související s vlkodlaky.

 

 

 

 

 

NovinkyNovinky
San Sequoia IkonaSan Sequoia

19. září 2023
Výbava IkonaVýbava

19. července 2023
Rozšíření: The Sims 4 Střední škola IkonaThe Sims 4: Střední škola

17. června 2023
Copperdale IkonaCopperdale

10. března 2023
Cheaty: Střední škola IkonaCheaty: Střední škola

21. února 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Přiřazené pozemky (Rodinný život)

19. září 2023

Nové Aspirace (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Vlastnosti (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Události (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Oblíbenosti (Rodinný život)

13. září 2023

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm