Lékař (Profese) - Kariéra | The Sims 4 CZ
Kariéra | Profese

Lékař


DeadKarlos | 3. dubna 2015 | Návštěvnost 5224

 

Rozšíření: Hurá do práceLékařLékař je kariérní dráha, která je dostupná jenom v dodatku The Sims 4: Hurá do práce.

Tato kariérní dráha Lékař je práce v uzavřené budově nebo můžete pracovat v aktivní budově, která nemá žádné odvětví.

Kdo by nechtěl být zodpovědný za zdraví a život jiného Simíka? Lékař, který bude úspěšně stoupat po kariérním žebříčku, bude odměněn různými zajímavými předměty: například chirurgickým světlem na stojanu nebo kostlivcem v životní velikosti, který oživí dětský pokojíček. A to není zdaleka vše - budete si moci zpřístupnit vlastní lékařské oblečení a róbu pro pacienta, takže si budete moci hrát na doktora i doma!

Kariérní odvětví: Žádné

Jak se přihlásit: Mobilní zařízení, počítač

Co bude potřeba: Léčit pacienty

Lékař Obrázek

 

Popis


Profese Lékař je jedna ze tří aktivních kariér zavedená v The Sims 4: Hurá do práce. Ideální náladovka pro tuto kariéru je Soustředěný, kterou lze dosáhnout Praktickou analýzou, hraní šachů, nebo jakékoliv jiné interakce. Logika je klíčová dovednost pro tuto kariéru, pro získání správné diagnózy a Kutilství je užitečné pro kalibraci a oprav lékařského vybavení.

Nemocnice

Jak váš Simík postupuje skrz kariéru Lékař, bude posílat nemocné pacienty na nemocniční lehátko, provádět testy na pacientech, aby diagnolizoval a zjistil o jakou nemoc se jedná. Povýšení otevírá možnost uskutečnit operace po pacienta od diágnozy k léčbě a mimořádných cílů, například chodit do laboratoře, zjišťovat epidemie, zrhoucený Simík, který potřebuje naléhavou péči, nebo zavolat domu.

Lékař

 

Jít do práce


Po prvním vstupu do Nemocnice, budete přivítání s malým uvítáním, které se doporučuje seznámit se s pracovištěm a základních povinností profese.

Kolem nemocnice se nachází mnoho kolegů a pacientů s kterými může váš Simík komunikovat. Pacienta snadno rozeznáte s pomocí symbolem srdce nad jejich hlavami. Modré srdce znamená, že pacient nebyl dosud diagnostikován, a červená barva srdce znamená, že pacient byl diagnostikován a čeká na vyšetření.

Pacienti, kteří nebyli přijati do nemocničního lůžka, budou čekat ve frontě na recepci, kde čekají a nepotulují se bezcílně kolem pozemku. Při interakci s pacientem, u recepčního stolu, vzolte "Přijmout pacienta na vyšetřovací lehátko". V prvních začátcích lékařské profese, jsou interakce omezeny na donášení jídla, když je pacient hladový, probírat celkový zdravotní stav a přijmání pacienty na vyšetřovací lehátko.

Ustlat postelDonáška jídla

 

Stanovení diagnózy


Prohlídka pacienta s řadou testů, které jsou k dispozici na dalším povýšením 2. úrovně Zřízenec a násladně přidány další diagnózy na vyšší úrovni lékaře. Na 4. úrovni budete Zdravotnický technik bude schopen váš SImík provádět diagnózu na vlastní pěst. Jakmile pacient sedí na lehátku, můžete použít interakci "Vyšetřit pacienta..." a otevřít nabídku možností:

 • Změřit teplotu
 • Probírat celkový zdravotní stav
 • Prohlédnout uši - Odemčené na 2. úrovni v kariéře Lékař
 • Vyšetřit oči - Odemčené na 2. úrovni v kariéře Lékař
 • Udělat výtěr - Odemčené na 2. úrovni v kariéře Lékař
 • Udělat snímek hrudníku - Odemčené na 3. úrovni v kariéře Lékař

 

Měřit teplotuProhlídnout uši

 

Použíjte interakci "Udělat výtěr" a pak s pomocí Chemického analyzátoru provedete "Analyzovat vzorek od pacienta..." pro konečný výsledek. Vykonávání každé z těchto interakcí pomůže zůžit možné diagnózy. Když provedete určitý počet vyšetření bude dostupná Chabá diagnóza. V tomto bodě lze správně určit nemoc, ale pokud léčíte pacienta na špatnou nemoc, bude to mít za následek ztrátu pracovního výkonu, které mohou vést k vyhození z práce.

Prohlídka pacienta

Chcete-li zůžit správnou diagnózu, musí být provedené další testy. Na 3. úrovni a výše bude dostupná interakce "Přesunout pacienta..." kde je k dispozici pro pacienta "Poslat na rentgen" a "Poslat na test na běžeckém pásu". Použitím těchto interakcí, bude váš Simík posílat pacienta na příslušné testy a v případě se přiblíží k zaručené diagnóze. K dispozici je také šance, že váš Simík objeví mimozemšťana s použitím rengenu.

Poznámka: "Poslat na test na běžeckém pásu" je dostupné po 4. úrovni a nemůže být použité na dětské Simíky.

 

Někdy je nutné opakovat testy v důsledku poruch nebo špatných výsledků.Je velmi užitečné, zvýšit úroveň dovednosti Logika, aby se zúžily výsledky. Dovednost Kutilství může používat vylepšení na zařízení pro efektivnější výkon. Nakonce bude mít váš Simík dostatek testů pro přístup k interakci "Zaručená diagnóza".

RentgenBěžící pás

 

Nemoce a příznaky


Někteří Simíci mohou být diagnostikovaní jen při pohledu na ně. Ne všechny příznaky nemoci budou viditelné. Když pacient vstoupí do nemocnice, může nemusí mít žádné příznaky nebo pouze jeden příznak, který je sdílený s více než jednou diagnózou. Záleží na tom jakou diagnózu váš Simík najde, ale některé společné příznaky vám udělají jasno, co pacienta trápí.

Zde jsou všechny příznaky, které mohou Simíci mít:

Bláznivost (Delirious) - Simík bude mávat rukama před svým obličejem a budou zmateni.

Závrať (Dizzy) - Simík, který má bublinu na které bude mít malé bílé vířící hvězdy okolo jejich hlavy. Někdy se bude točit hlava a ztratí rovnováhu. Když mají Simíci závratě, tak se budou soustředit na objekt, kdy lékař vykonává interakci "Vyšetřit oči". Závratě lze snadno zaměnit s příznakem Bláznivost.

Horečka (Feverish) - Simíci mají mnoho způsobů, že cítí horečku. Rukama mává na hlavu vzduch, někdy uvidíte páru okolo jejich hlav, dávají si ruce na čelo, tím ucítí zvýšenou teplotu. Někdy budou mít bublinu nad hlavou s teploměrem.

Chichotání (Giggly) - Tyto Simíci se budou často smát. Někdy uvidíte bublinu s legrační myšlenkou.

Bolest hlavy (Headachy) - Simík si bude držet hlavu a má jasně červenou auru, která pulsuje z jeho hlavy. Někdy se ukáže bublina s myšlenkou medicíny.

Nevolnost (Nauseous) - Simíkům bolí břicho, budou hladit své břicho a sténat bolestí. Někdy se ukáže bublina s myšlenkou na zvracení.

Pára z uší (Pressurized) - Tyto Simíci poznáte podle páry u hlavy, která bude foukat z uší.

Vyrážka (Rash) - Existují tři druhy vyrážky, které nemají nic s náladovkou, ale naopak jsou vidět příznaky na těle a obličeji nemocného Simíka. Oranžové skvrny puchýřů, oranžové spirálky, a oranžové tygří pruhy.

Svědivost (Scratchy) - Simíci se nemohou kontrolovat, jak zastavit potřebu svědění a musí se škrabat na břiše, na hrudi nebo na stehně.

Kýchání (Stuffed Up) - Simíci, kteří budou vykazovat známky kašlání, kýchaní a mají bublinu s myšlenkou nad hlavou.

 

Vyrážka ve tvaru spirályKašlání

 

Poznámka: Simík, který začne mít příznaky, bude moci pít bylinné čaje nebo pomerančový džus a odpočívat, tak se bude mít brzy lépe.

Poznámka: Buliny nad hlavou nemusí naznačovat příznaky. Někteří Simíci budou mít v bublině myšlenku teploměr, když bude lékař provádět "Měření teploty".

 

Fyzická interakce (například "Obejmout") zvyšuje šanci na šíření nemoci. Poté co onemocní Simíci mohou být mírně nemocní s jedním nebo dvěma symptomy, nebo mohou mít vážnější nemoc s úplným seznamem symptomů. Nemoc se může rozvynout a být nakažlivá. Existuje osm různých onemocnění ve hře:

 • Nateklá hlava - Horčeka, Bolesti hlavy, Pára z uší
 • Plynatá chechtavost - Chichotání, Nevolnost, Pruhy (vyrážka)
 • Lamí chřipka - Horečka, Nevolnost, Skvrny (vyrážka), Kýchání
 • Vykulené oči - Bláznivost, Závrať, Spirálky (vyrážka)
 • Zimnice - Horečka, Svědění, Skvrny (vyrážka)
 • Svědící plumbob - Chichotání, Svědění, Skvrny (vyrážka), Pruhy (vyrážka)
 • Rozpálené břicho - Horečka, Nevolnost
 • Trojité nebezpečí - Závrať, Skvrny (vyrážka), Kýchání, Spirálky (vyrážka)

 

Nemocní Simíci

 

Poznámka: U pacientů nemusíte diagnostikovat žádnou nemoc, která je očividně rozpoznaná, nevykazují žádné příznaky i když všechny testy opakujete.

Poznámka: Příznaky mohou být také vyléčeny odpočinkem.

 

Léčba


Váš Simík bude moci vyléčit pacienty poté, co je lékař diagnostikoval, nebo pozdější kariéře, je budete moct diagnostikovat sami. Když váš Simík příjde na diagnózu, budete upozornění na informaci, že byl pacient dagnostikován a jsou k dispozici pro určitý druh léčby. Interakce s pacientem "Léčit pacienta...", který bude mít až tři možnosti v závislosti na diagnóze.

Léčit Medikamenty... - (Plynatá chechtavost nebo Vykulené oči)

Léčit Injekcí... - (Nateklá hlava, Zimnice, nebo Lamí chřipka)

Léčit Chirurgicky "Poslat na operaci" - (Svědící plumbob, Rozpálené břicho nebo Trojité nebezpečí)

 

Podávat lékyLéčit injekcí

 

Některé možnosti budou zašedlé a nepůjdou vybrat, pokud byl pacient diagnostikován pro danou nemoc. Když Simík provádí léčbu na špatnou diagnózu, na pacienta to může mít negativní léčbu a opustí nemocnici či léčba nezpůsobí některé negativní účinky na pacinetovi. Bude to mít za následek ztrátu pracovního výkonu a pacient odchází s nepříjemnými následky.

Simíci nemohou jít do nemocnice a navštívit lékaře, ale budou moct léčit sami doma. Když jsou Simíci nemocní musí ležet, pít bylinné čaje nebo pít pomerančový džus pro přírodní lečbu nebo koupit lék z libovolného počítače pro okamžité vyléčení. Léky může pořídit dospělý Simíci, pokud nejsou nemocný objeví se náladovka Omámený. Děti si nemohou vzít léky, pokud jsou nemocní.

Pokud chcete, omezit aby Simík onemocněl, zvažte práci v kariéře Doktor. Můžete získat vlastnost "Odolnost vůči nemoci" na 8. úrovni v kariéře Lékař, která zabraňuje, aby byli Simíci nemocní.

 

Stav nouze


Stav nouze se vyskytuje náhodně a nemusí se každý den objevovat. Oznámení se objeví uprostřed obrazovky, jakmile se něco stane a je k dispozici pouze na jeden pracovní den.

Pacient a lékařČekání na recepci

 

Kód Meloun - Těhotný Simík vstoupil do nemocnice čekající na porod a čeká na pomoc u recepce. Váš Simík bude mít interakci s pacientem, který ho pošle na operaci.

 

Zhroucený pacient - Pacient vstoupil do nemocnice a je zhroucený u recepce. Chcete-li zvládnout jeho stav nouze, bude mít váš Simík interakci s pacientem, který ho pošle na operaci.

 

Nouzová analýza - Farmaceutická loboratoř poslala v tajnosti várku vzorků tkáně do nemocnice, které potřebují urychlenou analýzu. Váš Simík získá vozrky na recepci a použije interakci s "Chemický analyzátor" a vybere důvěrné vzorky. Jakmile zjistíte výsledky, budete je posílat přes počítač "Záznam laboratoře".

 

Přivolat domů - Někteří Simíci jsou příliš nemocní, nato aby cestovali do nemocnice. Musíte tedy cestovat na určené místo, přes interakci na recepci a vybrat možnost "Navštívit jejich dům". Na pozemku, bude muset prohlídnout a vyléčit tři Simíky, kteří mají pulsující srdce nad jejich hlavami. Jakmile jsou všichni ošetřeni, použijte interakci na podlahu nebo na vašeho Simíka a "Vrátit se do nemocnice".

 

Epidemie - Na veřejném pozemku se šíří nemoce. Musíte tedy cestovat na veřejný pozemek přes interakci na recepci a vybrat možnost "Navštívit epidemii". Na pozemku, bude muset prohlídnout a vyléčit tři Simíky, kteří mají pulsující srdce nad jejich hlavami. Jakmile jsou všichni ošetřeni, použijte interakci na podlahu nebo na vašeho Simíka a "Vrátit se do nemocnice".

 

Nedostatek zaměstnanců - Tato událost není považovaná za stav nouze, ale bude umístěn do panelu cílů. To znamená, že bude mít váš Simík méně kolegů v práci, než je obvyklé v pracovním dni, což má za následek více práce, které je třeba zvládnout. Mimořádná událost se může stát během pracovního dne.

 

VyšetřeníPoslech srdce

 

Povýšení


Kariérní výkon

Abyste si vylepšili kariérní výkon, vyrazte do práce pozitivně naladění a splňte denní úkol.

Ideální nálada: Soustředěný

Výkon

Denní úkol: -

1) Stážista
P Ú S Č P S N 18 §/hod
7:00 - 15:00 Bez bonusu
Požadavky na povýšení
Vyrazte do práce a naplno se věnujte lékařské profesi 0/2

Chcete se stát lékařem? Celá tahle práce se točí kolem péče o pacienty. I slavní chirurgové začínali stláním postelí, nošením jídla a posloucháním stížností pacientů.

2) Zřízenec
P Ú S Č P S N 23 §/hod
7:00 - 15:00 Bonus: 192 §
Požadavky na povýšení
Vyléčit 2 pacienty 0/2

Kromě základní znalostí zdravotní péče se musí začínající zdravotničtí profesionálové seznámit také s tím, jak to chodí v nemocnici. Důležité je například to, že dovnitř vchází pacienti a ven se vynáší nepořádek, který uvnitř nadělají.

Odměna:
Nové oblečení!
Držák snímku doktora Ren T. Gena
Nákres Ne tak úplně slepé oko

3) Pomocný zdravotník
P Ú S Č P S N 35 §/hod
8:00 - 16:00 Bonus: 256 §
Požadavky na povýšení
Vyléčit 3 pacienty 0/3

Když jste neustále vystaveni nejrůznějším nemocem, může to mít i své výhody... Sice jste prakticky neustále plní bakterií, ale také víte, na co si při vyšetřováních pacientů dávat pozor.

Odměna:
Možnost používat rentgenový přístroj k snímkování a vyšetřování pacientů
Možnost dávat rady ohledně zdraví
Možnost dávat špatné rady o zdraví (vyžaduje 3. úroveň dovednosti neplecha)

4) Zdravotnický technik
P Ú S Č P S N 49 §/hod
9:00 - 17:00 Bonus: 312 §
Požadavky na povýšení
Úspěšně diagnostikujte a vylečte pacienta 0/1

Na práci ve zdravotnictví je nejlepší, že si můžete "hrát" se všemi těmi šikovnými udělátky určenými pro vyšetřování pacientů - třeba rentgenovými přístroji a lékařskými běžeckými pásy. A když říkáme hrát, samozřejmě myslíme ve prospěch zdravotnictví.

Odměna:
Nové oblečení!
Chirurgické světlo Boj s temnotou
Lékařský běžecký pás lze nyní využívat k dalším vyšetřením stavu pacientů.

5) Pomocný bratr
P Ú S Č P S N 68 §/hod
6:00 - 16:00 Bonus: 384 §
Požadavky na povýšení
Úspěšně diagnostikujte a vylečte 2 pacienty 0/2

Když máte za úkol pečovat o pacienty, máte plné ruce práce. A všechna je důležitá. Budete se starat o pacienty, pracovat s nejrůznějším lékařským vybavením a zajišťovat dobré sanitární podmínky v nemocnici.

Odměna:
Lékařská stolička Neklidný nevděk
Možnost používat operační stoly a vyléčit pomocí nich i ty nejzávažnější neduhy
Možnost používat interakci Změřit rozžhavenost

6) Registrovaný zdravotní bratr
P Ú S Č P S N 95 §/hod
7:00 - 17:00 Bonus: 576 §
Požadavky na povýšení
Úspěšně diagnostikujte a vylečte 3 pacienty 0/3

Vaše odhodlání poskytovat zdravotní péči je nepřekonatelné. Díky tomu jste se stali nepostradatelnými při vedení ošetřovatelů. Vysoce postaveí lékaři mohou mít úžasné teoretické znalosti o léčbě, ale bez vašeho zručného dozoru by v nemocnici neastal chaos.

Odměna:
Diplomat Doktor medicíny
Nyní umí určit pohlaví dítěte u těhotných Simíků

7) Lékař všeobecné medicíny
P Ú S Č P S N 135 §/hod
8:00 - 18:00 Bonus: 816 §
Požadavky na povýšení
Operujte 3 pacienty 0/3

Dokázali jste to! Dlouhé dny jste dřeli a snažili se a nakonec jsou z vás opravdoví lékaři. Zatím se věnujete všeobecné medicíně, ale je to pouze první krok na zářené cestě k elitním specializacím.

Odměna: Nové oblečení!, Zdravotní posezení

8) Zdravotní specialista
P Ú S Č P S N 195 §/hod
9:00 - 19:00 Bonus: 1,136 §
Požadavky na povýšení
Porodit dítě 0/1

Už se neřadíte k obyčejným všeobecným lékařům. Začali jste se specializovat. Učíte se léčit nejzávažnější onemocnění i uvádět nový život na svět.

Odměna: Stůl svědomitého doktora, Vlastnost Odolnost vůči nemoci

9) Chirurg
P Ú S Č P S N 245 §/hod
9:00 - 19:00 Bonus: 1,496 §
Požadavky na povýšení
Úspěšně diagnostikujte a vylečte 5 pacientů 0/5

Zkušení chirurgové drží ve svých klidných rukách životy pacientů. A teď k nim patříte i vy. Nic ve světě medicíny není nad vaše síly. Jen málo profesionálů si zaslouží uznání a vděk, kterému se těší právě elitní lékaři.

Odměna: Kostlivačka

10) Primař
P Ú S Č P S N 280 §/hod
9:00 - 19:00 Bonus: 1,720 §
Požadavky na povýšení
 

Vyšplhali jste se mezi naprostou elitu a patříte mezi největší odborníky na lékařskou vědu. Máte tak rozsáhlé schopnosti, že většina úklů je plýtvání vaším talentem. Proto byste se měli věnovat jen těm nejnáročnějším - teoretické diagnostice a vedení celého nemocničního komplexu.

Odměna: Připravené místnosti lékařské kariéry

 

 

Kariéra
Vzdělání
Základní hra Základní škola · Střední škola
Mimoškolní aktivita
Roční období Skaut
Cesta ke slávě Divadelní klub
Hurá na vysokou Fotbalista · Soutěžící v e-sportu
Střední škola Člen počítačového týmu · Člen fotbalového týmu · Člen roztleskávacího týmu · Člen šachového týmu
Kariéra
Základní hra Astronaut · Bavič · Byznysmen · Kulinář · Malíř · Spisovatel · Sportovec · Stylový influencer · Tajný agent · Technický guru · Zločinec
Život ve městě Kritik · Politik · Sociální média
Roční období Zahradník
StrangerVille Armáda
Život na ostrově Ochranář
Hurá na vysokou Inženýr · Práva · Vzdělávání
Ekobydlení Městský designér
Život na horách Bílý límeček
Částečný úvaze
Základní hra Barista · Chůva · Manuální dělník · Zaměstnanec maloobchodu · Zaměstnanec rychlého občerstvení
Život na ostrově Plavčík · Potápěč · Rybář
Střední škola Simfluencer · Streamer videoher
Profese
Hurá do práce Detektiv · Lékař · Vědec
Cesta ke slávě Herec
Interiér snů Interiérový dekoratér
Podnikání
Práce Obchod · Restaurace · Veterinární klinika
Na volné noze
Základní hra Digitální výtvarník · Programátor · Spisovatel
Moschino Módní fotograf
Ekobydlení Tvůrce
Paranormálno Vyšetřovatel paranormálna
Příležitostné práce

 

 

 

NovinkyNovinky
San Sequoia IkonaSan Sequoia

19. září 2023
Výbava IkonaVýbava

19. července 2023
Rozšíření: The Sims 4 Střední škola IkonaThe Sims 4: Střední škola

17. června 2023
Copperdale IkonaCopperdale

10. března 2023
Cheaty: Střední škola IkonaCheaty: Střední škola

21. února 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Přiřazené pozemky (Rodinný život)

19. září 2023

Nové Aspirace (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Vlastnosti (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Události (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Oblíbenosti (Rodinný život)

13. září 2023

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm